Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπαινεις recovery κανεις dirty flashing (wipe dalvic + cache και μετα εκ νεου εγκατασταση το lollipop) στηνεις super su και τελος κανεις reboot

Την ξανα εγκατεστησα αλλα τωρα ανοιξε με το σημα της vodafone κ εχει μεινει εκει.Ετσι γινεται;Κατεβαζει τιποτα αρχεια η κολησε τωρα αλλου...:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δουλευει ακομα αυτο το λινκ https://docs.google.com/uc?id=0B95Z04tqr_o-Q3BMSUdNc2lGLWM&export=download

Οσες φορες κ αν δοκιμασα μου βγάζει αποτυχία λήψης.. Είναι ακόμη διαθέσιμη? Την ανέβασε κάποιος κάπου αλλου??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από μήνες σκέφτομαι να γυρίσω στο g2,μετά από g3,note 3,s5,z2,galaxy alpha,note 4 σας ρωτάω τι παίζει με lolipop χαιρετώ τους παλιούς συνφορουμητες και ελπίζω γρήγορα να ρουταρω μαζί σας.

 

ποτε προλαβες ρε θηρίο ολα αυτα???!!!:wacko::p αντε να δεχτω ολα!!! αλλα το note 4 που δεν σε καλυψε ρε βαγγελη??(πια εκδοση ειχες exynos η snapdragon??)

την lolipop φιλε την περιμένουμε πως και πως να μας ερθει!!!

Link to comment
Share on other sites

Περασα την λιλιποπ...πολυ καλη γρηγορη δεν βρηκα κανενα bug
Link to comment
Share on other sites

Περασα την λιλιποπ...πολυ καλη γρηγορη δεν βρηκα κανενα bug

Πως την περασες βρε φιλε γιατι εμενα θα με τρελανει...Μπορεις να γραψεις ακριβως τα βηματα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

ποτε προλαβες ρε θηρίο ολα αυτα???!!!:wacko::p αντε να δεχτω ολα!!! αλλα το note 4 που δεν σε καλυψε ρε βαγγελη??(πια εκδοση ειχες exynos η snapdragon??)

την lolipop φιλε την περιμένουμε πως και πως να μας ερθει!!!

Γειά σου ρε Μανθο το note 4 δεν μου έκατσε καλά στο χέρι και στο μάτι πες με τρελό αλλά το note 3 μου άρεσε πιο πολύ το N910F είχα καλή συσκευή αλλά πλέον σας λέω από πείρας ότι δεν έχουν διάφορες ιδιαίτερες όλες οι συσκευές που δοκίμασα, θέλω το g2 γιατί είναι το μόνο που κράτησα κανένα 5μηνο με έπιασε μια τρελή μανία για αλλαγή συσκευής κάθε 15 μέρες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από μήνες σκέφτομαι να γυρίσω στο g2,μετά από g3,note 3,s5,z2,galaxy alpha,note 4 σας ρωτάω τι παίζει με lolipop χαιρετώ τους παλιούς συνφορουμητες και ελπίζω γρήγορα να ρουταρω μαζί σας.

Βγηκε εχθες και κατεβηκε μετα απο 1 ημερα...

 

Απο πρωτης αποψης ειναι γρηγορη τι παιζει με μπαταρια ακομα δεν εχω πληρη εικονα... προσωπικα μετα απο αρκετα πειραγματα θεωρω οτι ειναι λιγο ως πολυ buggy και εχει ακομα δρομο... παρολα αυτα δεν την "στελνω" ακόμα για να δω μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Δώστε ενα screenshots ρε παιδιά να την δουμε!! Βαγγέλη σαν το g2 ,δεν έχει νομιζω.. Απο θέμα μέγεθους - ποιότητας. Ταχύτητας- οθόνης....όλοι εδώ λοιπον..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Οσες φορες κ αν δοκιμασα μου βγάζει αποτυχία λήψης.. Είναι ακόμη διαθέσιμη? Την ανέβασε κάποιος κάπου αλλου??

