Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αντε καλα, τωρα καταλαβα τι βλακειες εκανα/ελεγα, γι αυτο δεν μπορουσαμε να συνενοηθουμε με τον τουμπανο, sorry παιδια,

εγω πηγαινα μες στην εφαρμογη και εβαλα enabled (αντι για global default), αλλα στο notifications!!

ενω νομιζα οτι ηταν η προσβαση αυτο,

ευχαριστω πολυ για την διευκρινηση antre, αλλα και τον τουμπανο ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν λες δεν μπαίνει σε recovery τι εννοείς; Αν δεν έχεις εγκαταστήσει κάποιο custom recovery είναι λογικό να μην μπαίνει!

Αν θυμάμαι πάντως καλά όταν κάναμε τη μετάβαση από JellyBean σε Kit Kat σε όλους έβγαζε αυτό το κόκκινο "ROOTED". Ακόμη και σ' αυτούς που δε ρούταραν ποτέ. Το είχε αναγνωρίσει όμως η LG, και είχαν πει ότι ήταν κάτι σαν bug και δεν είχε κανένας πρόβλημα με το service στην procordia!

Αυτά βέβαια τα γράφω σύμφωνα μ' αυτά που λέγαν οι συμφορίτες τότε, δεν έχω προσωπική εμπειρία ούτε από official rom (γιατί έχω custom rom's εδώ και 3 χρόνια) ούτε από service! ("Θηρίο" το G2 μου :p )

 

Εννοουσα το hard reset λαθο διατυπωση, το κακο ειναι οτι εγω δεν μπορω να το αποδειξω, στο service θα μου πει ειναι root.

Link to comment
Share on other sites

Εννοουσα το hard reset λαθο διατυπωση, το κακο ειναι οτι εγω δεν μπορω να το αποδειξω, στο service θα μου πει ειναι root.

Δε θα σου πει φίλε. Το έχω πάει 3 φορές και άλλες 2 φορές του κολλητού με την κόκκινη ένδειξη "rooted". Με έχουν μάθει εκεί μέσα! Εννοείται πάντα με την επίσημη ρομ.

Είναι bug. Σωστά τα λέει ο παλιοφιλος Titarasaudi.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μολις γυρισα απο την procordia, μου ειπαν τελος της αλλης εβδομαδας θα εχω νεα, αν θα μου το επισκευασουν (κιτρινισμα,gps) η να πληρωσω τα 7e που σε περιπτωση το κινητο ειναι root,διαβρωση η κατι σπασμενο + το κοστος αν θελω να μου επισκευασουν το οποιο προβλημα εχει.

Δεν τσεκαρε κατι μπροστα μου η κοπελια, απλος το εβαλε σε ενα σακουλακι κ το σφραγισε, ανετα ομως θα μπορουν να μου πουν κατι απο τα παραπανω εκτος της εγγυησης (5/3/15) αφου δεν θα μπορω να το αποδειξω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μολις γυρισα απο την procordia, μου ειπαν τελος της αλλης εβδομαδας θα εχω νεα, αν θα μου το επισκευασουν (κιτρινισμα,gps) η να πληρωσω τα 7e που σε περιπτωση το κινητο ειναι root,διαβρωση η κατι σπασμενο + το κοστος αν θελω να μου επισκευασουν το οποιο προβλημα εχει.

Δεν τσεκαρε κατι μπροστα μου η κοπελια, απλος το εβαλε σε ενα σακουλακι κ το σφραγισε, ανετα ομως θα μπορουν να μου πουν κατι απο τα παραπανω εκτος της εγγυησης (5/3/15) αφου δεν θα μπορω να το αποδειξω?

