Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το xposed εγκατεστημενο, και το app settings, ρυθμιζεις την καμερα, και οτι αλλο θες να τρεχει σε 480dpi, και ειναι full screen..

 

Για το λαθος στο boot καμια σχεση δεν εχει με τα dpi. Το επαθα και εγω αλλα το εφτιαξα. Εκανες κατα 99% το ιδιο λαθος που γραφω πριν.. Χτυπα το στο google, ειναι αρκετα μπερδεμα.

 

Τι εννοείς λάθος;εγώ ο αλάνθαστος δεν παίζει :p πως το έφτιαξες θυμάσαι;θα το googlarw

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά έχασα για κάποιο λόγο το recovery. Θα το βάλω πάλι μέσω του οδηγού όπως είχα κάνει στην αρχή που πήρα το κινητό λογικά

 

 

Edit ναι αυτό έκανα αλλά ξαναεβαλα το παλιό κ μετά έβαλα το καινούριο για να φλασαρω την ρομ.

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

νταξ μου την Έχει δώσει λίγο η cloudystock γιατί δεν δουλεύει το sound mod και με viper σκέτο δουλειά δεν γίνεται.επίσης κάποιες εφαρμογές δεν δουλεύουν καλά και με βλέπω να γυρνάω στο backup μου. πρέπει να φλασαρω το baseband της 4.2.2. ή κάνω απλά restore κατευθείαν?
Link to comment
Share on other sites

νταξ μου την Έχει δώσει λίγο η cloudystock γιατί δεν δουλεύει το sound mod και με viper σκέτο δουλειά δεν γίνεται.επίσης κάποιες εφαρμογές δεν δουλεύουν καλά και με βλέπω να γυρνάω στο backup μου. πρέπει να φλασαρω το baseband της 4.2.2. ή κάνω απλά restore κατευθείαν?

 

Είχα διαβάσει ότι πρέπει να αλλάξεις το baseband σε jb

Edit τελικά το έβαλα το recovery. Το λάθος μου ήταν ότι τα φλασαρα καπάκια όλα κ δεν έκανα κάθε φορά reboot to recovery..

Όλα καλά πάλι..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς λάθος;εγώ ο αλάνθαστος δεν παίζει :p πως το έφτιαξες θυμάσαι;θα το googlarw

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά έχασα για κάποιο λόγο το recovery. Θα το βάλω πάλι μέσω του οδηγού όπως είχα κάνει στην αρχή που πήρα το κινητό λογικά

 

 

Edit ναι αυτό έκανα αλλά ξαναεβαλα το παλιό κ μετά έβαλα το καινούριο για να φλασαρω την ρομ.

Ακριβως, πρεπει να βαλεις ενα παλαιο recovery με οποιο τροπο θες και μετα να ξαναφλασαρεις 2 φορες philz kernel, 2 διαφορετικες εκδοσεις. Αν ψανεις κανα 2 σελιδες πισω γραφω ποιες εκδοσεις και με ποια σειρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

νταξ μου την Έχει δώσει λίγο η cloudystock γιατί δεν δουλεύει το sound mod και με viper σκέτο δουλειά δεν γίνεται.επίσης κάποιες εφαρμογές δεν δουλεύουν καλά και με βλέπω να γυρνάω στο backup μου. πρέπει να φλασαρω το baseband της 4.2.2. ή κάνω απλά restore κατευθείαν?

Αμα κοιταξεις στο threat της cloudypro παντως ποσταρανε τροπους αυξησης του ηχου ητε για το μεγαφ ητε για ακουστικα, + 2-3 patch για τον ηχο. Τη φτιαχνουν.καθε μερα.

Ποιες εφαρμογες δε δουλευουν?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως, πρεπει να βαλεις ενα παλαιο recovery με οποιο τροπο θες και μετα να ξαναφλασαρεις 2 φορες philz kernel, 2 διαφορετικες εκδοσεις. Αν ψανεις κανα 2 σελιδες πισω γραφω ποιες εκδοσεις και με ποια σειρα.

Κατέβασα freegee έβαλα cwm Κ μετά τα 2 philtz.

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αμα κοιταξεις στο threat της cloudypro παντως ποσταρανε τροπους αυξησης του ηχου ητε για το μεγαφ ητε για ακουστικα, + 2-3 patch για τον ηχο. Τη φτιαχνουν.καθε μερα.

Ποιες εφαρμογες δε δουλευουν?