Μια χαρα κατεβαινει δοκιμασε με αλλον browser ή αλλο μηχανημα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από μήνες σκέφτομαι να γυρίσω στο g2,μετά από g3,note 3,s5,z2,galaxy alpha,note 4 σας ρωτάω τι παίζει με lolipop χαιρετώ τους παλιούς συνφορουμητες και ελπίζω γρήγορα να ρουταρω μαζί σας.

Μας ελλειψες Βαγγέλη ...με το καλό και πάλι πίσω λοιπόν ... :eek::eek::eek::eek: :D:D:D:D:D:D:D

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου ρε Μανθο το note 4 δεν μου έκατσε καλά στο χέρι και στο μάτι πες με τρελό αλλά το note 3 μου άρεσε πιο πολύ το N910F είχα καλή συσκευή αλλά πλέον σας λέω από πείρας ότι δεν έχουν διάφορες ιδιαίτερες όλες οι συσκευές που δοκίμασα, θέλω το g2 γιατί είναι το μόνο που κράτησα κανένα 5μηνο με έπιασε μια τρελή μανία για αλλαγή συσκευής κάθε 15 μέρες :lol:

 

απο θεμα καμερας πια συσκευη ηταν καλύτερη??απο θεμα μπαταριας δυσκολα να καταθερε καποιο απο αυτα να ξεπερασει το g2 πιστευω!:rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βγηκε εχθες και κατεβηκε μετα απο 1 ημερα...

 

Απο πρωτης αποψης ειναι γρηγορη τι παιζει με μπαταρια ακομα δεν εχω πληρη εικονα... προσωπικα μετα απο αρκετα πειραγματα θεωρω οτι ειναι λιγο ως πολυ buggy και εχει ακομα δρομο... παρολα αυτα δεν την "στελνω" ακόμα για να δω μπαταρια

 

σε πια σημεία φιλε μου ειναι buggy γιατι ειμαι ετοιμος να την δοκιμάσω !!δεν αξίζει με λιγα λογια??

Link to comment
Share on other sites

σε πια σημεία φιλε μου ειναι buggy γιατι ειμαι ετοιμος να την δοκιμάσω !!δεν αξίζει με λιγα λογια??

 

Πχ Εχει μουλαρωσει και δεν αλλαζει με τιποτα το lockscreen wallpaper παρα μονο στα default επίσης κατι παιζει με το root και δεν εχεις παντα full δικαιωματα.. αποτελεσμα αυτου ειναι 1 στις 3 αν κανεις αλλαγες στο build.prop να τρως μπρικαρισμα

Link to comment
Share on other sites

Πχ Εχει μουλαρωσει και δεν αλλαζει με τιποτα το lockscreen wallpaper παρα μονο στα default επίσης κατι παιζει με το root και δεν εχεις παντα full δικαιωματα.. αποτελεσμα αυτου ειναι 1 στις 3 αν κανεις αλλαγες στο build.prop να τρως μπρικαρισμα

Εμενα ειναι σε ολα τελεια.....παρα πολυ γρηγορη μου αλλαξε το κινητο...κανενα bug

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το ιδιο......☺☺☺☺

Ωραια φιλε.....και δεν εκανα και φουλ καθαρισμα.....εκανα και restore data τωρα να δω μπαταρια σε 2 3 μερες....αμα ειχα και xposed δεν θα τν αλλαζα με τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι σε ολα τελεια.....παρα πολυ γρηγορη μου αλλαξε το κινητο...κανενα bug

 

ποιον οδηγο ακολουθησες κατα το περασμα? μηπως ειναι o σωστος τροπος και δεν εχεις bug

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το ιδιο......☺☺☺☺

 

Ωραια φιλε.....και δεν εκανα και φουλ καθαρισμα.....εκανα και restore data τωρα να δω μπαταρια σε 2 3 μερες....αμα ειχα και xposed δεν θα τν αλλαζα με τιποτα

 

Ολα ειναι υποκειμενικα και θεμα οπτικης αλλοι εχουν το σαρακι του πειραγματος και αλλοι οχι.. εε αν την πειραζεις την συγκεκριμενη εχει καποια μικρα θεματακια τα οποια λύνονται μεν αλλα υπάρχουν...

