Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ την έχω αρκετό καιρό και είναι φανταστική(προσωπικό γούστο πάντα).kernel φοράει μαμά,αλλά όπως είπα και πιο πάνω είναι λες και φοράει xceed σε σχεση με άλλες rom που τον ειχα βάλει.xceed δεν δοκίμασα γιατί νομίζω δεν χρειάζεται..Την συστήνω ανεπιφύλακτα και ειδικά για τους λάτρεις των aosp,καθώς είναι πολύ κοντά σε aosp σε ταχύτητα κτλ πολύ ξελαφρομενη από σαβούρα της lg (μου λείπει μόνο το διπλό παράθυρο που δεν έχει η 1.2,αλλά αν το θέλεις η version 1 το έχει,αλλά δεν έχει φακό στο κουρτινακι),καλή μπαταρία και το πιο σημαντικό με καλή κάμερα αφού είναι stock based.

 

θα σε ακούσω και θα δοκιμάσω μέσα στο σκ την google edition, να δω τι ψάρια τραβάει σε σχέση με την slim που εχω:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω κατι;

Πως και τοσο ενδιαφερον για το toggle του φακου στο κουρτινακι ωστε να γινει παραγοντας αποριψης μιας ROM και φλασαρισματος μιας αλλης ή ψαξηματος διαφορων mods για την διορθωση του;

 

Βαζεις το widget σε οποια αρχικη οθονη θες και τελος. Ή αμα εχεις xposed μπορεις να κανεις πολλα. Πχ να αναβει ο φακος οταν κανεις double tap στο ρολόι ή να αναβει οταν πατας παρατεταμενα το home button ή πατωντας παρατεταμενα ενα απο τα πισω κουμπια της εντασης......

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι;

Πως και τοσο ενδιαφερον για το toggle του φακου στο κουρτινακι ωστε να γινει παραγοντας αποριψης μιας ROM και φλασαρισματος μιας αλλης ή ψαξηματος διαφορων mods για την διορθωση του;

 

Βαζεις το widget σε οποια αρχικη οθονη θες και τελος. Ή αμα εχεις xposed μπορεις να κανεις πολλα. Πχ να αναβει ο φακος οταν κανεις double tap στο ρολόι ή να αναβει οταν πατας παρατεταμενα το home button ή πατωντας παρατεταμενα ενα απο τα πισω κουμπια της εντασης......

 

Δεν απορριπτω τη ρομ για το φακο απλα μου αρεσε που υπηρχε στα toggles. Ποιο module κανει αυτο που λες?

 

Edit...Το βρηκα με το g3 tweaksbox. Δεν το ειχα παρει χαμπαρι. Thanks!!!!

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν απορριπτω τη ρομ για το φακο απλα μου αρεσε που υπηρχε στα toggles. Ποιο module κανει αυτο που λες?

 

Edit...Το βρηκα με το g3 tweaksbox. Δεν το ειχα παρει χαμπαρι. Thanks!!!!

G3 Tweaks Box

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

G3 Tweaks Box

 

Μαζι γραψαμε:lol:

 

Ειχα ρωτησει ξανα αλλα δεν απαντησατε. Οσοι ειχατε reboot με τον xceed ειχατε και το xposed? Μηπως ειχατε το v79? Ενδεχεται να δημιουργει αυτο τα προβληματα. Μολις εβαλα τη thunder εβαλα και αυτο , το τηλεφωνο "παγωσε" τρεις φορες. Επρεπε να του κανω reboot. Απο χθες με το παλιο v69 το τηλεφωνο παει σφαιρα. Το ειπα στον Cezar (του Xceed) και μου ειπε οτι το εχουν αναφερει και αλλοι. Μολις το ανεφερε και στο xda....

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μαζι γραψαμε:lol:

 

Ειχα ρωτησει ξανα αλλα δεν απαντησατε. Οσοι ειχατε reboot με τον xceed ειχατε και το xposed? Μηπως ειχατε το v79? Ενδεχεται να δημιουργει αυτο τα προβληματα. Μολις εβαλα τη thunder εβαλα και αυτο , το τηλεφωνο "παγωσε" τρεις φορες. Επρεπε να του κανω reboot. Απο χθες με το παλιο v69 το τηλεφωνο παει σφαιρα. Το ειπα στον Cezar (του Xceed) και μου ειπε οτι το εχουν αναφερει και αλλοι. Μολις το ανεφερε και στο xda....

