Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά δεν είμαι ούτε ρουτ,ούτε έχω κάποια recovery.Το τηλέφωνο είναι τελείως μαμα
gfilip (Γιώργο)? :confused:

 

Άστο καλύτερα μαμά και περίμενε την official αναβάθμιση... ;)

 

παιδιά αυτή η λόλιποπ που βάζετε πια έκδοση είναι ? 5.0.2 ?

 

Ναι

Link to comment
Share on other sites

Ναι Γιώργο ο tsiv είμαι από ηλεκτρονικό :D

 

Ειναι δίκοπο μαχαίρι τα ''σκαλίσματα''

 

Μπορεί να το μπρικάρεις και να ασχολείσαι με τις ώρες για να το επαναφέρεις

Link to comment
Share on other sites

Λεω να το παλεψω,παλιοτερα ένα S4 το ειχα τρελανει.Διαβαζοντας αυτό που καταλαβα είναι ότι πρωτα θα το ρουταρω και μετα θα του περασω custom recovery και μετα θα ακολουθησω τον οδηγο που περιγρεφεται 2-3 σελιδες πριν.Βρηκα ένα βιντεο στο youtube για ρουτ και twrp
Link to comment
Share on other sites

Α έτσι αλλάζει , αν το ''έχεις'' με τα σκαλίσματα τότε δως του να καταλάβει...;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν ειναι τιποτα το "σκαλισμα" και εαν μπρικαρει επανερχεται.Η δε rom αυτη ειναι απροβληματιστη!Γιατι να περιμενει καποιος ποοοτε θα την δωσουν;Αφου ειναι η original και δεν νομιζω να αλλαξουν τιποτα οι φωστηρες της LG.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να αλλαξουν τιποτα οι φωστηρες της LG.

 

Όσο ζούμε ελπίζουμε ...... και ελπίζουμε να πάρουμε την 5.1 :p

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Η υπομονή είναι αρετή... :D

 

Εγώ πάντως είμαι υπέρ ευχαρηστημένος με την cloudy σε art που είμαι τώρα οπότε θα περιμένω να βγει επίσημα , να τη ''μοντάρει'' ο cloudyfa κ.λ.π κ.λ.π :cool:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καταφερα και εκανα μα....ια.Εκανα ρουτ και φλασαρα το twrp αλλα μολις ανοιγει το κινητο βγαινει το logo+μου γραφει πανω αριστερα secure booting error και μενει η οθονη μαυρη.Καμμια ιδεα?

Επρεπε να σε ακουσω tsiv

Link to comment
Share on other sites

εαν σε ρουταρισμενο τηλεφωνο κανω καθαρο install με Flash Tool 2014 το τηλεφωνο επανερχεται στην αρχικη του κατασταση οπως οταν το αγορασα; περασα την D80220H_00.kdz
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καταφερα και εκανα μα....ια.Εκανα ρουτ και φλασαρα το twrp αλλα μολις ανοιγει το κινητο βγαινει το logo+μου γραφει πανω αριστερα secure booting error και μενει η οθονη μαυρη.Καμμια ιδεα?

Επρεπε να σε ακουσω tsiv

Γιώργο τώρα που μπήκες στο χορό... θα χορέψεις... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καταφερα και εκανα μα....ια.Εκανα ρουτ και φλασαρα το twrp αλλα μολις ανοιγει το κινητο βγαινει το logo+μου γραφει πανω αριστερα secure booting error και μενει η οθονη μαυρη.Καμμια ιδεα?

Επρεπε να σε ακουσω tsiv

Kρατησες πριν back up;Εαν ναι με κλειστη συσκευη πατα το power+volume μειον φωνης αναβει με το λογοτυπο και ξανα πατας το power ωστε να μπει twrp και μπαινεις και κανεις restore.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

LG G2: Θα πάρει Lollipop το δεύτερο τρίμηνο σύμφωνα με την LG Ινδίας

http://techblog.gr/software/lg-g2-second-quarter-lollipo-update-india-4621/

Link to comment
Share on other sites

Kρατησες πριν back up;Εαν ναι με κλειστη συσκευη πατα το power+volume μειον φωνης και μπαινεις και κανεις restore.

 

Αν διάβαζες λίγο και τα προηγούμενα ποστ θα ήξερες ότι ήταν μαμά το τηλέφωνο...

 

Οπότε τι backup να κάνει?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Γιώργη το μόνο που μπορώ να σου πω για να βοηθήσω είναι να γυρίσεις πίσω σε στοκ κατάσταση... με αυτόν τον οδηγό.

 

Επανέρχεται όπως το αγόρασες...

 

Πρόσεχέ όμως να κάνεις ότι λέει και όπως το λέει...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο;

Σε recovery μπορείς να μπεις;

Αν όχι, σε βλέπω για flash tool...... και official rom απ' την αρχή!

EDIT: Το link δηλαδή που είναι ακριβώς πάνω....

Link to comment
Share on other sites

 

Παιδια προσπαθησα κατεβασα το μεγεθος που ηθελα το φλασαρα αλλα καμια αλλαγη γιατι?? :ninja:

 

Επισης διαβασα που ειπε καποιος φιλος : και αν θελετε να βγαλετε και τα λογοτυπα voda που εμφανιζονται στο κλεισιμο

use root explorer remove /system/vendor/carrier/ and everything VDF is clear. εκανα το ιδιο εσβησα οτι υπηρχε μεσα στον φακελο carrier αλλα στο reboοt μου ξαναδειχνει την vodafone.... :wacko:

 

Επισης 2 λογια απο μενα η αποψη μου εμενα γιαυτην την lollipop ειναι οτι ενταξει δεν λεω ωραια ειναι λειτουργει καλα κλπ αλλα η cloudy G2 2.2 δεν υστερει σε κατι σε σχεση με αυτην για να μην πω οτι ειταν καλυτερη κλπ !! Συν οτι αυτη η 5.0.2 δεν δουλευει το xposed και δεν εχει διπλο παραθυρο, ουτε T action κλπ καλουδια που ειχε προσθεσει ο cloudy στην 2.2 ...

 

Υπαρχει καποιος που να την ειχε βαλει και να ξαναγυρισε πισω σε cloudy και αν ναι βοηθηστε με ποιον τροπο ?? Ευχαριστω !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

κανενα ink για εμενα που ηρθα αργα, του φιλου δεν δουλευει πιο πανω
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...