Φίλε μου ηρέμησε, δε θα σου πει κάτι. Αφού ούτε νερά πέσανε, ούτε σου έχει πέσει και έχει σπάσει, ούτε το ρουτ φαίνεται.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο 2 χρονια ανελλειπους χρησης θα δοθει το κινητο στη μητερα μου. Με ποια rom προτεινετε να της το δωσω; Θυμαμαι η cloudy 3.3 ηταν αρκετα ομορφη. Εχετε καποια αλλη να αντιπροτεινετε;

 

Δεν νομιζω να καταλαβαινει διαφορες αν μια εφαρμογη ανοιξε μισο δευτερολεπτο πιο γρηγορα. Πιο πολυ τα παιχνιδακια της να μην κολλανε (ω ναι παιζει παιχνιδια :p ) που αυτο ειναι περισσοτερο θεμα κερνελ. Αρα θελω μια ομορφη ρομ που απλα να μην κολλαει.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο 2 χρονια ανελλειπους χρησης θα δοθει το κινητο στη μητερα μου. Με ποια rom προτεινετε να της το δωσω; Θυμαμαι η cloudy 3.3 ηταν αρκετα ομορφη. Εχετε καποια αλλη να αντιπροτεινετε;

 

Δεν νομιζω να καταλαβαινει διαφορες αν μια εφαρμογη ανοιξε μισο δευτερολεπτο πιο γρηγορα. Πιο πολυ τα παιχνιδακια της να μην κολλανε (ω ναι παιζει παιχνιδια :p ) που αυτο ειναι περισσοτερο θεμα κερνελ. Αρα θελω μια ομορφη ρομ που απλα να μην κολλαει.

Google edition 1.5 και κερνελ xceed 14. Περίπου 2 μήνες είμαι με αυτή τη ρομ... Απροβληματηστη κ γρήγορη...

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Google edition 1.5 και κερνελ xceed 14. Περίπου 2 μήνες είμαι με αυτή τη ρομ... Απροβληματηστη κ γρήγορη...

 

Σε μενα την προτεινεις που εχω πρηξει ολο το κοσμο με αυτην :lol::lol::lol:

 

Ψαχνω για μια ρομ πιο ομορφη και ολοκληρωμενη και ας μην ειναι η πιο σουπερ γρηγορη. (εννοω ας χανει και μισο δευτερολεπτο... οχι να λαγκαρει κιολας)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα την προτεινεις που εχω πρηξει ολο το κοσμο με αυτην :lol::lol::lol:

 

Ψαχνω για μια ρομ πιο ομορφη και ολοκληρωμενη και ας μην ειναι η πιο σουπερ γρηγορη. (εννοω ας χανει και μισο δευτερολεπτο... οχι να λαγκαρει κιολας)

SRKG2 3.0 με Xceed 14. Εχει UI G3.

Έχει τρεις εκδόσεις ανάλογα με το ποσο bloatware θες να κρατησεις.

Την φορούσα ένα χρόνο. Σκέφτομαι να γυρίσω πίσω αν δε βρω λύση τώρα με την Google edition να μου εμφανίζει το κουμπί του μενού. (αυτo με τις τρεις οριζόντιες γραμμουλες)

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Srk και από εμένα με xceed...Και δεν ασχολείσαι ξανά...
Link to comment
Share on other sites

Οκ μαλλον αυτο θα βαλω. Εσεις ποιο aroma εχετε βαλει; Το φουλ αξιζει ή σερνεται; Κερδιζει ο φουλ καθολου σε σχεση με την στοκ ή καλυτερα να παω στο μεσαιο ή φουλ ελαφρυ aroma ?

 

Οσον αφορα το κερνελ, εχω διαβασει πολυ καλα σχολια για τον τελευταιο dorimanx 12 αλλα τωρα να βαλω μη δοκιμασμενο κερνελ ειναι λιγο ρισκο (σαν να βλεπω την εικονα οπου η μανα μου με κραζει λεγοντας τι ειναι τουτο δω που μου δωσες :lol: )

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Οκ μαλλον αυτο θα βαλω. Εσεις ποιο aroma εχετε βαλει; Το φουλ αξιζει ή σερνεται; Κερδιζει ο φουλ καθολου σε σχεση με την στοκ ή καλυτερα να παω στο μεσαιο ή φουλ ελαφρυ aroma ?

