Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η εγώ είμαι τυφλός η δεν υπάρχει αυτή η επιλογή.. :cool:

Πήγαινε εφαρμογές, βρες το τηλέφωνο Και λογικά από κάτω θα έχει μια επιλογή heads up,ξετίκαρε το.

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια θελω την βοήθεια σας. Εχω περασει την ισπανική lollipop στο g2 30a και δν μπορω να καμω ροοτ με τπτ. Ξερετε καποιο τροπο για να κανω ροοτ τη συσκευή?
Link to comment
Share on other sites

Καπου διαβασα οτι με την ιταλικη ρουταρετε ευκολα....ενω με την ισπανικη γιοκ....εγω προσπαθησα αρκετες φορες με την ισπανικη με πολλα ρουτ στο τελος τελος κ αφου ειχα απελπιστει ως δια μαγειας επιασε...ασε που μου κολλαγε σε download mode
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω την βοήθεια σας. Εχω περασει την ισπανική lollipop στο g2 30a και δν μπορω να καμω ροοτ με τπτ. Ξερετε καποιο τροπο για να κανω ροοτ τη συσκευή?

Ρίξε μια ματιά και εδώ http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/tool-dp-tools-manage-lg-device-t3084644

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε εφαρμογές, βρες το τηλέφωνο Και λογικά από κάτω θα έχει μια επιλογή heads up,ξετίκαρε το.

 

Φίλε αν δεν σου είναι δύσκολο βγάλε μια prt scn γιατί δεν μπορώ να το βρω.

 

Καπου διαβασα οτι με την ιταλικη ρουταρετε ευκολα....ενω με την ισπανικη γιοκ....εγω προσπαθησα αρκετες φορες με την ισπανικη με πολλα ρουτ στο τελος τελος κ αφου ειχα απελπιστει ως δια μαγειας επιασε...ασε που μου κολλαγε σε download mode

 

Επειδή βλέπω πολλά άτομα να παιδεύονται με το root σε Official Lollipop, γιατί δεν βάζετε να δοκιμάσετε μια από τις πολλές custom AndroidL που υπάρχουν, για να μην υπάρχει και θέμα root.

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω την βοήθεια σας. Εχω περασει την ισπανική lollipop στο g2 30a και δν μπορω να καμω ροοτ με τπτ. Ξερετε καποιο τροπο για να κανω ροοτ τη συσκευή?

 

Αν και Γαλλικό το τηλ. του πέρασα την Ιταλική, και μια χαρά σε Root & Recovery...!;) Είχα περάσει την G2_D802_Lollipop_v30a_Stock_LGViet που είναι έτυμη Root & ecovery, (έτρεχε με 1.000) που είναι πολύ εύκολα να περαστεί, μιας που είναι σε Rar...!μπαίνεις σε Recovery κατάσταση, και τσουπ....!!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν δεν σου είναι δύσκολο βγάλε μια prt scn γιατί δεν μπορώ να το βρω.

 

 

 

Επειδή βλέπω πολλά άτομα να παιδεύονται με το root σε Official Lollipop, γιατί δεν βάζετε να δοκιμάσετε μια από τις πολλές custom AndroidL που υπάρχουν, για να μην υπάρχει και θέμα root.

Αν δεν εισαι ρουτ δεν εχει ρηκαβερυ αρα δεν εχει και custom rom...γι αυτο και ο καημος για το ρουτ...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εισαι ρουτ δεν εχει ρηκαβερυ αρα δεν εχει και custom rom...γι αυτο και ο καημος για το ρουτ...

 

Για αυτό λέω και εγώ γιατί να μπει κάποιος στην διαδικασία να περάσει κάποια Official Lollipop εφόσον υπάρχει θέμα με το root (απ' ότι φαίνεται από τα σχόλια) και να μην βάλει μια custom lollipop που είναι και rooted.

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό λέω και εγώ γιατί να μπει κάποιος στην διαδικασία να περάσει κάποια Official Lollipop εφόσον υπάρχει θέμα με το root (απ' ότι φαίνεται από τα σχόλια) και να μην βάλει μια custom lollipop που είναι και rooted.

Για δοκιμη προφανως...παντως ολοι λενε ποσο καλες ειναι οι official...ισως γι αυτο...καποιοι αρεσκονται στις stock με ρουτ

Link to comment
Share on other sites

Xposed έχουμε για lolipop..???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Xposed έχουμε για lolipop..???

