Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

περασα και εγω την loli5 δουλευουν ολα καλα αλλα δεν μου ειναι ρουταρισμενο ,ειχα επιλεξει κατα το reboot την επιλογη root , τωρα τι κανουμε ?υπαρχει περιπτωση να γινει ρουτ η ξανα φλασαρισμα την rom απο την αρχη?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

περασα και εγω την loli5 δουλευουν ολα καλα αλλα δεν μου ειναι ρουταρισμενο ,ειχα επιλεξει κατα το reboot την επιλογη root , τωρα τι κανουμε ?υπαρχει περιπτωση να γινει ρουτ η ξανα φλασαρισμα την rom απο την αρχη?

Δοκίμασες να μπεις recovery και να φλασάρεις το superSU;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να μπεις recovery και να φλασάρεις το superSU;

 

το ειχα κανει οταν ειχα περασει την rom , θα το δοκιμασω τωρα ξανα, για να δουμε

 

edit με τα κουμπια δε μπορω να μπω με τιποτα recovery, αλλος τροπος?

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Η ρομ υπάρχει και εδώ με πολλές λεπτομέρειες και μονταρισματα http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=510691&st=9780#entry38791445

Όποιος θέλει κάποιο apk θέλει εγγραφή στο φόρουμ.

Μπορεί να μου πει να το δώσω

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , σε cloudy G2 2,2 στην στοκ καμερα , εχει επιλογη απενεργοποιησης του φλας την ωρα του βιντεο γιατι σε εμενα η δεν εχει η ειμαι γκαβος...με το που παταω καμερα, ανοιγει φλας και ξεκιναει και γραφει
Link to comment
Share on other sites

ο συνδεασμος κουμπιων για να μπουμε recovery στην lolli5 μηπως αλλαζει? προσπαθω τοση ωρα και δε μπαινει
Link to comment
Share on other sites

ο συνδεασμος κουμπιων για να μπουμε recovery στην lolli5 μηπως αλλαζει? προσπαθω τοση ωρα και δε μπαινει

 

Το εχω γραψει λιγο πιο πισω

 

3. Πατας volume down + Power ταυτοχρονα και μολις βγει το logo ths LG αφηνεις στιγμιαια και τα πατας και παλι μεχρι να σου βγαλει μια οθονη οτι (ΨΕΥΔΩΣ) θα διαγραφουν τα παντα εκει επιλεγεις να συνεχισεις (volume down kai meta power) θα σου βγαλει ακομα ενα παρομοιο Message και θα κανεις το ιδιο ... μετα απο αυτο θα σου εμφανιστει το recovery screen

 

ΥΓ: Aν θες να αποφυγεις το 3ο βημα στησε το rom Manager απο το Play και στις ρυθμισεις πες του να ψαξει και να βρει ποιο recovery εχεις μολις το στησει επελεξε REBOOT TO RECOVERY

 

για περισσοτερα δες εδω

Link to comment
Share on other sites

26 ωρες αναμονη , 2 ωρες οθονη με 80% φωτεινοτητα ! και εχει ακομα 53% !

τα παντα ολα ανοικτα , 4-5 emails , skype , whatsapp , viber , tapatalk , οχι παιχνιδια !

 

τα ιδια θυμαμαι ειχα και στην cloudy και ειμαι μολις στην 2η φορτιση με την λολλιποπ (μαλλον επισημη ειναι)

αυτη που κατεβασαν τελος παντων

 

το μονο που με ενοχλει ειναι αυτο με την lock screen που αν εχεις ειδοποιηση δεν μπαινει κατευθειαν στην εφαρμογη

με διπλο tap αλλα πρεπει να την ξεκλειδωσω πρωρα !

 

επισης , δεν εχει διπλο παραθυρο ή δυο εφαρμογες σε μια οθονη που το ειχε η cloudy , ουτε Τ action ...

 

αντε να βγει η επισημη και να την φτιαξει ο cloudy ! :) :)

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να μπεις recovery και να φλασάρεις το superSU;

 

αυτο ηταν, ευχαριστω, ολα καλα.

