Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο κανω αλλα δεν μου δουλευει.Φυσικα και ειμαι root

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Moυ βγαζει 2 γλειφιτζουρια το ενα για flash recovery και το αλλο για restore.Παταω πανω στο γλειφιτζουρι με το flash και μενει εκει:(

 

Κάτι τέτοιο πρόβλημα ειχα κι εγω αλλα δεν το θυμάμαι ακριβώς πως το έλυσα.

Κατέβασα νομίζω απο κάπου το apk γιατι αυτό δεν δούλευε.

Εχεις περάσει το super su?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χωρίς να ξέρω και πολλα απο ρουταρισματα και φλασαρισματα μιας και γι αυτά έχω ενα φιλο που καταγίνεται μ αυτά προ μια εβδομάδας προσπαθούσα κι εγώ να φλασαρω μεσω autorec αλλά τπτ... Μπες σε ρεκοβερυ με το power off και to down θα σου δειξει το λογότυπο της lg άστα τα πλήκτρα για 1 με 2 δευτερόλεπτα και ξαναπατα και θα μπεις σε ρεκοβερυ και μετα με το up kai down επιλεγεις φλασαρισμα κλπ αφου εχεις περάσει μέσα στο κινητό την Ρομ .
Θα το δοκιμασω και αυτο φιλε μου.Σε ευχαριστω

Το δοκιμασα και το μονο που μου εκανε ηταν να μπει σε Factory data reset

Κάτι τέτοιο πρόβλημα ειχα κι εγω αλλα δεν το θυμάμαι ακριβώς πως το έλυσα.

Κατέβασα νομίζω απο κάπου το apk γιατι αυτό δεν δούλευε.

Εχεις περάσει το super su?

Ναι φυσικα αυτο Edited by gjimmys
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω και αυτο φιλε μου.Σε ευχαριστω

Το δοκιμασα και το μονο που μου εκανε ηταν να μπει σε Factory data reset

Ναι φυσικα αυτο

 

Δεν έχω άλλο την συσκευή ειχα μέσα το apk.

Ας το στείλει κάποιος απο εδώ μέσα. Η μπες Google γράψε autorec g2 xda και θα το βρεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω άλλο την συσκευή ειχα μέσα το apk.

Ας το στείλει κάποιος απο εδώ μέσα. Η μπες Google γράψε autorec g2 xda και θα το βρεις

 

Θα το ψαξω ρε τασο.Σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Θα το ψαξω ρε τασο.Σε ευχαριστω

 

Ποια έκδοση super su έχεις;

Έχει να κανει με αυτό νομίζω. Όταν άνοιξες το autorec σου ζήτησε δικαιώματα super user και πάτησες αποδοχή;

Βασικά σβήσε το super su κάνε μια επανεκκίνηση κάνε ξανά εγκατάσταση και ενημέρωση μήπως και επανέλθει.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση super su έχεις;

Έχει να κανει με αυτό νομίζω. Όταν άνοιξες το autorec σου ζήτησε δικαιώματα super user και πάτησες αποδοχή;

Βασικά σβήσε το super su κάνε μια επανεκκίνηση κάνε ξανά εγκατάσταση και ενημέρωση μήπως και επανέλθει.

 

Μεχρι που ξανα φλασαρισα με flash tools thn 5.0.2

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι που ξανα φλασαρισα με flash tools thn 5.0.2

 

Αφού μπήκες σ αυτή την διαδικασία βάλε kit Kay γιατι έβαλες πάλι lollipop?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,υπεροχη η ff stock και απο αποψη ταχυτητας και απο αποψη μπαταριας.Επιτελους ξαναβλεπω 5 ωρες χρησης μετα απο αρκετο καιρο.Το μονο προβλημα ειναι πως δεν μπορω να βαλω snapchat και απο οτι εψαξα φταιει το xposed το οποιο δεν εχω στην συσκευη μου.Υπαρχει καποιο κολπο να μπορεσω να το χρησιμοποιησω;
Link to comment
Share on other sites

Με ff stock και dori 9.5 .... Μπράβο Κωστή!!!!!!

https://www.dropbox.com/s/3jtz0bav2hbst1b/Screenshot_2016-03-17-16-24-52.png?dl=0

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Link για την Stock FF σας παρακαλω μιας και χαθηκα λιγο ?