Καλημέρα αν βάλεις στο ψαχτήρι [Xposed] [5.0.x] Lollipop θα βρείς ότι ζητάς .Πολύ συζήτηση γίνεται στούς xda και υπάρχουν κάποιες πρώτες λύσεις ,υπο προυποθέσεις (νομίζω απενεργοποιείς τον καιρό και το smart cover,δεν θυμάμαι δεν το χρησιμοποιώ) ψάξτο πχ

θα βρείς ένα σωρό video και σε ότι γλώσσα θες
Link to comment
Share on other sites

Αν δε βγει λειτουργικο xposed installer δε δοκιμαζω lollipop οσο κι αν το θελω.

Το κουμπι του "μενου" ειναι πολυ σημαντικο για μενα οπως και το να ενεργοποιειται η οθονη με τα πληκτρα εντασης του ηχου. Μη μιλησουμε για το υψος της nav bar...

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν δε βγει λειτουργικο xposed installer δε δοκιμαζω lollipop οσο κι αν το θελω.

Το κουμπι του "μενου" ειναι πολυ σημαντικο για μενα οπως και το να ενεργοποιειται η οθονη με τα πληκτρα εντασης του ηχου. Μη μιλησουμε για το υψος της nav bar...

Για το ύψος της nav bar υπάρχει mod

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Αν δε βγει λειτουργικο xposed installer δε δοκιμαζω lollipop οσο κι αν το θελω.

Το κουμπι του "μενου" ειναι πολυ σημαντικο για μενα οπως και το να ενεργοποιειται η οθονη με τα πληκτρα εντασης του ηχου. Μη μιλησουμε για το υψος της nav bar...

 

Μπροστά σε όλα αυτά.......η ταχύτητα και η σταθερότητα, είναι σημαντικότερα...!!!! Σκέψου να σου έδιναν Ferrari σε μαύρο χρώμα, και να μην την έπαιρνες γιατί σου αρέσει η κόκκινη.....:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα περάσω PSD να δω εάν γλυτώσω από τα crash του asphalt 8 με την τωρινή μου ρομ, ελέω αναμονής της slim
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μπροστά σε όλα αυτά.......η ταχύτητα και η σταθερότητα, είναι σημαντικότερα...!!!! Σκέψου να σου έδιναν Ferrari σε μαύρο χρώμα, και να μην την έπαιρνες γιατί σου αρέσει η κόκκινη.....:lol:

Καταλαβα τι λες αλλα το παραδειγμα σου δεν ειναι σωστο.

Με το xposed κανω τις εργασιες μου πολυ πιο γρηγορα και το κινητο ειναι πολυ πιο εργονομικο.

Σε καθε κινητο σκοπος μας ειναι να κανουμε αυτο που θελουμε οσο πιο γρηγορα γινεται με λιγοτερες κινησεις.

Με τη lollipop χωρις xposed θα ελεγα οτι εχεις μια ferrari αλλα καθε φορα που θες να την βαλεις μπρος και να την οδηγησεις πρεπει να πατησεις πρωτα εναν κωδικο(=χασιμο χρονου).

 

Τελοσπαντων, πιστευω οτι ειναι θεμα χρονου να βγει λειτουργικο xposed installer για τη lollipop και modules για το G2.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς xposed...

 

http://i93.photobucket.com/albums/l43/tsivo/aaa_zps63110630.jpg~original

 

Δεν το βλέπεις εργονομικό?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς xposed...

 

http://i93.photobucket.com/albums/l43/tsivo/aaa_zps63110630.jpg~original

 

Δεν το βλέπεις εργονομικό?:confused:

Οταν θες να μπεις στις ρυθμισεις μιας εφαρμογης σου αρεσει να προσπαθεις να τεντωσεις τον αντιχειρα για να φτασεις τις τρεις τελιτσες πανω δεξια ή να πατας στη nav bar το κουμπι του menu;

 

Οταν εισαι σε μια εφαρμογη και ανοιγεις μια αλλη και μετα θες να επιστρεψεις στην προηγουμενη θες να πατας το home, να ψαξεις το εικονιδιο και να το πατησεις ή θες πατωντας παρατεταμενα το κουμπι του μενου να πηγαινεις κατευθειαν μπρος-πισω στις δυο τελευταιες εφαρμογες που χρεισημοποιησες;

