Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συμφωνώ και με τους δυό σας ,αν έχεις χρόνο και διάθεση να ασχοληθείς η δοκιμή είναι το καλύτερο ,αλλά απο την άλλη και η ανταλλαγή απόψεων βοηθά .Και κάτι ακόμα στο οποίο νομίζω ότι υστερούμε λίγο .Σε διάφορα ξένα φόρουμ που παρακολουθώ (κυρίως Ιταλικά) αμέσως μόλις κάτι κυκλοφορήσει σχετικό με το G2 άμεσα ποστάρεται απο τον οποιοδήποτε ,ότι κι αν είναι αυτό ,το έχω δει και στους Ισπανούς και στους Βραζιλιάνους ,δηλ. η πληροφορία αμέσως διαδίδεται,και αυτό νομίζω είναι κάτι πολύ σημαντικό.Τόχει αναφέρει παλιότερα και ο φίλος Vag_Koun
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και μιας Και το είπες Ανεστη έχω εντυπωσιαστεί με τα 2 αρχεία που σας παραθέτω..στην ουσία αλλάζουν καποια animation σε lollipop roms και τα βρήκα σε ένα Ρωσικό site του Τύπου που έχει βγάλει και την eva rom. Φλασαρετε πρώτα το blur...αν σας αρέσει μενετε ως έχετε αλλιώς μετά από πάνω φλασαρετε το fast...εννοείτε backup πρώτα...αν και νομίζω ότι κατά το flashing σου δημιουργεί ένα zip restore στο internal storage. Εγώ προσωπικά εδώ και 5 μέρες είμαι με το fast και σου δίνει μια ιδέα ότι ρολαρει αλλιώς το κινητό..σίγουρα πιο όμορφα animations από τα στοκ lollipop

 

 

 

https://cloud.tapatalk.com/s/583c9551b4887/BlurAnim.zip

https://cloud.tapatalk.com/s/583c95582dad3/FastAnim.zip

Link to comment
Share on other sites

Και μιας Και το είπες Ανεστη έχω εντυπωσιαστεί με τα 2 αρχεία που σας παραθέτω..στην ουσία αλλάζουν καποια animation σε lollipop roms και τα βρήκα σε ένα Ρωσικό site του Τύπου που έχει βγάλει και την eva rom. Φλασαρετε πρώτα το blur...αν σας αρέσει μενετε ως έχετε αλλιώς μετά από πάνω φλασαρετε το fast...εννοείτε backup πρώτα...αν και νομίζω ότι κατά το flashing σου δημιουργεί ένα zip restore στο internal storage. Εγώ προσωπικά εδώ και 5 μέρες είμαι με το fast και σου δίνει μια ιδέα ότι ρολαρει αλλιώς το κινητό..σίγουρα πιο όμορφα animations από τα στοκ lollipop

 

 

 

https://cloud.tapatalk.com/s/583c9551b4887/BlurAnim.zip

https://cloud.tapatalk.com/s/583c95582dad3/FastAnim.zip

 

σ' ευχαριστούμε ,πολύ ενδιαφέρον για μια δοκιμή

Link to comment
Share on other sites

Και μιας Και το είπες Ανεστη έχω εντυπωσιαστεί με τα 2 αρχεία που σας παραθέτω..στην ουσία αλλάζουν καποια animation σε lollipop roms και τα βρήκα σε ένα Ρωσικό site του Τύπου που έχει βγάλει και την eva rom. Φλασαρετε πρώτα το blur...αν σας αρέσει μενετε ως έχετε αλλιώς μετά από πάνω φλασαρετε το fast...εννοείτε backup πρώτα...αν και νομίζω ότι κατά το flashing σου δημιουργεί ένα zip restore στο internal storage. Εγώ προσωπικά εδώ και 5 μέρες είμαι με το fast και σου δίνει μια ιδέα ότι ρολαρει αλλιώς το κινητό..σίγουρα πιο όμορφα animations από τα στοκ lollipop

 

 

 

https://cloud.tapatalk.com/s/583c9551b4887/BlurAnim.zip

https://cloud.tapatalk.com/s/583c95582dad3/FastAnim.zip

Υπαρχει καμια περιπτωση να βρεις το χρονο και την ορεξη να καταγραψεις ενα βιντεακι να δουμε στην πραξη τα εφε που λες; Αν θελεις και δε βαριεσαι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια περιπτωση να βρεις το χρονο και την ορεξη να καταγραψεις ενα βιντεακι να δουμε στην πραξη τα εφε που λες; Αν θελεις και δε βαριεσαι.