Χρησιμοποιω τον xceed απο την 9 εκδοση νομιζω..πουε δεν ειχα reboot αλλα δεν εχω xposed.μαλλον αθτος ειναι ο λογος

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι;

Πως και τοσο ενδιαφερον για το toggle του φακου στο κουρτινακι ωστε να γινει παραγοντας αποριψης μιας ROM και φλασαρισματος μιας αλλης ή ψαξηματος διαφορων mods για την διορθωση του;

 

Βαζεις το widget σε οποια αρχικη οθονη θες και τελος. Ή αμα εχεις xposed μπορεις να κανεις πολλα. Πχ να αναβει ο φακος οταν κανεις double tap στο ρολόι ή να αναβει οταν πατας παρατεταμενα το home button ή πατωντας παρατεταμενα ενα απο τα πισω κουμπια της εντασης......

 

Eίναι ωραίο όμως ρε φίλε να είναι εκεί...

 

Όπως και να έχεις περισσότερα toggles , να βλέπεις ελεύθερη ram κ.λ.π

 

http://s5.postimg.org/xta7dr30n/Screenshot_2016_01_12_16_52_03.jpg

 

 

Υ.Γ

Μην ψαρώσει κανείς με τη ram , δεν είναι G2 αυτό...;):p

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

θα σε ακούσω και θα δοκιμάσω μέσα στο σκ την google edition, να δω τι ψάρια τραβάει σε σχέση με την slim που εχω:)

Και εγώ την Google edition εχω από χθες, πριν είχα την slimsaber, μπορώ να πω ότι σε ταχύτητα δεν υστερεί πολύ, για μπαταρία φαίνεται καλή αν και είμαι στην δεύτερη φόρτιση και έχει και καλή κάμερα ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο module ή zip για να μην είναι αυξανομενος ο ήχος στη κληση? Να ξεκινάει κατευθείαν δυνατά.... Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μαζι γραψαμε:lol:

 

Ειχα ρωτησει ξανα αλλα δεν απαντησατε. Οσοι ειχατε reboot με τον xceed ειχατε και το xposed? Μηπως ειχατε το v79? Ενδεχεται να δημιουργει αυτο τα προβληματα. Μολις εβαλα τη thunder εβαλα και αυτο , το τηλεφωνο "παγωσε" τρεις φορες. Επρεπε να του κανω reboot. Απο χθες με το παλιο v69 το τηλεφωνο παει σφαιρα. Το ειπα στον Cezar (του Xceed) και μου ειπε οτι το εχουν αναφερει και αλλοι. Μολις το ανεφερε και στο xda....

 

Εγώ δεν έχω xposed και μου κάνει reboot

Link to comment
Share on other sites

Edit...Το βρηκα με το g3 tweaksbox. Δεν το ειχα παρει χαμπαρι. Thanks!!!!

 

Από το playstore, έτσι; έχει και G2 Tweaksbox... Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το G3 Tweaksbox;

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες σκέφτομαι να το πουλήσω και να αγοράσω το xiaomi redmi note 3. Μου το ζητάνε 150 ευρώ... Έτσι για αλλαγή λέτε;
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο που κατεβαζω την Thunder rom v 2.3 lg g2

Κοιτα λιγο πισω, δινω λινκ

 

Από το playstore, έτσι; έχει και G2 Tweaksbox... Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το G3 Tweaksbox;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=it.ptoti.g3_tweaksbox

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Από το playstore, έτσι; έχει και G2 Tweaksbox... Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το G3 Tweaksbox;

Κατεβαζεις το G3 αν εχεις ROM με G3 UI ή το G2 αν εχεις G2 UI.

Μάγκες σκέφτομαι να το πουλήσω και να αγοράσω το xiaomi redmi note 3. Μου το ζητάνε 150 ευρώ... Έτσι για αλλαγή λέτε;

Πολυ δυνατο το note 3 και απο μια αγαπημενη εταιρια με μεγαλη υποστηριξη και ωραιο λειτουργικο ΜIUI.

Προσωπικα δε θα την εκανα την αλλαγη γιατι ειναι πολυ μεγαλυτερων διαστασεων αν και μονο 0.3 ινστες μεγαλυτερη οθονη και ηδη ειμαι στο οριο με το G2. Εδω φαινεται η υπέροχη δουλεια της LG, δηλαδη στο πως καταφερε να χωρεσει 5.2 ιντσες σε 138.5mm x 70.9mm.

Επισης η καμερα του note ειναι λιγο χειροτερη.

Απο 'κει και περα ειναι θεμα γουστου, προτιμησης, προταιρεοτητων...

