Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εβαλα dori 6.4 σημερα το G2 πεταει σαν καινουργιο

Είναι τόσο εμφανής η διαφορά ρε παιδιά?? Με ψήνετε ασχημα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως ζεσταίνεται περισσότερο. Με βλέπω να γυρνάω σε xceed παλι

 

απο θερμοκρασιες ιδιες μ φαινονται πριν ειχα dori 5.4 με cloudy 3.3

Edited by Silvervarius
Link to comment
Share on other sites

εβαλα dori 6.4 σημερα το G2 πεταει σαν καινουργιο

Πρεπει ομως να δουμε και την μπαταρια. Εχει καλη καταναλωση; Εχει καλο deep sleep;

 

 

 

απο θερμοκρασιες ιδιες μ φαινονται πριν ειχα dori 5.4 με cloudy 3.3

Το θεμα ειναι να γινει συγκριση θεμοκρασιων μεταξυ dori και Xceed.

 

H flandra λεει πως παρατηρει μεγαλυτερες θερμοκρασιες με dori. Αλλος κανεις;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει ομως να δουμε και την μπαταρια. Εχει καλη καταναλωση; Εχει καλο deep sleep;

 

 

 

 

Το θεμα ειναι να γινει συγκριση θεμοκρασιων μεταξυ dori και Xceed.

 

H flandra λεει πως παρατηρει μεγαλυτερες θερμοκρασιες με dori. Αλλος κανεις;

 

Έχει καλό deep sleep αλλά ζεσταίνεται με απλό σερφαρισμα

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει ομως να δουμε και την μπαταρια. Εχει καλη καταναλωση; Εχει καλο deep sleep;

 

 

 

 

Το θεμα ειναι να γινει συγκριση θεμοκρασιων μεταξυ dori και Xceed.

 

H flandra λεει πως παρατηρει μεγαλυτερες θερμοκρασιες με dori. Αλλος κανεις;

 

απο μπαταρια δεν μπορω να πω ακομη 5 ωρες εχει που την εβαλα φαινεται μια χαρα για την ωρα

θερμοκρασιες 30c-35c idle 40-45c με σερφαρισμα απο οτι ειδα

Edited by Silvervarius
Link to comment
Share on other sites

παιδια πανε ποσοι μηνες που εβαλα lollipop και η μπαταρια με παει 5 ωρες με κανονικη χρηση δλδ φβ ινστα και google ειδησεις και τετοια...το εχω κανει πολλες φορες ρεσετ αλλα τπτ το λογισμικο φταει...υπαρχει τροπος να γυρισω κιτ κατ η κατι που να κανει save battery? χωρις να χαλάσει το τηλλ μ φυσικα
Link to comment
Share on other sites

Έχω μερικές μέρες τον τελευταίο dori... Η μπαταρία σε σχέση με xceed είναι ένα κλικ κάτω, δεν έχει σημαντική διαφορά, για την ακρίβεια στο 10% χάνει 5 λεπτά οθόνης δλδ 40 αντί 45, εκεί όμως που διαφέρει είναι στη θερμοκρασία και ειδικά στο σερφάρισμα με 3g/4g...με wifi είναι μικρή η διαφορά αλλά με δίκτυο κινητής είναι αρκετά μεγάλη.
Link to comment
Share on other sites

Λίγο χειρότερη μπαταρία ο dori σε σχέση με xceed. Θερμοκρασία δεν μπορώ να πω με σιγουριά ακόμα. Όταν τον πρωτοεβαλα ανέβασε λίγο αλλά μετά από τρεις μέρες δείχνει να έχει στρώσει. Από απόδοση αρκετά πιο σβελτο το τηλέφωνο με dori.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τον τελευταίο καιρό ψήνομαι να βάλω cyanogen .Μπορώ να την φλασάρω κατευθείαν απο ρεκοβερι ; Τώρα έχω cloudyG2 3.3.

H xcam θα δουλεύει;

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Περασα ντορι 6.4 ...οντως πολυ πιο γρηγορα το κινητο με απιστευτη διαχειρηση της ραμ...ενα προβλημα...εχω τρελη καταναλωση μπαταριας....απο 100 το βραδυ χωρις καμια χρηση το βρηκα τ πρωι 10 η ωρα 70...και τωρα που ειναι 3 η ωρα εφτασε στ 17 με 1 ωρα κ 40 λεπτα ενεργη οθονη...πραγματικα δεν ξερω τι φταει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τον τελευταίο καιρό ψήνομαι να βάλω cyanogen .Μπορώ να την φλασάρω κατευθείαν απο ρεκοβερι ; Τώρα έχω cloudyG2 3.3.

