Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια προσπαθησα κατεβασα το μεγεθος που ηθελα το φλασαρα αλλα καμια αλλαγη γιατι?? :ninja:

 

Επισης διαβασα που ειπε καποιος φιλος : και αν θελετε να βγαλετε και τα λογοτυπα voda που εμφανιζονται στο κλεισιμο

use root explorer remove /system/vendor/carrier/ and everything VDF is clear. εκανα το ιδιο εσβησα οτι υπηρχε μεσα στον φακελο carrier αλλα στο reboοt μου ξαναδειχνει την vodafone.... :wacko:

 

Επισης 2 λογια απο μενα η αποψη μου εμενα γιαυτην την lollipop ειναι οτι ενταξει δεν λεω ωραια ειναι λειτουργει καλα κλπ αλλα η cloudy G2 2.2 δεν υστερει σε κατι σε σχεση με αυτην για να μην πω οτι ειταν καλυτερη κλπ !! Συν οτι αυτη η 5.0.2 δεν δουλευει το xposed και δεν εχει διπλο παραθυρο, ουτε T action κλπ καλουδια που ειχε προσθεσει ο cloudy στην 2.2 ...

 

Υπαρχει καποιος που να την ειχε βαλει και να ξαναγυρισε πισω σε cloudy και αν ναι βοηθηστε με ποιον τροπο ?? Ευχαριστω !!! ;) ;)

 

Επειδη γραφονται πραγματα χωρις να εχουν τεσταριστει πολλές φορες το παραπανω tip σχετικα με τα vodafone boot & shutdown logo δεν δουλευει και το εχω γραψει απο την πρωτη στιγμη.

 

Oσοι λοιπον θελετε να το βγαλετε θα πρεπει:

 

Mεσω root explorer και πηγαινοντας μεσα στο /system/media να διαγραψετε ή αντικαταστήσετε τα 2 αρχεια zip (boot animation και shutdown animation logo)που εχει εκει μεσα με καποια αλλα της LG που μπορειτε να βρειτε στο XDA.

 

Oσοι βαριεστε να ψαξετε κατεβαστε το παρακατω αρχειο που σας ανεβασα στο box και είτε καντε το intall μεσω twrp είτε καντετο unzip και μεσω root explorer όπου και παρτε το bootanimation.zip και χωστετο μεσα στο /system/media

 

https://app.box.com/s/4c07...rxj88u8xxhhk93

 

Oσον αφορα τωρα την επιστροφη σε cloudy δεν γνωριζω τι παιζει ας μιλησει καποιος που το εχει κανει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδη γραφονται πραγματα χωρις να εχουν τεσταριστει πολλές φορες το παραπανω tip σχετικα με τα vodafone boot & shutdown logo δεν δουλευει και το εχω γραψει απο την πρωτη στιγμη.

 

Oσοι λοιπον θελετε να το βγαλετε θα πρεπει:

 

Mεσω root explorer και πηγαινοντας μεσα στο /system/media να διαγραψετε ή αντικαταστήσετε τα 2 αρχεια zip (boot animation και shutdown animation logo)που εχει εκει μεσα με καποια αλλα της LG που μπορειτε να βρειτε στο XDA.

 

Oσοι βαριεστε να ψαξετε κατεβαστε το παρακατω αρχειο που σας ανεβασα στο box και είτε καντε το intall μεσω twrp είτε καντετο unzip και μεσω root explorer όπου και παρτε το bootanimation.zip και χωστετο μεσα στο /system/media

 

https://app.box.com/s/4c07...rxj88u8xxhhk93

 

Oσον αφορα τωρα την επιστροφη σε cloudy δεν γνωριζω τι παιζει ας μιλησει καποιος που το εχει κανει...

 

Ευχαριστω φιλε μου. Επισης για να κανω downgrade σε cloudy g2 2.2 που εχω κρατησει back up να το κανω με ενα απο αυτους τους 2 τροπους που λεει το λινκ που εβαλα απο τους xda http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-fr-v1-1-d80220h-t3035708%20bootanimation.zip στο πρωτο ποστ η εχεις και κατι αλλο στο μυαλο σου?? ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο φιλε μου ποιο bootanimation.zip ειναι ?? Απο g3 μαμα , απο g2 μαμα κλπ ?? επισης για να κανω downgrade σε cloudy g2 2.2 που εχω κρατησει back up να το κανω με ενα απο αυτους τους 2 τροπους που λεει το λινκ που εβαλα απο τους xda η εχεις και κατι αλλο στο μυαλο σου?? ;)

Aν θυμαμαι καλα ειναι απο το optimus εδω και το shutdown logo της LG.

 

Προσωπικα αν εγω αποφασιζα να κανω κατι τετοιο απλα θα εκανα install την τελευταια version Cloudy μεσω TWRP φροντιζοντας να κανω τα σωστα wipe και μετα θα περναγα στην τελευταια εκδοση kernel του dori...

