Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν γίνεται να κρυφτεί.....

Είναι η πρώτη ρομ που συναντω αυτό..

Δε τη βρίσκω την 6.2, σήμερα βγήκε; μπορείς να δώσεις ένα λινκ;

Άμα παρακολουθείς το Thread στο xda θα το έβρισκες https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=51819 Μόνο μην το ανοίξεις από tapatalk

Edited by Cutthroat
Link to comment
Share on other sites

Με Bliss (6.2 από σήμερα), σχεδόν ένα μήνα, με αρκετό φόρτωμα apps, πάει σφαίρα το ίδιο με την 1η μέρα που εγκαταστάθηκε. Πραγματικά με μηδενικό lag και η απόκρισή του είναι απίστευτα γρήγορη.

Me S7 δίπλα δίπλα και άνοιγμα ταυτόχρονα τις ίδιες εφαρμογές, σε όλες σχεδόν άνοιγαν το ίδιο και μάλιστα σε πολλές από αυτές πιο γρήγορα το G2, όσο περίεργο κι αν ακούγεται. Όσο για bugs, μέχρι στιγμής μόνο ένα θεματάκι με το lock screen clock, που μετά από reboot εμφανίζεται με μικρά γράμματα, που κι αυτό λύνεται αν απλά κανεις ένα rotate την οθόνη. Τίποτε άλλο. Ούτε 1 random reboot! Μόνο στην κάμερα λίγο υστερεί στις νυχτερινές φώτο, αλλά για μένα αδιάφορο διοτί και γρήγορα εστιάζει αλλά και οι απαιτήσεις μου δεν είναι μεγάλες. OTG, ραδιόφωνο, IR Remote επίσης δουλεύουν άψογα. Για να μην πω για μπαταρία. Εξαιρετική δουλειά. Δύσκολα θα γύρναγα σε Stock based.

με την 6.1 είχα θεμα με dropped calls, εσύ δεν έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Μιας και εβαλα ετσι για να δω την Bliss 6.2 εωαξα και βρηκα μια καμερα που μοιαζει με την στοκ και δειχνει να φωτογραφιζει καλυτερα απο της Bliss.

Για πειτε κι εσεις την γνωμη σας http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=64950939&postcount=585

 

Σε μενα δουλεψε.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Η bliss knock on και knock off έχει;

 

Ναι φυσικα.Και με nova launcher.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα εδώ και 2 βδομάδες έχω bliss 6.1 κι είμαι πολύ ικανοποιημένος. Μονο μικρο παράπονο μ χει κάνει 3 reboot σε 2 βδομαδες.. Κάνα 2 είδα βαλατε την 6.2 που βγήκε χθες έχει τπτ διάφορες απ την 6.1 και είδατε κάνα reboot μήπως;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ θα τη περάσω να τη δοκιμασω. Τα mikro gapps κατέβασα. Καλά έκανα η είναι λάθος;

 

Μια χαρα εισαι.

Εγω γυρισα σε ff 1.3 γιατι μου εσπασε τα νευρα λιγο αν και απιστευτα γρηγορη.Δεν εκανε με τιποτα login στο tapatalk κι ελεγε να ελεγξω APN ή το adblock.Δεν καταφερα να βρω τιποτα.Το adaway δν το εκανε εγκατασταση,το sygic επισης.

Ισως ξαναπροσπαθησω το 3ημερο παλι γιατι τωρα δεν ειχα πολυ χρονο...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, στις AOSP ROMs μπορουμε να εχουμε το κουμπι του μενου (αυτο με τις τρεις οριζοντιες γραμμουλες) στη navigation bar ή οχι; Με το G3TweaksBox μπορεις να το επαναφερεις αλλα στις AOSP δε θα δουλευει αυτο το module.

 

Δεν μπορω να καταλαβω και να χωνεψω γιατι στην Lollipop αφαιρεσανε αυτο το τοσο βολικο κουμπι!!!

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικα.Και με nova launcher.

Επίσης για να γυρίσεις από bliss σε stock based 5.0.2 από nandroid πρέπει να φλασαρεις κάτι ή πας κατευθείαν??

Εννοώ bootloader, bootstack κτλ. Με ψησατε για bliss

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω εδώ και ωρα να περασω τη bliss και συνεχεια όταν κανω reboot μου βγαζει μια μαυρη οθονη και δε κανει τιποτα. μπορει καποιος να βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Επίσης για να γυρίσεις από bliss σε stock based 5.0.2 από nandroid πρέπει να φλασαρεις κάτι ή πας κατευθείαν??

Εννοώ bootloader, bootstack κτλ. Με ψησατε για bliss

Κι εγω ψηθηκα. Εχω κατεβασει τα αρχεια και περιμενω να φλασαρω αργοτερα.

 

Μια ανακεφαλαιωση θελω μονο.

 

Ολα τα wipes εκτος internal, φλασαρω Bumped 30d bootstack, μετα ROM, μετα τα gapps και wipe cache και dalvik.

Σωστα;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω εδώ και ωρα να περασω τη bliss και συνεχεια όταν κανω reboot μου βγαζει μια μαυρη οθονη και δε κανει τιποτα. μπορει καποιος να βοηθήσει?

 

καλησπέρα απ΄ότι θυμάμαι ,έχω να βάλω aosp πολύ καιρό ,εάν είμαστε σε stock based ρομ η σειρά είναι

Recovery bump

Full wipe

Flash bootstack CAF

Reboot in recovery

Flash rom

Flash gapps.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα απ΄ότι θυμάμαι ,έχω να βάλω aosp πολύ καιρό ,εάν είμαστε σε stock based ρομ η σειρά είναι

Recovery bump

Full wipe

Flash bootstack CAF

Reboot in recovery

Flash rom

Flash gapps.

