Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ smooth η Google edition. Δυστυχώς δεν έχει 2-3 πράγματα που τα δουλεύω συνέχεια,. Διαφορετικά δε βλέπω να την άλλαζα εύκολα.

Τι λείπει δηλαδή;

Έχει remote control και quick memo;

Τι βλέπεις γρηγορότερη απ' την thunder;

Με ψήνει και μένα τελευταία η Google edition!! :o

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι λείπει δηλαδή;

Έχει remote control και quick memo;

Τι βλέπεις γρηγορότερη απ' την thunder;

Με ψήνει και μένα τελευταία η Google edition!! :o

 

Ναι έχει αυτά τα δύο.

Δεν έχει quick apps, το κουμπί στη Navbar που κατεβάζει την κουρτίνα, 2G - 3G toggle, το κομπιουτερακι της lg, εφαρμογή διαχείρισης εργασιών και την εφαρμογή αποθήκευση. Δε θυμάμαι τώρα κάτι άλλο...

Αν δε σε νοιαζουν τα παραπάνω πιστεύω αξίζει μια δοκιμή.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πολύ smooth η Google edition. Δυστυχώς δεν έχει 2-3 πράγματα που τα δουλεύω συνέχεια,. Διαφορετικά δε βλέπω να την άλλαζα εύκολα.

Τα ζιπ που δίνει για τα lg app τα έβαλες; Επίσης κάποια πράγματα μπορείτε αλλά να τα περάσεις αφού τα πάρεις από μια στοκ ρομ και τα βάλεις στο system app.

Link to comment
Share on other sites

Τα ζιπ που δίνει για τα lg app τα έβαλες; Επίσης κάποια πράγματα μπορείτε αλλά να τα περάσεις αφού τα πάρεις από μια στοκ ρομ και τα βάλεις στο system app.

 

Ναι τα έβαλα. Το Quick app όμως δε δουλεύει.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω απ' τη Thunder, που έχω τώρα, το φάκελο του LGTask manager, του LGCalculator και LGCalendar απ' το system- priv-apps και τα βάλω μετά στην Google edition με τα ανάλογα permission's, δε θα δουλέψουν;
Link to comment
Share on other sites

Απορώ πως δεν βάζει κανένας miui. Εγώ όσες ρομ και να φλάσαρα πάντα σ' αυτή γυρίζω. Είναι πανέμορφη με πολλά και ωραία θέματα και πολύ γρήγορη. Προσωπικά πιστεύω οτι είναι η καλύτερη υλοποίηση android.
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω απ' τη Thunder, που έχω τώρα, το φάκελο του LGTask manager, του LGCalculator και LGCalendar απ' το system- priv-apps και τα βάλω μετά στην Google edition με τα ανάλογα permission's, δε θα δουλέψουν;

 

Θα δουλέψουν

Link to comment
Share on other sites

Απορώ πως δεν βάζει κανένας miui. Εγώ όσες ρομ και να φλάσαρα πάντα σ' αυτή γυρίζω. Είναι πανέμορφη με πολλά και ωραία θέματα και πολύ γρήγορη. Προσωπικά πιστεύω οτι είναι η καλύτερη υλοποίηση android.

4.4 η 5.0 ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Απορώ πως δεν βάζει κανένας miui. Εγώ όσες ρομ και να φλάσαρα πάντα σ' αυτή γυρίζω. Είναι πανέμορφη με πολλά και ωραία θέματα και πολύ γρήγορη. Προσωπικά πιστεύω οτι είναι η καλύτερη υλοποίηση android.

Κι εμενα η αγαημενη μου ειναι και παντα αυτην εβαζα στις συσκευες μου. Απλως τωρα εχω συνηθισει με καποια καλουδια της LG. Επισης το double tap to wake ειναι πολυ βολικο και τα modules του xposed δεν αντικαθηστουνται πληρως απο τα αντιστοιχα της MIUI.

 

Εχω καιρο να ααχοληθω. Που βρησκεται η MIUI τωρα; Σε ποια εκδοση; Δωσε κανα link για G2 αν δε βαριεσαι φιλε.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλουμε miui τώρα που έχουμε lolipop χρειάζεται να γυρίσω σε kitkat;
Link to comment
Share on other sites

Πολύ smooth η Google edition. Δυστυχώς δεν έχει 2-3 πράγματα που τα δουλεύω συνέχεια,. Διαφορετικά δε βλέπω να την άλλαζα εύκολα.