 

Εναλλακτικα θα μπορουσα να επαναφερω τσα παντα απο nandroid backup που εχω ηδη κρατημενο απο πριν... Ολα αυτα ομως θα τα εκανα εγω... εσυ αποφασιζεις τι ειναι σωστο ή οχι ..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαινει σε download mode,μου βγαζει μυνημα ότι πρεπει να διαμορφωσω το δισκο

Το πρόβλημα συνεχιζεται,δεν μπαινει με τιποτα σε download mode.Kαμμια άλλη ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Aν θυμαμαι καλα ειναι απο το optimus εδω και το shutdown logo της LG.

 

Προσωπικα αν εγω αποφασιζα να κανω κατι τετοιο απλα θα εκανα install την τελευταια version Cloudy μεσω TWRP φροντιζοντας να κανω τα σωστα wipe και μετα θα περναγα στην τελευταια εκδοση kernel του dori...

 

Εναλλακτικα θα μπορουσα να επαναφερω τσα παντα απο nandroid backup που εχω ηδη κρατημενο απο πριν... Ολα αυτα ομως θα τα εκανα εγω... εσυ αποφασιζεις τι ειναι σωστο ή οχι ..

 

Εγω ειχα κανει πριν nandroid back up μεσω TWRP και λεω να το ξαναπερασω απο εκει απλα δεν ηερω αν πρεπει πριν το restore να εχω βαλει πρωτα η οχι το LGG2 -droidth-fixed-KK-partition.zip που λενε στους xda .. Τι λες γιαυτο φιλε ??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα κανει πριν nandroid back up μεσω TWRP και λεω να το ξαναπερασω απο εκει απλα δεν ηερω αν πρεπει πριν το restore να εχω βαλει πρωτα η οχι το LGG2 -droidth-fixed-KK-partition.zip που λενε στους xda .. Τι λες γιαυτο φιλε ??

Εχεις pm ;)

Link to comment
Share on other sites

Εαν έχετε κρατήσει nandroid backup μέσα απο recovery την προηγούμενη Ρομ κάνετε ενα απλό restore και επανέρχονται όλα όπως ηταν.. Αν δεν έχετε κρατήσει backup την προηγούμενη Ρομ νομιζω πως πρεπει να φλασαρουμε την επίσημη μέσο flashtool κ ξανά μετα την διαδικασία Ρουτ --recovery....αν κάνω λάθος ζήτω συγνώμη ...παρακαλω διορθωστε με!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

κρισιμη ερωτηση, αυτη η 5.0.2 κανει για τα 32ρια?

 

Εννοείται αδερφέ... !!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην τα μπερδευετε τα πραγματα.. αλλο να κανεις ενα απλο restore απο το nandroid backup σου αν ειναι απο π.χ kk σε καποια αλλη ρομ kk και αλλο απο android lollipop να πας πισω σε kit kat... Αυτο ειναι το λεγομενο DOWNGRADE TO 4.4.2 και θελει προσοχη με τα partitions γιατι αν μπερδευτουν αστα... Το θεμα ειναι αν καποιος που εβαλε αυτην την voda 5.0.2 εχει γυρισει πισω σε kikt kat μαμα η cloudy με restore μεσα απο το recovery και οχι μεσο flash tool και περασμα ρομ .kdz Το εχει κανεις κανεις τολμηρος να μας πει αν τα καταφερε ?? Παντος στο λινκ που εγραψα ποιο πανω στους xda δινουν το λεγομενο LGG2 -droidth-fixed-KK-partition.zip για να το φλασαρεις πριν κανεις οποιοδηποτε πισογυρισμα σε kit kat.. Το θεμα ειναι αν λειτουργει το εν λογο και αν χρειαζεται η οχι ?? :wacko: :ninja::wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια νομιζω καποιο παιδι το ειχε κανει αλλα δεν θυμάμαι ποιος ηταν!!!αλλα και στο thread που εκλεισε για καποιο λογο!!:rolleyes: δεν εγραφε κατι για το θεμα αν θελεις να γυρίσεις πισω σε κιτ κατ!!!και εγω εχω παρει ενα backup της blitz rom και ετσι σκεφτομουν να γυρίσω πισω αν θα ηθελα !!που προς το παρων δεν θελω γιατη ειναι παρα πολυ καλη σε ολα!!!(εκτος της μπαταριας μεχρι στιγμής ειναι χειρότερη:( να δω αν βελτιωθεί!!! )
Link to comment
Share on other sites

 

οοοοοοοοταν χρειαστουμε να παμε σε stock κατασταση με flash tool, αυτο το zip χρειαζετε?

Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν εχει...Γενικες εντυπωσεις σαν ρομ ειναι πολυ καλες...Αλλα απο τι στιγμη που δεν εχω xposed...Τι δοκιμασα κανα 2ωρο να δω πως ειναι και ξαναγυρισα στο κλασικο συνδιασμο cloudyG2 και dorinmax...

