Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά, δεν είχα ποτέ reboots με τον Xceed 15 (τον τελευταίο δηλαδή) αλλά είμαι με stock 5.0.2 (και Xposed). Πολλοί ανέφεραν ότι ο 14 κ 15 τους προκαλούσε reboots σε Thunder και Cloudy από ό,τι θυμάμαι. Οπότε αν θες δοκίμασε τον 15 και αν δεις reboots μετά φλασάρεις από επάνω τον 13.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσωπικά, δεν είχα ποτέ reboots με τον Xceed 15 (τον τελευταίο δηλαδή) αλλά είμαι με stock 5.0.2 (και Xposed). Πολλοί ανέφεραν ότι ο 14 κ 15 τους προκαλούσε reboots σε Thunder και Cloudy από ό,τι θυμάμαι. Οπότε αν θες δοκίμασε τον 15 και αν δεις reboots μετά φλασάρεις από επάνω τον 13.

Αυτο θα κανω ;) , σε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα κανω ;) , σε ευχαριστω.

 

Εδω ολες οι παλιες εκδοσεις του Xceed

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=41225

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Mε την google editiion κ εγώ, αρκετά γρήγορη και σε συνδυασμό με nova ταχύτητα πετάει, μέχρι τώρα δεν είδα κάτι αρνητικό, εκτός του ότι δεν μπορώ να φιλτράρω τις επαφές του dialer ώστε να μην μου εμφανίζει διευθύνσεις email και γεμίσει ασφυκτικά, αναγκάστηκα να κατεβάσω άλλον dialer για να κάνω το παραπάνω.

Πιστεύω να την κρατήσω καθώς η slimsaber μου έκανε κάτι κολλήματα, όπως το πρωί με το ξυπνητήρι που κόλλησε η οθόνη και δεν μπορουσα να το απενεργοποιήσω. Κατά τ'άλλα πλησιάζει αρκετά σε aosp ταχύτητες όπως προείπαν μερικά παιδιά, ειναι μια ελαφριά lg based.

Μάλιστα ο δημιουργός της ειπε ότι στην επομενη έκδοση μάλλον θα ενσωματώσει και 2g - 3g toggle

Link to comment
Share on other sites

Η slimsaber είναι 5.1.1 r9 νομίζω, λογικό είναι να υστερεί σε σχέση με την slimLP 0.14 , εάν θέλετε aosp βάζετε την τελευταία
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολύ εκθειάζετε την google edition λέω να την δοκιμάσω. Με αυτήν περνάτε και τίποτα άλλο;xceed; βλέπω και κάτι Modakia και fix κάτι calendar κάτι κάμερες κάτι keyboard αυτά τα περνάω;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολύ εκθειάζετε την google edition λέω να την δοκιμάσω. Με αυτήν περνάτε και τίποτα άλλο;xceed; βλέπω και κάτι Modakia και fix κάτι calendar κάτι κάμερες κάτι keyboard αυτά τα περνάω;

Αν θελεις περνάς xceed. Εγώ έχω τον 14 και δουλεύει αλλά και με το στοκ δε θα εχεις θέμα.

Το fixaki για το calendar καντο. Τα υπόλοιπα είναι προαιρετικά

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ με τίποτα να κατεβάσω την MIUI rom από το site... Τι συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ με τίποτα να κατεβάσω την MIUI rom από το site... Τι συμβαίνει;

 

αυτη εδω εννοεις? http://miuirom.xiaomi.com/rom/u6249351/6.1.8/miui_g2_kin_6.1.8_a641699852_4.4.zip

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή. Τώρα την κατεβάζω. Από που την βρήκες; πάλι δεν κατεβάζει... Με 11kb/s

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γτ μου το κανει αυτο με την thunder 2.3 http://postimg.org/delete/62or4mf0q/

 

νομίζω το κάνει και σε άλλον, πιο πριν το ανάφερε, στον Κώστα νομίζω

σε μένα η 2.2 είχε θέμα με το youtube, πρασίνιζαν τα βίντεο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα προσπαθω να ψησω τον βιετναμεζο dev της NDM να ενσωματωσει τις V10 εφαρμογες των βραζιλιανων εαν ευοδωθεί θα μιλαμε για την πιο προχω stock based rom τυφλα να εχει η Chelozteam

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γτ μου το κανει αυτο με την thunder 2.3 http://postimg.org/delete/62or4mf0q/

 

 

Φιλε μου και σε εμενα 5 φορες εχει τυχει. Το ειχα αναφερει στις προηγουμενες σελιδες. Ελπιζω να το φτιαξει αυτο το προβληματακι ο dev της thunder!

