Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρα ειναι και ο stock kernel της cloudyG3 , αν δεν εχεις διαθεση να "σκαλισεις" δε χρειαζεται να τον αλλαξεις!

Η rom φοραει την καμερα με το UI του G3 αυτη τη στιγμη και ειναι αρκετα καλη! Τα binaries οντως υπαρχουν, δεν χρειαζεται να περασεις τιποτα.

Αν θελεις να δοκιμασεις την XCam, θα βαλεις αυτη:

https://www.androidfilehost.com/?fid=95784891001613656

απλη εγκατασταση το apk.

Αν σου αρεσει να πειραματιζεσαι με τις ρυθμισεις για καλυτερα αποτελεσματα σε διάφορες συνθηκες, θα βαλεις και αυτο:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bellabytes.xcamlgsettings

 

χιλια ευχαριστω φιλε μου :), μια τελευταια απορια (αν γνωριζεις φυσικα) ,το xposed (σωθηκα με αυτο) δουλευει κανονικα στην cloudyg3?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιωργο μη βιαζεσαι και διαβασε καποιες σελιδες πιο πισω τι πρεπει να κανεις, επισης διαβασε και στο xda αν δε βαριεσαι

Μωρε φιλε μου εαν ηξερα αγγλικα τοτε ολα καλα...Αλλα κ με την μεταφραση τα βγαζει καπως ακαταλαβιστικα.:O

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

χιλια ευχαριστω φιλε μου :), μια τελευταια απορια (αν γνωριζεις φυσικα) ,το xposed (σωθηκα με αυτο) δουλευει κανονικα στην cloudyg3?

 

Εννοειται οτι δουλευει κανονικα, αα θα βαλεις ομως εκτος των αλλων το G3 Tweaks οχι το G2;)

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι δουλευει κανονικα, αα θα βαλεις ομως εκτος των αλλων το G3 Tweaks οχι το G2;)

 

μαλιστα, ωραιος ,ευτυχως που τ ανεφερες, σ ευχαριστω πολυ και παλι :)

Link to comment
Share on other sites

Μωρε φιλε μου εαν ηξερα αγγλικα τοτε ολα καλα...Αλλα κ με την μεταφραση τα βγαζει καπως ακαταλαβιστικα.:O

 

Απο τη στιγμη που φλασαρεις απο custom recovery δε χρειαζεται το autorec!!!!

H σειρα που δοκιμασα στο δικο μου τηλεφωνο και παει σφαιρα ειναι :

1. flash bumped twrp 2.8.2.0, reboot to recovery

2. flash 9.2 bumped kernel, reboot recovery

3. flash 20H bootloader, reboot recovery

4. flash 20H baseband, reboot system

 

τα εχει γραψει αναλυτικα ο φιλος ... :D

κριμα να το μπρικαρεις παλι !!

 

και μετα

Ειμαι C0 με intellimm C1 με Alucard και C2-3 με conservative. hotplug alucard
LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

το bootloader επηρεαζει το performance του κινητου η ειναι τελιος ασχετο?

 

pdimi μονο αυτα τα settings εχεις πειρακσει? ty!

Edited by Prastis
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι δουλευει κανονικα, αα θα βαλεις ομως εκτος των αλλων το G3 Tweaks οχι το G2;)

 

φιλε ξεχασα να αναφερω κατι , αν θυμαμαι καλα οταν ειχα φλασαρη cloudyg3 εκδοση 2.0 δεν ειχα πολυ ενταση στο ηχειο εισερχομενης κλησης , διορθωθηκε αυτο η πρεπει να φλασαρω παλι kernel dori? αν δεν διορθωθηκε υπαρχει αλλος τροπος ? οπως σου ειπα θελω ν αποφυγω αυτον τον dori :D

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά,τελικά όλα καλά με το g2 αλλά και ένα σημαντικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω με αφήνει ακόμα με ερωτηματικά για το πόσο καλό είναι αυτό το LG είναι το θέμα της υπερθερμανσης.Eιναι φυσιολογικό να ανεβάζει θερμοκρασία 66 και 67 βαθμούς cpu και να ζεματάει από πίσω στο ύψος της κάμερας? αυτές οι θερμοκρασίες τις φτάνει αστραπιαία μέσα σε μερικά λεπτά μόνο όταν παίζω παιχνιδια.Μην φανταστειτε κανα τρελο παιχνιδι με απαιτήσεις απλά παιχνίδια όπως το clash of clans και το boom beach και χωρίς κανένα άλλο πρόγραμμα βαρύ να τρεχει.Εχετε και εσεις το ιδιο πρόβλημα ? να το πάω για service ? είναι πάντως πολύ ενοχλητικό να κρατάς ένα κινητό που να καίει τόσο πολύ και χωρίς να ζορίζετε ιδιαίτερα άσε που μειώνετε και η ζωή του τηλεφώνου. Ολα στο κινητό είναι μαμά και δεν έχω αλλάξει τίποτα, είναι μοντέλο του 13 από Πολωνία :!::!::!::!::!::
Link to comment
Share on other sites

φιλε ξεχασα να αναφερω κατι , αν θυμαμαι καλα οταν ειχα φλασαρη cloudyg3 εκδοση 2.0 δεν ειχα πολυ ενταση στο ηχειο εισερχομενης κλησης , διορθωθηκε αυτο η πρεπει να φλασαρω παλι kernel dori? αν δεν διορθωθηκε υπαρχει αλλος τροπος ? οπως σου ειπα θελω ν αποφυγω αυτον τον dori :D

Δυο τροπους εχω στο μυαλο μου τωρα, ενας ειναι αυτος:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2799537

ειναι zipακια που τα φλασαρεις απο recovery.

