Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα μυ αρεσει η lamhoang final ! μου φαινεται πολυ καλη και μετα απο μια εβδομαδα χρησης εστρωσε και η μπαταρια ..

44 ωρες , 3 ωρες οθονη στο 100% και εχω ακομα 40% !!!! αρκετο 3g , καμια ωρα ραδιοφωνο μεσω ιντερνετ που

ριχνει γρηγορα την μπαταρια , 1 ωρα κλησεις ...

 

θελω να δοκιμασω και την ART εκδοση γιατι stin dalvin εκδοση που εχω ετρωγε κατι κολληματα....

 

κατι αλλο , η καμερα του g3 πολυ καλη αλλα δεν εχει καθολου ρυθμισεις , ουτε φωτεινοτητα , ουτε iso,

ουτε ρυθμιση ισορροπιας λευκου , καμια σχεση με αυτη του g2 .... βεβαια οι φωτογραφιες μου αρεσουν πολυ !

ετσι ειναι ή ειναι θεμα της ρομ ;;;;;

τι μπορουμε να κανουμε ;;;αλλη καμερα ; τι προτεινετ ; g2 , xdabbed , g pro 2 ;;;

ἒπισης για επεξεργασια φωτογραφιας δεν εχει τιποτα , τι να κατεβασω απο play store ;;;

 

γενικα , παρα πολυ καλη ρομ , χωρις κολληματα .... οκ , δεν εχει ραδιοφωνο αλλα δεν με ενδιαφερει και τοσο ...

αφφου εφτιαξε και η μπαταρια στα επιπεδα της κκ , ολα τελεια ... εκτος απο την φωτογραφικη βεβαια

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω θα βαλω αυριο πρωι την 1.3.νομιζω θα ειναι upload... Πιστευω να διορθωσε το θεμα που ειχα με την καμερα ..απο μπαταρια δεν ειχα παραπονο.

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα μυ αρεσει η lamhoang final ! μου φαινεται πολυ καλη και μετα απο μια εβδομαδα χρησης εστρωσε και η μπαταρια ..

44 ωρες , 3 ωρες οθονη στο 100% και εχω ακομα 40% !!!! αρκετο 3g , καμια ωρα ραδιοφωνο μεσω ιντερνετ που

ριχνει γρηγορα την μπαταρια , 1 ωρα κλησεις ...

 

θελω να δοκιμασω και την ART εκδοση γιατι stin dalvin εκδοση που εχω ετρωγε κατι κολληματα....

 

κατι αλλο , η καμερα του g3 πολυ καλη αλλα δεν εχει καθολου ρυθμισεις , ουτε φωτεινοτητα , ουτε iso,

ουτε ρυθμιση ισορροπιας λευκου , καμια σχεση με αυτη του g2 .... βεβαια οι φωτογραφιες μου αρεσουν πολυ !

ετσι ειναι ή ειναι θεμα της ρομ ;;;;;

τι μπορουμε να κανουμε ;;;αλλη καμερα ; τι προτεινετ ; g2 , xdabbed , g pro 2 ;;;

ἒπισης για επεξεργασια φωτογραφιας δεν εχει τιποτα , τι να κατεβασω απο play store ;;;

 

γενικα , παρα πολυ καλη ρομ , χωρις κολληματα .... οκ , δεν εχει ραδιοφωνο αλλα δεν με ενδιαφερει και τοσο ...

αφφου εφτιαξε και η μπαταρια στα επιπεδα της κκ , ολα τελεια ... εκτος απο την φωτογραφικη βεβαια

Εμενα μπορω να πω μου αρεσει η cloudyG3 1.2 που εχω..... θελω να δω αν βελτιωνεται η μπαταρια στη 1.3 για να την περασω :p

Αν θελεις για καμερα δοκιμασε αυτο:

https://www.dropbox.com/s/4wtgsexdzg0hya5/G2_Camera_G3_Rom.zip

δεν ξερω αν εχεις θεμα με τη rom που φορας αλλα.....

εγω την εβαλα στην cloudyG3 και μου αρεσε,

εμενα τουλαχιστον με καλυψε!!

