Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιο, το flash ετον browser? Στην 4.2.2 δουλευει και καλυτερα, με το τελευταιο επισημο flash αρχειο της adobe. Ετην κιτκατ υπαρχει θεμα , γι αυτο κανεις αυτο με το πατσαρισμενο αρχειο.

Και για καποιον που εγραψε παραπανω οτι η cloudystock ειναι απο τη ρομ του flex, τα εχει μπερδεψει. Η cloudyflex ειναι ετσι. Η cloudystock 1.1 ειναι η επισημη κιτκατ του g2, με λιγες βελτιωσεις, + root, + recovery οποτε ειναι οτι ποιο απροβληματιστο υπαρχει σε κιτκατ. Πρακτικα την ιδια ακριβως σταθεροτητα εχει με την επισιμη κιτκατ. Οποιος εχει προβληματα (ειχα αρκετα και εγω αλλα εφταιγα ο ιδιος με ρυθμισεις και patch που ειχα βαλει), φταιει ο ιδιος.

 

Καλημερα.Πιες ενα καφεδακι να ανοιξει το ματακι σου,για την Cloudyflex γραφω :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πες παράδειγμα ένα site να κάνω δοκιμη....

 

Βγήκε και το Xposed 2.5 beta1 που παίζει στην cloudystock

 

Web mega tv για online επεισοδια

 

 

 

 

 

Καλημερα.Πιες ενα καφεδακι να ανοιξει το ματακι σου,για την Cloudyflex γραφω :p

Εγώ Πάντως με το καφεδάκι είμαι τώρα Καλημέρα! Δοκιμασες τπτ καινούριο σε ρομ;;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ Πάντως με το καφεδάκι είμαι τώρα Καλημέρα! Δοκιμασες τπτ καινούριο σε ρομ;;

 

Καλημερα ρε τρελε.Και εγω καφεδακι,υπηρεσια και ειχα απο τις 7,30 να κατεβαινει η Cloudystock 1.1 και τωρα κανω τα wipes!Ελεγα για Mahdi τωρα που εβγαλε νεο build αλλα διαβασα πολλα bugs και ειπα να δοκιμασω cloudy.Σε δουλεια να βρισκομαστε πρωι πρωι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ρε τρελε.Και εγω καφεδακι,υπηρεσια και ειχα απο τις 7,30 να κατεβαινει η Cloudystock 1.1 και τωρα κανω τα wipes!Ελεγα για Mahdi τωρα που εβγαλε νεο build αλλα διαβασα πολλα bugs και ειπα να δοκιμασω cloudy.Σε δουλεια να βρισκομαστε πρωι πρωι :lol:

 

Έχω ένα φίλο ίδια δουλειά με σένα κ έχει ψευδώνυμο σε άλλο Φόρουμ firecaptain. Η λέξη η Αρχική Δεν αλλάζει σε σας χεχε

Είπα να την βάλω κ γω την 1.1 χτες αλλά δεν έτυχε. Θα δοκιμάσω σήμερα κ θα γράψω εντυπώσεις

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα φίλο ίδια δουλειά με σένα κ έχει ψευδώνυμο σε άλλο Φόρουμ firecaptain. Η λέξη η Αρχική Δεν αλλάζει σε σας χεχε

Είπα να την βάλω κ γω την 1.1 χτες αλλά δεν έτυχε. Θα δοκιμάσω σήμερα κ θα γράψω εντυπώσεις

 

Ααααααα ειμαστε πολλοι βλεπω ωραια :) Τωρα bootαρω και εγω και το απογευμα θα γραψω.Θα βαλω και το 4K mod στην καμερα και ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν θελετε μπαταρια παιδια παντως 4.2.2 και ξερο ψωμι... απο χθς ειμαι 12 ωρες με μπαταρια & εχω ακομα 100%

 

Idle φυσικα το τηλεφωνο, προσοχη ομως.. με 20 ΛΕΠΤΑ ΚΛΗΣΕΩΝ! με παιρνουν μιλαω & μετα το αφηνω idle ξανα... 12 ωριτσες & εχω 100%

 

Αυτο το τηλ δηλαδη για μια απλη χρηση βγαζει ΒΔΟΜΑΔΑ χαλαρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

4Κ Mod μπορω να βαλω στην 4.2.2 ?

