Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Snapdragon δεν έχει η bliss;

 

Ας απαντήσει κάποιος, αν έχει Snapdragon τότε τι εναλλακτικές έχουμε για κάμερα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είμαι με thunder rom lolli και θέλω να δοκιμάσω την bliss 6.2, ποια βήματα πρέπει να ακολουθήσω, απλά twrp και φλασάρισμα;
Xiaomi Mi 5 | White | Prime 3-64
Link to comment
Share on other sites

Ποια gapps? Arm-6-και οποίο πακέτο θελω? Μου βγάζει error..

Κάτι δεν ειχα κάνει καλά.... Οκ τωρα

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ποια gapps? Arm-6-και οποίο πακέτο θελω? Μου βγάζει error..

Κάτι δεν ειχα κάνει καλά.... Οκ τωρα

ARM, 6.0, pico (αν δε θες πολλα πολλα)

 

edit: Για την bliss δε ρωτας;

 

 

Vag_koun για xposed βαζουμε αυτο:

xposed-v80-sdk23-arm

 

 

Και μια ερωτηση για τους φιουριάκιδες.

Στην ff 1.3 του Κωστη δεν μπορεις να πειραξεις την status bar και navigation bar μεσω G3TweaksBox λογω πειραγμενου SystemUI και framework-res ενω στην ff stock 1.0 μπορεις, σωστα;

 

Που ειναι ρε παιδια το link της ff stock; Δεν το βρισκω με την αναζητηση.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η snapdragon είναι η default camera της bliss και είναι πολύ καλη, αν φλασαρετε τα stock gapps γίνεται αντικατασταση της snap απο την google camera η οποία είναι πανηγυρι
Link to comment
Share on other sites

Vag_koun για xposed βαζουμε αυτο:

xposed-v80-sdk23-arm

 

thanxx!

Link to comment
Share on other sites

Και μια ερωτηση για τους φιουριάκιδες.

Στην ff 1.3 του Κωστη δεν μπορεις να πειραξεις την status bar και navigation bar μεσω G3TweaksBox λογω πειραγμενου SystemUI και framework-res ενω στην ff stock 1.0 μπορεις, σωστα; Ή και η stock εχει πειραγμενα τα αρχεια αυτα;

 

Που ειναι ρε παιδια το link της ff stock; Δεν το βρισκω με την αναζητηση.

 

edit:

Το βρηκα το link. Ποστ #18701.

 

Κωστη θα βοηθουσε πολυ πιστευω να εβαζες και την stock στην υπογραφη σου.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η snapdragon είναι η default camera της bliss και είναι πολύ καλη, αν φλασαρετε τα stock gapps γίνεται αντικατασταση της snap απο την google camera η οποία είναι πανηγυρι

 

Ακομα κι αν φλασαρουμε τα pico gapps;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ακομα κι αν φλασαρουμε τα pico gapps;

Εγώ κατεβασα τα gapps που επιλέγεις με aroma τι θα εγκαταστησεις, είναι περίπου 600mb αλλά έχει επιλογές για οτιδήποτε σχετικά με τα gapps, είχε και την επιλογή σχετικά με την καμερα

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την κάμερα, ο panosfx είχε ποστάρει και αυτό. Δεν ξέρω αν το έχει δοκιμάσει κανεις.

Μιας και εβαλα ετσι για να δω την Bliss 6.2 εωαξα και βρηκα μια καμερα που μοιαζει με την στοκ και δειχνει να φωτογραφιζει καλυτερα απο της Bliss.

Για πειτε κι εσεις την γνωμη σας http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=64950939&postcount=585

 

Σε μενα δουλεψε.

Edited by chrisdela
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την κάμερα, ο panosfx είχε ποστάρει και αυτό. Δεν ξέρω αν το έχει δοκιμάσει κανεις.

Εγω το εχω βαλει αλλα δεν το εχω τεσταρει κιολας γιατι δεν ειχα τον χρονο αυτες τις μερες.Παντως λιγο που επαιξα δεν ειχα θεμα.

Απλα δεν ξερω ποιους drivers διαβαζει μιας και δεν φλασαρεις τιποτα,απλο .apk ειναι.

