Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα.Εγκατεστησα τον nova launcher prime.Mηπως ξερετε επειδη τωρα δεν κλεινει η οθονη με 2πλο ταπ,εαν αυτος εχει τετοια λειτουργια;Εαν οχι υπαρχει καποια εφαρμογη που το αναπληρωνει αυτο;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα.Εγκατεστησα τον nova launcher prime.Mηπως ξερετε επειδη τωρα δεν κλεινει η οθονη με 2πλο ταπ,εαν αυτος εχει τετοια λειτουργια;Εαν οχι υπαρχει καποια εφαρμογη που το αναπληρωνει αυτο;

 

Αν κάνεις διπλό ταπ στο notification bar κλείνει μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις διπλό ταπ στο notification bar κλείνει μια χαρά

Δηλαδη φιλε πως το κανω;Ειμαι καινουργιος στο android...:confused:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη φιλε πως το κανω;Ειμαι καινουργιος στο android...:confused:

 

Διπλό χτύπημα στο πάνω μέρος της οθόνης, εκεί ακριβώς που είναι οι πληροφορίες για ώρα, σήμα,μπαταρια κλπ

Link to comment
Share on other sites

Διπλό χτύπημα στο πάνω μέρος της οθόνης, εκεί ακριβώς που είναι οι πληροφορίες για ώρα, σήμα,μπαταρια κλπ

 

Δουλεύει άψογα να είσαι καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μιας και έχουμε περάσει σε εποχή κιτ κατ και πρέπει να αλλάξω τον οδηγό για το πέρασμα της επίσημης και όχι μόνο, θα ήθελα αν κάποιος έχει κάνει τη διαδικασία να μου στείλει έναν οδηγό να τον προσθέσω.

Δυστυχώς άλλαξα συσκευή προς το παρόν και έχω χάσει τις εξελίξεις......

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Και εγω βλεπω διαφορα στην μπαταρια, αλλα οχι αυτα τα τραγικα που διαβαζω. Ειδικα σε idle μια χαρα παει. Αλλα ειναι νωρις να βγαλω συμπερασμα. Παντως ειμαι διατεθημενκος να χασω 30 λεπτα screen time για το επιπλεον smoothness. Σε καποιες εφαρμογες παει πολυ καλυτερα. Αν ειναι πολυ παραπανω η καταν βλεπουμε..

 

Το θέμα είναι ότι αντί για 8 ώρες να πιάνουμε 7μιση ακόμα και 6 ναι φυσικά και να μείνουμε με kit Kat απλά αν στις 3ωρες ζορίζεται... Κλαφτα... Εγώ τώρα είμαι 80% με 30 λεπτα μόνο οθόνη.... 3ωρες με το ζόρι με βλέπω να φτάνω

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω μια εφαρμογη ωστε οταν εχω καποια ειδοποιηση να εμφανιζετε στην οθονη σε μεγαλο σχετικα πλαισιο.Εχετε κατι υπ΄οψιν σας;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μιας και έχουμε περάσει σε εποχή κιτ κατ και πρέπει να αλλάξω τον οδηγό για το πέρασμα της επίσημης και όχι μόνο, θα ήθελα αν κάποιος έχει κάνει τη διαδικασία να μου στείλει έναν οδηγό να τον προσθέσω.

Δυστυχώς άλλαξα συσκευή προς το παρόν και έχω χάσει τις εξελίξεις......

 

Ηλία ενημερωθηκες ή να κάτσω να σου γράψω?

Edit ωπα για official θες?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ηλία ενημερωθηκες ή να κάτσω να σου γράψω?

Edit ωπα για official θες?

 

Για οτιδήποτε νέο θα εκτιμούσα μια βοηθεια...:)

Σιγουρα το πέρασμα της official είναι το σημαντικότερο...

Οτιδήποτε μου το στέλνεις(ετε) pm...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι αντί για 8 ώρες να πιάνουμε 7μιση ακόμα και 6 ναι φυσικά και να μείνουμε με kit Kat απλά αν στις 3ωρες ζορίζεται... Κλαφτα... Εγώ τώρα είμαι 80% με 30 λεπτα μόνο οθόνη.... 3ωρες με το ζόρι με βλέπω να φτάνω

 

85% μπαταρια, 1 ωρα οθονη, 3 ωρες χρησης. Φωτεινοτητα στο αυτοματο. Βεβαια σε καπως σκοτεινο δωματιο. Σε αναμονη, βλεπω στο σχεδιαγραμμα καταναλωσης της μπαταριας μια σχεδον παραλληλη γραμμη, δηλ καταναλωνει ελαχιστα.. Σχεδον 0.. Βεβαια εχω βαλει greenyfy, οπως ειχα και στην jb..