 

Το εχω γραψει λιγο πιο πισω

 

3. Πατας volume down + Power ταυτοχρονα και μολις βγει το logo ths LG αφηνεις στιγμιαια και τα πατας και παλι μεχρι να σου βγαλει μια οθονη οτι (ΨΕΥΔΩΣ) θα διαγραφουν τα παντα εκει επιλεγεις να συνεχισεις (volume down kai meta power) θα σου βγαλει ακομα ενα παρομοιο Message και θα κανεις το ιδιο ... μετα απο αυτο θα σου εμφανιστει το recovery screen

 

ΥΓ: Aν θες να αποφυγεις το 3ο βημα στησε το rom Manager απο το Play και στις ρυθμισεις πες του να ψαξει και να βρει ποιο recovery εχεις μολις το στησει επελεξε REBOOT TO RECOVERY

 

για περισσοτερα δες εδω

 

Μπραβο φιλε, μια χαρα τα γραφεις εσυ, σε 5 δευτερα μπηκα recovery, σ ευχαριστω πολυ:) , γλιτωσα το φλασαρισμα απο την αρχη :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

μολις τελιωσα την εγκατασταση κιεγω και οπως φαινετε τα σπαει!!!μια ερωτηση τωρα να ενεργοποιησω την αυτοματη ενημερωση λογισμικου η οχι?προσοχη οχι τις ενημερωσεις εφαρμογων αλλα του λογισμικου
Link to comment
Share on other sites

μολις τελιωσα την εγκατασταση κιεγω και οπως φαινετε τα σπαει!!!μια ερωτηση τωρα να ενεργοποιησω την αυτοματη ενημερωση λογισμικου η οχι?προσοχη οχι τις ενημερωσεις εφαρμογων αλλα του λογισμικου

Οτι και να κανεις δεν θα σου ερθει τιποτα νομιζω..

Link to comment
Share on other sites

ο συνδεασμος κουμπιων για να μπουμε recovery στην lolli5 μηπως αλλαζει? προσπαθω τοση ωρα και δε μπαινει

 

Κοίτα 2 σελίδες πίσω , έχω ποστάρει και τους 2 τρόπους... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου οποιος θελει την Lolipop την ανέβασα και εγω, εδώ https://www.dropbox.com/s/ad2dhv1xqbtikdm/G2_D802_Lollipop_v30a_Stock_LGViet.com.zip?dl=0 και το δευτερο αρχειο για root εδώ https://www.dropbox.com/s/y2smybk8fm2n8jy/UPDATE-SuperSU-v2.46.zip?dl=0 Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα 2 σελίδες πίσω , έχω ποστάρει και τους 2 τρόπους... :cool:

 

το δικο σου τροπο διαβαζα αλλα πατουσα και το + στην αρχη, ειχα μπερδευτει :wacko: ,ολα καλα τωρα , μια απορια, πως βλεπουμε τις εφαρμογες που εχουμε ανοιξει πιο πριν? στην stock πατουσαμε παρατεταμενα το home κουμπι , τωρα πως γινετε?

Link to comment
Share on other sites

το δικο σου τροπο διαβαζα αλλα πατουσα και το + στην αρχη, ειχα μπερδευτει :wacko: ,ολα καλα τωρα , μια απορια, πως βλεπουμε τις εφαρμογες που εχουμε ανοιξει πιο πριν? στην stock πατουσαμε παρατεταμενα το home κουμπι , τωρα πως γινετε?

 

πατας το τετραγωνο μια φορα ...

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

πατας το τετραγωνο μια φορα ...

 

οτι να ναι, δε ξερω ισως να φταιει το ξενυχτι :lol: , σ ευχαριστω φιλε :)

Link to comment
Share on other sites

πατας το τετραγωνο μια φορα ...

 

Αν πατάς το τετράγωνο μία φορά τότε είναι ui G3 μιάς και στην cloudy που είμαι τώρα έτσι ακριβώς γίνεται...

 

Καλό αυτό... :D

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να κανεις δεν θα σου ερθει τιποτα νομιζω..

αν δεν ερθει τιποτα οκ δε με χαλαει :) μη κανει τιποτα μονο του ομως και τρεχω!το αφηνω εκτος τοτε και βλεπω

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την ερώτηση,απλά επειδή είναι η πρώτη φορά που θα το κάνω,για να περάσω την λολιποπ,πρέπει πρώτα να περάσω το twrp,για να πάρω ένα backup και μετά να φλαςαρω τη ρομ και το super su;
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απαντησή.ποια έκδοση του twrp να περάσω;υπάρχει κάποιο λινκ-οδηγος

 

Φίλε μου αν είσαι μόνο root χωρίς custom recovery τότε περνα με autorec αλλα αν έχεις custom recovery φλασαρε την πιο πρόσφατη twrp http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/twrp-twrp-2-8-0-0-kernel-f2fs-tools-t2898705 !!!

Και παιδιά το backup είναι απαραίτητο πριν φλασαρουμε οτιδήποτε καινούργιο αν πάει κάτι στραβά για να β μπορούμε να κάνουμε επαναφορά!!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...