 

To knock on - off δουλευει σε αυτην ??? Αυτο για μενα ειναι το ποιο συματικο δεν το αλλαζωολα τα αλλα τα βαζεις λιγο πολυ... ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

To knock on - off δουλευει σε αυτην ??? Αυτο για μενα ειναι το ποιο συματικο δεν το αλλαζωολα τα αλλα τα βαζεις λιγο πολυ... ;);)

 

Δουλεύει και στον μαμά launcher και στον nova πού έχω εγώ και το κινητό πάει ακόμα πιο γρήγορα.Το μόνο που δεν μπορείς να βάλεις είναι το διπλό παράθυρο.Όλα τα άλλα μπαίνουν με copy paste στο system.

Link to comment
Share on other sites

7a0fcc49985cf28370f05a5cc834beea.jpg

 

Παιδια 3 φορες μου το εχει κανει στη thunder 2.3. Πραγματικα ελεος..

Τι λετε να φταίει;

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε.Έχω ένα πρόβλημα.Σε όλες τις AOSP Marshmallow roms που έχω τεστάρει (και τις έχω τεστάρει όλες),όταν η οθόνη μου είναι κλειστή,οι ειδοποιήσεις έρχονται μεν,αλλά δεν ακούγονται,είναι βουβές!Σε όλες ΠΛΗΝ της AICP που λειτουργούν κανονικά!!

Έχει παρουσιαστεί σε κανέναν απο σας το αντίστοιχο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα στην Google edition το ζιπ για το call recorder αλλά δεν μου βγάζει την επιλογή στο ταμπλό κλήσεων, το έχει δοκιμάσει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα στην Google edition το ζιπ για το call recorder αλλά δεν μου βγάζει την επιλογή στο ταμπλό κλήσεων, το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

To call recorder υπάρχει στις ρυθμισεις. Μπορεις να το ενεργοποιήσεις από εκει.

 

Μερικές στοκ εφαρμογές που ισως λειπουν σε κάποιους στη google edition https://www.dropbox.com/sh/jsz0uvf0ugngt3z/AAC6xSF1u4u-OgV0LIREfAJza?dl=0

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

To call recorder υπάρχει στις ρυθμισεις. Μπορεις να το ενεργοποιήσεις από εκει.

 

Μερικές στοκ εφαρμογές που ισως λειπουν σε κάποιους στη google edition https://www.dropbox.com/sh/jsz0uvf0ugngt3z/AAC6xSF1u4u-OgV0LIREfAJza?dl=0

Επειδη δεν το βρηκα, μπορεις να μου πεις που ακριβως ειναι?

 

Ακυρο, στραβομαρα, το εβλεπα αλλα δεν διαβαζα τι ηταν, και το περνουσα ετσι απλα :)

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα η αγαημενη μου ειναι και παντα αυτην εβαζα στις συσκευες μου. Απλως τωρα εχω συνηθισει με καποια καλουδια της LG. Επισης το double tap to wake ειναι πολυ βολικο και τα modules του xposed δεν αντικαθηστουνται πληρως απο τα αντιστοιχα της MIUI.

 

Εχω καιρο να ααχοληθω. Που βρησκεται η MIUI τωρα; Σε ποια εκδοση; Δωσε κανα link για G2 αν δε βαριεσαι φιλε.

 

http://www.miui.com/download-227.html

 

Εγώ χρησιμοποιώ την 1η πάνω-πάνω. (Πατώντας πάνω στο πράσινο κατεβαίνει). ΠΡΟΣΟΧΗ! Χρειάζεται KK bootloader και baseband και τις gapps για android 4.4. (Αν κάποιος ενδιαφέρεται μπορώ να δώσω links).

Η MIUI έχει φτάσει στην έκδοση 7.6.1 και βασίζεται στο android 4.4.

Το double tap to wake λειτουργεί κανονικά και το sleep γίνεται με double tap στο home button. Έχει κανονικά call recording, τηλεκοντρόλ, 4G, gps, notifications on lock screen ανάλογα με το θέμα κλπ. Το σπουδαιότερο είναι ότι έχω ξεχάσει κολλήματα, υπερθερμάνσεις και random reboots και φυσικά διαθέτει τα ωραιότερα γραφικά από οποιαδήποτε άλλη rom.