Λίγο δύσκολο φίλε..δεν μιλάμε για καμιά τρελή διαφορά σε οτιδήποτε κάνεις στο κινητό. Κυρίως κατά το κλείσιμο τον εφαρμογών ή αν μπεις στις ρυθμίσεις και μπεις σε κάνα υπομενου..αν κλείνεις τις εφαρμογές με το home button αντί να τις κλείνει προς τα κάτω είναι σαν να τις κλείνει προς το κέντρο της οθόνης. Δεν ξέρω αν έχει στο 0 τα animations αν θα το καταλάβεις..πάντως στο 0.5 που τα έχω το καταλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

Το ένα zipάκι αντικαθιστά το άλλο απ' ότι παρατήρησα. Δεν είναι δηλαδή ότι φλασάρεις το blur και μετά το fast για να το κάνει πιο γρήγορο. Είναι 2 διαφορετικά εφέ.
Link to comment
Share on other sites

Το ένα zipάκι αντικαθιστά το άλλο απ' ότι παρατήρησα. Δεν είναι δηλαδή ότι φλασάρεις το blur και μετά το fast για να το κάνει πιο γρήγορο. Είναι 2 διαφορετικά εφέ.

 

Η διαφορα του εφε flash απο οτι στις lolipop ποια ειναι; Ξεκινα πιο γρηγορα το animation ? (που οντως αργουσε αδικαιολογητα). Αν ναι θα το δοκιμασω οταν βρω χρονο.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Το ένα zipάκι αντικαθιστά το άλλο απ' ότι παρατήρησα. Δεν είναι δηλαδή ότι φλασάρεις το blur και μετά το fast για να το κάνει πιο γρήγορο. Είναι 2 διαφορετικά εφέ.

Εγώ που έβαλα αρχικά κατευθείαν το blur μετά πέρασα από πάνω το fast και το άλλαξε..πάντως το δοκίμασα το Σάββατο και στην desperate που όταν πατουσα να ανοίξουν οι επαφές ή κίνηση ήταν σπαστη και έπαιζε μετά πιο ομαλα όταν πέρασα τα ζιπακια

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έβαλα αρχικά κατευθείαν το blur μετά πέρασα από πάνω το fast και το άλλαξε..πάντως το δοκίμασα το Σάββατο και στην desperate που όταν πατουσα να ανοίξουν οι επαφές ή κίνηση ήταν σπαστη και έπαιζε μετά πιο ομαλα όταν πέρασα τα ζιπακια

 

Μπορεις να βαλεις και το Link απο το thread που βρηκες τα αρχειακια να δουμε λιγο τη περιγραφη/συζητηση;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις εβαλα το fast. Εχει αισθητη διαφορα. Δεν αλλαζει την ταχυτητα αναδυσης του παραθυρου αλλα την αποκριση του. Πλεον πατας και ξεκινα αμεσως το εφε σε αντιθεση με πριν που παταγες, φωτιζε λιγο το εικονιδιο και μετα αρχιζε. Πολυ καλο για καποιον που θελει να χει εφε στο κινητο. Δεν ξερω αν θα βγαλει καθολου bugs (ή αν ειναι καν εφικτο να βγαλει bugs) στο κινητο, αλλα απο οτι βλεπω μεχρι στιγμης αξιζει να το βαλετε.

 

Ευχαριστω Vag_koun :)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το προτιμώ με 100Ο σε σχέση με τα στοκ. Το site νομίζω είναι το 4pda αλλά είναι μόνο ρώσικα και χάνεις την μπάλα ακόμα και με translate.
Link to comment
Share on other sites

Α καταλαβα. Παλι καλα που το βρηκες δηλαδη. Θα το παρακολουθησω να δω αν εχει καθολου bugs αν και δεν νομιζω να αλλαξε τιποτα πιο σοβαρο.

 

Πολυ καλο παντως. Ηταν το μονο που με ενοχλουσε στη Google Edition και πλεον εφτιαξε και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω προλαβει να το δοκιμασω αλλα βγηκε αυτο το mod για τη καμερα οπου επιτρεπει μεγαλυτερο exposure http://forum.xda-developers.com/lg-g2/general/lg-g2-night-camera-mod-t3509620 . Σε προηγουμενο thread που ετυχε να τον ρωτησω μου χε πει οτι θα προσπαθουσε να το κανει να δουλεψει και για stock based lollipop ενω δουλευουν σιγουρα για marshmallow και nougat.

 

Οταν βρω χρονο και το δοκιμασω θα πω εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται εξαιρετικό αυτό το mod... Orion + αυτό θα σκίζουν! Κρίμα που βολεύτηκα με την SRK και βαριέμαι να γυρνάω πίσω στην Orion!

 

Τα camera libs στο άλλο thread συμπεριλαμβάνουν και το night mod;

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται εξαιρετικό αυτό το mod... Orion + αυτό θα σκίζουν! Κρίμα που βολεύτηκα με την SRK και βαριέμαι να γυρνάω πίσω στην Orion!

