Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά τρέχει με 1.000 ....! άλλο τηλέφωνο..!;) περάστε την άφοβα.:D

 

http://s15.postimg.org/ea99klk57/Screenshot_2015_03_20_00_31_11.png

upload a gif

Με τα βηματα που λεει ο φιλος Kostis8 παραπανω, εμενα μου κολαει στο Vodafone...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με τα βηματα που λεει ο φιλος Kostis8 παραπανω, εμενα μου κολαει στο Vodafone...

 

μη κανεις restore τα data

Link to comment
Share on other sites

μη κανεις restore τα data

 

Με ποιόν άλλο τρόπο να περάσουμε τότε τα δεδομένα μας χωρίς να χρειαστεί να τα ξαναπερασουμε όλα ένα ένα..?? Δοκίμασε κανένας άλλος να κάνει restore τα data και να μην του κόλλησε??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

μη κανεις restore τα data

Μα δεν τα κανω...Την φλασαρω με TWRP v2.8.5.0 μηπως αυτο φταιει;Α και στο τελος που παταω reboot μου βγαζει μια εντολη για instal SyperSu

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Με τα βηματα που λεει ο φιλος Kostis8 παραπανω, εμενα μου κολαει στο Vodafone...

Μετα το φλασαρισμα της ρομ αφου κολαει μην κανεις wipe τιποτα.....απλα φλασαρε το ζιπακι για ρουτ αν θελεις και μετα κα ε restore τα data σου....υπενθυμιζω πριν ειχα cloudy δεν ξερω αν παιζει αυτο ρολο

Link to comment
Share on other sites

με το LGbackup αν παρω backup και το ξαναπερασω αφου φλασαρω την lolipop θα υπαρχει κανενα θεμα λετε..?? εγω δν νομιζω...πιστευω θα γινει δουλεια.!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

με το LGbackup αν παρω backup και το ξαναπερασω αφου φλασαρω την lolipop θα υπαρχει κανενα θεμα λετε..?? εγω δν νομιζω...πιστευω θα γινει δουλεια.!!

Καλυτερα οχι φιλε....να εισαι σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

Μετα το φλασαρισμα της ρομ αφου κολαει μην κανεις wipe τιποτα.....απλα φλασαρε το ζιπακι για ρουτ αν θελεις και μετα κα ε restore τα data σου....υπενθυμιζω πριν ειχα cloudy δεν ξερω αν παιζει αυτο ρολο

Καλημερα.Μπα παλι τα ιδια.Θα προσπαθησω να περασω με restore ενα backup απο Cloudy G3 2.1 poy eixa παλαιοτερα να δω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μπα παλι τα ιδια.Θα προσπαθησω να περασω με restore ενα backup απο Cloudy G3 2.1 poy eixa παλαιοτερα να δω.

Αν θελεις ψλασαρε τν JB bootloader πριν απο ολα αυτα....δεν ξερω γιατι δεν μπουταρει

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις ψλασαρε τν JB bootloader πριν απο ολα αυτα....δεν ξερω γιατι δεν μπουταρει

Ποιον ακριβως ομως για να μην το ξανα τουβλιασω.Στο τελος που παω να κανω reboot μου βγαζει μυνημα για εγκατασταση SuperSu η οχι...Μηπως εκει κατι παιζει;Εσενα σου εβγαλε τετοια εντολη στο τελος των φλασαρισματων;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Οι πιο πολλές lolipop έως τώρα τρέχουν με χίλια απλά υστερούν ακόμα σε επιπλέον ρυθμίσεις που ειναι απαραίτητες σε πολλούς από εμάς και φυσικά σε Bugs Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Ποιον ακριβως ομως για να μην το ξανα τουβλιασω.Στο τελος που παω να κανω reboot μου βγαζει μυνημα για εγκατασταση SuperSu η οχι...Μηπως εκει κατι παιζει;Εσενα σου εβγαλε τετοια εντολη στο τελος των φλασαρισματων;

Τον στοκ τωρα δεν μπορω να τον βρω.....αμα θελει root ναι να κανεις εγκατασταση αυτη που λεει για supersu

