Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν λες usb otg εννοείς να το βλέπει ο υπολογιστής για μεταφορά αρχείων; Αν αυτό τότε ναι. Θα ήθελα το zip αλλά να ξέρω ότι σίγουρα δουλεύει. Μη κολλήσει όπως όλοι οι άλλοι drivers κάμερας στο λογότυπο της LG.

Εννοώ usb stick... Σου δουλεύει εσένα; σε λίγο λινκ για το ζιπακι...

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοώ usb stick... Σου δουλεύει εσένα; σε λίγο λινκ για το ζιπακι...

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

https://cloud.tapatalk.com/s/57f9177697c2a/C%C3%A2mera_do_G3.zip

 

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εννοώ usb stick... Σου δουλεύει εσένα; σε λίγο λινκ για το ζιπακι...

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://cloud.tapatalk.com/s/57f9177697c2a/C%C3%A2mera_do_G3.zip

 

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

 

Ναι, μόλις το δοκίμασα! Λειτουργεί κανονικά αρκεί να είναι fat32 το στικάκι. Ααα επίσης, δε το βλέπει ο βασικός file manager που έχει η rom. Κατέβασε έναν άλλον και θα το δει. Ευχαριστώ για το ζιπ. Τώρα θα το φλασάρω!

Edited by ^_NikitaS_^
Link to comment
Share on other sites

Χθες έσβησα το greenify... Μου φαίνεται πως το κινητό πάει καλύτερα τώρα. Η μπαταρία δε ξέρω ακόμα... Να το δω λίγες μέρες...

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την H-ROM 2.1. Όλα καλά, αλλά μου βγάζει πολλά net_scheduler wakelocks. Προτείνετε να πάω σε cloudy ή srk; ή τζάμπα κόπος; (stock based για την κάμερα)
Link to comment
Share on other sites

Χθες έσβησα το greenify... Μου φαίνεται πως το κινητό πάει καλύτερα τώρα. Η μπαταρία δε ξέρω ακόμα... Να το δω λίγες μέρες...

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

Καλά έκανες..και εγώ το έχω πεταξει εδώ και 1,5 χρόνο .

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας αποχαιρετω...μετα απο 1 μιση χρονο με το G2 πηγα στο Huawei mate s...πιστευω οι ρομ που ειχα φτιαξει να σας αρεσαν...καλη συνεχεια με το εργαλειο και καλα φλασαρισματα

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά σε ευχαριστούμε για την προσφορά σου και να χαίρεσαι την καινούρια σου συσκευή
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας αποχαιρετω...μετα απο 1 μιση χρονο με το G2 πηγα στο Huawei mate s...πιστευω οι ρομ που ειχα φτιαξει να σας αρεσαν...καλη συνεχεια με το εργαλειο και καλα φλασαρισματα

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλη συνεχεια φιλε. Ευχαριστουμε για την προσφορα σου.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε τι θέμα έχω με την f&f 1.3; Ενώ όταν το κινητό είναι σε αναμονή η κατανάλωση είναι μηδαμινη, όταν το λειτουργώ καταναλώνει 1% κάθε τριλεπτο περίπου. Με φωτεινότητα 35 και 3G συνέχεια και xceed 12a. Είναι φυσιολογικό; Edited by ^_NikitaS_^
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας αποχαιρετω...μετα απο 1 μιση χρονο με το G2 πηγα στο Huawei mate s...πιστευω οι ρομ που ειχα φτιαξει να σας αρεσαν...καλη συνεχεια με το εργαλειο και καλα φλασαρισματα

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τη δική σου έχω ακόμα Κώστα την f f v1 3.πολύ σταθερή κ καλή μπαταρία! Θα της κάνω ένα hard reset για να τη στήσω πάλι... Ευχαριστούμε για το χρόνο σου...