Στο thread της bliss γραφει αυτο παντως:

 

The Flash*

Now it’s time to flash Bliss. The first thing you are going to want to do is make sure you have the latest and greatest TWRP installed, so go ahead and flash that, and then reboot back to recovery.*

Once you do that, here is the tricky part. Flash the Bumped 30d bootstack for your device, but do not reboot. Now flash the ROM, followed by gapps, then reboot.*

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα απ΄ότι θυμάμαι ,έχω να βάλω aosp πολύ καιρό ,εάν είμαστε σε stock based ρομ η σειρά είναι

Recovery bump

Full wipe

Flash bootstack CAF

Reboot in recovery

Flash rom

Flash gapps.

 

ευχαριστώ φιλε πριν λιγο το βρήκα ότι έπρεπε να περάσω το ( Flash bootstack CAF). Τώρα έχει ανοίξει και περιμένω να μπουταρει

Link to comment
Share on other sites

Στο thread της bliss γραφει αυτο παντως:

 

The Flash*

Now it’s time to flash Bliss. The first thing you are going to want to do is make sure you have the latest and greatest TWRP installed, so go ahead and flash that, and then reboot back to recovery.*

Once you do that, here is the tricky part. Flash the Bumped 30d bootstack for your device, but do not reboot. Now flash the ROM, followed by gapps, then reboot.*

εφ'όσον λέει έτσι, καλό είναι να φλασάρουμε σύμφωνα με τις οδηγίες του εκάστοτε dev.

Link to comment
Share on other sites

εφ'όσον λέει έτσι, καλό είναι να φλασάρουμε σύμφωνα με τις οδηγίες του εκάστοτε dev.

 

Με τις οδηγιες του dev ειχα μαυρη οθονη, μετα εψαξα στη cm 13 και ειδα ότι οποιος εχει μαυρη οθονη μετα το reboot να περασει το αρχειο που ειπες και όλα κομπλε. Πεταει η ρομ παιδια, είναι απίστευτα γρηγορη,. Τωρα δε ξερω αν κατι δε μ'αρεσει στη πορεια και την αλλαξω, γιατι η ρομ του κωστη ηταν αψογη και τα ειχε ολα

Link to comment
Share on other sites

Με τις οδηγιες του dev ειχα μαυρη οθονη, μετα εψαξα στη cm 13 και ειδα ότι οποιος εχει μαυρη οθονη μετα το reboot να περασει το αρχειο που ειπες και όλα κομπλε. Πεταει η ρομ παιδια, είναι απίστευτα γρηγορη,. Τωρα δε ξερω αν κατι δε μ'αρεσει στη πορεια και την αλλαξω, γιατι η ρομ του κωστη ηταν αψογη και τα ειχε ολα

Υπάρχει για aosp πληκτρολόγιο σαν της lg μαζί με τους αριθμούς?

Link to comment
Share on other sites

Με τις οδηγιες του dev ειχα μαυρη οθονη, μετα εψαξα στη cm 13 και ειδα ότι οποιος εχει μαυρη οθονη μετα το reboot να περασει το αρχειο που ειπες και όλα κομπλε. Πεταει η ρομ παιδια, είναι απίστευτα γρηγορη,. Τωρα δε ξερω αν κατι δε μ'αρεσει στη πορεια και την αλλαξω, γιατι η ρομ του κωστη ηταν αψογη και τα ειχε ολα

Δηλαδη εκανες οτι παρεθεσα απο τον dev παραπανω και ειχες μαυρη οθονη και το ελυσες φλασαροντας το bootstack CAF;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ θα τη περάσω να τη δοκιμασω. Τα mikro gapps κατέβασα. Καλά έκανα η είναι λάθος;

Καλά είναι. Παίζουν διάφορες εκδόσεις. Εγώ έβαλα την Pico γιατί ήθελα μόνο το play store. Αν κλικάρεις επάνω στην κάθε έκδοση σου βγάζει τι ακριβώς εγκαθιστάς.

Παιδιά καλησπέρα εδώ και 2 βδομάδες έχω bliss 6.1 κι είμαι πολύ ικανοποιημένος. Μονο μικρο παράπονο μ χει κάνει 3 reboot σε 2 βδομαδες.. Κάνα 2 είδα βαλατε την 6.2 που βγήκε χθες έχει τπτ διάφορες απ την 6.1 και είδατε κάνα reboot μήπως;

Εμένα ούτε 1 φορά reboot στις 3+ βδομάδες. Η 6.2 έχει κάποια updates. Δες το changelog.

Μια χαρα εισαι.

Εγω γυρισα σε ff 1.3 γιατι μου εσπασε τα νευρα λιγο αν και απιστευτα γρηγορη.Δεν εκανε με τιποτα login στο tapatalk κι ελεγε να ελεγξω APN ή το adblock.Δεν καταφερα να βρω τιποτα.Το adaway δν το εκανε εγκατασταση,το sygic επισης.

Ισως ξαναπροσπαθησω το 3ημερο παλι γιατι τωρα δεν ειχα πολυ χρονο...

tapatalk, adaway (μέσα στο Developer options) και sygic τα έχω εγκατεστημένα χωρίς κανένα πρόβλημα. Δεν χρειάζεσαι adblock αφού έχει preinstalled το adaway.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εκανες οτι παρεθεσα απο τον dev παραπανω και ειχες μαυρη οθονη και το ελυσες φλασαροντας το bootstack CAF;

Ναι φιλε έτσι ακριβώς

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και γω πάντως όπως βλέπετε απο tapatalk στελνω, όλα πάνε σφαίρα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...