Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετυχε χτες που φλασαρα την bliss να εχει θενα γενικα το tapatalk και νομιζα πως ευθυνοταν η ρομ.

Οποτε ολα καλα

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει για aosp πληκτρολόγιο σαν της lg μαζί με τους αριθμούς?

 

Υπάρχει AOSP πληκτρολόγιο με τους αριθμούς, δουλέυει μια χαρά και σε MM:

http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-aosp-android-keyboard-5-rows-row-t3142784

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει AOSP πληκτρολόγιο με τους αριθμούς, δουλέυει μια χαρά και σε MM:

http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-aosp-android-keyboard-5-rows-row-t3142784

 

Σε ευχαριστώ πολύ, έχω φτιάξει έναν φάκελο με όλα τα σέα μέα για bliss, όποτε βρω χρόνο θα δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ ρε παιδιά για πιο λόγο να φταίει που δεν άνοιγε το tapatalk ; συστήνεται το hybrid bootstack, έχετε το καβάντζα σε περίπτωση που δεν bootαρει με το bumped.
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Εχω μερικες ερωτησεις.

 

1) Ο bliss 6.2 με ποιον κερνελ κυλαει καλυτερα? (xceed or dorimanx?)

2) Εχω φορτωμενο το cloudy g3 3.3 και θελω να βαλω bliss 6.2 τι ακριβεις διαδικασια πρεπει να γινει ωστε να μην εχουμε κανενα bricked device?

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ ρε παιδιά για πιο λόγο να φταίει που δεν άνοιγε το tapatalk ; συστήνεται το hybrid bootstack, έχετε το καβάντζα σε περίπτωση που δεν bootαρει με το bumped.

 

Δεν νομίζω να φταίει η ρομ, εγώ με srk από χθες δεν μπορώ να μπω xda από tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Εχω μερικες ερωτησεις.

 

1) Ο bliss 6.2 με ποιον κερνελ κυλαει καλυτερα? (xceed or dorimanx?)

2) Εχω φορτωμενο το cloudy g3 3.3 και θελω να βαλω bliss 6.2 τι ακριβεις διαδικασια πρεπει να γινει ωστε να μην εχουμε κανενα bricked device?

 

ευχαριστω πολυ

Μην βιαστείς η ρομ πού λες είναι aosp θέλει συγκεκριμένη διαδικασία και οι Κερνελ που αναφέρεις δεν είναι συμβατοί.Ας σου πει κάποιος πού έχει χρονο γιατί είμαι σε δουλειά,απλά θελω να σε προλάβω μην κάνεις ζημιά

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα περνάς το bootstack go lp (σε μένα δε δούλεψε και έβαλα το υβριδικό), δευτερο κανεις reboot στο recovery, τρίτο περνάς τη Ρομ και μετα τα gapps, κανεις και ενα wipe davlick cach και cach και reboot
Link to comment
Share on other sites

Μια λίγο πιο γενική ερώτηση:

Κάποιος σου δίνει λινκ μιας ROM από το Google Drive. Έχει επιλογή επάνω "προσθήκη στο drive", για να μην χρειαστεί να την κατεβάσεις, να την έχεις στο δικό σου Drive και να την κατεβάσεις αργότερα. Αλλά αν τη σβήσει ο πρώτος χρήστης, τη χάνεις κι εσύ. Υπάρχει τρόπος να μένει στο Drive σου, όπως γίνεται και στο Dropbox;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Εχω μερικες ερωτησεις.

 

1) Ο bliss 6.2 με ποιον κερνελ κυλαει καλυτερα? (xceed or dorimanx?)

2) Εχω φορτωμενο το cloudy g3 3.3 και θελω να βαλω bliss 6.2 τι ακριβεις διαδικασια πρεπει να γινει ωστε να μην εχουμε κανενα bricked device?

 

ευχαριστω πολυ

Μείνε με τον στοκ, δεν έχει να ζηλέψει κάτι

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μείνε με τον στοκ, δεν έχει να ζηλέψει κάτι

 

και εγω βλεπω οτι παιζει αρκετα καλα. Με cloudy g3 3.3 και xceed 14a παει πολυ καλα και εχει λιγα κολληματα. Νομιζω μονο αν δινουν πολλα περισσοτερα πραγματα με συνδιασμο τον Marsmallow τοτε πιστευω αξιζει να παμε.

Link to comment
Share on other sites

και εγω βλεπω οτι παιζει αρκετα καλα. Με cloudy g3 3.3 και xceed 14a παει πολυ καλα και εχει λιγα κολληματα. Νομιζω μονο αν δινουν πολλα περισσοτερα πραγματα με συνδιασμο τον Marsmallow τοτε πιστευω αξιζει να παμε.

Με τον στοκ κερνελ πιστεύω οτι λέει ο φίλος απο πανω, γιατί σε θέμα ταχύτητας με cloudy είναι μέρα με τη νύχτα

Link to comment
Share on other sites

Την εβγαλα τελικα την bliss. Δεν μπορεσα να διωξω το κουμπι των προσφατων εφαρμογων και στη θεση του να βαλω το κουμπι του μενου.

Επισης το κουρτινακι δεν κατεβαινει ολοκληρο απο το κουμπι στη nav bar. Πρεπει να κανεις δυο κινησεις. Ουτε με το Grabity Box καταφερα κατι. Επισης ειχα καποια θεματα με το Google Play.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Την εβγαλα τελικα την bliss. Δεν μπορεσα να διωξω το κουμπι των προσφατων εφαρμογων και στη θεση του να βαλω το κουμπι του μενου.