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας αποχαιρετω...μετα απο 1 μιση χρονο με το G2 πηγα στο Huawei mate s...πιστευω οι ρομ που ειχα φτιαξει να σας αρεσαν...καλη συνεχεια με το εργαλειο και καλα φλασαρισματα

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλή συνέχεια στα γειτονικά νήματα...πες μας εντυπώσεις από την νέα συσκευη..

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη παιδια ειναι πολυ καλη...πολυ ανωτερη απο το G2 αξιζει η αγορα της...ανωτερη καμερα κατασκευη δαχτυλικο αποτυπωμα επεξεργαστης ραμ...σε ολα ειναι 2 3 σκαλια πανω...σας ευχαριστω και παλι καλη συνεχεια με το g2

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη παιδια ειναι πολυ καλη...πολυ ανωτερη απο το G2 αξιζει η αγορα της...ανωτερη καμερα κατασκευη δαχτυλικο αποτυπωμα επεξεργαστης ραμ...σε ολα ειναι 2 3 σκαλια πανω...σας ευχαριστω και παλι καλη συνεχεια με το g2

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλοδουλευτο να ειναι κωστα! Σε ευχαριστουμε και για τις ρομ που μας προσφερες ;)

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Στα 400 προτιμώ 1+3, που το κάνω ότι θέλω

 

Στάλθηκε από το Turbo powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη παιδια ειναι πολυ καλη...πολυ ανωτερη απο το G2 αξιζει η αγορα της...ανωτερη καμερα κατασκευη δαχτυλικο αποτυπωμα επεξεργαστης ραμ...σε ολα ειναι 2 3 σκαλια πανω...σας ευχαριστω και παλι καλη συνεχεια με το g2

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με την αυτονομια πως τα πας σε σχεση με το G2 ; Φανταζομαι λιγο χειροτερα ε;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

300 δεν έχει το mate s?

Ναι 300

Με την αυτονομια πως τα πας σε σχεση με το G2 ; Φανταζομαι λιγο χειροτερα ε;

Επειδη το πηρα μεταχειρισμενο δεν μπορω μα σου πω με σιγουρια...κ επειδη το λιωνω ολη μερα και δεν το εχω κανει πληρη αποφορτιση εχω δει μεχρι 4μιση ωρες στο 35% λογω και οτι ειναι μεταχειρισμενο ειναι και πεσμενη η μπαταρια...καινουριο θα ειναι εξερετικο

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πλησιαζω στη ληξη της εγγυησης σκεφτηκα καιρος για ρουταρισματα/φλασαρισματα. Με νοιαζει οσο το δυνατον να μην χασω απο τη καμερα (φωτογραφιες κυριως, βιντεο δεν με καιει) οποτε απο λιγο διαβασμα που εριξα υποθετω παω σε stock based rom και ειδα πολυ καλα λογια για την cloudy 2.2 . Αυτη τη στιγμη ειμαι lollipop, να υποθεσω οτι πρεπει να κανω downgrade πρωτα σε kitkat; Link με κανα καλο guide?

 

Εχω χρονια να ασχοληθω με το αθλημα :p (απο εποχες s advanced) και νιωθω λιγο σκουρια θα ηθελα λιγο τα φωτα σας. Επειδη δεν εχει sd υποθετω δεν κανουμε wipe ολη τη μνημη, σωστα; Για rom εχετε καποια να αντιπροτεινετε; Δεν θελω να πειραματιστω πολυ μιας και δεν εχω τοσο ελευθερο χρονο, απλα να παω σε κατι που ειναι καπως πιο efficient αλλα χωρις να χω να αντιμετωπισω bugs.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων και ζητω συγνωμη προκαταβολικα για την ζαλουρα :lol:

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

2,5 χρόνια με το LG G2 και μετά από αλλαγή 2 οθονών (κιτρινίλα πάνω αριστερά) και αμέτρητες αλλαγές ROM (σκυλί στην ταλαιπωρία) η Rom που γυρίζω και ξανά γυρίζω ειναι η μαμά kitkat. ;) .....ο ναι καλά διαβάσατε. Το G2 λες και φτιάχτηκε για αυτή την ROM και το αντίθετο....!

