Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού επέστρεψες πάλι διάβασε καμιά 50αριά σελίδες πιό πίσω και θα μάθεις πάρα πολλά...

 

Έχουν απαντηθεί όλα πολλάκις...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια... Επειδη ειχα μεινει χωρις G2 για αρκετο καιρο και επεστρεψα σημερα... μια χαρη... φλασαρω lollipop KDZ μεσω flashtool & μετα για root + XPOSED τι παιζει ??? xposed βασικα πειτε μου... λειτουργει πλεον 100% ? αν ναι ενα λινκ ?

Όχι ένα, αλλά δύο link θα σου δώσω ;)

Αν έχεις lollipop, θα δεις εδώ για root και recovery:

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/tools-how-to-install-twrp-bump-d80230a-t3072186

Το custom recovery είναι απαραίτητο για να περάσεις Xposed σε Lollipop!

Φλασάρεις πρώτα ένα zip και μετά εγκατάσταση ένα apk!

Τα αρχεία και οδηγίες θα βρεις εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811

Link to comment
Share on other sites

Όχι ένα, αλλά δύο link θα σου δώσω ;)

Αν έχεις lollipop, θα δεις εδώ για root και recovery:

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/tools-how-to-install-twrp-bump-d80230a-t3072186

Το custom recovery είναι απαραίτητο για να περάσεις Xposed σε Lollipop!

Φλασάρεις πρώτα ένα zip και μετά εγκατάσταση ένα apk!

Τα αρχεία και οδηγίες θα βρεις εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811

 

xposed-v71-sdk21-x86.zip <==== αυτο φλασαρω:

Link to comment
Share on other sites

Τα φωτα σας... πηρα ενα μεταχειρισμενο G2 σημερα και επεσα σε φωλα... το κινητο οταν το πιεζεις στην οθονη κανει κατι νερα, το παρατηρησα στα πλαγια και ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΧΤΕΙ... εχει σημαδια κατσαβιδιου προφανως... και οταν το κραταω και το πιεζω κατω δεξια με ενα συγκεκριμενο τροπο ΣΒΗΝΕΙ.... ενω εχω 80% μπαταρια μου δειχνει 0 η 10 η 20... οτι ναναι δηλαδη

 

πηρα αυτον εννοειτα ΔΕ ΔΙΝΕΙ λεφτα πισω... εχει αλλαχτει μπαταρια μεσα στην εγγυηση λεει απο LG... ********... εκανε η LG τετοια πατατα ?

 

και ρωταω εγω τωρα.... αξιζει να το παω καπου εξω να δουν τη μπαταρια ? Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ σαν μπαταρια ΚΡΑΤΑΕΙ αν δε το πιεσω εκει & σβγσει.. λειτουργει ΚΑΝΟΝΙΚΑ...

 

προφανως κατι δεν εχει κουμπωσει σωστα....... τι λετε ? τι να κανω ? οποιαδηποτε συμβουλη ευρποσδεκτη.... και αν γνωριζει κανενας κανενα μαγαζι... η ποσο θα μου παει να ανοιχτει να δει καποιος που ξερει αν δεν εχει κουμπωσει καλα κατι μεσα......

Link to comment
Share on other sites

Τα φωτα σας... πηρα ενα μεταχειρισμενο G2 σημερα και επεσα σε φωλα... το κινητο οταν το πιεζεις στην οθονη κανει κατι νερα, το παρατηρησα στα πλαγια και ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΧΤΕΙ... εχει σημαδια κατσαβιδιου προφανως... και οταν το κραταω και το πιεζω κατω δεξια με ενα συγκεκριμενο τροπο ΣΒΗΝΕΙ.... ενω εχω 80% μπαταρια μου δειχνει 0 η 10 η 20... οτι ναναι δηλαδη

 

πηρα αυτον εννοειτα ΔΕ ΔΙΝΕΙ λεφτα πισω... εχει αλλαχτει μπαταρια μεσα στην εγγυηση λεει απο LG... ********... εκανε η LG τετοια πατατα ?

 

και ρωταω εγω τωρα.... αξιζει να το παω καπου εξω να δουν τη μπαταρια ? Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ σαν μπαταρια ΚΡΑΤΑΕΙ αν δε το πιεσω εκει & σβγσει.. λειτουργει ΚΑΝΟΝΙΚΑ...