 

Τα camera libs στο άλλο thread συμπεριλαμβάνουν και το night mod;

 

Οχι, μολις χθες ανεβηκε αυτο το Mod. Εσυ μαλλον μιλας για τα camera libs του xdabbeb.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, έλεγα για τα libs του αρχικού thread που έλεγες κι εσύ, από τον defcomg - http://forum.xda-developers.com/lg-g2/general/mod-camera-libs-5-0-1-t3220239

Κι εγώ θα περιμένω την έκδοση για stock based από εκεί... Απλά είδα την εκπληκτική φωτό του Alex_Ksandr (νυχτερινή, στην τελ σελίδα), και είπα μήπως τελικά το night mod που ανέβηκε χθες ήταν μέρος των libs.

Ίδωμεν! Και να μην γίνει κάτι καλό για stock based, σίγουρα αξίζει MM AOSP (ή και Nougat) με τέτοια mods, εξάλλου μόνο μειονέκτημα ήταν η κάμερα πχ στην Orion.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αρκετα βελτιωμενα απο το αρχικο thread αφου πλεον μπορει περισσοτερο απο 1 sec exposure και το καλο ειναι οτι δουλευει και σε mm και nougat. Μαλιστα με το τροπο που το χει στησει με τα scripts κανει την εναλλαγη τους ευκολη υποθεση. Το προσπαθησα λιγο σε stock based lollipop και μεχρι στιγμης δεν δουλευει. Περιμενουμε νεοτερα απο το thread.

 

Οπως και να χει κανει πιο ελκυστικες τις AOSP.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με TWRP RECOVERY 2.8.7.3 πως θα πάρω nandroid back up σε usb ;δε μπορώ να βγάλω άκρη...

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με TWRP RECOVERY 2.8.7.3 πως θα πάρω nandroid back up σε usb ;δε μπορώ να βγάλω άκρη...

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

Εάν δεν μπορείς να κάνεις αυτό τι άλλο, μην ασχολείσαι με το άθλημα.Επίσης πριν ρωτήσεις έψαξες καθόλου;

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν μπορείς να κάνεις αυτό τι άλλο, μην ασχολείσαι με το άθλημα.Επίσης πριν ρωτήσεις έψαξες καθόλου;

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Βάζω το usb μπαίνω Recovery πάω back up κ που είναι η επιλογή να αποθήκευσω το back up στο usb; μόνο τη μνήμη του κινητού μου βγάζει...

δε μου διαβαζει το usb...τι γινεται τωρα?

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

Edited by fanisgauros
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Βάζω το usb μπαίνω Recovery πάω back up κ που είναι η επιλογή να αποθήκευσω το back up στο usb; μόνο τη μνήμη του κινητού μου βγάζει...

δε μου διαβαζει το usb...τι γινεται τωρα?

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

Αλλάζεις άλλο usb

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Βάζω το usb μπαίνω Recovery πάω back up κ που είναι η επιλογή να αποθήκευσω το back up στο usb; μόνο τη μνήμη του κινητού μου βγάζει...

δε μου διαβαζει το usb...τι γινεται τωρα?

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

Στην καρτελα του back up εχει μια γκρι μπαρα που λεει "Storage: ". Το πατας και σου βγαζει δυο επιλογες. "Internal storage" και "USB-OTG". Διαλεγεις αυτο που θες. Το "USB-OTG" στο βγαζει ειτε εχεις συνδεσει το φλασακι ειτε οχι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , καμιά φορά και μένα όταν κολλάει και δεν διαβάζει το USB παταω εναλλαξ τις επιλογες internal storage και μετα USB και φτιαχνει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..παλευω εδω μεσα στην μαυρη νυχτα να κανω επαναφορα σε στοκ με το lgflash tool.

Κατεβασα την λολιποπ σε kdz περασα drivers κανω τις διαδικασιες που πρεπει και τελικα συνεχως εχω ερρορς στο φλασ.

Στην αρχη μου λεγε κατι για server error...

Δοκιμασα σε λαπτοπ με win 10 64bit και σε σταθερο win 7 64bit.

Θυρα usb 2 κανονικα. Usb debugging τσεκαρισμενο..

Οσο και να ψαξα δεν βρηκα ακρη..

Αλλαξα και καμποσπυς drivers αλλα και παλι τπτ...

 

Καποια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..παλευω εδω μεσα στην μαυρη νυχτα να κανω επαναφορα σε στοκ με το lgflash tool.

Κατεβασα την λολιποπ σε kdz περασα drivers κανω τις διαδικασιες που πρεπει και τελικα συνεχως εχω ερρορς στο φλασ.

Στην αρχη μου λεγε κατι για server error...

Δοκιμασα σε λαπτοπ με win 10 64bit και σε σταθερο win 7 64bit.

Θυρα usb 2 κανονικα. Usb debugging τσεκαρισμενο..

Οσο και να ψαξα δεν βρηκα ακρη..

Αλλαξα και καμποσπυς drivers αλλα και παλι τπτ...

 

Καποια ιδεα?

 

Τι error σου βγαζει τωρα; Ποια rom προσπαθεις να βαλεις; Νομιζω προσφατα ειχε αναφερθει καπου στο thread κατι παρομοιο (τελευταιες 10 σελιδες)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...