Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειμαι με thunder 2.3... και απο οτι βλεπω πολυ εχετε την ΝDM...καποιος 2 λογακια για την ρομ αυτη?ειδα ενα βιντεακι και μου αρεσε λιγο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως βγαίνει το τέταρτο πλήκτρο; 3 μου εμφανιζει και με επαναφορά με το xposed πάλι 3 έχω

 

Ρυθμισεις >προβολή >πλήκτρα αφής αρχικής οθόνης >συνδυασμός πλήκτρων.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν, ούτε επίσης μπορείς να συνδυάσεις παραπάνω από 3 πληκτρα στην κάτω μπάρα αλλά ούτε κ με xposed μπορείς να επαναφέρεις το πλήκτρο μενου, μόνο σε παρατεταμένο πάτημα.

Εχει κάποιες ελλείψεις κλασικές, αμελητέες για μενα αλλά ταχύτητα κ μπαταρία κορυφή

Έχει επιλογή και για τέταρτο πλήκτρο, για το quick memo, απλά δεν μπορείς να βάλεις άλλα.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με thunder 2.3... και απο οτι βλεπω πολυ εχετε την ΝDM...καποιος 2 λογακια για την ρομ αυτη?ειδα ενα βιντεακι και μου αρεσε λιγο

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6496323#post6496323

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι το χουμε ξαναπει...αλλα εχει αρκετες εκδοσεις.special edition ....ποια ειναι κλτρ

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι το χουμε ξαναπει...αλλα εχει αρκετες εκδοσεις.special edition ....ποια ειναι κλτρ

 

Aν θες πιο πολυ UX4.0 επιλεγεις 2.2

Αν θες πιο πολυ μαμισιο στοκ επιλεγεις 1.3

Αν θες πιο πολυ GPRO2 UI επιλεγεις 3.0

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις >προβολή >πλήκτρα αφής αρχικής οθόνης >συνδυασμός πλήκτρων.

 

Μόνο 3 πλήκτρα μου εμφανιζει, μάλλον πρέπει να βάλω το zipaki του memo

Link to comment
Share on other sites

Μόνο 3 πλήκτρα μου εμφανιζει, μάλλον πρέπει να βάλω το zipaki του memo

Λογικά ναι. Εγω το ειχα βάλει το zipaki από την αρχή και έβλεπα την επιλογή για τέταρτο πληκτρο

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Aν θες πιο πολυ UX4.0 επιλεγεις 2.2

Αν θες πιο πολυ μαμισιο στοκ επιλεγεις 1.3

Αν θες πιο πολυ GPRO2 UI επιλεγεις 3.0

Υπαρχει κανα αλλο λονκ για την special edition?.αυτο που εχει δεν μου το κατεβαζει

Link to comment
Share on other sites

Παίδες Καλημέρα. Θέλω να βάλω την MIUI. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να μου πει πως κάνω downgrade σε kitkat;
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανα αλλο λονκ για την special edition?.αυτο που εχει δεν μου το κατεβαζει

 

https://drive.google.com/file/d/0B4JRK8711Jf6UnJ3WEJGUERNM3M/view?pref=2&pli=1

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χθες το απόγευμα και 'γω να δοκιμάσω την Google Edition 1.2.

Είχα για αρκετές μέρες την Thunder 2.2.

Αν και είναι νωρίς ακόμη, αλλά έχω μια πρώτη εικόνα!

Η rom είναι πολύ γρήγορη και ανάλαφρη, είναι γρηγορότερη και απ' την SRKG2 και απ' την Thunder 2.2 που δοκίμασα τελευταία!

Είναι stock based αλλά λείπουν αρκετά πραγματάκια απ' τις stock rom's και κάποιες stock εφαρμογές έχουν αντικατασταθεί απ' τις αντίστοιχες της Google.

Για παράδειγμα δεν έχει τις χερονομίες (σίγαση με αναποδογύρισμα κ.τ.λ.), δεν έχει επιλογή απόρριψης κλήσης στο μενού των Ρυθμίσεων κλήσης, δεν είχε καν εφαρμογή μουσικής, δεν είχε LGQuick memo+ και άλλα. Τις χερονομίες προσωπικά δεν τις χρησιμοποιουσα, αλλά το Quickmemo+ το έβαλα εγώ και για απόρριψη κλήσης κατέβασα αναγκαστικά extra εφαρμογή, όπως και μουσικής!