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οι φιλοι μας οι Μπραζιλερος βγαλαν νεα ρομ με τα εξης χαρακτηριστικα

 

* Limitless Ultra

** Single Kernel Full - Dorimanx v8.4

** 4 Styles options in Aroma - Stock, S6, Blue, Cloudy

** Aroma in Portuguese

** Already included ROOT + TWRP

 

- Some information:

* 30A Base

* Included Music widget G4

* Included Music G4

* Included Message G4

* Included Video G4

* Inclusa Calculator G4

* Included QMemo G4

* Included QRemote G4

* Included Button Record

* Task transparent Manager

* Transparent Wheater

* Single Camera - xcam - already with binary

* Inclusa sound Improvement

* Bootanimation M

* Anim. Climate Screen Lock

* Calendar, Adm Files and Contacts - Blue Style

 

** App Included

* Quick Boot

* EsFile Explorer

 

Installation:

 

* From any STOCK LP / KK:

* Take Root and installed TWRP

* Reboot Recovery TWRP (2.8.7.1)

* Full wipe (Dalvik, Cache, System & Data)

* Install zip: Limitless Ultra

* Select the Style options on the scent

* Reboot and enjoy!

 

* From AOSP ROMs:

* Skip KDZ

* Follow the above process

 

https://plus.google.com/communities/111889812101862329789

Προσοχη στο μοντεμ μονο για οποιον θελει να δοκιμασει

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οι φιλοι μας οι Μπραζιλερος βγαλαν νεα ρομ με τα εξης χαρακτηριστικα

 

* Limitless Ultra

** Single Kernel Full - Dorimanx v8.4

** 4 Styles options in Aroma - Stock, S6, Blue, Cloudy

** Aroma in Portuguese

** Already included ROOT + TWRP

 

- Some information:

* 30A Base

* Included Music widget G4

* Included Music G4

* Included Message G4

* Included Video G4

* Inclusa Calculator G4

* Included QMemo G4

* Included QRemote G4

* Included Button Record

* Task transparent Manager

* Transparent Wheater

* Single Camera - xcam - already with binary

* Inclusa sound Improvement

* Bootanimation M

* Anim. Climate Screen Lock

* Calendar, Adm Files and Contacts - Blue Style

 

** App Included

* Quick Boot

* EsFile Explorer

 

Installation:

 

* From any STOCK LP / KK:

* Take Root and installed TWRP

* Reboot Recovery TWRP (2.8.7.1)

* Full wipe (Dalvik, Cache, System & Data)

* Install zip: Limitless Ultra

* Select the Style options on the scent

* Reboot and enjoy!

 

* From AOSP ROMs:

* Skip KDZ

* Follow the above process

 

https://plus.google.com/communities/111889812101862329789

Προσοχη στο μοντεμ μονο για οποιον θελει να δοκιμασει

Μακρυααααααα

Δεν εχω ορεξη παλι να ειναι χωρις σημα και μετα χωρις 4G :p

Link to comment
Share on other sites

Μακρυααααααα

Δεν εχω ορεξη παλι να ειναι χωρις σημα και μετα χωρις 4G :p

 

Γιατι καλε? Ζησε λιγο επικινδυνα.....:p

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Γιατι καλε? Ζησε λιγο επικινδυνα.....:p

Ασε ξερω πως παλι θα γυρισω σε thunder:p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Flandra κ Tupac, είμαι με στοκ 5.0.2, αλλά και το G2 και το G3 Tweaksbox μου λένε πως δεν υποστηρίζουν Lollipop! Μήπως δεν υποστηρίζουν την στοκ;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Flandra κ Tupac, είμαι με στοκ 5.0.2, αλλά και το G2 και το G3 Tweaksbox μου λένε πως δεν υποστηρίζουν Lollipop! Μήπως δεν υποστηρίζουν την στοκ;

Εχεις απολυτο δικιο! Βιαστηκα και δεν υπενθυμησα οτι θα το κατεβασεις απο εδω: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=53618487&postcount=3

Εγω εχω την RC3.

 

Φανταζομαι ξερεις απο xposed.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Flandra κ Tupac, είμαι με στοκ 5.0.2, αλλά και το G2 και το G3 Tweaksbox μου λένε πως δεν υποστηρίζουν Lollipop! Μήπως δεν υποστηρίζουν την στοκ;

 

Κάτι θυμόμουν ότι σε πετάει κάπου άλλου.. Δεν σε στέλνει κάπου στο xda?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά μου έλεγε ότι δεν είναι εγκατεστημένο το Xposed ή δεν είναι ενεργοποιημένο το module (ήταν κ τα 2) κ μετά ότι δεν είναι συμβατά με Lollipop. Με έστελνε στο xda αλλά δεν είχε το λινκ του Tupac παραπάνω. Τώρα οκ τρέχει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ smooth η Google edition. Δυστυχώς δεν έχει 2-3 πράγματα που τα δουλεύω συνέχεια,. Διαφορετικά δε βλέπω να την άλλαζα εύκολα.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...