 

προφανως κατι δεν εχει κουμπωσει σωστα....... τι λετε ? τι να κανω ? οποιαδηποτε συμβουλη ευρποσδεκτη.... και αν γνωριζει κανενας κανενα μαγαζι... η ποσο θα μου παει να ανοιχτει να δει καποιος που ξερει αν δεν εχει κουμπωσει καλα κατι μεσα......

Εγώ να σε ρωτήσω πως την πάτησες έτσι; Δεν το δουλεψες καθόλου στα χέρια σου; Ρωτάω εντελώς καλοπροαιρετα από καθαρή περιέργεια.

Link to comment
Share on other sites

Οταν πέρασα την cloudy g2 3.3 εκανα clean install. Απλά την έχω 2 μήνες και τις τελευταίες μερες μου το έκανε αυτό. Αν ηταν κάποιο κόλλημα δν θα μου το έκανε απο την αρχή?

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε pdimi70 αυτό το πρόβλημα το εχεις μονο με την cloudy ή και με την στοκ lollipop?

 

Ποτε δεν περασα στο LP κατευθειαν Cloudy

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να σε ρωτήσω πως την πάτησες έτσι; Δεν το δουλεψες καθόλου στα χέρια σου; Ρωτάω εντελώς καλοπροαιρετα από καθαρή περιέργεια.

 

Φυσικά και το δούλεψα..... Δεν έκλεισε ούτε έκανε κάτι. Πρέπει να το πιέσω σε συγκεκριμένο σημείο... Που να το φανταστώ; τυχαία το ανακάλυψα.... Σκέφτομαι τώρα να το πάω να το φτιάξω αντί να το πουλήσω και να πάρω άλλο. Θα μου βγει πιο φθηνά......... Τη γνώμη σας θέλω... Πόσο πάει αλλαγή μπαταρίας η επιδιόρθωση έστω αν δεν έχει κουμπώσει καλά;

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα το thread στο xda και άκρη δεν έβγαλα σε σχέση με το ποια εκδοχή κατεβάζω για την κάμερα X Cam.Αναφέρεται σε

1)100% stock unrooted G2

2)a rom that has the advanced driver

3)If you are rooted, are running KitKat and ONLY and wish to add the 4kUHD video mode

Είμαι stock Kitkat root,χωρίς recovery,ποια περνάω;!

"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα το thread στο xda και άκρη δεν έβγαλα σε σχέση με το ποια εκδοχή κατεβάζω για την κάμερα X Cam.Αναφέρεται σε

1)100% stock unrooted G2

2)a rom that has the advanced driver

3)If you are rooted, are running KitKat and ONLY and wish to add the 4kUHD video mode

Είμαι stock Kitkat root,χωρίς recovery,ποια περνάω;!

 

Εαν δεν εχεις ρουταρει το κινητο το 1)

Εαν το εχεις ,εισαι ΚΚ και θες να εχεις 4Κ το 3)

Το 2) αφου εισαι χωρις ρικαβερι ,ξεχνα το

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τα φωτα σας... πηρα ενα μεταχειρισμενο G2 σημερα και επεσα σε φωλα... το κινητο οταν το πιεζεις στην οθονη κανει κατι νερα, το παρατηρησα στα πλαγια και ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΧΤΕΙ... εχει σημαδια κατσαβιδιου προφανως... και οταν το κραταω και το πιεζω κατω δεξια με ενα συγκεκριμενο τροπο ΣΒΗΝΕΙ.... ενω εχω 80% μπαταρια μου δειχνει 0 η 10 η 20... οτι ναναι δηλαδη

 

πηρα αυτον εννοειτα ΔΕ ΔΙΝΕΙ λεφτα πισω... εχει αλλαχτει μπαταρια μεσα στην εγγυηση λεει απο LG... ********... εκανε η LG τετοια πατατα ?

 

και ρωταω εγω τωρα.... αξιζει να το παω καπου εξω να δουν τη μπαταρια ? Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ σαν μπαταρια ΚΡΑΤΑΕΙ αν δε το πιεσω εκει & σβγσει.. λειτουργει ΚΑΝΟΝΙΚΑ...

 

προφανως κατι δεν εχει κουμπωσει σωστα....... τι λετε ? τι να κανω ? οποιαδηποτε συμβουλη ευρποσδεκτη.... και αν γνωριζει κανενας κανενα μαγαζι... η ποσο θα μου παει να ανοιχτει να δει καποιος που ξερει αν δεν εχει κουμπωσει καλα κατι μεσα......