Έβαλα και "Διαχείριση εργασιών", που δεν ειχε.

Δεν μου άρεσε καθόλου ο dialer και το ημερολόγιο της Google που είχε και έβαλα αυτά της Thunder που μ' αρέσουν πιο πολύ.

Επίσης δε μου άρεσε το πληκτρολόγιο της Google και έβαλα το SwiftKey που δούλευα και παλαιότερα.

Ακόμη έχει ήδη "πειραγμένο" αρχείο mixer_paths.xml με ανεβασμένη ένταση, κάτι το οποίο ήταν το πρώτο που έκανα σε άλλες rom's!!

Πολλά απ' αυτά βέβαια είναι γούστα, σε άλλους μπορεί να αρέσουν όπως είναι!

Έβαλα και Xposed και Xcam με τα settings.

Για μπαταρία είναι πολύ νωρίς ακόμη.

Προς το παρών έχω τον stock kernel.

Αυτά θυμάμαι για αρχή..... ;)

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χθες το απόγευμα και 'γω να δοκιμάσω την Google Edition 1.2...................

Για μπαταρία είναι πολύ νωρίς ακόμη.

Προς το παρών έχω τον stock kernel.

Αυτά θυμάμαι για αρχή..... ;)

 

Τη συμπτωση!!!!!!!! Έβαλα και εγώ τη Google χθες και άλλαξα τον dialer σε αυτόν της thunder..Επίσης, με τη βοήθεια του Κωστή, έβαλα τη lockscreen της thunder, οπότε με πάει κατευθείαν στην εφαρμογή από την ειδοποίηση και έβαλα και το systemui της thunder και έχω έξι toogles στο κουρτινακι και τη θερμοκρασία.

Έχω περισσότερη ελεύθερη από ραμ όλες και επειδή γενικώς δεν χρησιμοποιώ άλλες εφαρμογές της lg δεν μου λείπει κάτι.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το συνεδεσες στον υπολογιστη;

Κατι θα εδειχνε εκει. Σπανιο να ειναι πλακετα.

 

Tο λαπτοπ εδειχνε αγνωστη συσκευη ουτε καν qhsusb_bulk για να ακολουθησω τους οδηγους για hard brick τους οποιους ετυχε να με χρειαστουν πριν πολυ καιρο και και ειχα επαναφερει το κινητο με επιτυχια.Τελοςπαντων οτι και να πουμε τωρα εχει φυγει στο service. Aπλως εχω απορια τι ειχε τελικα.Σε λιγες μερες θα μαθω και θα ενημερωσω

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Παίδες Καλημέρα. Θέλω να βάλω την MIUI. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να μου πει πως κάνω downgrade σε kitkat;

Νομιζω οτι η MIUI θελει ΚΚ bootloader. Αυτο σημαινει οτι αμα εισαι με custom Lollipop, δηλαδη εχεις περασει TWRP, τοτε εχεις ηδη ΚΚ bootloader.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τη συμπτωση!!!!!!!! Έβαλα και εγώ τη Google χθες και άλλαξα τον dialer σε αυτόν της thunder..Επίσης, με τη βοήθεια του Κωστή, έβαλα τη lockscreen της thunder, οπότε με πάει κατευθείαν στην εφαρμογή από την ειδοποίηση και έβαλα και το systemui της thunder και έχω έξι toogles στο κουρτινακι και τη θερμοκρασία.

Έχω περισσότερη ελεύθερη από ραμ όλες και επειδή γενικώς δεν χρησιμοποιώ άλλες εφαρμογές της lg δεν μου λείπει κάτι.