Οσο αφορα το ραδιο, ειναι ενας απ' τους λογους που εχω την cloudyG3.........οχι οτι το δουλευω πολυ, αλλα αφου το εχει το κινητο μας γιατι να το χανουμε;

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Παίδες όποιος δοκιμάσει Cloudy G3 1.3 και είχε πριν lam hoang g3 final ας μας πει ποια είναι καλύτερη ... Άμα είναι να την περάσουμε και εμείς ....
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής για μένα η 7 Rom G3 1.9.1 NS είναι μακράν η καλύτερη.Με μεγάλη διάφορα από όλες.Πλήρης σε όλα.Με μοντακια λίγα και καλά και πολυ καλή μπαταρία.Και δουλεύουν όλα 100%.Ας δούμε και την Cloudy G3 1.3....δεν περιμένω πολλά πάντως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα μπορω να πω μου αρεσει η cloudyG3 1.2 που εχω..... θελω να δω αν βελτιωνεται η μπαταρια στη 1.3 για να την περασω :p

Αν θελεις για καμερα δοκιμασε αυτο:

https://www.dropbox.com/s/4wtgsexdzg0hya5/G2_Camera_G3_Rom.zip

δεν ξερω αν εχεις θεμα με τη rom που φορας αλλα.....

εγω την εβαλα στην cloudyG3 και μου αρεσε,

εμενα τουλαχιστον με καλυψε!!

Οσο αφορα το ραδιο, ειναι ενας απ' τους λογους που εχω την cloudyG3.........οχι οτι το δουλευω πολυ, αλλα αφου το εχει το κινητο μας γιατι να το χανουμε;

 

Η κάμερα στο link είναι παλιά version.

Εδώ είναι η τελευταία του xdabbed :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548974

Edited by Tsarli
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής για μένα η 7 Rom G3 1.9.1 NS είναι μακράν η καλύτερη.Με μεγάλη διάφορα από όλες.Πλήρης σε όλα.Με μοντακια λίγα και καλά και πολυ καλή μπαταρία.Και δουλεύουν όλα 100%.Ας δούμε και την Cloudy G3 1.3....δεν περιμένω πολλά πάντως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Η κάμερα στο link είναι παλιά version.

Εδώ είναι η τελευταία του xdabbed :http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548974

Η 7 είναι μόνο ART; Μπορεί να γυρίσει σε dalvik χωρίς θέμα ή υπάρχει και ξεχωριστή έκδοση dalvik; Link;

Link to comment
Share on other sites

οποτε εγω που εχω την lamhoang , σβηνω την καμερα απο τις εφαρμογες που μου ειπε το παιδι ,

μετα μπαινω TWRP , κανω εγκατασταση τους drivers και μετα μπαινω κανονικα στο συστημα και κανω εγκατασταση το .apk ???

Edited by answer13
LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Η 7 είναι μόνο ART; Μπορεί να γυρίσει σε dalvik χωρίς θέμα ή υπάρχει και ξεχωριστή έκδοση dalvik; Link;

Είναι ART.Γιατί να γυρίσεις σε Dalvik ;Το link: http://forum.android.com.pl/f941/a-a-7-rom-g3-1-9-1-ns-a-a-art-wersja-finalna-431429/

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οποτε εγω που εχω την lamhoang , σβηνω την καμερα απο τις εφαρμογες που μου ειπε το παιδι ,

μετα μπαινω TWRP , κανω εγκατασταση τους drivers και μετα μπαινω κανονικα στο συστημα και κανω εγκατασταση το .apk ???

Κατευθείαν εγκατάσταση απλό apk είναι.Αν δεν λειτουργεί κατεβάζεις

και τα binaries,τα κάνεις install από το TWRP και μετά το apk της κάμερας και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 2 βδομαδες testing και αφου τις δοκιμασα ολες... εχω να πω οτι η 7 Rom G3 1.9.1 μεχρι στιγμης ειναι μακραν η καλυτερη. ...και ραδιο και καμερες και μπαταρια χωρις κολληματα και ολα smooth.