 

Την snapdragon εχω;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160323/ec1f939b97fa7d3177f581f56f593715.jpg

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

την snap έχεις, η βάση της bliss είναι η cm13 η οποία στις τελευταίες εκδόσεις της έχει σαν default camera την snapdragon, μόνο τα stock gapps αλλάζουν την snap με την κάμερα της google (τουλάχιστον αυτό ίσχυε στην cm13 που είχα και στην bliss 6.1), τα mini, micro, pico όχι.

Πάντως εμένα η snap μου βγάζει πολύ καλες φωτό και την ημέρα και την νύχτα, δεν έχω παράπονο και δεν ζητώ κάτι καλύτερο, είναι τι ζητά ο καθένας

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος!

Λοιπον το μονο θεμα που αντιμετοπιζω ειναι οτι τις περισσοτερες φορες το double tap 2 wake δεν πιανει με την πρωτη.

Στις 10 φορες μονο την μια θα ανοιξει την οθονη με την 1η φορα.

Ειναι συνηθες ή μονο εγω;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος!

Λοιπον το μονο θεμα που αντιμετοπιζω ειναι οτι τις περισσοτερες φορες το double tap 2 wake δεν πιανει με την πρωτη.

Στις 10 φορες μονο την μια θα ανοιξει την οθονη με την 1η φορα.

Ειναι συνηθες ή μονο εγω;

 

Στο ξεκλείδωμα εγώ δεν είχα πρόβλημα, στο κλείδωμα (knock off) τι πατέντα κάνετε?

Link to comment
Share on other sites

Στη bliss δεν γίνεται στην οθόνη κλειδώματος να μπει ταπετσαρια σε portrait mode?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος!

Λοιπον το μονο θεμα που αντιμετοπιζω ειναι οτι τις περισσοτερες φορες το double tap 2 wake δεν πιανει με την πρωτη.

Στις 10 φορες μονο την μια θα ανοιξει την οθονη με την 1η φορα.

Ειναι συνηθες ή μονο εγω;

Και εμένα δεν έπιανε καλά. Βασικά μόνο στις 5άρες θα πιάσει 10 στις 10. Ούτε στην κιτ κατ έπιανε πάντα

Link to comment
Share on other sites

Στο ξεκλείδωμα εγώ δεν είχα πρόβλημα, στο κλείδωμα (knock off) τι πατέντα κάνετε?

 

Nova launcher με gesture...

Link to comment
Share on other sites

ομοίως και εμένα πιάνει σχεδόν πάντα, αλλά το χτυπάω σε συγκεκριμενο σημειο, λίγο πάνω από το κέντρο κατακόρυφα και κέντρο οριζόντια. Πάντως μέσα στις ρυθμίσεις του kernel έχει επιλογή που δεν είναι τσεκαρισμένη για διπλό χτύπημα για να ανοίξει η οθόνη, εχώ δεν το έχω τσεκάρει και παίζει μια χαρά.

Για την οθόνη κλειδώματος δεν έχω ασχοληθεί ακόμα αλλά που έχει επιλογή για να αλλάξει η ταπετσαρία;

Link to comment
Share on other sites

Λογικά υπάρχει επιλογή για dt2s wake οπουδήποτε στη οθόνη Επίσης το ίδιο στη οθόνη κλειδώματος δείτε στις ρυθμίσεις
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γίνεται αλλιώς. Εγώ άλλαξα ταπετσαρια στην οθόνη κλειδώματος με αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alicantedevelopers.lockscreenchangercm13

Για τη bliss μιλαω.....

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Για τηλεκοντρόλ τι βαλατε στη bliss?

 

αυτήν και αυτήν φίλε μου

 

ραδιόφωνο έχει βρει κανένας? δεν βρίσκω με τίποτα κάποιο φυσιολογικό

Link to comment
Share on other sites

[quote name=giannisj5

ραδιόφωνο έχει βρει κανένας? δεν βρίσκω με τίποτα κάποιο φυσιολογικό[/quote]

 

τόχω χρησιμοποιήσει όταν είχα aosp και είναι πολύ καλό

https://play.google.com/store/apps/details?id=fm.a2d.s2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...