Link to comment
Share on other sites

απο θεμα καμερας πια συσκευη ηταν καλύτερη??απο θεμα μπαταριας δυσκολα να καταθερε καποιο απο αυτα να ξεπερασει το g2 πιστευω!:rolleyes:

 

Ναι μπαταρία το g2 δεν πιάνεται, οθόνη κάμερα το n4 ειναι πολύ καλό αλλά στην κάμερα δεν είδα μεγάλες διαφορές με το g2,g3 παρόλο που το εκθείαζαν ίσως να χάνει λίγο στις βραδυνές το πιο γρήγορο πάντως με διαφορά χωρίς ίχνος λαγκ η ευχάριστη έκπληξη ήταν το alpha αν είχε 5,2 ίντσες οθόνη δύσκολα θα το έδινα η 4,7 πλεον είναι πολύ λίγες:)

Link to comment
Share on other sites

ποιον οδηγο ακολουθησες κατα το περασμα? μηπως ειναι o σωστος τροπος και δεν εχεις bug

Μπηκα recovery εκανα ενα backupup την cloudy...μετα wipe ολα εκτος απο το internal....μετα φλασαρα την ρομ....μετα εκανα wipe cache και data.....τελος φλασαρα το ζιπακι για το ροοτ.....μετα εκανα restore τα data μου απο την προηγουμενη ρομ και reboot.....και ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Αρα παιδιά γενικά είναι καλύτερη από την cloudy 2.2 η όχι?? Φίλε kostis 8 όταν κάνουμε τα βήματα που λες μέσα από το recovery πως επιλέγουμε απο το παλιό back up μόνο τα data τι παταμε?? Και τελικά είναι ποιό γρήγορη από την kit kat?? Δεν εννοώ στα εφέ φακέλους κλπ εννοώ πραγματική γρηγοράδα π.χ wifi ίντερνετ είναι Ποιο γρήγορο η όχι? Και αν μπορείτε να6πας πείτε και κάποια άλλη διαφορα... Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μας ελλειψες Βαγγέλη ...με το καλό και πάλι πίσω λοιπόν ... :eek::eek::eek::eek: :D:D:D:D:D:D:D

Γεια σου ρε Ηλία καλώς σας βρήκα.:D

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα recovery εκανα ενα backupup την cloudy...μετα wipe ολα εκτος απο το internal....μετα φλασαρα την ρομ....μετα εκανα wipe cache και data.....τελος φλασαρα το ζιπακι για το ροοτ.....μετα εκανα restore τα data μου απο την προηγουμενη ρομ και reboot.....και ολα καλα

Ok, να το έχουμε στα υπόψιν, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα recovery εκανα ενα backupup την cloudy...μετα wipe ολα εκτος απο το internal....μετα φλασαρα την ρομ....μετα εκανα wipe cache και data.....τελος φλασαρα το ζιπακι για το ροοτ.....μετα εκανα restore τα data μου απο την προηγουμενη ρομ και reboot.....και ολα καλα

Aυτο ενοεις; UPDATE-SuperSU-v2.46 οταν λες ...τελος φλασαρα το ζιπακι για το ροοτ....

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Aυτο ενοεις; UPDATE-SuperSU-v2.46 οταν λες ...τελος φλασαρα το ζιπακι για το ροοτ....

Ναι αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Απλά τρέχει με 1.000 ....! άλλο τηλέφωνο..!;) περάστε την άφοβα.:D

 

http://s15.postimg.org/ea99klk57/Screenshot_2015_03_20_00_31_11.png

upload a gif

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...