 

Οταν κατεβαζεις το κουρτινακι των ειδοποιησεων θελεις να τεντωνεις αντιχειρα για να το κατεβασεις ή με το πατημα ενος κουμπιου στη nav bar να κατεβαινει χωρις κοπο;

 

Οταν εισαι σε μια εφαρμογη και θες να σβησεις την οθονη θελεις να πατας το home και να κανεις double tap στην αρχικη οθονη και μετα για να ξαναπας στην εφαρμογη να πρεπει να το ξεκλειδωσεις και να την ανοιξεις παλι ή θες οπως εισαι μεσα στην εφαρμογη να κανεις double tap στο home button, να σβησει η οθονη και μετα με knock on να εισαι ακριβως στο σημειο που το αφησες;

 

Θες καθως βγαζεις το κινητο απο την τσεπη να πατας το power button ή το douple tap για να αναψει ή θες να μπορεις και απο τα κουμπια του volume που το δαχτυλο τα βρησκει πολυ πιο γρηγορα;

 

Θες οταν χτυπαει μηνυμα να πρεπει να ξυπνησεις τη συσκευη για να το δεις ή να ανοιγει αυτοματα η οθονη;

 

Θες οταν αλλαζεις την ενταση να ακουγεται το σπαστικο ντιν-ντιν-ντιν ή θες να ειναι αθορυβο;

 

Θες να βγαζεις screenshot παλευοντας με τον συνδιασμο πληκτρων ή πατωντας ενα κουμπι της navbar να βγαινει;

 

Μπορω να συνεχισω για πολυ ακομα.

Δεν μπορει να αμβησβητησει κανεις οτι τα modules του xposed installer ειναι χρησιμα και λειτουργικα.

Βεβαια ειναι και το πως θα συνηθισει κανεις. Πχ το δευτερο παραδειγμα που γραφω ειναι παρα πολυ εργονομικο. Αν δε το δεις δεν μπορεις να το εκτιμησεις.

 

Τελοσπαντων ο καθενας θα βρει το δρομο του. Στην τελικη γουστα ειναι αυτα.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς xposed...

 

http://i93.photobucket.com/albums/l43/tsivo/aaa_zps63110630.jpg~original

 

Δεν το βλέπεις εργονομικό?:confused:

 

Ωραίος.....όλα σε ένα νοικοκυρεμενα..!

 

αααααα παρεμπιπτόντως 40937 :p AnTuTu φορτωμένο με τα πάντα όλα... ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς xposed...

 

http://i93.photobucket.com/albums/l43/tsivo/aaa_zps63110630.jpg~original

 

Δεν το βλέπεις εργονομικό?:confused:

 

Πως τα βγάζεις πέρα με αυτό το χάος; :p

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Οταν θες να μπεις στις ρυθμισεις μιας εφαρμογης σου αρεσει να προσπαθεις να τεντωσεις τον αντιχειρα για να φτασεις τις τρεις τελιτσες πανω δεξια ή να πατας στη nav bar το κουμπι του menu;

 

Οταν εισαι σε μια εφαρμογη και ανοιγεις μια αλλη και μετα θες να επιστρεψεις στην προηγουμενη θες να πατας το home, να ψαξεις το εικονιδιο και να το πατησεις ή θες πατωντας παρατεταμενα το κουμπι του μενου να πηγαινεις κατευθειαν μπρος-πισω στις δυο τελευταιες εφαρμογες που χρεισημοποιησες;

 

Οταν κατεβαζεις το κουρτινακι των ειδοποιησεων θελεις να τεντωνεις αντιχειρα για να το κατεβασεις ή με το πατημα ενος κουμπιου στη nav bar να κατεβαινει χωρις κοπο;

 

Οταν εισαι σε μια εφαρμογη και θες να σβησεις την οθονη θελεις να πατας το home και να κανεις double tap στην αρχικη οθονη και μετα για να ξαναπας στην εφαρμογη να πρεπει να το ξεκλειδωσεις και να την ανοιξεις παλι ή θες οπως εισαι μεσα στην εφαρμογη να κανεις double tap στο home button, να σβησει η οθονη και μετα με knock on να εισαι ακριβως στο σημειο που το αφησες;