 

http://i521.photobucket.com/albums/w339/Lakisdj_Gamos_Ioannina_Karakitsios/Screenshot_2016-10-13-15-01-31_zpsykzzpqen.pnghttp://i521.photobucket.com/albums/w339/Lakisdj_Gamos_Ioannina_Karakitsios/Screenshot_2016-10-13-15-01-53_zpsaaauuxvl.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μιας και πλησιαζω στη ληξη της εγγυησης σκεφτηκα καιρος για ρουταρισματα/φλασαρισματα. Με νοιαζει οσο το δυνατον να μην χασω απο τη καμερα (φωτογραφιες κυριως, βιντεο δεν με καιει) οποτε απο λιγο διαβασμα που εριξα υποθετω παω σε stock based rom και ειδα πολυ καλα λογια για την cloudy 2.2 . Αυτη τη στιγμη ειμαι lollipop, να υποθεσω οτι πρεπει να κανω downgrade πρωτα σε kitkat; Link με κανα καλο guide?

 

Εχω χρονια να ασχοληθω με το αθλημα :p (απο εποχες s advanced) και νιωθω λιγο σκουρια θα ηθελα λιγο τα φωτα σας. Επειδη δεν εχει sd υποθετω δεν κανουμε wipe ολη τη μνημη, σωστα; Για rom εχετε καποια να αντιπροτεινετε; Δεν θελω να πειραματιστω πολυ μιας και δεν εχω τοσο ελευθερο χρονο, απλα να παω σε κατι που ειναι καπως πιο efficient αλλα χωρις να χω να αντιμετωπισω bugs.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων και ζητω συγνωμη προκαταβολικα για την ζαλουρα :lol:

 

κοίτα #5853

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5666478&posted=1#post5666478

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Εισαι αρχοντας, σε ευχαριστω πολυ. Ξεκιναω διαβασμα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υποθετω πρεπει να κανω πρωτα downgrade ή οχι;

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Εισαι αρχοντας, σε ευχαριστω πολυ. Ξεκιναω διαβασμα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υποθετω πρεπει να κανω πρωτα downgrade ή οχι;

 

Για να είσαι αρχηγοπουλο.......πέρνα την Rom μαμά που θες με LG Flash Tool 2014 για καθαρή εγκατάσταση, καν την ROOT, μπες σε RECOVERY με το D802T_AutoRec.apk και μετά πέρνα την Rom που θες με των οδηγό....!;)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Helpppppp!!!!

Έχω ένα g2 το οποίο το έχω δώσει στον κολλητό μου πια.μην μακρυγορω επειδή του έπεσε στα νερά αναγκάστηκε να αλλάξει μητρική.βρηκε λοιπόν ένα μεταχειρισμένο με σπασμένη οθόνη και έκανε τραμπα στις μητρικές.φοραει kit kat 4.4.2 και όταν πάω ν κάνω ενημέρωση λογισμικού μου βγάζει επικοινωνία σε εξέλιξη και το σταματάει.

Εγώ προσπάθησα να περάσω custom rom το έκανα root αλλά το autorec που κατεβαζω το σωστό κολλάει στο πρώτο βήμα και μου λέει να εγκαταστήσουν manual loki ...τεσπα κατάφερα να βάλω recovery με το flashily for root αλλά μόλις πάει ν κάνει reboot για recovery απλά γράφει πάνω αριστερά οταν εμφανίζει το σήμα της lg,γραφει error και verify certification ..και μετά απλά μένει μαύρη ή οθόνη.Προσπαθω να περάσω το twpr recovery.