H xcam θα δουλεύει;

 

Έχει βγει stable η μόνο nightly;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Περασα ντορι 6.4 ...οντως πολυ πιο γρηγορα το κινητο με απιστευτη διαχειρηση της ραμ...ενα προβλημα...εχω τρελη καταναλωση μπαταριας....απο 100 το βραδυ χωρις καμια χρηση το βρηκα τ πρωι 10 η ωρα 70...και τωρα που ειναι 3 η ωρα εφτασε στ 17 με 1 ωρα κ 40 λεπτα ενεργη οθονη...πραγματικα δεν ξερω τι φταει

Και εμένα μου το έκανε αυτό μια φορά. Δεν ξέρω αν το ξανακάνει. Πάντως υπολογίζω κάτι παραπάνω από μια ώρα λιγότερη οθόνη με dori. Ίσως όμως να είναι και λογικό αφού το τηλέφωνο τρέχει σαν τρελό. Μπορεί να δοκιμάσω κανένα battery profile να δω

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος την τελευταία MIUI; Αξίζει να την δοκιμάσω;
Link to comment
Share on other sites

Περασα ντορι 6.4 ...οντως πολυ πιο γρηγορα το κινητο με απιστευτη διαχειρηση της ραμ...ενα προβλημα...εχω τρελη καταναλωση μπαταριας....απο 100 το βραδυ χωρις καμια χρηση το βρηκα τ πρωι 10 η ωρα 70...και τωρα που ειναι 3 η ωρα εφτασε στ 17 με 1 ωρα κ 40 λεπτα ενεργη οθονη...πραγματικα δεν ξερω τι φταει

 

ΣΙΓΟΥΡΑ κάτι σου τρώει τη μπαταρία. Κοίταξε το λίγο. Κάποια εφαρμογή πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

τπτ παιδια τιποτα...δεν λειτουργει και το wakelock και ας το εκανα εφαρμογη συστηματος...για να περασω παλι στοκ κερνελ κανω dirty flash την cloydy παλι ε?εσεις σε μπαταρια ειστε κομπλε ε? Edited by kwstas193
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος την τελευταία MIUI; Αξίζει να την δοκιμάσω;

 

προσπαθησα δυο τρεις φορες, δεν αναγνωριζει την sim και δεν εχει play store

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανω αναβαθμιση και απο το pc suite η απο το lg support tool και παντα κολαει στο 0%. Τι παιζει? Εχει την 4.4.2 τωρα χωρις ροοτ. Αλλα στην οθονη που κολλαει λεει οτι ειναι ροοτ ,wtf??

Θελω να το κανω χωρις custom rom κτλπ. Υπαρχει περιπτωση να εχει λυση? Ευχαριστω πολυ!

CFX65 > w810i > 5530 > Neo V / 3GS > G2 > Oneplus 3 > Mi9T Pro > S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος την τελευταία MIUI; Αξίζει να την δοκιμάσω;

 

προσπαθησα δυο τρεις φορες, δεν αναγνωριζει την sim και δεν εχει play store

Είχαν αναφέρει παλαιότερα κάποια παιδιά ότι για να γίνει σωστή εγκατάσταση της MIUI έπρεπε να γίνει με Philz touch recovery και όχι με TWRP!

Σε γενικές γραμμές ήταν καλές rom (προσωπικά δεν έχω βάλει ομως) αλλά θέλουν λίγο να είσαι λάτρης του MIUI design και να ασχοληθείς!

Link to comment
Share on other sites

Είχαν αναφέρει παλαιότερα κάποια παιδιά ότι για να γίνει σωστή εγκατάσταση της MIUI έπρεπε να γίνει με Philz touch recovery και όχι με TWRP!

Σε γενικές γραμμές ήταν καλές rom (προσωπικά δεν έχω βάλει ομως) αλλά θέλουν λίγο να είσαι λάτρης του MIUI design και να ασχοληθείς!

Έτσι για αλλαγή το σκέφτομαι... Δεν ξέρω :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Είχαν αναφέρει παλαιότερα κάποια παιδιά ότι για να γίνει σωστή εγκατάσταση της MIUI έπρεπε να γίνει με Philz touch recovery και όχι με TWRP!

Σε γενικές γραμμές ήταν καλές rom (προσωπικά δεν έχω βάλει ομως) αλλά θέλουν λίγο να είσαι λάτρης του MIUI design και να ασχοληθείς!

καλημέρα ,την έχω δοκιμάσει με TWRP και εγκαταστάθηκε μια χαρά .Απλά απο τις δύο εκδόσεις που κυκλοφορούν συστήνω αυτήν του Kin912 http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/kk-miui-6-t3105422 .Έμεινα πολύ λίγο στην ρομ ,δεν μπορώ να κάνω κριτική.Ενδιαφέρουσα για έναν γύρο ,αν σου αρέσει η εμφάνισή της .... κολλάς (τελικά σ΄αυτή τη ζωή όλα είναι θέμα γούστου...!!!)

 

όταν ανοίξει η σελίδα http://www.miui.com/download-227.html κάνουμε κλικ στην πρώτη ,πάνω στο πράσινο

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

σκέφτομαι να περάσω ξανα σε Kit-Kat γιατί με στοκ Lolipop και απλό ρουτ, κιτρινισε 2 φορές η οθόνη μου και έγινε αντικατασταση.

Εχω 2 ερωτήσεις

 

1. Υπάρχει κάποια custom Kit-Kat που να έχει τα home touch buttons της Lolipop (αυτα θα μου λείψουν κυριως)

2. Υπάρχει κάποια custom Lolipop με downgrade (?) ή κατι ώστε να μην καιγεται το πίσω μέρος και κατ' επέκταση η οθόνη..?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εχω cloudy 3.3 και κανω εγκατασταση το wake lock detector και μου λεει failed to perform this task.

Εσβησα την εφαρμογη εκανα παλι εγκατασταση αλλα παλι τιποτα

Τι παιζει?

 

Το βρηκα ηθελε να κανω την εφαρμογη as system app μετα την αναβαθμιση της εφαρμογης δεν δουλευει αλλιως σε lollipop απ οτι διαβασα

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...