 

Θα την δοκιμασω μιας και βλεπω τα καλυτερα και με την SRKG2 εχω reboot με οποιο κερνελ και αν δοκιμαζω...

 

Edit: Το βρηκα...

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Αφού μπήκες σ αυτή την διαδικασία βάλε kit Kay γιατι έβαλες πάλι lollipop?

 

Κιτ κατ είχα και δεν μπορούσα ούτε Τότε να τρεξω το autorec μου έλεγε πως έλειπε το loki_tool

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την ff stock του Κώστα .. Γιατί όταν κάνω clear all στα recents δεν με πετάει στην αρχική και μένει εκεί; έχω επιλέξει να το κάνει στο g3 tweaksbox αλλά δεν λειτουργεί Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την ff stock του Κώστα .. Γιατί όταν κάνω clear all στα recents δεν με πετάει στην αρχική και μένει εκεί; έχω επιλέξει να το κάνει στο g3 tweaksbox αλλά δεν λειτουργεί

Aπ'οτι θυμάμαι με ολες τις ρομ το ίδιο συμβαίνει. Μονο αν τις κλείνεις με το χέρι μια-μια σε πάει στην αρχική

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές μέρες με την 1.1 του Κωστή, έχω να πω ότι είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει τελευταία...

Γρήγορη χωρίς λαγκ, χαμηλές θερμοκρασίες και καλή μπαταρία.

Κωστή ένα μπράβο είναι πολύ λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές μέρες με την 1.1 του Κωστή, έχω να πω ότι είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει τελευταία...

Γρήγορη χωρίς λαγκ, χαμηλές θερμοκρασίες και καλή μπαταρία.

Κωστή ένα μπράβο είναι πολύ λίγο.

Ευχαριστω φιλε.....αλλα η ff 1.0 stock ειναι καλυτερη και η 1.3.....η 1.1 ειναι λιγο παλια και πιο αργη...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε.....αλλα η ff 1.0 stock ειναι καλυτερη και η 1.3.....η 1.1 ειναι λιγο παλια και πιο αργη...

Έχεις δίκιο, συγγνώμη εκ παραδρομής έγραψα 1.1.....

Την 1.0 στοκ φοράω με τον ντορι 9.4

:) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, συγγνώμη εκ παραδρομής έγραψα 1.1.....

Την 1.0 στοκ φοράω με τον ντορι 9.4

:) :rolleyes:

Ωραια φιλε χαιρομαι.....κ εγω δεν ξερω ποια να βαλω....δοκιμασα χθες την 1.3 και σημερα εβαλα ξανα την στοκ....σε συνδυασμο με ντορι μου φαινεται πιο ομαλη γρηγορη....

Link to comment
Share on other sites

Ωραια φιλε χαιρομαι.....κ εγω δεν ξερω ποια να βαλω....δοκιμασα χθες την 1.3 και σημερα εβαλα ξανα την στοκ....σε συνδυασμο με ντορι μου φαινεται πιο ομαλη γρηγορη....

Μολις εβαλα και τον νεο ντορι (9.5)... αλλο πραμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραια φιλε χαιρομαι.....κ εγω δεν ξερω ποια να βαλω....δοκιμασα χθες την 1.3 και σημερα εβαλα ξανα την στοκ....σε συνδυασμο με ντορι μου φαινεται πιο ομαλη γρηγορη....

 

Κωστη το ιδιο και εγω με FF stock και dori 9.5 ειναι πολυ καλη!!!! Απο την πρωτη στιγμη που την ανεβασες..

Link to comment
Share on other sites

Κωστη το ιδιο και εγω με FF stock και dori 9.5 ειναι πολυ καλη!!!! Απο την πρωτη στιγμη που την ανεβασες..

;) ωραιοςς

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160318/1fea8550048baea6e32ed377328e2a2f.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160318/048bad9dd14f7b104664d35bc14c5d11.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160318/a242ba20a961b588146462bc4bf14992.jpg

G5 ux5.0

Link to comment
Share on other sites

Δωσε λινκ Κωστη το θελω!!!

Αν βιαζεσαι κατεβασε την καινουρια NDM απο εκει τα πηρα.....αν θες την καινουρια εκδοση F.F UX5.0 θα πρεπει να περιμενεις!!

Link to comment
Share on other sites

Ε οκ θα περιμενω γιατι εσυ τις κανεις ελαφριες..

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...