Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ είναι όποιος θέλει την κατεβάζει V30e-208-10kdz (Lollipop 5.0.2) SFR είναι Γαλλικός παροχέας κινητής τηλ. Το δικό μου είναι Γαλλικό, και μου έδωσε αναβάθμιση την V30e-208-10;)

Παιδια βαλτε την το κανει αλλο τηλεφωνο τελειως την εβαλα και μεχρι τωρα ειναι super.Ευχαριστω μαριε:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια βαλτε την το κανει αλλο τηλεφωνο τελειως την εβαλα και μεχρι τωρα ειναι super.Ευχαριστω μαριε:)

 

Ποια η διαφορά με τις άλλες official lollipop που υπάρχουν; V30D της Vodafone για παράδειγμα

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά με τις άλλες official lollipop που υπάρχουν; V30D της Vodafone για παράδειγμα

 

ΕΔΩ Οτι απορίες έχετε για την LGD802AT-01-V30e-208-10-Apr-03-2015.

 

Και παραθέτω...

 

Android χρήστες smartphone LG G2 θα λατρέψουν αυτήν την αγγελία!

 

Η LG G2 απελευθέρωση SFR θα επωφεληθούν από τα τέλη Απριλίου του 2015, η ενημερωμένη έκδοση του Android 5.0 Lollipop (4η ενημέρωση)

 

Πράγματι, το Εργαστήριο SFR έχει μόλις ολοκληρώσει μια επιτυχημένη επικύρωση αυτής της ενημερωμένης έκδοσης που αναφέρεται LGD802AT-01-V30e-208-10-Apr-03-2015

 

Αυτή η σημαντική ενημέρωση θα πρέπει να είναι διαθέσιμο μέσα στις επόμενες εβδομάδες από τη FOTA (WiFi). Σχετικές πελάτες SFR θα ενημερωθούν άμεσα για τους LG G2 .

 

Βασικά βελτιώσεις σε αυτήν την ενημερωμένη έκδοση:

 

Ενημέρωση Android 4.4.2 έως 5.0.2 (Lollipop)

 

- Βελτίωση της ασφάλειας και της σταθερότητας του συστήματος

- Ειδοποιήσεις βελτιώθηκε με έναν τρόπο "προτεραιότητα" για να λαμβάνετε μόνο τις πιο σημαντικές ειδοποιήσεις.

- Νέα εικονική μηχανή (στοιχείο για την περιστροφή των αιτήσεων)

- Νέο περιβάλλον εργασίας χρήστη "σχεδιασμό υλικό"

- Android multitasking αναθεώρηση του συστήματος

- Βελτιστοποίηση της απόδοσης της μπαταρίας μέσω της καλύτερης διαχείρισης των πόρων που χρησιμοποιούνται για την εφαρμογή

- Δεδομένα χρήστη κρυπτογραφείται από προεπιλογή

- Αύξηση στην απόδοση γραφικών

- Multi-user mode (σύνδεση με το λογαριασμό τους στο Google ή ως επισκέπτης)

- Υποστηρίζει λογαριασμούς POP / IMAP στο Gmail

Διορθώσεις:

- Υποστήριξη για την ιεράρχηση των δημόσιων / ιδιωτικών δικτύων WiFi

- Πλήρης υποστήριξη IMAP

 

- Εφαρμογή των patches ασφαλείας της Google

 

- Ρύθμιση της μέγιστης στάθμης ήχου 100dB (A) που ορίζονται από τους ευρωπαϊκούς κανονισμούς

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Mariosdj με την εγκατάσταση της 30e-208-10kdz μπαίνουν λογότυπα της εταιρείας (κάτι σαν branded όπως η Voda) ή το αφήνει ανέπαφο;
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βαλτε την το κανει αλλο τηλεφωνο τελειως την εβαλα και μεχρι τωρα ειναι super.Ευχαριστω μαριε:)

 

να ρωτήσω κάτι πως το κάνουμε εγκατάσταση με το γνωστό τρόπο flashtool?

Link to comment
Share on other sites

Mariosdj με την εγκατάσταση της 30e-208-10kdz μπαίνουν λογότυπα της εταιρείας (κάτι σαν branded όπως η Voda) ή το αφήνει ανέπαφο;

 

Στην ενεργοποίηση και στην απενεργοποιηση έχει το μόνο σήμα της SFR μιας που έχει βάλει το χεράκι της στην V30e. Μέσα δεν έχει widget και ''βλακείες'' σαν την Vodafone...!:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και αξίζει να την βάλω τι προτείνεται?

