Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την εβαλα την λολλιποπ, εγω δεν τρελαθηκα και τη ξυλωσα γιατι τα κουμπια κατω ειναι αισχρα. Τοσο πολυ που την ξυλωσα. Και ειδα κατι λοξυγκες που ειχα δει και στο g3, θα περιμενω την επισημη και φυσικα την τακτοποιηση της απο τον cloudyfa, ευχομαι να ειναι κατι πολυ καλυτερο η τελικη εκδοση. Επισης ενω εχουν αλλαξει πολλες εφαρμογες, κατι αλλες τις αφησανε με παλια εικονιδια, μισες δουλειες ...

 

με πιο τροπο φιλε μου γυρισες πισω σε κιτ κατ ??εγω που δοκιμασα restore απο το recovery δεν επιασε τελικα!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό που γράφτηκε εδώ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6030719#post6030719

 

το δοκίμασες?

 

Δεν το έχω δοκιμάσει εγώ απλώς στο θυμίζω... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γράφτηκε εδώ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6030719#post6030719

 

το δοκίμασες?

 

Δεν το έχω δοκιμάσει εγώ απλώς στο θυμίζω... ;)

 

τι ακριβώς ειπες να μου θυμίσεις φιλε δεν καταλαβα???? μου δείχνεις το ποστ που εγραψα θες να πεις κατι ???

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου δείχνω το δικό σου ποστ αλλά το από πάνω... με το λινκ από το xda ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου δείχνω το δικό σου ποστ αλλά το από πάνω... με το λινκ από το xda ;)

 

ααα οκ:p το θεμα ειναι οτι το εκανα και αυτο!!το φλασαρα το ζιπακι και μετα την ρομ του cloudy g3 αλλα δυστηχως το τηλεφωνο δεν άνοιξε!!!!:mad: και βαριεμαι απιστευτα να μπλεξω με flash tool και μα@@@@@ς!!!! μεσω recovery το εχει επαναφερει σε κιτ κατ???

Link to comment
Share on other sites

με πιο τροπο φιλε μου γυρισες πισω σε κιτ κατ ??εγω που δοκιμασα restore απο το recovery δεν επιασε τελικα!!!!
τιποτα ιδιαιτερο απλα για αρχη εσβησα τα παντα και μετα restore το backup που ειχα κρατησει,αυτο μονο.
Link to comment
Share on other sites

τιποτα ιδιαιτερο απλα για αρχη εσβησα τα παντα και μετα restore το backup που ειχα κρατησει,αυτο μονο.

 

δεν μπορω να καταλαβω τι σχεση εχει αν σβησεις τα παντα απο το τηλεφωνο και μετα να δουλευει το restore απο το recovery!!!:blink:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει σχεση απλα ανεφερα πως εγω γυρισα σε cloudy g3 απο την τελευταια loli...εντωμεταξυ αν δε χρειαζοταν δε θα σου ελεγαν πριν περασεις μια καινουργια ρομ να κανεις wipe καποια πραγματα.λεω τωρα εγω... Edited by stratian
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την CM12, νταξει μιλαμε για ομορφια αλλα και παει μαμιωντας λεμε πεταει...αλλα η καμερα αδερφε μου...πωπωωωωωωω τι χαλι ειναι αυτο? παιζει κατι να την κανω καλυτερη?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την CM12, νταξει μιλαμε για ομορφια αλλα και παει μαμιωντας λεμε πεταει...αλλα η καμερα αδερφε μου...πωπωωωωωωω τι χαλι ειναι αυτο? παιζει κατι να την κανω καλυτερη?

 

δεν παιζει τιποτα φιλε αυτο ειναι!! χειρότερη καμερα δεν υπαρχει!!!!!:lol:

πως γύρισες απο στοκ lolipop με flash tool??

Link to comment
Share on other sites

ααα οκ:p το θεμα ειναι οτι το εκανα και αυτο!!το φλασαρα το ζιπακι και μετα την ρομ του cloudy g3 αλλα δυστηχως το τηλεφωνο δεν άνοιξε!!!!:mad: και βαριεμαι απιστευτα να μπλεξω με flash tool και μα@@@@@ς!!!! μεσω recovery το εχει επαναφερει σε κιτ κατ???