 

Οσον αφορα το κερνελ, εχω διαβασει πολυ καλα σχολια για τον τελευταιο dorimanx 12 αλλα τωρα να βαλω μη δοκιμασμενο κερνελ ειναι λιγο ρισκο (σαν να βλεπω την εικονα οπου η μανα μου με κραζει λεγοντας τι ειναι τουτο δω που μου δωσες :lol: )

Εγώ πάντα το πιο ελαφρι έβαζα. Τα βασικά τα έχει. Δεν είναι σαν την Google edition που είναι σχεδόν γυμνή.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις τον dorimax και πες στην μάνα σου ότι άμα κανει κολληματα θα το φτιάξεις σε 2 λεπτά. Πάρε το και φλασαρε τον Xceed.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σωστα. Της το αφηνω το xceed μεσα ως αρχειακι και το πολυ πολυ το φλασαρω αν εχει προβληματα.

 

Μεσα στο thread διαβασα οτι ειναι Based σε 30b. Σε τι υπολοιπεται απο 30f? Η cloudy 3.3 ξερουμε σε ποιο βασιζεται; Θα βαλω οποια εχει τη πιο τελευταιο εκδοση. Αλλωστε για τη μανα μου μιλαμε. Πιο πολυ θα χαρει να χει κανα "μπλικι μπλικι" παραπανω παρα αν ανοιγει ενα app κατι δεκατα του δευτερολεπτου νωριτερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα πάντα την πιο ελαφριά και αφαιρουσα και άλλα πράγματα από την ρομ..
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το κοιταζω πολλα απο σβηνει καλως τα εδιωξε. Απλα κατι που γραφει για widget ρολογιου κλπ, χανει σε τιποτα το ρολογακι του smart cover?

 

Επισης βλεπω οτι εχει βγαλει το smartsharedlna... αυτο σημαινει οτι φωτο και βιντεο δεν θα παιζουν σε smart tv μεσω wifi? Ισως βαλω τελικα το πιο ελαφρυ αλλα να της προσθεσω αυτο.

 

Για το τι διαφορες εχει 30b με 30f να υποθεσω οτι δεν ξερει καποιος ή αν η cloudy εχει 30f ;

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως που έβαλα την SRK 4.10 full (ήθελα να αλλάζω fonts από το επίσημο app της LG) με xceed 14 έμεινα ευχαριστημένος, περισσότερο από Cloudy, IceX και από H-ROM v2 (με Nova Prime)

Για τις διαφορές των εκδόσεων δεν ξέρω, πάντως η full είναι η 30h από ό,τι βλέπω. Πρέπει να υπάρχει ένα ψιλομπέρδεμα, γιατί σε κάποια χώρα η 30b είναι η ίδια με την 30f μιας άλλης χώρας ας πούμε.

Link to comment
Share on other sites

Την ultra light εβαλες ή full ? Αμα ρολαρε καλα η φουλ να βαλω αυτην. Αλλιως βαζω ultra light και τελος :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εβαλα για λιγο τον τελευταιο dorimanx 12 στη ρομ που εχω (google edition) και νομιζω ρολαρει αισθητα καλυτερα. Βεβαια περισσοτερο τεσταρισμα δεν θα μπορεσω να κανω μιας και μεχρι αυριο θα το χω δωσει. Απλα ενημερωτικα για σας το εγραψα ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη, δηλ την full. Περίμενα λαγκαρίσματα να πω την αλήθεια, αλλά δεν βλέπω κάτι τόσο καιρό. Λογικά κάτι θα χάνω από άποψη μπαταρίας σε σχέση με τις άλλες debloated. Αλλά πάλι, σκέφτηκα, όπως και να'χει μια φορά την ημέρα το φορτίζω το κινητό.

