Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα και εγω ανοίγω ρε συ. Δεν πιάνω 7 ωρες με δεδομένα. Τώρα είμαι 60-40 χρήση

 

Μια μέρα θέλω να μην ανοίξω δεδομένα αλλά όλο κάτι τυχαίνει και ανοίγω!Θέλω να δω και γω 7~8 ώρες με WiFi! Περιμένω cloudystock 1.2 ...

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με την cloudy stock έχει κανεις πρόβλημα με τα rotations?

Δεν φλασαρες το baseband της ΚΚ.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται αυτό;

 

το βρήκα. το ΄βαζω από πάνω ή θέλει ξανά από την αρχή όλα; δλδ wipe κλπ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έβαλα το baseband από πάνω χωρίς wipe κλπ. δείχνει να παίζει καλά τώρα.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Error lokifying boot image κάπως έτσι το λέει όταν πάω να κάνω install To mod και από cwm και twrp

Αυτη που βαζεις ειναι για jb. Η κιτκατ ειναι η 2.2.0

Link to comment
Share on other sites

Αυτη που βαζεις ειναι για jb. Η κιτκατ ειναι η 2.2.0

 

JB έχω φίλε μου 4.2.2, ξέρεις πως μπορώ να το διορθώσω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με android ασχετος...Φοραω την 4.4.2 kit kat χωρις root κατεβασμενη απο το pc suite.Πως μπορω να βαλω την CloudyStock 1.1;Υπαρχει οδηγος με λεπτομερειες;Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με android ασχετος...Φοραω την 4.4.2 kit kat χωρις root κατεβασμενη απο το pc suite.Πως μπορω να βαλω την CloudyStock 1.1;Υπαρχει οδηγος με λεπτομερειες;Ευχαριστω.

 

Ο οδηγός υπάρχει στο πρώτο ποστ της Cloudystock στο xda.Σε συμβουλεύω να κάνεις λίγο υπομονή και πολύ πιθανόν σήμερα να κυκλοφορήσει την 1.2 οπότε περνάς κατευθείαν αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με android ασχετος...Φοραω την 4.4.2 kit kat χωρις root κατεβασμενη απο το pc suite.Πως μπορω να βαλω την CloudyStock 1.1;Υπαρχει οδηγος με λεπτομερειες;Ευχαριστω.

 

 

Εχεις δουλειά...

Το κανεις root, υπαρχουν οδηγοι στο φορουμ

Βαζεις το τελευταιο Philz http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2554053 .

Απο αυτο παιρνεις Backup την ROM και μετα επιλεγεις Full Wipe ("Clean to Install a New ROM")

Βαζεις το κιτκατ baseband http://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=12880

Τελος εγκαθιστας την CloudyStock http://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=4738

Αν και συντομα βγαινει η 1.2 κανε λιγο υπομονη, γτ μετα πρεπει να την ξανακανεις την διαδικασια

Link to comment
Share on other sites

Μια εξήγηση θέλω! [ATTACH]42627[/ATTACH] Εγώ δεν το έχω ανοίξει ποτέ! Τι κουλό ειναι αυτό;

Ε τοτε καποια εφαρμογη το ανοιξε.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δουλειά...

Το κανεις root, υπαρχουν οδηγοι στο φορουμ

Βαζεις το τελευταιο Philz http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2554053 .

Απο αυτο παιρνεις Backup την ROM και μετα επιλεγεις Full Wipe ("Clean to Install a New ROM")

Βαζεις το κιτκατ baseband http://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=12880

Τελος εγκαθιστας την CloudyStock http://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=4738

Αν και συντομα βγαινει η 1.2 κανε λιγο υπομονη, γτ μετα πρεπει να την ξανακανεις την διαδικασια

Ευχαριστω πολυ.Οταν βγει απλα αλλαζω το τελευταιο ετσι με την καινουργια.Δηλαδη η σειρα ειναι αυτη που μου λες;Το root μπορω να το κανω απο τωρα;Μπορεις να μου δωσεις οδηγο για αυτο;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μια εξήγηση θέλω! [ATTACH]42627[/ATTACH] Εγώ δεν το έχω ανοίξει ποτέ! Τι κουλό ειναι αυτό;

 

Ή κανένα wakelock kernel. Βαλε καμια εφαρμογή να το δει

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μια εξήγηση θέλω! [ATTACH]42627[/ATTACH] Εγώ δεν το έχω ανοίξει ποτέ! Τι κουλό ειναι αυτό;

 

Bug της cloudy είναι μην αγχώνεσαι.Και δεν καταναλώνει μπαταρία απλά φαίνεται στα stats.Ούτε ανοιχτό είναι.είπε θα διορθωθεί στο update.

Link to comment
Share on other sites

Bug της cloudy είναι μην αγχώνεσαι.Και δεν καταναλώνει μπαταρία απλά φαίνεται στα stats.Ούτε ανοιχτό είναι.είπε θα διορθωθεί στο update.

