Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβασα το προγραμματακι που λες αλλα δεν κανει κατι, κατεβαζει την recovery αλλα δεν την περναει κολλαει στη διαδικασια.

Βρηκα και εγκατεστησα το recovery tools με το οποιο περασα 4-5 παλιοτερες cwm αλλα δεν λεει να ξεκολλησει και μου πεταει παλι το ιδιο μυνημα.:(

 

Ξέχασα να σου πω! Κ μένα αργούσε! Άκου θα το κάνεις πάλι με ανοιχτό WiFi!αργεί λίγο αλλά το κάνει!!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κι η ταχυτητα της φαινεται αμεσως.

Σε σχεση με την stock 4.2.2 ή σε σχεση ακομα και με την cloudyflex;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με την cloudyflex 1.4.Η οποια ηταν αρκετα γρηγορη,δεν ειχα κανενα ιδιαιτερο παραπονο αλλα αυτη ειναι ακομα πιο smooth και γρηγορη.

Σε σχεση με την στοκ 4.2.2 ειναι πολυ πιο γρηγορη.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

me cloudystock κ εγώ πλέον καθώς στην διαδικασία να ρουτάρω την επισημη kitkat έφτασα στο σημείο που φλασάρεις custom recovery και τελικά είπα να το συνεχίσω με custom rom πλεον. Είχα πει να μείνω για λίγο καιρό με καθαρό stock αλλά το μικρόβιο της customias δεν φευγει. Το θρυλικό μου s2 ακόμα αντέχει τα απανωτά φλασαρίσματα:)

Σε σχέση με cloudyflex που λέω να δοκιμάσω ποια είναι καλύτερη σε μπαταρία, ταχύτητα και ψιλοπαραμετροποίηση? Δεν με ενδιαφέρει 4.2 ή 4.4 καθώς 2 βδομάδες με καθαρή kitkat δεν ενθουσιάστηκα με την αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σου πω! Κ μένα αργούσε! Άκου θα το κάνεις πάλι με ανοιχτό WiFi!αργεί λίγο αλλά το κάνει!!

Το κατάφερα σημερα και μπηκα cwm αλλα μετα δεν μπουταρε στο λειτουργικο:lol: οποτε επειδη βαρεθηκα γυρισα σε ενα backup που ειχα με 4.2.2. kαι ησυχασα. Αργοτερα το απογευμα θα δοκιμασω να βαλω την cludy stock. Μπορει να τα ξαναπουμε :lol:

Ευχαριστω πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα γυρισω ΞΑΝΑ back to stock ΕΧΩ ερωτηση...

 

http://storagecow.eu/index...+G2%2FStock%2F

 

Αν απο εδω κατεβασω το D80210H το τελευταιο δηλαδη το κινεζικο και το περασω αντι για το D80210A πειραζει ? Αγγλικα θελω απο γλωσσα μονο οχι Ελληνικα...

 

Μονο και μονο για να εχω το τελευταιο firmware το λεω οχι τιποτα αλλο

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση...κρατησα backup μεσω twrp και μου εμειναn 6 gb διαθεσιμος χωρος...λεω να περασω καμια ρομ αλλα δεν θα εω λιγο χωρο?καμια λυση?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση...κρατησα backup μεσω twrp και μου εμειναn 6 gb διαθεσιμος χωρος...λεω να περασω καμια ρομ αλλα δεν θα εω λιγο χωρο?καμια λυση?

 

Η καλύτερη λύση OTG, BACKUP το BACKUP σου στον υπολογιστη.

ΑΝ χρειαστεί λοιπόν το παιρνάς μέσω OTG.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το κατάφερα σημερα και μπηκα cwm αλλα μετα δεν μπουταρε στο λειτουργικο:lol: οποτε επειδη βαρεθηκα γυρισα σε ενα backup που ειχα με 4.2.2. kαι ησυχασα. Αργοτερα το απογευμα θα δοκιμασω να βαλω την cludy stock. Μπορει να τα ξαναπουμε :lol:

Ευχαριστω πολύ!!