Ο Dori μέχρι την 11.3 που δοκίμαζα μου ζέσταινε τη συσκευή περισσότερο σε σχέση με τον Xceed. Αλλά τον πυρήνα όποτε θες τον αλλάζεις, δεν παίρνει χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Οντως και γω ειχα θεμα με παλαιοτερο dori. Αλλα απο τον 11.3 εχει βγαλει αλλες 5 αναβαθμισμενες εκδοσεις. Μεχρι στιγμης μου φαινεται καλος.

 

Οποτε αφου μου επιβεβαιωσες οτι ρολαρε καλα και ο φουλ μαλλον αυτο θα της βαλω. Ή ισως το μεσαιο, θα διαβασω λιγο καλυτερα τι εχει κανει debloat

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε ότι ο γιουρι έχει αλλάξει συσκευή πλέον Έτσι;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Γιουρι λεγεται ο dorimanx? Παντως μια χαρα ειναι ο τελευταιος του κερνελ. Τωρα αν θα κανει κανα κρασαρισμα στο μελλον δεν ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα μου έδωσε ένας φίλος το g2 και έχω ένα θέμα πχ στο watchapp όταν με περνούν τηλ δεν μου χτυπάει για να δεχτεί κλήσεις θα πρέπει να έχω ανοιχτή την οθόνη τι παίζει έχει την v30d
Link to comment
Share on other sites

Άντε παιδιά, ήρθε πια ο καιρός να σας χαιρετήσω και 'γω!

Μετά από τρεισήμισι χρόνια με το G2 μου ήρθε πια ο καιρός να ξεκουραστεί κ' αυτό! :)

Εδώ και 3 μέρες είμαι κάτοχος ενός Galaxy S7 edge και βγάζω πια στη σύνταξη το G2. Θα μείνει βέβαια στην κατοχή μου καθ' ότι άψογο λειτουργικά ακόμη!

Θα σας διαβάζω καθημερινά πάντως.......... 3.5 χρόνια συνήθεια είναι αυτή, δεν ξεχνιέται ;)

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Άντε παιδιά, ήρθε πια ο καιρός να σας χαιρετήσω και 'γω!

Μετά από τρεισήμισι χρόνια με το G2 μου ήρθε πια ο καιρός να ξεκουραστεί κ' αυτό! :)

Εδώ και 3 μέρες είμαι κάτοχος ενός Galaxy S7 edge και βγάζω πια στη σύνταξη το G2. Θα μείνει βέβαια στην κατοχή μου καθ' ότι άψογο λειτουργικά ακόμη!

Θα σας διαβάζω καθημερινά πάντως.......... 3.5 χρόνια συνήθεια είναι αυτή, δεν ξεχνιέται ;)

 

Καλοριζικο φιλε μου. Και γω παροτι το δωσα διαβαζω το thread. Μπορει να μην ημουν καιρο στο forum αλλα τοσο που το πεθανα μαζι σας εχω καπως δεθει :lol:

 

Παρεμπιπτοντως ο dorimanx 12 ειναι μεν ταχυτερος απο xceed 14, αλλα δεν ειναι τοσο σταθερος. Μετα απο κανα 2 μερες κολλησε και το ξαναπαθε μια μερα μετα οποτε του βαλα πισω τον xceed 14, το δωσα στη μανα μου και ειναι χαρουμενη. Αυτο ηταν και το τελευταιο μου τεσταρισμα στη συσκευη. Πλεον λιωνω το καινουργιο μου redmi note 3pro και εχω λιγο ξεζουμισει τη καμερα (ω ναι υπαρχουν τροποι να βγαλει καλες φωτος το κινεζακι).

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι με dori 12 δεν είναι τόσο καλό. Εμένα μου κόλλαγε συγκεκριμένες εφαρμογές στον συγχρονισμό και η μπαταρία πήγαινε περίπατο. Ξαναέβαλα xceed και το κινητό έστρωσε!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...