 

Ζήτα του το χαρτί από το service υποτίθεται για να το ξανά πας. Αν σου πει ότι την πέταξε, να του πεις που το πήγε, να το πας και εσύ. Εκεί σίγουρα αν έχει πάει καταχωρηθεί η βλάβη με το IMEI της συσκευής;) Δεν σε ρώτησα, εγγύηση έχει....???

 

Εγώ να σε ρωτήσω πως την πάτησες έτσι; Δεν το δουλεψες καθόλου στα χέρια σου; Ρωτάω εντελώς καλοπροαιρετα από καθαρή περιέργεια.

 

Είπε την πάτησε, δεν χρειάζεται ''δικαστήρια'' λύση θέλει ο φίλος...!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαβασα το thread στο xda και άκρη δεν έβγαλα σε σχέση με το ποια εκδοχή κατεβάζω για την κάμερα X Cam.Αναφέρεται σε

1)100% stock unrooted G2

2)a rom that has the advanced driver

3)If you are rooted, are running KitKat and ONLY and wish to add the 4kUHD video mode

Είμαι stock Kitkat root,χωρίς recovery,ποια περνάω;!

 

Αν έχεις τα settings XCam, και πατήσεις στα settings XCam σε πάει κατευθείαν ποια xcam (στο xda)χρειάζεσαι...!!! !;)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολα καλα τελικα... το πουλησα το κινητο εν γνωση αγοραστη βεβαια ( θα το επισκευασει ο ιδιος ειπε ) και πηρα ενα ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ 7 μηνων ΣΤΗΝ ΠΕΝΑ με εγγυηση με ολα... τελος καλο ολα καλα.. ευχαριστω ΟΛΟΥΣ που ενδιαφερθηκαν
Link to comment
Share on other sites

Ζήτα του το χαρτί από το service υποτίθεται για να το ξανά πας. Αν σου πει ότι την πέταξε, να του πεις που το πήγε, να το πας και εσύ. Εκεί σίγουρα αν έχει πάει καταχωρηθεί η βλάβη με το IMEI της συσκευής;) Δεν σε ρώτησα, εγγύηση έχει....???

 

 

 

Είπε την πάτησε, δεν χρειάζεται ''δικαστήρια'' λύση θέλει ο φίλος...!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν έχεις τα settings XCam, και πατήσεις στα settings XCam σε πάει κατευθείαν ποια xcam (στο xda)χρειάζεσαι...!!! !;)

Εσύ που είδες τα δικαστήρια ένας θεός ξέρει... Το να ρωτάω γιατί μπορεί να μην παρατήρησε κάτι που δεν θα παρατηρουσα ούτε εγώ, όπως για παράδειγμα να τσεκάρω ευαισθησία σε ΟΛΗ την οθόνη είναι παράλογο; Ήμαρτον..

Παιδια ολα καλα τελικα... το πουλησα το κινητο εν γνωση αγοραστη βεβαια ( θα το επισκευασει ο ιδιος ειπε ) και πηρα ενα ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ 7 μηνων ΣΤΗΝ ΠΕΝΑ με εγγυηση με ολα... τελος καλο ολα καλα.. ευχαριστω ΟΛΟΥΣ που ενδιαφερθηκαν

Καλορίζικο φίλε. Welcome back to the club.

Edited by Nizl84
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Προσπαθώ να γυρίσω πίσω σε stock lollipop αλλα οταν παω να την περασω με το lg flashtool μου βγάζει σφάλμα και δν γίνεται τπτ. Τι φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μετα απο πολυ καιρο ξανα ποσταρω....βλεπω συχνα ολα τα φορουμ ειμαι με cloudy 3.3 και dori ολα μια χαρα....εχω 2 μερουλες με κερνελ xceed και ειναι πολυ καλος...πολυ καλη μπαταρια...δεν εχει πολλα οπως ο ντορι να κανεις αλλα καλος και σταθερος...οποιος θελει δοκιμαζει
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Προσπαθώ να γυρίσω πίσω σε stock lollipop αλλα οταν παω να την περασω με το lg flashtool μου βγάζει σφάλμα και δν γίνεται τπτ. Τι φταίει?

