Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά Ή εκμάθηση τηλεκοντρόλ δεν δουλεύει στην cloud g3

Σε εμένα δούλευε μια χαρά.Μήπως κάτι δεν περάστηκε καλά στο φλασάρισμα της rom?

 

καλησπερα στην ρομ του κινεζου δεν μου διαβαζει της sd οταν το συνδεω στο pc ξερει κανεις

Τι εννοείς??

Το κινητό με το pc επικοινωνεί μια χαρά πάντως και με MTP και PTP.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε εμένα δούλευε μια χαρά.Μήπως κάτι δεν περάστηκε καλά στο φλασάρισμα της rom?

 

 

Τι εννοείς??

Το κινητό με το pc επικοινωνεί μια χαρά πάντως και με MTP και PTP.

Δεν νομίζω να Ναι πρόβλημα φλασαρισματος γιατί το πέρασα με wipe. Το quick remote που είχε μέσα χρησιμοποιώ δεν πέρασα κάτι άλλο... Μήπως είναι από το g3 γι αυτό δε δουλεύει

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,ειμαι ρουτ 4.4.2 στοκ ρομ και θελω να ρωτισω πως μπορω βα το ξανω λιγο να φαινετε σαν g3 χωρις να βαλω καποια ρομ.το g2 g3 tweaksbox κανει δουλεια?
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δούλευε μια χαρά.Μήπως κάτι δεν περάστηκε καλά στο φλασάρισμα της rom?

 

 

Τι εννοείς??

Το κινητό με το pc επικοινωνεί μια χαρά πάντως και με MTP και PTP.

 

Με ολες της ρομ βρισκει την sd με του κινεζου τιποτα τι μπωρει να φταιει

Link to comment
Share on other sites

Μέσω MTP δεν την βλέπει?

 

Οχι ενο με cloudy κανονικα δεν ξερω τι φταιει. Και δεν την βγαζω αυτη τι ριμ γιατι ειναι η ποιο καλη απο λες

Link to comment
Share on other sites

Οχι ενο με cloudy κανονικα δεν ξερω τι φταιει. Και δεν την βγαζω αυτη τι ριμ γιατι ειναι η ποιο καλη απο λες

Ποια rom version εχεις ;;;

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Απο προσωπικη σας εμπειρία πια θεωρείται πιο smooth stable και με καλυτερη μπαταρια την CloudyG3 OptimusG3 η του κινεζου?Προς το παρον φοραω την cloudyg3 αλλα μου την δινει αυτο το χαζολαγκ στο σκρολινγκ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,ειμαι ρουτ 4.4.2 στοκ ρομ και θελω να ρωτισω πως μπορω βα το ξανω λιγο να φαινετε σαν g3 χωρις να βαλω καποια ρομ.το g2 g3 tweaksbox κανει δουλεια?

Γνωριζει κανεις τιποτα για να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις τιποτα για να βοηθησει?

Στα toggles κάνει δουλειά. Περνάς άμα θες και ένα ωραίο g3 theme και πάνω κάτω ας πούμε ικανοποίησε

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις τιποτα για να βοηθησει?

Βάλε το G2 tweaksbox(αγορασμένο) εφόσον είσαι σε stock rom.Ενεργοποίησε το με το Xposed installer APK(θα το βρείς στο XDA)

Ενεργοποίησε την επίλογή που έχει για την status bar τύπου G3,βάλε και ένα theme G3 και είσαι οκ.

Αν θες να είναι ακριβώς σαν G3 μόνο με αλλαγή rom.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Απο προσωπικη σας εμπειρία πια θεωρείται πιο smooth stable και με καλυτερη μπαταρια την CloudyG3 OptimusG3 η του κινεζου?Προς το παρον φοραω την cloudyg3 αλλα μου την δινει αυτο το χαζολαγκ στο σκρολινγκ

 

Κανεις να μοιραστεί την εμπειρία του?

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω ολη την ομαδα του myphone !

λοιπον τυχανη να εχω και εγω το τρομερο κατ εμου LG G2 και ειπα να το ρουταρο καλα τα πηγα δεν λεω ! του περασα και το recovery 2.7.0 και μεχρι τοτε ολα καλα !

Ε λοιπον προχθες μπηκα σε recovery mode και πηγα να κανω αναβαθμιση σε recovery 2.7.1 και μολις του εκανα reboot το εργαλειο τα επαιξε δεν ανοιξε ξανα μαυρη οθονη και οταν το συνδεω στον υπολογιστη δειχνει καμια δεκαρια εξωτερικους σκληρους !

ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ Η ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ !

Edited by BILLEKTORAS
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλεις optimusg3 νο νομιζω καλυτερη απο cloudyg3. Δεν χανει και το lte μετα απο restart

 

Δεν έχω δοκιμάσει ούτε Optimus ούτε LamHoang αλλά η cloudy και τέλεια μπαταρία βγάζει(6+ ώρες οθόνης) και δεν μου βγάζει κανένα πρόβλημα. Ούτε το lte χάνει μετά από reboot

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδες κανα καλο εγγυημενο οτι λειτουργει αψογα Usb OTG καλωδιο η στικακι ξερουμε?

 

Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα σε κανένα.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα σε κανένα.

Τώρα που είπαμε otg όταν το συνδέω κανονικά όταν είναι ανοιχτό το κινητό μου τα εμφανίζει τα αρχεία κανονικά μέσα στο recovery όμως τίποτα σαν να μην υπάρχει

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...