Αυτα μετα απο κανα 2 μερες χρησης. Δεν ειναι οτι στρωνει η μπαταρια, ειναι οτι οταν βαζεις νεα ρομ, δουλευουν καποια πραγματα απο κατω στην αρχη την 1η μερα. Αρα δε βγαζεις αμεσα συμπερασμα. Η καταναλωση ειναι μεγαλυτερη απο οτι ειχα σε jb, αλλα παραμενει πολυ καλη.

Στην περιπτωση σου θα τα εσβηνα ολα και θα ξεκιναγα απο την αρχη.. Κατι δεν παει καλα.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

85% μπαταρια, 1 ωρα οθονη, 3 ωρες χρησης. Φωτεινοτητα στο αυτοματο. Βεβαια σε καπως σκοτεινο δωματιο. Σε αναμονη, βλεπω στο σχεδιαγραμμα καταναλωσης της μπαταριας μια σχεδον παραλληλη γραμμη, δηλ καταναλωνει ελαχιστα.. Σχεδον 0.. Βεβαια εχω βαλει greenyfy, οπως ειχα και στην jb..

Αυτα μετα απο κανα 2 μερες χρησης. Δεν ειναι οτι στρωνει η μπαταρια, ειναι οτι οταν βαζεις νεα ρομ, δουλευουν καποια πραγματα απο κατω στην αρχη την 1η μερα. Αρα δε βγαζεις αμεσα συμπερασμα. Η καταναλωση ειναι μεγαλυτερη απο οτι ειχα σε jb, αλλα παραμενει πολυ καλη.

Στην περιπτωση σου θα τα εσβηνα ολα και θα ξεκιναγα απο την αρχη.. Κατι δεν παει καλα.

 

Φυσικά θα περάσω ξανά κάτι άλλα Jb γιατί αυτά τα 8 ώρα οθόνης είναι αξέχαστα Χάχα.... Φυσικά θα δώσω και στην kit Kat καμιά βδομάδα να δω πως πάει

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο ειπα.Συμπερασματα σε 2 ημερες και φυσικα το παλικαρι να ξαναπερασει μια στιγμη να δει τι παιζει
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο ειπα.Συμπερασματα σε 2 ημερες και φυσικα το παλικαρι να ξαναπερασει μια στιγμη να δει τι παιζει

 

Θοδωρή δεν ήρθε σήμερα τελικά!υπομονή!

Τώρα για την κιτκατ κ γωνίες έχω greenify donation Αλλά θέλω 2 φορτίσεις για να βγάλω ασφαλή συμπερασματα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. μου εβγαλε σημερα ανβαθμιση λογισμικου andorid V20a 6 mar 537MB..

 

τωρα ειμαι σε στοκ ρομ.. ροοτ ..τι κανω τωρα?? αναβαθμιζω οπως ειμαι?? backup πρεπει να παρω η μενουν μεσα οπως ειναι...??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι κι εγώ αν μπορεί κάποιος με cloudy kk να μου απαντήσει. Δουλεύουν κανονικά οι εφαρμογές για την ηχογράφηση κλήσης; Γιατί στις aosp 4.4 δεν λειτουργούν σωστά.
Link to comment
Share on other sites

ημουν σε twrp, φλασαρα πρωτα το philz_touch_6.19.3-d802.zip και μετα την τελευταια εκδοση του την philz_touch_6.19.7-d802.zip.ετσι διαβασα οτι πρεπει να γινει :D

 

Σημερα δοκιμασα να μπω recovery και διαπιστωσα οτι ειχε διαγραφτει, δοκιμασα να κανω αυτο που λες αλλα και παλι μου πεταει το σφαλμα "boot certification verify κλπ" Αλλα μονο οταν παω να μπω recovery, αν κανω επανεκκινηση της συσκευης ανοιγει μια χαρα. Δοκιμασα και πιο παλιες εκδοσεις αλλα παλι τιποτα, καμια ιδεα? φοραω 4.4 και ειμαι ροοτ κανονικα...