Link to comment
Share on other sites

Ποιον ακριβως ομως για να μην το ξανα τουβλιασω.Στο τελος που παω να κανω reboot μου βγαζει μυνημα για εγκατασταση SuperSu η οχι...Μηπως εκει κατι παιζει;Εσενα σου εβγαλε τετοια εντολη στο τελος των φλασαρισματων;
Το λαθος σου ειναι οτι πας να κανεις reboot χωρις να εχεις τρεξει μετα την εγκατασταση του lollipop το super su αν κοιταξεις 2-3 σελιδες πιο πισω εχω γραψει και το πως θα το κανεις αυτο και το που θα το βρεις
Link to comment
Share on other sites

την περασα και εγω χθες την lolipop και μεχρι στιγμής δουλευει αψογα δεν εχω δει κανενα bug ακομα!!!:D στα σημεία που εβλεπα lag τωρα δεν βλεπω γενικα ειναι smooth και παει σφαιρα!! δεν μπορώ να ξερω ομως αν ειναι με art η davlic μιας και δεν βλεπω την επιλογη για αλλαγη στην επιλογη προγραμματιστη!!!αλλα μαλλον ειναι με art και το davlic εχει καταργηθεί!!

οσο για το περασμα παιδια φυσικα το καλυτερο ειναι μια καθαρή εγκατασταση !!εγω ετσι την περασα και ολα δουλευουν μια χαρα!!

1)εκανα ενα backup της ρομ

2)wipe data,system,cache.davlic

3)εγκατασταση την ρομ εγκατασταση μετα το supersu zip

4)wipe data,cache,dalvlic και μετα reboot και είστε έτοιμη!(εμενα μετα απο αυτα τα βηματα μετα το reboot μου εβγαλε μυνημα οτι δεν ειναι root η ρομ και αν θελω να την κανω root και ειχα πατήσει ναι!!!)

της εφαρμογες μου της εκανα επαναφορα με titanium manager !!μονο τηςς δυο εφαρμογες της εκανα επαναφορα μαζι με τα δεδομενα τους ολα τα αλλα μονο της εφαρμογες!!!

αυτο που δεν μου αρεσει μεχρι στιγμης ειναι το τεραστιο navigation bar!!!!το xposed που δεν δουλευει αλλα αν η μπαταρια ειναι οκ δεν εχω και μεγαλο θεμα!!!

γενικα εχει ομοιότητες με g3 ρομ σε πολλα πραγματα!!! η στοκ καμερα εχει βελτιωθεί παρα πολυ!!η καμερα του xdabbeb δουλευει κανονικα!!!

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

Το λαθος σου ειναι οτι πας να κανεις reboot χωρις να εχεις τρεξει μετα την εγκατασταση του lollipop το super su αν κοιταξεις 2-3 σελιδες πιο πισω εχω γραψει και το πως θα το κανεις αυτο και το που θα το βρεις

Μα το εχω το update του SuperSu κανονικα το φλασαρα και αυτο μετα την λολιποπ...Γιατι στο τελος ζηταει εγκατασταση δεν μπορω να καταλαβω.Τωρα δεν μου κανει και restore Backup...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω την G2_D802_Lollipop_v30a_Stock_LGViet.com χθες,

1, δεν με αφηνει να διαγραψω αρχεια η φακελλους μεσα απο το file manager,

2 κανω εγκατασταση το aytorec παιρνει τα δικαιωματα su και οταν ανοιγει βγαζει μηνυμα

Loki

One or both files didn't get lokified,i can't let you flash

οσες φορες προσπαθησα να κανω restore η να περασω k.k. κολλαγε μετα το boot ενω οταν φλασαριζα παλι τη lollipop την ανοιγε

 

ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΕΑ ΠΩΣ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΣΤΗΝ KIT KAT ;

 

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ UPDATE SU

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω την G2_D802_Lollipop_v30a_Stock_LGViet.com χθες,

1, δεν με αφηνει να διαγραψω αρχεια η φακελλους μεσα απο το file manager,

2 κανω εγκατασταση το aytorec παιρνει τα δικαιωματα su και οταν ανοιγει βγαζει μηνυμα

Loki

One or both files didn't get lokified,i can't let you flash

οσες φορες προσπαθησα να κανω restore η να περασω k.k. κολλαγε μετα το boot ενω οταν φλασαριζα παλι τη lollipop την ανοιγε

 

ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΕΑ ΠΩΣ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΣΤΗΝ KIT KAT ;

 

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ UPDATE SU

 

γιατι εκανες εγκατασταση το autorec ; εχει custom recovery απο μονη της , το

TWRP 2.8.5.0

 

ενα παιδι χθες εκανε κανονικα restore στην cloudy που ειχε κρατησει backup ..