 

Δεν έπρεπε να μπουταρεις στο λειτουργικό!απλά κάνε reboot to recovery μέσα από το recovery!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

με meenova γινεται;

Φυσικά και γίνεται...:)

Έχω επαναφέρει ουκ ολίγες φορές nandroid απο meenova μέσω custom recovery.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκλεισε το κινητο και δεν ανοιγει!!!εκανα restore απο backup με εβαλε αρχικη οθονη και εσβησε!!!!γα.......

επανηλθε!!! τι εγινε;να κανω hard reset?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκλεισε το κινητο και δεν ανοιγει!!!εκανα restore απο backup με εβαλε αρχικη οθονη και εσβησε!!!!γα.......

επανηλθε!!! τι εγινε;να κανω hard reset?

 

Είχες μπαταρία να φανταστώ;βάλτο να φορτίσει κ προσπάθησε πάλι. Restore έκανες από 442 σε 422;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Είχες μπαταρία να φανταστώ;βάλτο να φορτίσει κ προσπάθησε πάλι. Restore έκανες από 442 σε 422;

που εισαι ρε prioxxxxx?ειχαμε μιλησει αρκετες φορες στο thread του nexus 4...ειχα 40 % και ναι απο 4.4.2 de 4.2.2...

Link to comment
Share on other sites

που εισαι ρε prioxxxxx?ειχαμε μιλησει αρκετες φορες στο thread του nexus 4...ειχα 40 % και ναι απο 4.4.2 de 4.2.2...

 

Έλα ρε φίλε !δεν μου λες το baseband το φλασαρες πριν κάνεις Restore;;μάλλον όχι!γι'αυτό έχεις πρόβλημα!βρες το baseband που είχες σε jb φλασαρε το Κ μετά Restore!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

που εισαι ρε prioxxxxx?ειχαμε μιλησει αρκετες φορες στο thread του nexus 4...ειχα 40 % και ναι απο 4.4.2 de 4.2.2...

 

Ειχα και εγω Bootloop απο 4.4.2 σε 4.2.2 και εκανα Hard Reset και ανοιξε φιλε... με κλειστο κινητο πατας Power Button + Volume DOWN key ανοιγει το κινητο τα αφηνεις & τα πατας ΞΑΝΑ και σε βαζει σε μια ασπρη οθονη που λεει να κανεις Reset, πατας power button μετα ξανα το ιδιο ( τα ζηταει αλλοστε ) και κανει Hard Reset & Voila! Ανοιξε!

Link to comment
Share on other sites

και που το βρισκω το baseband;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειχα και εγω Bootloop απο 4.4.2 σε 4.2.2 και εκανα Hard Reset και ανοιξε φιλε... με κλειστο κινητο πατας Power Button + Volume DOWN key ανοιγει το κινητο τα αφηνεις & τα πατας ΞΑΝΑ και σε βαζει σε μια ασπρη οθονη που λεει να κανεις Reset, πατας power button μετα ξανα το ιδιο ( τα ζηταει αλλοστε ) και κανει Hard Reset & Voila! Ανοιξε!

ναι αλλα ετσι δεν κανεις restore apo backup...

Link to comment
Share on other sites

και που το βρισκω το baseband;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι αλλα ετσι δεν κανεις restore apo backup...

 

Πήγαινε λίγο πιο πίσω γιατί το έχω ποστάρει για έναν άλλο φίλο

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τηλ τελευταια κινεζικη 4.2.2 D80210H και δεν εχει Play Store... WTF ? Τι κανω ?

 

Μήπως να βάλεις την Α καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν patched kernels Για να μην χάνουμε το recovery λόγω κιτ κατ. Υπήρχε θέμα με τον bootloader

 

Για ποιο είναι αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποια ρομ προτεινεται?lug free παντα....

 

Cloudystock 1.1 4.4.2

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...