Ναι αλλά δεν πρέπει να έχουν μεγάλη διαφορά τα mod για τον ήχο από ότι λένε..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

τα είδα τα έβαλα αλλά καμια σχέση με 4.2.2.ντάξει το ξέρω ότι το δουλεύουν αλλά μου είναι απαραίτητος ο ήχος δε μπορώ άμα είναι μάπα. εφαρμογές κάποιες "τυχερές" δε δουλεύουν αν με πιάνεις. .τελικά να φλασαρω baseband Από 4.2.2 πριν το restore Μου?λογικά αφού είχα 10ΑEUR βάζω αυτό έτσι?
Link to comment
Share on other sites

τα είδα τα έβαλα αλλά καμια σχέση με 4.2.2.ντάξει το ξέρω ότι το δουλεύουν αλλά μου είναι απαραίτητος ο ήχος δε μπορώ άμα είναι μάπα. εφαρμογές κάποιες "τυχερές" δε δουλεύουν αν με πιάνεις. .τελικά να φλασαρω baseband Από 4.2.2 πριν το restore Μου?λογικά αφού είχα 10ΑEUR βάζω αυτό έτσι?

 

Τσέκαρε εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2451426

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό είδα απλά άμα δεις έχει για d802 EUR Δύο εκδόσεις. ένα d802 10a 232 Και ένα d802 10b.Εγώ είχα 10aeur. οπότε ποιο από τα δύο οεο? σημ Έχω το 32 mal

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είδα απλά άμα δεις έχει για d802 EUR Δύο εκδόσεις. ένα d802 10a 232 Και ένα d802 10b.Εγώ είχα 10aeur. οπότε ποιο από τα δύο οεο? σημ Έχω το 32 mal

 

Όντως εσύ με την 32άρα θέλει προσοχή!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, είμαι με 4.4.2 Cloudy Stock και με το G2 xposed ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΒΆΛΩ RECENT KEY στη Navigation bar... Καμία βοήθεια; με 4.2.2 έμπαινε...

 

Μου έγινε δηλαδή επιλογή για 4 Keys στη Navigation bar...

 

Τώρα τζίφος δεν.... Φτιάχνεται;

 

Και κάτι ακόμα... Με την ίδια rom δεν λειτουργεί το αυτόματο rotation, δεν γυρνάει η οθόνη δηλαδή καθόλου πλάγια...

Link to comment
Share on other sites

Για αυτή την δουλειά χρησιμοποιώ το udn pro έχει και άλλες ενδιαφέρουσες δυνατότητες

 

Link είναι εύκολο; δεν βρίσκω κάτι με το όνομα udn

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mrbimc.udn&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dandroid+udn+pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει και το auto hide soft keys αλλά δεν μου δουλεύει σωστά το auto hide στην ΚΚ, αν δεν θες το auto hide κοίτα και αυτό το πρόγραμμα

Edited by stratdevel
Link to comment
Share on other sites

 

Το δοκίμασα ήδη δεν μου αρέσει... Θέλω τα Keys όπως είναι Stock μου αρέσουν.... Απλά να προσθέσω και το recents

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο

Δοκίμασα και την αλλαγή των dpi στα 420 κατέληξα, τι στο καλό μυωπία έχω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το δοκίμασα ήδη δεν μου αρέσει... Θέλω τα Keys όπως είναι Stock μου αρέσουν.... Απλά να προσθέσω και το recents

 

Δεν στα αλλάζει απαραίτητα...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, είμαι με 4.4.2 Cloudy Stock και με το G2 xposed ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΒΆΛΩ RECENT KEY στη Navigation bar... Καμία βοήθεια; με 4.2.2 έμπαινε...

 

Μου έγινε δηλαδή επιλογή για 4 Keys στη Navigation bar...

 

Τώρα τζίφος δεν.... Φτιάχνεται;

 

Και κάτι ακόμα... Με την ίδια rom δεν λειτουργεί το αυτόματο rotation, δεν γυρνάει η οθόνη δηλαδή καθόλου πλάγια...

 

Το g2 xposed δεν ειναι ακομα συμβατο με κιτκατ. Θα το κανει, αλλα θελει το χρονο του.. Τωρα υπολειτουργει, και μπορει να σου δημιουργησει.και προβληματα.

Για το rotation, κατι εχεις κανει λαθος. Και αλλοι το εχουν παθει. Κανενα προβλημα εδω.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, είμαι με 4.4.2 Cloudy Stock και με το G2 xposed ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΒΆΛΩ RECENT KEY στη Navigation bar... Καμία βοήθεια; με 4.2.2 έμπαινε...

 

Μου έγινε δηλαδή επιλογή για 4 Keys στη Navigation bar...

 

Τώρα τζίφος δεν.... Φτιάχνεται;

 

Και κάτι ακόμα... Με την ίδια rom δεν λειτουργεί το αυτόματο rotation, δεν γυρνάει η οθόνη δηλαδή καθόλου πλάγια...

 

Για το rotation φιλε μου μαλλον ξεχασες να φλασαρεις το kitkat baseband...Το γραφει και στις οδηγιες οτι αν δεν το φλασαρεις το λιγοτερο που μπορεις να παθεις ειναι να χαλασει το rotation και το χειροτερο να μην λειτουργουν Wifi,μηνυματα,σημα κινητης κλπ....Δοκιμασε να το φλασαρεις τωρα αν και δε νομιζω να γινει κατι...