κανονικα μπηκε recovery και restore

 

το update SU ειναι για να εχεις δικαιωματα root ...

το autorec ειναι για αλλο θεμα και δεν χρειαζεται ...

 

μαριε , 5.0.2 , η 5.2 δεν εχει βγει ακομα :lol::lol:

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

γιατι εκανες εγκατασταση το autorec ; εχει custom recovery απο μονη της , το

TWRP 2.8.5.0

 

ενα παιδι χθες εκανε κανονικα restore στην cloudy που ειχε κρατησει backup ..

κανονικα μπηκε recovery και restore

 

το update SU ειναι για να εχεις δικαιωματα root ...

το autorec ειναι για αλλο θεμα και δεν χρειαζεται ...

 

μαριε , 5.0.2 , η 5.2 δεν εχει βγει ακομα :lol::lol:

 

προσπαθω να φλασαρω τωρα μια κιτ κατ με το rom manager ξεκιναει κανονικα φτανει σε ενα σημειο που λεει loki failed και οταν ανοιγει βγαζει το σημα της lg kai security error

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω την G2_D802_Lollipop_v30a_Stock_LGViet.com χθες,

1, δεν με αφηνει να διαγραψω αρχεια η φακελλους μεσα απο το file manager,

2 κανω εγκατασταση το aytorec παιρνει τα δικαιωματα su και οταν ανοιγει βγαζει μηνυμα

Loki

One or both files didn't get lokified,i can't let you flash

οσες φορες προσπαθησα να κανω restore η να περασω k.k. κολλαγε μετα το boot ενω οταν φλασαριζα παλι τη lollipop την ανοιγε

 

ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΕΑ ΠΩΣ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΣΤΗΝ KIT KAT ;

 

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ UPDATE SU

Δοκιμασε να κάνεις αυτό εδώ http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-fr-v1-1-d80220h-t3035708 έχει δύο τρόπους.

Μου κάνει εντύπωση να γυρίσει κανείς σε 4.4.2 έτσι απλά αφού όλοι λένε πως για να πάει κανείς πίσω θέλει κάποια βήματα.

edit:Διαφορετικά προσπαθείς με flashtool

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κάνεις αυτό εδώ http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-fr-v1-1-d80220h-t3035708 έχει δύο τρόπους.

Μου κάνει εντύπωση να γυρίσει κανείς σε 4.4.2 έτσι απλά αφού όλοι λένε πως για να πάει κανείς πίσω θέλει κάποια βήματα

 

δηστυχως δεν ξερω πια ειναι αυτα τα βηματα για να γυρισω. θα ηθελα παντως να γυρισω πισω

Link to comment
Share on other sites

Lollipop είναι και το λινκ που έβαλα. Προς τα κάτω στο πρώτο ποστ γράφει τι κάνεις για να γυρίσεις σε 4.4.2
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Lollipop είναι και το λινκ που έβαλα. Προς τα κάτω στο πρώτο ποστ γράφει τι κάνεις για να γυρίσεις σε 4.4.2

 

ναι το ειδα μετα. γιατι δεν με αφηνει να διαγραψω αρχεια η φακελλους;

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω την G2_D802_Lollipop_v30a_Stock_LGViet.com χθες,

1, δεν με αφηνει να διαγραψω αρχεια η φακελλους μεσα απο το file manager,

2 κανω εγκατασταση το aytorec παιρνει τα δικαιωματα su και οταν ανοιγει βγαζει μηνυμα

Loki

One or both files didn't get lokified,i can't let you flash

οσες φορες προσπαθησα να κανω restore η να περασω k.k. κολλαγε μετα το boot ενω οταν φλασαριζα παλι τη lollipop την ανοιγε

 

ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΕΑ ΠΩΣ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΣΤΗΝ KIT KAT ;

 

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ UPDATE SU

Δοκίμασες να φλασαρης π.χ cloudy g3 μεσα απο το recovery και δεν ανοίγει το τηλέφωνό??

Αν ναι ακριβός μετά το φλασαρισμα της cloudy (π.χ) φλασαρε και κερνελ του dorimanx Και μετά κάνε reboot Και πιστεύω θα ανοίξει κανονικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...