 

Για win 10 εδωσε καποιος αυτη τη λυση στους xda

I deleted all LG related items on my Comp and reinstalled the LG driver from there site while the phone was in download mode and plugged in. After it installed the driver I rebooted the comp with phone plugged in and the tool worked perfect. Hope this helps someone

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια μετα απο πολυ καιρο ξανα ποσταρω....βλεπω συχνα ολα τα φορουμ ειμαι με cloudy 3.3 και dori ολα μια χαρα....εχω 2 μερουλες με κερνελ xceed και ειναι πολυ καλος...πολυ καλη μπαταρια...δεν εχει πολλα οπως ο ντορι να κανεις αλλα καλος και σταθερος...οποιος θελει δοκιμαζει

 

Φιλε Κωστα μια και εισαι με xceed κανε μια συγκριση : του Ντορι με τις νεες βελτιωσεις της 5.0 εκδοσης ,το συστημα αναγνωριζει και τα 32G της εσωτερικης καρτας και μου δινει 1,2G free RAM!! (ουτε με ΚΚ ειχα τετοια)

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Προσπαθώ να γυρίσω πίσω σε stock lollipop αλλα οταν παω να την περασω με το lg flashtool μου βγάζει σφάλμα και δν γίνεται τπτ. Τι φταίει?

 

Μετά απο πολλές δοκιμές.......δεν φταίνε τα W10 που δεν μπορούμε να φλασαρουμε με LGFlashTool2014, αλλά η CloudyG2_3.3 Lollipop. Γύρισα σε stock lollipop και διαβάζει αμέσως το LGFlashTool ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με lollipop εκανα root με το one click root. Το root check μου δειχνει οτι ειμαι root, αλλα οταν παω να μπω σε recovery μου βγαζει το ρομποτακι με το θαυμαστικο. τι μπορει να συμβαινει;
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο XCeed έχει βγάλει και για kitkat?

Δεν ξερω.....αλλα νομιζω ναι

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να γυρισω σε στοκ λολλιποπ.Αυτο προσπαθω να κανω αλλα κολλαει στο 2%.Windows 7 εχω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μετα απο πολυ καιρο ξανα ποσταρω....βλεπω συχνα ολα τα φορουμ ειμαι με cloudy 3.3 και dori ολα μια χαρα....εχω 2 μερουλες με κερνελ xceed και ειναι πολυ καλος...πολυ καλη μπαταρια...δεν εχει πολλα οπως ο ντορι να κανεις αλλα καλος και σταθερος...οποιος θελει δοκιμαζει

Παιδιά να σας πω την γνώμη για xceed & dori..

Ο τρόπος που τους δοκίμασα και τους 2 kernels ήταν με τις default ρυθμισεις γιατί αυτό με ενδιέφερε. Από όταν πέρασα lollipop με κλειστό WiFi από τις 12 το βράδυ ως τις 8 το πρωί χάνω μπαταρία 0-1% το πολύ (σουπερ). Ο xceed κειμενοταν στο 1-2% και ο dori 4.7 ή 4.8 (δεν θυμάμαι) μου έχανε 3%. Ξαναβαλα τον στοκ και ησύχασα. Για την ram πρέπει να πω ότι και οι κερνελ είναι άψογοι αλλά και με τον στοκ δεν έχω πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με lollipop εκανα root με το one click root. Το root check μου δειχνει οτι ειμαι root, αλλα οταν παω να μπω σε recovery μου βγαζει το ρομποτακι με το θαυμαστικο. τι μπορει να συμβαινει;

Root προφανώς είσαι!! ;)

Τα συμπτώματα όμως δείχνουν ότι προφανώς δεν έχεις custom recovery!

Αυτόν τον οδηγό ακολούθησες;

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/tools-how-to-install-twrp-bump-d80230a-t3072186

Αν όχι, ρίξε μια ματιά!

Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να γυρισω σε στοκ λολλιποπ.Αυτο προσπαθω να κανω αλλα κολλαει στο 2%.Windows 7 εχω

Δες φίλε μου μήπως σε βοηθήσει αυτό:

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/fix-lg-flash-tool-stuck-2-t3031112

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να γυρισω σε στοκ λολλιποπ.Αυτο προσπαθω να κανω αλλα κολλαει στο 2%.Windows 7 εχω

Δοκιμασε μια κιτ κατ ρομ kdz και μετα περνα την λολλιποπ εμενα ετσι εφτιαξε και με windows 10

Link to comment
Share on other sites

Root προφανώς είσαι!! ;)

Τα συμπτώματα όμως δείχνουν ότι προφανώς δεν έχεις custom recovery!

Αυτόν τον οδηγό ακολούθησες;

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/tools-how-to-install-twrp-bump-d80230a-t3072186

Αν όχι, ρίξε μια ματιά!

 

Δες φίλε μου μήπως σε βοηθήσει αυτό:

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/fix-lg-flash-tool-stuck-2-t3031112

 

ναι αυτον. μπορω να το ξανακανω ας ειμαι root μπας και δεν εχει πατησει καλα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...