 

Υ.Γ. Τωρα ξεμπερδεψα με το φλασαρισμα official 4.2.2...Το backup που ειχα δουλεψε αλλα εγινε ακριβως το ιδιο με τον φιλο...Αν δεν εχεις κρατησει καπου ποιο baseband ειχε η rom που ησουνα πριν,ακομα και ολα να τα φλασαρεις οπως εκανα εγω rotation δεν θα δεις ΠΟΤΕ.Οποτε προσοχη σε αυτο γιατι μετα παμε για περασμα official απο την αρχη....Γενικα ψιλοαπογοητευση η KitKat για το G2 μου φαινεται πολυ προχειροδουλεια.Μα να μην βαλουν ουτε το full screen album art στην lockscreen??????

Link to comment
Share on other sites

Για το rotation φιλε μου μαλλον ξεχασες να φλασαρεις το kitkat baseband...Το γραφει και στις οδηγιες οτι αν δεν το φλασαρεις το λιγοτερο που μπορεις να παθεις ειναι να χαλασει το rotation και το χειροτερο να μην λειτουργουν Wifi,μηνυματα,σημα κινητης κλπ....Δοκιμασε να το φλασαρεις τωρα αν και δε νομιζω να γινει κατι...

 

Υ.Γ. Τωρα ξεμπερδεψα με το φλασαρισμα official 4.2.2...Το backup που ειχα δουλεψε αλλα εγινε ακριβως το ιδιο με τον φιλο...Αν δεν εχεις κρατησει καπου ποιο baseband ειχε η rom που ησουνα πριν,ακομα και ολα να τα φλασαρεις οπως εκανα εγω rotation δεν θα δεις ΠΟΤΕ.Οποτε προσοχη σε αυτο γιατι μετα παμε για περασμα official απο την αρχη....Γενικα ψιλοαπογοητευση η KitKat για το G2 μου φαινεται πολυ προχειροδουλεια.Μα να μην βαλουν ουτε το full screen album art στην lockscreen??????

 

Φλασαρα το baseband και δούλεψε μια χαρά το rotation.... Αλλά πάει για ξήλωμα η kit Kat... Φεύγει η μπαταρία σαν τα ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα το baseband και δούλεψε μια χαρά το rotation.... Αλλά πάει για ξήλωμα η kit Kat... Φεύγει η μπαταρία σαν τα ευρώ

 

Για την μπαταρία αυτό βλέπω αν κ είναι νωρίς. Το έβγαλα από το πρωί κ έχω 98% σε idle!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία αυτό βλέπω αν κ είναι νωρίς. Το έβγαλα από το πρωί κ έχω 98% σε idle!

 

Σε idle με 4.2.2 χάνω 0% σε 12 ώρες ενώ με 4.4.2 χάνω σε 4 ώρες 3%, οπότε δεν θέλω να σκεφτώ για παραπάνω Χάχα όσο καλή είναι σε ταχύτητα και πόσα άλλα τόσο χάλια σε μπαταρία... Θα την αφήσω φυσικά όλη μέρα να δω πόσο οθόνη θα βγάλω αλλά το βράδυ έχει φύγει... Άκλαφτη...

Link to comment
Share on other sites

Με καθαρή εγκατάσταση 0% σε 6 ώρες το βράδυ. Δεν βλέπω drain. Μη λέω μεγάλες κουβέντες βέβαια θα δούμε
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Με καθαρή εγκατάσταση 0% σε 6 ώρες το βράδυ. Δεν βλέπω drain. Μη λέω μεγάλες κουβέντες βέβαια θα δούμε

 

για να κανω επαναφορα μπας και κατσει καλυτερα η 4.4.2 το κανω μεσα απο το μενου του τηλεφωνου?η καποιο συνδυασμο κουμπιων??το τηλεφωνο ειναι απειραχτο.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Και εγω βλεπω διαφορα στην μπαταρια, αλλα οχι αυτα τα τραγικα που διαβαζω. Ειδικα σε idle μια χαρα παει. Αλλα ειναι νωρις να βγαλω συμπερασμα. Παντως ειμαι διατεθημενκος να χασω 30 λεπτα screen time για το επιπλεον smoothness. Σε καποιες εφαρμογες παει πολυ καλυτερα. Αν ειναι πολυ παραπανω η καταν βλεπουμε..
Link to comment
Share on other sites

Πως είναι κανε επαναφορά εργιστασιακων ρυθμίσεων. Η περνάς ξανα τη ρομ με eipe data factory reser, clean to install nee rom, wipe dalvik και cache. Απο τις ρυθμίσεις νομίζω πας επαναφορά εργιστασιακων ρυθμίσεων
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...