Link to comment
Share on other sites

Αν θελετε μπαταρια παιδια παντως 4.2.2 και ξερο ψωμι... απο χθς ειμαι 12 ωρες με μπαταρια & εχω ακομα 100%

 

Idle φυσικα το τηλεφωνο, προσοχη ομως.. με 20 ΛΕΠΤΑ ΚΛΗΣΕΩΝ! με παιρνουν μιλαω & μετα το αφηνω idle ξανα... 12 ωριτσες & εχω 100%

 

Αυτο το τηλ δηλαδη για μια απλη χρηση βγαζει ΒΔΟΜΑΔΑ χαλαρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

4Κ Mod μπορω να βαλω στην 4.2.2 ?

 

Μη ξεχνας οτι παντα σε clean install πρεπει να αφηνεις την νεα rom να ''κατσει'' λιγο για να δειξει και τις δυνατοτητες της.Παιζει δηλαδη να θελει τον χρονο της η Kitkat.Το 4k οχι δυστυχως δεν παιζει σε 4.2.2. λειπουν τα καταλληλα libs.Τα εβαλε η Lg στην 4.4.2 γιαυτο εχουμε αυτη τη δυνατοτητα.Με αυτα και με αυτα το G2 βγαζει ανετα και το 2014 απο αποψη specs.Ολα τα εχει δεν του λειπει τιποτα.

 

Μεχρι βεβαια να βγει το G3 και μετα παλι σε εξοδα θα μπουμε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Web mega tv για online επεισοδια

 

Δεν παιζει....

 

Next Browser, Ενεργοποιεις Flash Player στα settings και ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

 

Next Browser, Ενεργοποιεις Flash Player στα settings και ολα καλα

 

Είχα δοκιμάσει με dolphin κ τπτ.Κάτσε να δω αυτόν κ επανέρχομαι

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ο οδηγος του myphone μεχρι να διορθωθει ΔΕΝ λειτουργει γιατι κατι αλλαξε η LG για αυτο σου εδωσα τον οδηγο απο XDA...

 

Ακολουθησε τον ΒΗΜΑ ΒΗΜΑ και θα δουλεψει... αν εισαι Αθηνα καπου στειλε μου ενα PM αν δε τα καταφερεις μηπως σε βοηθησω απο κοντα φιλε, κριμα ειναι να μεινεις κι αλλο χωρις κινητo

 

Συγκεκριμενα αυτα ειναι τα Βηματα

 

How to flash ROM:

The Files are Hosted on my server for fast speeds!

1). Download all The Files Below!

1.2). Firmware Files are HERE!

1.3). Download R&D FlashTool & Other Files :Here

1.4).Download Drivers HERE!

Quote:

2. unzip

- LGMOBILEAX

- LG_KDZ_FW-Update_OfflineFix

 

3. install B2CAppSetup.exe in

LG_KDZ_FW-Update_OfflineFix\KDZ_FW_UPD_EN

 

4. go to C:\ProgramData\LGMOBILEAX

remove all files and folder

 

5. copy all files and folders from LGMOBILEAX that you unzip from step2 to C:\ProgramData\LGMOBILEAX

 

 

Method 1. work with vbs script

 

1. run Automatic Offline Procedure.vbs in \LG_KDZ_FW-Update_OfflineFix folder

 

2. now R&D test tools appear please select KDZ File

 

3. select Normal web upgrade test

 

4. Select Upgrade start

 

5. In Select Country & Langauage Please Select Country to Different Country (do not worry if does not has Langauage to select )

 

6. Process Flashing firmware start...Please waiting just moment.

 

7. for process 100% you is finishing flash return to stock firmware

 

Χαλκιδικη μενω φιλε...

τα νευρα μου!!!!κανω τα βηματα και παλι τιποτα...εγκαθιστω τους drivers

κανω τα βηματα ενα ενα

το βαζω download mode

και μετα που και καλα γινεται αυτοματα εμενα με παει στο lg tools

για firmware κατεβασα την d80210E

 

run Automatic Offline Procedure.vbs in \LG_KDZ_FW-Update_OfflineFix folder αυτο δεν τρεχει για να τα κανει αυτοματα!!!κλεινω και το avg γιατι μου βγαζει προβλημα

επειδη θα παω σε υπολογιστη φιλου το μεσημερι το lg pc suite το κανω απεγκατασταση;εχει και αυτος το g2 γιαυτο ρωταω.