Καλησπέρα .Εγω το δοκίμασα και πήγε καλά .ΠροΫπόθεση όμως οτι το buckup το έχουμε κρατήσει σε OTG flash ,και θα καταλάβεις γιατί Μπαίνουμε στη recovery και πάμε στα wipe.Bγάζει δύο επιλογές .1)αdvanced wipe και 2)format data .Κλικ στο format data και ζητάει να γράψεις yes .Προσοχή θα σβηστούν όλα και θα είσαι μόνο με την recovery.Δηλ.θα καθαρίσει όλο το κινητό (χρειάζεται που και που).θα μου πεις γιατί να μην πάω στα advanced wipe και να τα κλικάρω όλα ? δηλ. και internal storage.Στην αρχή έτσι έκανα και γω και το backup κόλαγε και δεν άνοιγε .Απελπισμένος κάνοντας format data δουλεύει ρολόι .Το backup όμως σε flash όχι στο κινητό γιατί σβήνουν όλα .Τώρα κάποιος πιο ειδικός μπορεί να μας εξηγήσει γιατί

Link to comment
Share on other sites

Κάτι διάβαζα ότι κάτι κρατάει από τον κερνελ αν δε σβηστούν όλα. Επίσης για να κάτσει καλά η lollipop πάλι όλα πρέπει να σβήσουν. Στο 4pda.ru λογικά το έγραφε Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει τιποτα φιλε αυτο ειναι!! χειρότερη καμερα δεν υπαρχει!!!!!:lol:

πως γύρισες απο στοκ lolipop με flash tool??

 

ε ναι ενα γρηγορο flashtool, στο φτερο. τωρα να ρωτησω κατι, την εφαρμογη της καμερας που εχει βγει στην "μανισια" λολλιποπ, δεν μπορω να τη φλασαρω στην cm?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

ε ναι ενα γρηγορο flashtool, στο φτερο. τωρα να ρωτησω κατι, την εφαρμογη της καμερας που εχει βγει στην "μανισια" λολλιποπ, δεν μπορω να τη φλασαρω στην cm?

 

να το φλασαρης μπορεις (παρε ενα μπακαπ πριν κανεις οτιδήποτε) !!!το αν θα δουλέψει αμφιβάλω παρα πολυ!!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

κριμα ρε γμτ να μην μπορουμε να εχουμε την ιδια ποιοτητα φωτογραφικης across the board. τεσπα ερωτευτηκα cm, πολυ ωραια!
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

κριμα ρε γμτ να μην μπορουμε να εχουμε την ιδια ποιοτητα φωτογραφικης across the board. τεσπα ερωτευτηκα cm, πολυ ωραια!

 

για δωσε ενα λινκ απο cm12, τοσο καλη ειναι? την lolli5 την δοκιμασες? τοσο διαφορα εχουν?

Link to comment
Share on other sites

 

κανα review δε παιζει να δουμε μερικα χαρακτηριστηκα κλπ κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτά έχει το Γλειφιτζούρι....!!!

http://s24.postimg.org/u8jl0ma91/Screenshot_2015_03_23_21_52_31.png

image post

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

δε μου λες φιλε dj, πως γινετε με την ιδια rom εσυ να βγαζεις 41 και κατι και εγω 39 και κατι? τι κολπα κανεις?
Link to comment
Share on other sites

δε μου λες φιλε dj, πως γινετε με την ιδια rom εσυ να βγαζεις 41 και κατι και εγω 39 και κατι? τι κολπα κανεις?

 

Τίποτα....!!! δεν ξέρω για ποιο λόγο....:O

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

δε μου λες φιλε dj, πως γινετε με την ιδια rom εσυ να βγαζεις 41 και κατι και εγω 39 και κατι? τι κολπα κανεις?

 

το πιο απλο πραγμα φιλε μου ειναι κανε ενα reboot αστο να κρυωσει καλα καλα και μην τρεξεις καμια εφαρμογη η μνημη ram σου να ειναι καθαρη !!και θα βγαλεις το καλύτερο σκορ που μπορει η συσκευει σου!!;)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...