 

Θες καθως βγαζεις το κινητο απο την τσεπη να πατας το power button ή το douple tap για να αναψει ή θες να μπορεις και απο τα κουμπια του volume που το δαχτυλο τα βρησκει πολυ πιο γρηγορα;

 

Θες οταν χτυπαει μηνυμα να πρεπει να ξυπνησεις τη συσκευη για να το δεις ή να ανοιγει αυτοματα η οθονη;

 

Θες οταν αλλαζεις την ενταση να ακουγεται το σπαστικο ντιν-ντιν-ντιν ή θες να ειναι αθορυβο;

 

Θες να βγαζεις screenshot παλευοντας με τον συνδιασμο πληκτρων ή πατωντας ενα κουμπι της navbar να βγαινει;

 

Μπορω να συνεχισω για πολυ ακομα.

Δεν μπορει να αμβησβητησει κανεις οτι τα modules του xposed installer ειναι χρησιμα και λειτουργικα.

Βεβαια ειναι και το πως θα συνηθισει κανεις. Πχ το δευτερο παραδειγμα που γραφω ειναι παρα πολυ εργονομικο. Αν δε το δεις δεν μπορεις να το εκτιμησεις.

 

Τελοσπαντων ο καθενας θα βρει το δρομο του. Στην τελικη γουστα ειναι αυτα.

 

ωραιος ,κανονικα πρεπει να δωσεις οδηγειες που βρισκετε το καθενα για να το κανουμε και εμεις :lol: , καλα ειναι να γινει καποιος οδηγος , πολυ χρησιμες πληροφοριες διοτι πολλοι δε ξερουν τι κανει αυτο το xposed ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Μπορω να συνεχισω για πολυ ακομα.

Δεν μπορει να αμβησβητησει κανεις οτι τα modules του xposed installer ειναι χρησιμα και λειτουργικα.

Βεβαια ειναι και το πως θα συνηθισει κανεις. Πχ το δευτερο παραδειγμα που γραφω ειναι παρα πολυ εργονομικο. Αν δε το δεις δεν μπορεις να το εκτιμησεις.

 

Τελοσπαντων ο καθενας θα βρει το δρομο του. Στην τελικη γουστα ειναι αυτα.

 

Aυτό είναι το κακό , ότι συνηθίζεις σε κάτι και μετά δεν μπορείς χωρίς αυτό...

 

Και εμένα οι εξαρτήσεις... δεν μου κάνουν...

 

P.S

Αν κάνεις double tap στην πάνω μπάρα κάνει wake το κινητό , δεν χρειάζεται να κλείσεις το όποιο πρόγραμμα ;)

 

 

 

Πως τα βγάζεις πέρα με αυτό το χάος; :p

 

Δοκίμασέ το και σε 1 - 2 μέρες δεν θα μπορείς χωρίς αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Από lollipop για να πάω σε Cm η κάτι αντίστοιχο pure Android τι πρέπει να κάνω και τι έχετε να προτείνετε για rom;;
Link to comment
Share on other sites

Από lollipop για να πάω σε Cm η κάτι αντίστοιχο pure Android τι πρέπει να κάνω και τι έχετε να προτείνετε για rom;;

Καλημέρα σκέφτομαι μια δοκιμή ,περιμένω την cm 12.1 (lollipop 5.1) https://download.cyanogenmod.org/?device=d802 μάλλον[/url] σήμερα λογικά θα βγεί για το G2 είμαι και γω στην lollipop 5.0.2 Ισπανική πειραγμένη εξαιρετική θάλεγα http://www.htcmania.com/showthread.php?t=994955#Tώρα για το πως θα πάω ,μάλλον θα ακολουθήσω Full wipe, partizioni kk, bootloader jb, cyanogen σου τα μεταφέρω αυτούσια απο ξένο site .Aν έχεις άλλη πρόταση φλασαρίσματος ακούω .Έτσι κι αλλοιώς παρακολουθώ τούς Ιταλούς που την περιμένουν πως και πως και σίγουρα θα δώσουν κάποιες οδηγίες .Νομίζω θα αξίζει η εμπειρία (μου την σπάει η κάμερα και το ράδιο αλλά λύσεις νομίζω υπάρχουν) και αν δεν υπάρχουν θα βρούμε :dizzy:

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...