Edited by hgemwn
Link to comment
Share on other sites

Μόλις φλασαρα την cloudystock 1.1. Επιβεβαιώνω ότι είναι πολύ γρήγορη!Πολύ καλή δουλειά!
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μόλις φλασαρα την cloudystock 1.1. Επιβεβαιώνω ότι είναι πολύ γρήγορη!Πολύ καλή δουλειά!

Καπου στο threat στο xda για την cloudystock 1.1 εχουν ανεβασει και ενα patch για αυξηση του ηχου. Το εβαλα, αλλα σε σχεση με cloudyflex εξακολουθει να ειναι πολυ χαμηλα για τα γουστα μου..

Link to comment
Share on other sites

Καπου στο threat στο xda για την cloudystock 1.1 εχουν ανεβασει και ενα patch για αυξηση του ηχου. Το εβαλα, αλλα σε σχεση με cloudyflex εξακολουθει να ειναι πολυ χαμηλα για τα γουστα μου..

 

α δεν το ειδα ακομα.Εχεις το patched flash player?γτ το ψαχνω

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

α δεν το ειδα ακομα.Εχεις το patched flash player?γτ το ψαχνω

 

Μερικα post πριν εχω ανεβασει λινκ.

Για οποιον θελει να αλλαξει dpi, οπως γραφω και στο threat στο xda τησ cloudystock, υπαρχει προβλημα αν χρησιμοποιησεις root explorer για να κανεις edit το build.prop (κατι που εχω κανει 100 φορες στο παρελθον αλλα οχι σε kitkat). Οι περισσ. εφαρμογες γι αυτη τη δουλεια επισης δε δουλευουν σωστα. (Αμα αλλαξεις dpi δε δουλευουν σωστα τα led του κινητου).

Βρηκα ομως μια που δουλευει χωρις προβλημα: textdroider_dpi free στο playstore.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω!Κατοχος g2 10 μερες περιπου και με αρκετη εμπειρια συσκευων(HTC HD-GALAXY S2-S3-iphone 5-LG 4X P880)και μονο ευχαριστημενος δεν εχω μεινει απο την συσκευη:mad:Εκτος της οθονης , τη διαρκεια της μπαταριας αντε και καμιας φωτογραφιας ολα τα υπολειπα ειναι για κλαματα!Αδιανοητο για μενα ειδικα τετοια εποχη να λειτουργεις τετοια συσκευη και να παρατηρεις lag απο τα πρωτα δευτερολεπτα,χαλια ηχο και τριγμους απο παντου:mad:Και ειλικρινα δε μπορω να καταλαβω τι κανει η εταιρεια? Και γιατι ειμαστε ολοι υποχρεωμενοι να μπαινουμε σε τετοιες διαδικασιες(root,recovery,rom και διαφορα αλλα)χωρις να ειναι ολα μια χαρα απο την πρωτη στιγμη?Παρακολουθω το νημα σας απο το πρωτο post και ακρη δεν εχω βρει ακομα πως μπορω να κανω την συσκευη να λειτουργησει αψογα!Ο καθενας λεει τα δικα του χωρις να εχει κατασταλαξει καπου ακομα,μεχρι και την αναβαθμιση της lg σε κιτκατ πολλοι την αμφισβητουν!Η συσκευη μου τρεχει την D80210e-EUR-XX με 4.2.2 και 3.4.0 εκδοση kernel σε root κατασταση (36000 antutu)συνεχιζοντας το lag!Υπαρχει καποιος να προτεινει κατι αξιολογο και αξιοπιστο η να μπω σε διαδικασια να το πουλησω τελικα?Δυστηχως υπαρχουν και μερικοι που δε μπορουν να ασχολουνται ολη μερα με το πως να κανουν μια καινουργια συσκευη να λειτουργει αψογα:worry:αντι να το κανει η ιδια η εταιρια εξαρχης!Ευχαριστω για τον χρονο σας.. Edited by pitbull79
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω!Κατοχος g2 10 μερες περιπου και με αρκετη εμπειρια συσκευων(HTC HD-GALAXY S2-S3-LG 4X P880)και μονο ευχαριστημενος δεν εχω μεινει απο την συσκευη:mad:Εκτος της οθονης , τη διαρκεια της μπαταριας αντε και καμιας φωτογραφιας ολα τα υπολειπα ειναι για κλαματα!Αδιανοητο για μενα ειδικα τετοια εποχη να λειτουργεις τετοια συσκευη και να παρατηρεις lag απο τα πρωτα δευτερολεπτα,χαλια ηχο και τριγμους απο παντου:mad:Και ειλικρινα δε μπορω να καταλαβω τι κανει η εταιρεια? Και γιατι ειμαστε ολοι υποχρεωμενοι να μπαινουμε σε τετοιες διαδικασιες(root,recovery,rom και διαφορα αλλα)χωρις να ειναι ολα μια χαρα απο την πρωτη στιγμη?Παρακολουθω το νημα σας απο το πρωτο post και ακρη δεν εχω βρει ακομα πως μπορω να κανω την συσκευη να λειτουργησει αψογα!Ο καθενας λεει τα δικα του χωρις να εχει κατασταλαξει καπου ακομα,μεχρι και την αναβαθμιση της lg σε κιτκατ πολοι την αμφισβητουν!Η συσκευη μου τρεχει την D80210e-EUR-XX με 4.2.2 και 3.4.0 εκδοση kernel σε root κατασταση (36000 antutu)συνεχιζοντας το lag!Υπαρχει καποιος να προτεινει κατι αξιολογο και αξιοπιστο η να μπω σε διαδικασια να το πουλησω τελικα?Δυστηχως υπαρχουν και μερικοι που δε μπορουν να ασχολουνται ολη μερα με το πως να κανουν μια καινουργια συσκευη να λειτουργει αψογα:worry:αντι να το κανει η ιδια η εταιρια εξαρχης!Ευχαριστω για τον χρονο σας..