Επισης το κουρτινακι δεν κατεβαινει ολοκληρο απο το κουμπι στη nav bar. Πρεπει να κανεις δυο κινησεις. Ουτε με το Grabity Box καταφερα κατι. Επισης ειχα καποια θεματα με το Google Play.

 

Πέρα από τα προβλήματα που ανέφερες πως σου φάνηκε (ταχύτητα, απόκριση)?

Για να επιστρέψεις σε 5.0.2 φλάσαρες το ζιπάκι D802_PATCH_GO_LP_V1.1_droidth?

Link to comment
Share on other sites

Την εβγαλα τελικα την bliss. Δεν μπορεσα να διωξω το κουμπι των προσφατων εφαρμογων και στη θεση του να βαλω το κουμπι του μενου.

Επισης το κουρτινακι δεν κατεβαινει ολοκληρο απο το κουμπι στη nav bar. Πρεπει να κανεις δυο κινησεις. Ουτε με το Grabity Box καταφερα κατι. Επισης ειχα καποια θεματα με το Google Play.

 

το κουρτινάκι κατεβαινει κανονικά όλο αν το τραβήξεις από την δεξια πλευρά του (στη μέση το τραβάς για να δεις μόνο ειδοποιήσεις), με το play store δεν έχω κανένα πρόβλημα, με το πλήκτρο μενού καπως το ειχα κάνει στην 6.1 αλλά δεν το θυμάμαι, θα το ψάξω.

Ταχύτητα που ρωτάει ο φίλος παραπάνω.....:) εξαιρετική!

Πάντως εγώ από την ρομ του Κώστα ff stock φλάσαρα μόνο τα zip της bliss και τα gapps και κανονικά γυρνάω με recovery σε stock based rom αν θέλω, δεν κάνω κάτι άλλο

 

Κάποιος που ξέρει για την bliss, στο κουρτινάκι εκεινο το toglee που λέει καφείνη τι ακριβώς κάνει; το αυτονόητο δεν εννοειται φυσικά

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω για τη δεξια μερια απο το κουρτινακι αλλα αν ειναι καθε φορα που θελω να το κατεβασω να πιανω το κινητο με τα δυο χερια τοτε δεν εχει νοημα. Γι' αυτο υπαρχει το κουμπι στη navigation bar το οποιο ομως στην bliss δε σου το κατεβαζει ολο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω για τη δεξια μερια απο το κουρτινακι αλλα αν ειναι καθε φορα που θελω να το κατεβασω να πιανω το κινητο με τα δυο χερια τοτε δεν εχει νοημα. Γι' αυτο υπαρχει το κουμπι στη navigation bar το οποιο ομως στην bliss δε σου το κατεβαζει ολο.

 

αν πατήσεις συνεχόμενα το κούμπακι στην navigation bar θα δεις οτι κατεβάζει οοολη την κουρτινα:p, μήπως να ξαναδοκιμασεις;:D

Link to comment
Share on other sites

αν πατήσεις συνεχόμενα το κούμπακι στην navigation bar θα δεις οτι κατεβάζει οοολη την κουρτινα:p, μήπως να ξαναδοκιμασεις;:D

Το γνωριζω κι αυτο! Αλλο σπαστικο κι αυτο! Σου λεω οτι ελλιωσα στο ψαξιμο και λυση δε βρηκα. Ουτε και με το κουμπι του μενου το οποιο μπορω να βαλω στη nav bar αλλα μονο στις ακρες και αν το παταω ανοιγουν οι ρυθμισεις της εκαστοτε εφαρμογης πανω δεξια εκει που εχει τις τρεις τελειες. Αρα θελεις παλι δυο χερια. Ενω το G3TweaksBox εχει επιλογη αντικαταστασης των τριων τελειων με το παλιο και χρησιμο κουμπι του μενου (τρεις οριζοντιες γραμμουλες και το μενου των ρυθμισεων της εφαρμογης ανοιγει στο κατω μερος που φτανει ο αντιχειρας.

Ασε, νομιζω θα εχω μεγαλο θεμα οταν χρειαστει να αλλαξω συσκευη...

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω την εστησα την bliss 6.2 και ενταξει εχω παθει πλακα με την παραμετροποιηση,τα cm θεματα και την ταχυτητα.

Δεν τρελαινομαι για aosp να πω την αληθεια αλλα λογω της αλλαγης και της ταχυτητας λεω να μεινω.

Μεχρι στιγμης δεν εχω θεματα και ολα δουλευουν απροβληματιστα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν γράφω και εγώ εντυπώσεις από bliss 6.2

1. Από SRK έκανα κατευθείαν εγκατάσταση την ρομ, όπως επίσης από την bliss έκανα επαναφορά το backup της SRK χωρίς να πειράξω bootstack, bootloader.

2. Από ταχύτητα όπως είναι αναμενόμενο σκίζει, γενικά σου δίνει μια αίσθηση ότι όλα ρέουν πολύ ομαλά

3. Χαμός από παραμετροποιήσεις μέσα στα bliss settings, πραγματικά το φέρνεις στα μέτρα σου

4. Δεν μπόρεσα να βρω την κατάλληλη έκδοση xposed αλλά μικρό το κακό αφού ήθελα κυρίως να την δω και δεν το έψαξα πολύ

5. Ο λόγος που γύρισα σε στοκ είναι μόνο η κάμερα. Δεν κατάφερα με τίποτα να εγκαταστήσω την snapdragon αφού επανειλημμένα μου έκανε force close η εφαρμογή. Αν έχει πάθει κάποιος κάτι παρόμοιο με την συγκεκριμένη κάμερα και μπορεί να βοηθήσει θα ξαναβάλω την ρομ να την δουλέψω παραπάνω, αλλά η μαμά κάμερα μου φάνηκε απογοητευτική.

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...