 

Και δεν την βάζεις....!!!! τρέχει με 1.000;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

οποτε το κατεβάζω το περνάω flashtool τι πατάω cse flash η normal flash? και είμαι έτοιμος είναι ότι καλύτερο μπορώ να βάλω?

To cse flash πατας για καθαρη εγκατασταση.Και εγω την εβαλα πριν λιγο,μια χαρα ειναι.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

οποτε το κατεβάζω το περνάω flashtool τι πατάω cse flash η normal flash? και είμαι έτοιμος είναι ότι καλύτερο μπορώ να βάλω?

Cse flash. Υποψην θα σου σβησει τα ΠΑΝΤΑ.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γ%^%& προβλημα εχω...Περασα το xposed με φλασαρισμα και τωρα μου βγαινουν παραθυρακια οτι εχει σταματησει ο καιρος,LGsmart Cover kai αλλες εφαρμογες...Τι να κανω;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Είχες παγώσει τον καιρό και το lg smartcover πριν το βάλεις? Δοκίμασε να τα παγώσεις με Titanium backup,κάνε εκαθάριση cache και dalvik cache και δοκίμασε και reboot.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Είχες παγώσει τον καιρό και το lg smartcover πριν το βάλεις? Δοκίμασε να τα παγώσεις με Titanium backup,κάνε εκαθάριση cache και dalvik cache και δοκίμασε και reboot.

Με το Titanium απεγκατεστησα καποιες εφαρμογες αχρηστες.Αλλα τον καιρο δεν τον πειραξα καθολου.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό είναι που πρέπει να κάνεις. Weather, καιρός, θέμα καιρός και lg smartcover

Κατσε τωρα δεν καταλαβα τι ενοεις.Τι να κανω;Δεν με αφηνει να προχωρησω καθόλου μεσα.Συνεχεια βγαινει το σφαλμα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν ξέρω. Αυτό που θα έκανα εγώ είναι να ξαναφλασαρω τη ρομ καθώς δεν είμαι σίγουρος αν με επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων θα φτιάξει.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν ξέρω. Αυτό που θα έκανα εγώ είναι να ξαναφλασαρω τη ρομ καθώς δεν είμαι σίγουρος αν με επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων θα φτιάξει.

Aυτο θα κανω φιλε μου να τελειωνω.Αλλα με το xposed kατι εγινε...Μηπως δεν περασα τα σωστα αρχεια η κατι λαθος στην εγκατασταση;:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παγωνεις πρώτα αυτά που είπαμε, εγκαθιστάς το apk του xposed, φλασαρεις το xposed arm από recovery, κάνεις ένα wipe dalvik και cache, reboot και είσαι έτοιμος.

Εγώ έτσι το έκανα χωρίς πρόβλημα.

Μιλάμε για lollipop σωστά?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παγωνεις πρώτα αυτά που είπαμε, εγκαθιστάς το apk του xposed, φλασαρεις το xposed arm από recovery, κάνεις ένα wipe dalvik και cache, reboot και είσαι έτοιμος.

Εγώ έτσι το έκανα χωρίς πρόβλημα.

Μιλάμε για lollipop σωστά?

Ναι lolipop ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι όποιος θέλει την κατεβάζει V30e-208-10kdz (Lollipop 5.0.2) SFR είναι Γαλλικός παροχέας κινητής τηλ. Το δικό μου είναι Γαλλικό, και μου έδωσε αναβάθμιση την V30e-208-10;)

Μηπως εχεις καποιο αλλο λινκ να κατεβασουμε αυτο δε μου δουλευει...αντε να δουμε ποτε θα σταματησουμε να το πειραζουμε αυτο το κινητο....χααχα

Link to comment
Share on other sites

Μιά χαρά δουλεύει...

 

Πάνω δεξιά περιμένεις 5 δευτερόλεπτα και πατάς ''SKIP AD''

Link to comment
Share on other sites

στη stock email εφαρμογή σας έχει τύχει να μην εμφανίζονται σωστά unicode ελληνικά; υπάρχει λύση ή πρέπει να πάω σε άλλη εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

Μιά χαρά δουλεύει...

 

Πάνω δεξιά περιμένεις 5 δευτερόλεπτα και πατάς ''SKIP AD''

 

Ξερω πως λειτουργει απλα δεν μου ανοιγε καθολου τη σελιδα και ειπα μηππως...αλλα μαλλον θα φταιει κατι απο εμενα

Edited by stratian
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...