Δικο σου ειναι φιλε μου, οτι θες το κανεις.. Αυτα που γραφεις παντως ειναι υπερβολικα, εκτος και επεσες στην περιπτωση ελλατωματικης συσκευης. Αμα εχει lag το g2, τοτε τι να πει το galaxy s4.. Με τη δικη σου λογικη δηλαδη, ποια συσκευη δεν εχει lag? Πλην iphone.

Κινητο με αυτα τα χαρακτηριστικα, 5.2 μικρο μεγεθος, 800αρι κλπ και τιμη 320€ στα σκρουτζομαγαζα, βρες εσυ καλυτερο.. Να μου πεις για το gps που το βριζω και εγω, θα συμφωνησω. Για μενα δωστου μια 2η ευκαιρια, δε θα το μετανιωσεις.. Βαλτου original kitkat, ή ακομα καλυτερα cloudypro 1.1 kitkat. Ναι, εχει τους τριγμους του, η ποιοτητα κατασκευης ειναι στο μεσο ορο, αλλα καθε πραγμα πρεπει να το κρινεις στην τιμη του, και συνολικα. Αν εισαι τοσο ψηρας στους τριγμους, πας αλλου και δινεις και το αντιστοιχο 2πλασιο ποσο..

Υπαρχουν και κανα 2 κολπακια για ποιο smooth, αλλα βαριεμαι να γραφω και να βαζω λινκ. Ετσι και αλλιως βαριεσαι να ψαξεις και μαγικα δεν μπορει να κανει κανεις αν δεν ψαξεις εσυ..

Αν δεν εχεις καθολου διαθεση να ψαξεις και θες σουπερ smoothness σκασε 750€ και πηγαινε σε iphone, οπου εκει θα εχεις αλλα.. Η επιλογη ειναι δικη σου.

..

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το θεμα δεν ειναι οι τιμες!Το πηγες τελειως λαθος γιατι αν σου πω τι τιμη πηρα το g2 θα μεινεις παγωτο:happy:Iphone 5 ειχα πριν ενα χρονο και οντως γαζωνε αλλα δεν ειναι εκει το θεμα!To 4x πχ ειναι πολυ πιο smooth απο το g2 πραγμα ανεπιτρεπτο για μενα!Τωρα τα δικα σου stadar προφανως ειναι τελειως διαφορετικα!Ευχαριστω παντως
Link to comment
Share on other sites

Το 4x Είναι πιο smooth από το g2??Φίλε μου κάνε όπως είσαι ένα factory reset,Δεν είναι λογικό αυτό που λες..
Link to comment
Share on other sites

4x ειχα παρει 2 φορες λογω οικονομικων τοτε...