 

Βεβαια cloudyfa κερνελ εχει..

 

Εν αναμονη της cloudyg3 1.3 που διαβασα οτι θα βασιζεται στο νεο firm G3.

Link to comment
Share on other sites

επιτελους ανεβηκε...!! αρχιστε download..!!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2783192

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

μαγκες εγω την περασα μολις τωρα.. προς το παρον ..λοιπον... στην εικονα καιρου εχει επιλεγμενο τους βαθμους σε F΄ενω αν κανω κλικ μπω μεσα στην εφαρμογη παω ρυθμισεις (accuweather) φαινετε οτι ειναι επιλεγμενο το C΄ κελσιου....το ξαναπαταω κ αμεσως διορθωνετε...αν κανετε επανεκινηση το κινητο σας το ξαναβγαζει σε F= φαρεναιτ!!

 

Εχει μικρυνει ξανα τον κυκλο..οπως ηταν στην 1,1 για θηκη quikcwindow λεω..ενω στην 1,2 το ειχε διορθωσει τωρα αφηνει ξανα κενα..που δεν καλυπτει το κοψιμο της θηκης...!!! (δεν ξερω αν διορθωνετε αυτο)

ενω ο κερνελ που φοραει ειναι 3,4,100 cloudykernel-1406613943.. Δεν ξερω αν ειναι καινουργιος..

 

αυτα τα λιγα προς το παρον..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

7 G3 Rom 1.9.1 NS και τα μυαλά στα κάγκελα λέμε!!

Συμφωνω και εγω.Φιλε να ρωτησω για την camera.Υπαρχει κανα mod τελευταιο να περασω γιατι δεν την βλεπω και τοσο καλη...Αργει να τραβηξει με φλας.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και εγω.Φιλε να ρωτησω για την camera.Υπαρχει κανα mod τελευταιο να περασω γιατι δεν την βλεπω και τοσο καλη...Αργει να τραβηξει με φλας.

 

Υπαρχει και η καμερα με το μπλε εικονιδιο.

 

Υπαρχει και αυτη:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548974

 

Και οι 3 ειναι modded απο τον xdabbeb.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το 2g/3g toggle πάλι δεν το έχει βάλει ο Cloudy. Το είχε η lamhoang και με βολεύει πολύ. Υπάρχει τρόπος να προστεθεί εκ των υστέρων;
Link to comment
Share on other sites

εγω αυτο μπορω να διορθωσω που λεω πιο πανω?? και πως?? ξερει κανεις σας?

 

Εχει μικρυνει ξανα τον κυκλο..οπως ηταν στην 1,1 για θηκη quikcwindow λεω..ενω στην 1,2 το ειχε διορθωσει τωρα αφηνει ξανα κενα..που δεν καλυπτει το κοψιμο της θηκης...!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

εγω αυτο μπορω να διορθωσω που λεω πιο πανω?? και πως?? ξερει κανεις σας?

 

Εχει μικρυνει ξανα τον κυκλο..οπως ηταν στην 1,1 για θηκη quikcwindow λεω..ενω στην 1,2 το ειχε διορθωσει τωρα αφηνει ξανα κενα..που δεν καλυπτει το κοψιμο της θηκης...!!!

Γιατί δεν χρησιμοποιείς αυτό το mod http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2592825 ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το mod της cameras σε ποια συγκεκριμενη θεση ειναι στα αρχεια οταν το φλασαρουμε; Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν χρησιμοποιείς αυτό το mod http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2592825 ;

 

αν βαλω αυτο θα παραμεινουν τα ρολογακια ο καιρος τις G3?? η τα χανω??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις όλα.

 

σιγουρος ετσι??? το βαζω..!!! το εβαλα..δυστυχως τπτ..δεν αλλαξε τπτ..!!οπως ηταν ειναι...!!

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

σιγουρος ετσι??? το βαζω..!!! το εβαλα..δυστυχως τπτ..δεν αλλαξε τπτ..!!οπως ηταν ειναι...!!

Περίεργο σε μένα δουλεύει κανονικά :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...