Τι λέτε ότι μπορεί να φταίει;κάτι παίζει που είναι από άλλη συσκευή ή μητρική;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

 

Update:τελικά κατάφερα να περάσω την στοκ 5.0.2 μέσω pc suite...αλλά έχω άλλο πρόβλημα:πολύ χαμηλή φωτεινότητα και επειδή εψαξα στο ίντερνετ και το έχουν αρκετοί το πρόβλημα σαφή απάντηση δεν βρήκα.προσπαθησα μέσω κάποιας εφαρμογής να την αύξηση αλλα δν κατάφερα τίποτα.

Τι λετε να φταίει;καμμιά ιδέα;

Σκέφτομαι και να βάλω κάποια ρομ δεν θα αλλάξει κατι..

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Εγκατέστησα στη συσκευή (D-802 16gb) την τελευταία stable της cyanogen 13 (cm-13.0-20160820-SNAPSHOT-ZNH5YAO0J0-d802). Το πρόβλημα είναι ότι βλέπει και συνδέεται σε όλα τα 4G δίκτυα έκτός από της vodafone που είναι η κάρτα της γυναίκας μου. Δεν εμφανίζεται το 4G της vodafone ούτε στην αναζήτηση για διαθέσιμα δίκτυα. Όταν βάζω τη δική μου sim (wind) συνδέεται αμέσως ενώ στην αναζήτηση δικτύων εμφανίζονται όλα τα 4G δηλ. και αυτό της Vodafone. Το προηγούμενο τηλέφωνο της γυναίκας μου (lenovo s60) είναι 4g και λειτουργεί κανονικά με την κάρτα στην οποία αναφέρομαι. Επίσης να αναφέρω ότι το G2 το χρησιμοποιούσα εγώ (και λειτουργούσε άψογα) μέχρι πριν μερικές μέρες έχοντας εγκατεστημένη μια nightly της cyanogen 13 από το Μάϊο. Υπάρχει κάτι που μπορώ να τσεκάρω;

Link to comment
Share on other sites

Πωπω για λιγο νομιζα οτι το μπρικαρα... Καθως εκανα το downgrade σε kitkat εβγαλε σφαλμα το προγραμμα και ειχε μεινει κολλυμενο στην οθονη με το πρασινο ανθρωπακι του android κανα 10λεπτο αλλα τελικα ανοιξε. Κρυος υδρωτες ελουσε τα ροδαλα μου μαγουλακια :lol:

 

Ακολουθησα λιγο διαφορετικο μεθοδο root μιας και για καποιο λογο δεν μπορουσε να το ρουταρει. Περασα και την cloudy και σκεφτομαι τωρα για dorimanx. Τις διαφορες εχει σε σχεση με τη στοκ κερνελ του cloudy ? Σε τι κερδιζει; Μπαταρια; Ταχυτητα; Bugs?

 

Και κατι τελευταιο επειδη εχω flip smart cover οταν κλεινω το πορτακι βγαζει το κυκλικο ρολοι του g3 το οποιο προφανως δεν καθεται τοσο καλα στο τετραγωνο παραθυρο. Υπαρχει τροπος να το αλλαξω στο παλιο ετραγωνο ρολογακι ή το παντρευομαι; Με λιγο ψαξιμο βρηκα αυτο http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps/quickcircle-music-g3-ported-roms-t2800536 το χει δοκιμασει κανεις; Εχει ενα ζιπ για φλασαρισμα για χρηστες cloudy. Το φλασαρω ως εχει ή θα χρειαστει να κανω wipe την cache?

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και λιγο τη καμερα του g3 που ειχε μεσα αλλα μου δινει την εντυπωση οτι ο σταθεροποιητης δεν δουλευει. Δηλαδη σε ιδιους χρονους που εβγαζα παλια ανετα τωρα παιζει να μου βγουν κουνημμενες. Βεβαια ισως λογω γρηγοροτερα φοκους να βγαινει κουνημμενη απο το πατημα (πριν απο οταν το παταγα ηθελε και μισο δευτερολεπτο να λοκαρει ενω τωρα βγαινει αμεσως) ή απλα να ναι και η ιδεα μου :p Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...