Ισως οτι πιο αχρηστο εχει βγαλει η lg

Μην λεμε οτι θελουμε οτι ειναι πιο smooth :P

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το θεμα δεν ειναι οι τιμες!Το πηγες τελειως λαθος γιατι αν σου πω τι τιμη πηρα το g2 θα μεινεις παγωτο:happy:Iphone 5 ειχα πριν ενα χρονο και οντως γαζωνε αλλα δεν ειναι εκει το θεμα!To 4x πχ ειναι πολυ πιο smooth απο το g2 πραγμα ανεπιτρεπτο για μενα!Τωρα τα δικα σου stadar προφανως ειναι τελειως διαφορετικα!Ευχαριστω παντως

 

Το 4χ δεν το ειχα, οποτε δεν ξερω. Παντως το s4 το εχω δουλεψει αρκετα για να κανω τη συγκριση. Δυστυχως τα περισσοτερε android εχουν θεματα. Η lg πχ εχει βαλει μια χαζομαρα ωστε αν σου κλεψουν το κινητο να το βρεις. Αυτο καταγραφει συνεχως που βρισκεται με αποτελεσμα καποιες φορες να προκαλει lag. Το ιδιο κανει και η samsung. Μολις αφαιρεσεις μερικα πραγματα η εικονα αλλαζει κατα πολυ. Εχεις δικιο σε καποια πραγματα, αλλα ισχυουν για ολες τις εταιριες. Για εμενα ολα τα android ειναι απαραδεκτα απο τη μανα τους. Δεν υπαρχει συσκευη που να μη πειραζω απο την 1η μερα, ακριβως γιατι γινονται τρομερα καλυτερα ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μαγκες rootαρισμενο και τα εχω εδω και μια εβδομαδα και τα συγκρινω !Μεχρι και τελευταια εκδοση youtube στα 1080p στο g2 μου λαγκαρει οπως και σε μερικα παιχνιδια ενω το 4x τα σκιζει!
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ο οδηγος του myphone μεχρι να διορθωθει ΔΕΝ λειτουργει γιατι κατι αλλαξε η LG για αυτο σου εδωσα τον οδηγο απο XDA...

 

Ακολουθησε τον ΒΗΜΑ ΒΗΜΑ και θα δουλεψει... αν εισαι Αθηνα καπου στειλε μου ενα PM αν δε τα καταφερεις μηπως σε βοηθησω απο κοντα φιλε, κριμα ειναι να μεινεις κι αλλο χωρις κινητo

 

Συγκεκριμενα αυτα ειναι τα Βηματα

 

How to flash ROM:

The Files are Hosted on my server for fast speeds!

1). Download all The Files Below!

1.2). Firmware Files are HERE!

1.3). Download R&D FlashTool & Other Files :Here

1.4).Download Drivers HERE!

 

Στο λινκ που κατεβαζουμε τα firmware files, θα πρεπει να επιλεξουμε το "europe open D802" και μετα να κατεβασουμε το "D80210A_00.kdz"?

http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G2%2FStock%2F

Link to comment
Share on other sites

Το 4χ δεν το ειχα, οποτε δεν ξερω. Παντως το s4 το εχω δουλεψει αρκετα για να κανω τη συγκριση. Δυστυχως τα περισσοτερε android εχουν θεματα. Η lg πχ εχει βαλει μια χαζομαρα ωστε αν σου κλεψουν το κινητο να το βρεις. Αυτο καταγραφει συνεχως που βρισκεται με αποτελεσμα καποιες φορες να προκαλει lag. Το ιδιο κανει και η samsung. Μολις αφαιρεσεις μερικα πραγματα η εικονα αλλαζει κατα πολυ. Εχεις δικιο σε καποια πραγματα, αλλα ισχυουν για ολες τις εταιριες. Για εμενα ολα τα android ειναι απαραδεκτα απο τη μανα τους. Δεν υπαρχει συσκευη που να μη πειραζω απο την 1η μερα, ακριβως γιατι γινονται τρομερα καλυτερα ετσι.

 

Μιλας για το MTL μηπως??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...