 

Εγω δεν εχω τέτοιο θέμα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Bug της cloudy είναι μην αγχώνεσαι.Και δεν καταναλώνει μπαταρία απλά φαίνεται στα stats.Ούτε ανοιχτό είναι.είπε θα διορθωθεί στο update.

 

Ναι ξέχασα να γράψω ότι η διάρκεια της μπαταρίας μου δεν έχει πρόβλημα! Είναι κανονικά . Μάλιστα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση περί Cloudystock μιας και την έχετε πολλοί και το ψήνω να την περάσω...

Πρόκειται για JB ROM με χαρακτηριστικά από kitkat ή είναι κανονική kitkat?

...γιατί νομίζω ότι χάθηκα κάπου στη μετάφραση :)

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση περί Cloudystock μιας και την έχετε πολλοί και το ψήνω να την περάσω...

Πρόκειται για JB ROM με χαρακτηριστικά από kitkat ή είναι κανονική kitkat?

...γιατί νομίζω ότι χάθηκα κάπου στη μετάφραση :)

 

Κανονική kitkat!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση sosimple2, αυτό με είχε μπερδέψει όντως.

Οπότε λίγο υπομονή ακόμα να βγει η 1.2, να μην κάνω διπλό κόπο και τη φλασάρω...

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Για την ακριβεια, η 1.0 ηταν jb. Απο την 1.1 και μετα εγινε κιτκατ. Ισως γι αυτο μπερδευτικε ο φιλος..

 

"αφού βρήκαμε παπά ας θάψουμε 5-6"

να ρωτήσω και εγώ κάτι...

πόσες εκδόσεις cloudy υπάρχουν και για ποιά μοντέλα είναι

πχ cloudystock for lg g2 είναι kitkat lg με root κλπ....

κανένα πινακάκι τέτοιο υπάρχει; και είναι και για 16 & για 32....;;;;

νομίζω ότι θα ήταν χρήσιμο να υπάρχει κάτι τέτοιο ακόμα και για το LG stock.

Link to comment
Share on other sites

"αφού βρήκαμε παπά ας θάψουμε 5-6"

να ρωτήσω και εγώ κάτι...

πόσες εκδόσεις cloudy υπάρχουν και για ποιά μοντέλα είναι

πχ cloudystock for lg g2 είναι kitkat lg με root κλπ....

κανένα πινακάκι τέτοιο υπάρχει; και είναι και για 16 & για 32....;;;;

νομίζω ότι θα ήταν χρήσιμο να υπάρχει κάτι τέτοιο ακόμα και για το LG stock.

Αν δε γραφει κατι ιδιαιτερο , μια ρομ κανει και για το 16αρι , και το 32αρι. Αλλωστε ακριβως το ιδιo hardware εχουνε. Πχ εγω εχω το 32αρι και δεν εχω καποιο θεμα.

Ο cloudy ειναι ενας dev στο xda. Εχει φτιαξει 3 rom:

 

1. Cloudyflex jb οπου πηρε τη ρομ απο το κινητο lg flex την τροποποιησε και την εβαλε στο g2

Επειδη το flex εχει amoled οθονη , εχει πολυ μαυρο στο ui και αρεσει σε πολους. Επισης εχει μια επιλογη πολυ καλη οπου ρυθμιζεις οσες εφαρμογες θες να τρεχουν full screen χωρις softkey δηλαδη.. Προσωπικα την πρωτιμω απο ολες αλλα δυστυχως εμεινε στην jb γιατι το flex ακομα δεν πηρε κιτκατ. Οταν παρει, θα ξαναβγαλει σε κιτκατ. Θα αργησει λογικα.

 

2. Cloudystock: 1.0 jb, 1.1 και μετα κιτκατ. Πηρε την original rom του G2, τη ρουταρε, εβαλε recovery, αφαιρεσε διαφημισεις εφαρμογων, και καποιες ελαχιστες βελτιωσεις ταχυτητας, καμερα.κλπ.

Με λιγα λογια δεν εχεις κανενα λογο να προτιμησεις την original απο αυτη. Εχει την ιδια σταθεροτητα και σε γλυτωνει απο τον κοπο να.προσθεσεις αυτα μονος σου.

 

3. Cloudypro2: Πηρε τη ρομ του lg pro 2 (του ταμπλετοφωνου 5.9 ιντσες αν θυμαμαι καλα) και την εβαλε στο g2. Επομενος εχει οτι η ρομ απο εκεινο. Πχ cnockcode που χτυπας σε 4 σημεια για να ανειξει κλπ. Αυτη εχει καποια θεματακια μεχρι τελευταια που ειχα δει και δε θα την προτεινα..

Οποιος αλλος εχει την απορια, βαλτε το link να τον στελνει εδω.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...