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

νομίζω το κάνει και σε άλλον, πιο πριν το ανάφερε, στον Κώστα νομίζω

σε μένα η 2.2 είχε θέμα με το youtube, πρασίνιζαν τα βίντεο

 

Και σε μένα το κάνει αρα είναι bug της ρομ... Συν ότι όταν πας ρυθμίσεις - εφαρμογές και

ανοίξεις οποιαδήποτε γράφει οι ρυθμίσεις δεν λειτουργούν κάτι τέτοιο και κλείνουν...

Και αν δεν βάλεις το fix που το δίνει δεν παίζει το ράδιο...

 

Παιδια καλημερα προσπαθω να ψησω τον βιετναμεζο dev της NDM να ενσωματωσει τις V10 εφαρμογες των βραζιλιανων εαν ευοδωθεί θα μιλαμε για την πιο προχω stock based rom τυφλα να εχει η Chelozteam

 

Μακάρι να το κάνει να τα βάλει θα είναι ωραία συν τα 2-3 toggles φακού 3g κλπ στην στάνταρ επιλογή με το μπλε χρώμα... Γενικά η 2.3 Έχει τα θεματάκια της τελικά εγώ το βράδυ θα ξαναβάλω με twrp restore Την 2.2 Και βλέπουμε... Αν βγάλει νέα καλύτερη Χωρίς bugs τα ξαναλέμε... !!! Η 2.2 με xceed 14 Για μένα η καλύτερη επιλογή ... !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια θελω την βοηθεια σας δεν ξερω τι να κανω.Εχω το lg g2 με cloudyg3 rom και xceed kernel αν θυμαμαι καλα τον 14 εχω.Σημερα το κινητο εκλεισε και δεν ανοιγει με τιποτα.Το βαζω να φορτισει δεν κανει τιποτα ουτε λαμπακι ανοιγει.Προσπαθω να μπω recovery δεν με δειχνει τιποτα δεν ανοιγει σαν να ειναι dead.Eτυχε και παλια να εχω πολλα brick με το lg g2 αλλα τουλαχιστον το κινητο ανοιγε και μπορουσα να κανω κατι αυτη την φορα δεν κανει τιποτα δεν ξερω τι να κανω.Σαν τελευταια λυση εχω την εγγυηση αλλα δεν ισχυει γιατι εχω την cloudyg3 και δεν μπορω να την αλλαξω

 

Τελικα το εστειλα στο service και ελπιζω να μην καταλαβουν οτι εχω custom rom θα εχω νεα απο βδομαδα

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το εστειλα στο service και ελπιζω να μην καταλαβουν οτι εχω custom rom θα εχω νεα απο βδομαδα

Λογικα πλακετα εκαψες.....οποτε δεν θα καταλαβουν κατι.....αν ειναι απο μπαταρια λογικα θα το δουν

Link to comment
Share on other sites

Το συνεδεσες στον υπολογιστη;

Κατι θα εδειχνε εκει. Σπανιο να ειναι πλακετα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στη Google edition βλέπετε πουθενά τις χειρονομιες για αναποδογυρισμα συσκευής κλπ?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν, ούτε επίσης μπορείς να συνδυάσεις παραπάνω από 3 πληκτρα στην κάτω μπάρα αλλά ούτε κ με xposed μπορείς να επαναφέρεις το πλήκτρο μενου, μόνο σε παρατεταμένο πάτημα.

Εχει κάποιες ελλείψεις κλασικές, αμελητέες για μενα αλλά ταχύτητα κ μπαταρία κορυφή

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν, ούτε επίσης μπορείς να συνδυάσεις παραπάνω από 3 πληκτρα στην κάτω μπάρα αλλά ούτε κ με xposed μπορείς να επαναφέρεις το πλήκτρο μενου, μόνο σε παρατεταμένο πάτημα.

Εχει κάποιες ελλείψεις κλασικές, αμελητέες για μενα αλλά ταχύτητα κ μπαταρία κορυφή

 

Με g3 tweaksbox έκανα το τέταρτο πλήκτρο να κατεβάζει την κουρτίνα με τις γρήγορες ρυθμίσεις

Μου αρέσει και μένα η ρομ παρόλο που έχει κάποιες ελλείψεις. Αλλά είναι αρκετά γρήγορη και smooth οπότε μένω προς το παρόν.

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...