 

Εγω ειχα κανει full back up την rom πριν βαλω lollipop οταν ηθελα να επιστρεψω απλα μπηκα σε recovery και εκανα restore ΤΙΠΟΤΑ αλλο...

Εδώ το φίλος το έκανε λέει χωρίς πρόβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Έχω την Lollipop 5.0.2 τρεις μέρες και πραγματικά κανένα θέμα, τρέχει με 1.000 μπαταρία πολύ καλή ! και απορώ που κάποιοι την βάζουν και αμέσως και γυρίζουν πάλη στην παλιά τους Rom...!!!:wacko: why ???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω την Lollipop 5.0.2 τρεις μέρες και πραγματικά κανένα θέμα, τρέχει με 1.000 μπαταρία πολύ καλή ! και απορώ που κάποιοι την βάζουν και αμέσως και γυρίζουν πάλη στην παλιά τους Rom...!!!:wacko: why ???

Eλα ντε και εγω δεν εχω κανενα προβλημα.Και η μπαταρια μεχρι στιγμης μια χαρα παει.Να ρωτησω κατι τωρα:θελω ενα προγραμμα για αυτοματη ηχογραφηση οταν καλω η οταν με καλουν.Ξερετε καποιο πολυ καλο αλλα για lolipop;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Eλα ντε και εγω δεν εχω κανενα προβλημα.Και η μπαταρια μεχρι στιγμης μια χαρα παει.Να ρωτησω κατι τωρα:θελω ενα προγραμμα για αυτοματη ηχογραφηση οταν καλω η οταν με καλουν.Ξερετε καποιο πολυ καλο αλλα για lolipop;

 

Το ίδιο ψάχνω και εγώ.....το έγραψα και προχθές, οτι έχω δοκιμάσει μόνο την δικιά μου φωνή ακούω.....:mad:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω την Lollipop 5.0.2 τρεις μέρες και πραγματικά κανένα θέμα, τρέχει με 1.000 μπαταρία πολύ καλή ! και απορώ που κάποιοι την βάζουν και αμέσως και γυρίζουν πάλη στην παλιά τους Rom...!!!:wacko: why ???

 

Το ίδιο ψάχνω και εγώ.....το έγραψα και προχθές, οτι έχω δοκιμάσει μόνο την δικιά μου φωνή ακούω.....:mad:

Να μια απάντηση στο πρώτο ερώτημα σου χαχα Xposed!!

Εντάξει αργά ή γρήγορα όλοι θα 'ρθουμε προς lollipop μεριά ;)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ψάχνω και εγώ.....το έγραψα και προχθές, οτι έχω δοκιμάσει μόνο την δικιά μου φωνή ακούω.....:mad:

Και ειδικα εγω το χρειαζομαι λογω δουλειας.Εχω βαλει 2-3 αλλα ειναι μαπα...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Να μια απάντηση στο πρώτο ερώτημα σου χαχα Xposed!!

Εντάξει αργά ή γρήγορα όλοι θα 'ρθουμε προς lollipop μεριά ;)

 

Αγαπητέ μου αν πάρεις μια Ferrari έχει ταχύτητες - τιμόνι - και στροφόμετρο.......αν θες μπιχλιμπίδια τότε κάτι άλλο ψάχνεις...!:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ μου αν πάρεις μια Ferrari έχει ταχύτητες - τιμόνι - και στροφόμετρο.......αν θες μπιχλιμπίδια τότε κάτι άλλο ψάχνεις...!:lol:

Μα Ferrari έχω και 'γω!! Απλά έχω λιιιγο πιο ήπιο πρόγραμμα στον εγκέφαλο για να έχω και τα...... μπιχλιμπιδάκια μου :D:D

Πέραν της πλάκας πάντως, φλερτάρω πολυ και 'γω με τη lollipop.....

Link to comment
Share on other sites

Μα Ferrari έχω και 'γω!! Απλά έχω λιιιγο πιο ήπιο πρόγραμμα στον εγκέφαλο για να έχω και τα...... μπιχλιμπιδάκια μου :D:D

Πέραν της πλάκας πάντως, φλερτάρω πολυ και 'γω με τη lollipop.....

 

ακομη δεν την εβαλες? ο marios εχει δικιο ,απορω πως αντεξες μεχρι τωρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα της εγγραφής κλήσεων λύθηκε.....ευχαριστώ τον φίλο giorgos1966

 

Call Recorder PRO

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bluetornadosf.callrecorder

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα της εγγραφής κλήσεων λύθηκε.....ευχαριστώ τον φίλο giorgos1966

 

Call Recorder PRO

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bluetornadosf.callrecorder

Αυτη ειναι...η απλη εκδοση https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appstar.callrecorder:)Αλλα και το λινκ που εδωσες ενας φιλος εκει λεει οτι δουλευει με την lolipop και αυτη.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο με τη rom (lollipop) μπορούμε να το διαγραψουμε αφού την εγκαταστησουμε? Η τσάμπα θα πιάνει χώρο? αυτός είναι ο μόνος λόγος που την έβγαλα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...