Link to comment
Share on other sites

http://www.miui.com/download-227.html

 

Εγώ χρησιμοποιώ την 1η πάνω-πάνω. (Πατώντας πάνω στο πράσινο κατεβαίνει). ΠΡΟΣΟΧΗ! Χρειάζεται KK bootloader και baseband και τις gapps για android 4.4. (Αν κάποιος ενδιαφέρεται μπορώ να δώσω links).

Η MIUI έχει φτάσει στην έκδοση 7.6.1 και βασίζεται στο android 4.4.

Το double tap to wake λειτουργεί κανονικά και το sleep γίνεται με double tap στο home button. Έχει κανονικά call recording, τηλεκοντρόλ, 4G, gps, notifications on lock screen ανάλογα με το θέμα κλπ. Το σπουδαιότερο είναι ότι έχω ξεχάσει κολλήματα, υπερθερμάνσεις και random reboots και φυσικά διαθέτει τα ωραιότερα γραφικά από οποιαδήποτε άλλη rom.

Φίλε μου για στείλε ότι χρειάζεται για να γυρίσω σε kitkat

Link to comment
Share on other sites

http://www.miui.com/download-227.html

 

Εγώ χρησιμοποιώ την 1η πάνω-πάνω. (Πατώντας πάνω στο πράσινο κατεβαίνει). ΠΡΟΣΟΧΗ! Χρειάζεται KK bootloader και baseband και τις gapps για android 4.4. (Αν κάποιος ενδιαφέρεται μπορώ να δώσω links).

Η MIUI έχει φτάσει στην έκδοση 7.6.1 και βασίζεται στο android 4.4.

Το double tap to wake λειτουργεί κανονικά και το sleep γίνεται με double tap στο home button. Έχει κανονικά call recording, τηλεκοντρόλ, 4G, gps, notifications on lock screen ανάλογα με το θέμα κλπ. Το σπουδαιότερο είναι ότι έχω ξεχάσει κολλήματα, υπερθερμάνσεις και random reboots και φυσικά διαθέτει τα ωραιότερα γραφικά από οποιαδήποτε άλλη rom.

Ευχαριστουμε για τις πληροφοριες φιλε.

 

Την αυτονομια πως την βλεπεις;

 

Δεν κατεβαζουμε πλεον απο εδω; http://xiaomi.eu/community/forums/miui-weekly-rom-releases.103/

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε.Έχω ένα πρόβλημα.Σε όλες τις AOSP Marshmallow roms που έχω τεστάρει (και τις έχω τεστάρει όλες),όταν η οθόνη μου είναι κλειστή,οι ειδοποιήσεις έρχονται μεν,αλλά δεν ακούγονται,είναι βουβές!Σε όλες ΠΛΗΝ της AICP που λειτουργούν κανονικά!!

Έχει παρουσιαστεί σε κανέναν απο σας το αντίστοιχο θέμα?

Σε μένα δουλεύουν κανονικά σε mokee και rr.με εκνεύρισε πάντως και γύρισα σε slim με layers

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα....δεν ξερω αν εχει τυχει σε αλλους εχω thunder 2.3 και xceed και απο χθες το βραδυ ειναι μερικες εφαρμογες στις οποιες με το που παταω να ανοιξουν ανοιγουν για 3 4 δευτερολεπτα και μετα κλεινουν και παλι τα ιδια.....εκανα wipes dalvic cache αλλα δεν εστρωσε δεν γλιτωνω το dirty flash;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα....δεν ξερω αν εχει τυχει σε αλλους εχω thunder 2.3 και xceed και απο χθες το βραδυ ειναι μερικες εφαρμογες στις οποιες με το που παταω να ανοιξουν ανοιγουν για 3 4 δευτερολεπτα και μετα κλεινουν και παλι τα ιδια.....εκανα wipes dalvic cache αλλα δεν εστρωσε δεν γλιτωνω το dirty flash;

 

Καλημέρα. Μου το έκανε και εμένα. Με Facebook αλλά μετά από ενημέρωση σταμάτησε.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Κοπελια και κοπελες, ποιον Xceed να βαλω χωρις να εχω θεματα με reboot? τωρα φοραω την google edition με μαμα κερνελ, χωρις xposed.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...