Με ποιο πρόγραμμα φλασαρετε?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα δοκιμασα να μπω recovery και διαπιστωσα οτι ειχε διαγραφτει, δοκιμασα να κανω αυτο που λες αλλα και παλι μου πεταει το σφαλμα "boot certification verify κλπ" Αλλα μονο οταν παω να μπω recovery, αν κανω επανεκκινηση της συσκευης ανοιγει μια χαρα. Δοκιμασα και πιο παλιες εκδοσεις αλλα παλι τιποτα, καμια ιδεα? φοραω 4.4 και ειμαι ροοτ κανονικα...

Με ποιο πρόγραμμα φλασαρετε?

 

Λοιπον φιλε εκανα το ιδιο λαθος με σενα.Ακου κατεβασε το freegee απο playstore.Φλασαρε το cwm .Αφου το φλασαρεις κανε rebοot to recovery και φλασαρε το προτελευταιο philtz.reboot to recovery παλι και φλασαρε το τελευταιο philtz!Κ εισαι ετοιμος!Εχασες το recovery σαν και μενα.Κανε τα βηματα οπως σου ειπα ακριβως..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Μου ηρθε και μενα η αναβαθμιση σημερα και το τηλεφωνο εστρωσε αρκετα μπορω να πω σε γενικες γραμμες:shifty:βλεπω να την γλιτωνει!Φυσικα παει το root αλλα δε με χαλασε καθολου!Το μονο που δε μου εχει κατσει καλα ειναι οτι οι μπαριτσες και η ενδειξη της μπαταριας εγιναν ολα λευκα:mad:και επισης προσεξα οτι δε μου λειτουργει ακομα η εξυπνη οθονη:mad:Μηπως υπαρχει κανας τροπος να τα διορθωσω ρε παιδια??Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε εκανα το ιδιο λαθος με σενα.Ακου κατεβασε το freegee απο playstore.Φλασαρε το cwm .Αφου το φλασαρεις κανε rebοot to recovery και φλασαρε το προτελευταιο philtz.reboot to recovery παλι και φλασαρε το τελευταιο philtz!Κ εισαι ετοιμος!Εχασες το recovery σαν και μενα.Κανε τα βηματα οπως σου ειπα ακριβως..

Κατεβασα το προγραμματακι που λες αλλα δεν κανει κατι, κατεβαζει την recovery αλλα δεν την περναει κολλαει στη διαδικασια.

Βρηκα και εγκατεστησα το recovery tools με το οποιο περασα 4-5 παλιοτερες cwm αλλα δεν λεει να ξεκολλησει και μου πεταει παλι το ιδιο μυνημα.:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. μου εβγαλε σημερα ανβαθμιση λογισμικου andorid V20a 6 mar 537MB..

 

τωρα ειμαι σε στοκ ρομ.. ροοτ ..τι κανω τωρα?? αναβαθμιζω οπως ειμαι?? backup πρεπει να παρω η μενουν μεσα οπως ειναι...??

Για μένα καμια απαντήσει ρε παιδιά?? Να αναβάθμιση τι να κάνω??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Για μένα καμια απαντήσει ρε παιδιά?? Να αναβάθμιση τι να κάνω??

 

Και εγω stock rom και root ημουν!Κανε back up και προχωρα κανονικα:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα υπεκυψα κι εβαλα κι εγω cloudystock 1.1 για να παρω μια γευση απο κιτ κατ.

Πρωτες εντυπωσεις αριστες,καλυτερη απο την 4.2.2 κι η ταχυτητα της φαινεται αμεσως.Απο μπαταρια ακομα δεν ξερω.

Εχω φαει τρελη ξενερα με αυτη την ασπριλα των μενου ομως...καλομαθα στην cloudyflex.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα γυρισω ΞΑΝΑ back to stock ΕΧΩ ερωτηση...

 

http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G2%2FStock%2F

 

Αν απο εδω κατεβασω το D80210H το τελευταιο δηλαδη το κινεζικο και το περασω αντι για το D80210A πειραζει ? Αγγλικα θελω απο γλωσσα μονο οχι Ελληνικα...

 

Μονο και μονο για να εχω το τελευταιο firmware το λεω οχι τιποτα αλλο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...