 

Στις AOSP δουλεύει πολύ καλά το gravitybox (xposed module). Νομίζω ότι κάποιες λειτουργίες κλπ που διάβασα κ σε προηγούμενα post, μπορείς να τις κάνεις με αυτό (πχ αλλάζεις πλήκτρα κάτω, προσθέτεις ένα για μενού, ένα για να κατεβαίνει το κουρτινάκι κλπ αλλάζεις τα quick toggles κλπ), οπότε αν θέλετε τσεκάρετέ το, για να μην μπαίνετε κ στη διαδικασία να αντιγράφετε αρχεία, αλλάζετε permissions κλπ. Βέβαια, είναι και ό,τι βολεύει τον καθένα, απλά το προτείνω αν δεν το ξέρετε (το έχω στο G Pad 8.3 με AOSP 5.1.1 κ βρήκα την υγειά μου εκεί :P )

Link to comment
Share on other sites

Στις AOSP δουλεύει πολύ καλά το gravitybox (xposed module). Νομίζω ότι κάποιες λειτουργίες κλπ που διάβασα κ σε προηγούμενα post, μπορείς να τις κάνεις με αυτό (πχ αλλάζεις πλήκτρα κάτω, προσθέτεις ένα για μενού, ένα για να κατεβαίνει το κουρτινάκι κλπ αλλάζεις τα quick toggles κλπ), οπότε αν θέλετε τσεκάρετέ το, για να μην μπαίνετε κ στη διαδικασία να αντιγράφετε αρχεία, αλλάζετε permissions κλπ. Βέβαια, είναι και ό,τι βολεύει τον καθένα, απλά το προτείνω αν δεν το ξέρετε (το έχω στο G Pad 8.3 με AOSP 5.1.1 κ βρήκα την υγειά μου εκεί :P )

Η Google ROM δεν ειναι AOSP. Ειναι βασισμενη στη stock της LG.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα χαιρόμουν δηλαδή; χαχ... Όπως και να έχει δουλεύει κ σε κάποιες που δεν υποστηρίζει επίσημα, ίσως με bugs... Μια ιδέα ρίχνω! Όταν θα την βάλω θα δοκιμάσω προσωπικά.
Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα χαιρόμουν δηλαδή; χαχ... Όπως και να έχει δουλεύει κ σε κάποιες που δεν υποστηρίζει επίσημα, ίσως με bugs... Μια ιδέα ρίχνω! Όταν θα την βάλω θα δοκιμάσω προσωπικά.

Μα δουλευει. Το εχω. Σε συνδιασμο με το G3TweaksBox.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μα δουλευει. Το εχω. Σε συνδιασμο με το G3TweaksBox.

 

Τι σου δίνει παραπάνω από το tweaksbox? Δουλεύει δηλαδή σε μη aosp rom?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με την Thunder 2.2, όταν έχω κάποιο μήνυμα στο viber και το κινητό έχει σβηστεί οθόνη, δεν ανάβει το notification led, έχω όμως ειδοποίηση στην home screen άμα πατήσω το power button. Σας συμβαίνει και σε εσάς αυτό;
Xiaomi Mi 5 | White | Prime 3-64
Link to comment
Share on other sites

Τι σου δίνει παραπάνω από το tweaksbox? Δουλεύει δηλαδή σε μη aosp rom?

Ναι δουλευει. Δινει αρκετα πραματα. Τα ποιο πολλα ιδια με το G3TweaksBox και καποια extra. Εγω με το G3TweaksBox ειμαι καλημενος εκτος απο ενα μονο πραματακι που το βρηκα στο GravityBox. To volume wake rocker.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθειά σας παρακαλώ!Επειδή δεν μου ανοίγει το κινητό λόγο βλακείας μου θέλω να περάσω stock rom με flash tool. Μπαίνω σε download mode αλλά μου λέει Connection to server failed .Στο download mode μου γράφει ''user B66'' και κάτω από αυτό ''ROOTED''.Έχω περάσει τους drivers και έχω windows 10. Τι συμβαίνει? Edited by PARGINOS
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθειά σας παρακαλώ!Επειδή δεν μου ανοίγει το κινητό λόγο βλακείας μου θέλω να περάσω stock rom με flash tool. Μπαίνω σε download mode αλλά μου λέει Connection to server failed .Στο download mode μου γράφει ''user B66'' και κάτω από αυτό ''ROOTED''.Έχω περάσει τους drivers και έχω windows 10. Τι συμβαίνει?

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/tools-srk-tool-useful-toos-lg-root-twrp-t3079076

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...