Και αλλος (που εχω κανει εγω) λιγο ομως ριψοκινδυνος, αλλα 100% εγγυημενο αποτελεσμα, ειναι αυτος (παραθέτω link με δικο μου post)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5769846#post5769846

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μετρατε τις θερμοκρασιες;;;; αυγα θα βράσετε; ;;;; ολες οι συσκυες ζεσταίνονται αρκετα οταν παιζεις παιχνίδια (ειδικα καποια ειναι πολυ βαριά). Δεν εχεις κανενα προβλημα, οχι να μην πας service, το κινητό δε θα παθει τιποτα και γενικά μην τρελαινεστε χωρις λογο
Link to comment
Share on other sites

Δυο τροπους εχω στο μυαλο μου τωρα, ενας ειναι αυτος:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2799537

ειναι zipακια που τα φλασαρεις απο recovery.

Και αλλος (που εχω κανει εγω) λιγο ομως ριψοκινδυνος, αλλα 100% εγγυημενο αποτελεσμα, ειναι αυτος (παραθέτω link με δικο μου post)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5769846#post5769846

 

εισαι ωραιος, μ εχεις καλυψει πληρως , χρωσταω κερασμα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και εγω απο εβδομάδα θα εχω στα χέρια μου το lg g2 και ήθελα να ρωτήσω μερικα πραγματάκια.Σκέφτομαι με το που το πάρω να του περάσω AOSP rom και ποιο συγκεκριμένα την CM11 Snapshot12 με τον στοκ kernel της CM.Θα ήθελα αν εχει δοκιμάσει κάποιος την CM να μου πει πως ρολάρει το κινητό,πως ειναι η αποδοση της κάμερας και της μπαταριας σε συγκριση με την stock ρομ της LG :)
Link to comment
Share on other sites

εισαι ωραιος, μ εχεις καλυψει πληρως , χρωσταω κερασμα :)

Για κανενα τσιπουράκι, μεσα ειμαι :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου ούτε τρελαίνομαι ούτε τίποτα ούτε βέβαια θέλω να βράσω αυγά εγώ με το κινητό αυτό τα βράζει από μόνο του. πως να μην φτάσω στο σημείο να μετράω την θερμοκρασία του αφού μόλις έβαλα να παίξω ένα παιχνίδι της πλάκας άρχισε το κινητό να βγαζει φωτιες? λες να είχα κανένα άλλο λόγο να βάλω temp app? έτσι δλδ μου κάπνισε και άρχισα να ψάχνω από μονός μου? και όταν δίνω τόσα χρήματα δεν θέλω να έχω μια βραστή πατάτα στα χέρια μου χωρίς ιδιαίτερο ζόρι κι ολας.Τελος πάντων θα περιμένω και άλλες πιο αξιόλογες και εμπεριστατωμένες απαντήσεις και την δική σου την παραβλέπω γιατί δεν μου αρέσει ο τρόπος σου.Anyway ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σου .Και παρεμπίπτοντος δεν είναι το πρώτο κινητό που αγόρασα εδώ ένα κινητό της πλάκας το xperia active που είναι κλάσης κατώτερο από το g2 με το ίδιο παιχνίδι (clash of clans) δεν καταλάβαινε τίποτα .Το τετραπυρηνο στα 2 , 26 που δεν θα έπρεπε να ζορίζετε καθόλου το βρίσκεις λογικό να ζεματάει με ενα χαζοπαιχνιδο? εγώ πάντως όχι Edited by hadow
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου ούτε τρελαίνομαι ούτε τίποτα ούτε βέβαια θέλω να βράσω αυγά εγώ με το κινητό αυτό τα βράζει από μόνο του. πως να μην φτάσω στο σημείο να μετράω την θερμοκρασία του αφού μόλις έβαλα να παίξω ένα παιχνίδι της πλάκας άρχισε το κινητό να βγαζει φωτιες? λες να είχα κανένα άλλο λόγο να βάλω temp app? έτσι δλδ μου κάπνισε και άρχισα να ψάχνω από μονός μου? και όταν δίνω τόσα χρήματα δεν θέλω να έχω μια βραστή πατάτα στα χέρια μου χωρίς ιδιαίτερο ζόρι κι ολας.Τελος πάντων θα περιμένω και άλλες πιο αξιόλογες και εμπεριστατωμένες απαντήσεις και την δική σου την παραβλέπω γιατί δεν μου αρέσει ο τρόπος σου.Anyway ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σου

 

Αν μου ελεγες οτι ζεσταίνεται οταν μπαινεις Facebook/Twitter ή σε browsing θα σου έδινα δίκιο.

 

Στα παιχνίδια ειναι σύνηθες. Πριν λιγο επαιζα virtua tennis για μιση ωρα με Note 3 και ολη η οθονη ηταν αρκετα ζεστη καθως και πισω απ την καμερα. Ειναι φυσιολογικο. Ειδικα Το καλοκαίρι παίρνουν φωτιες τα κινητα με βαρια παιχνίδια και υψηλή εξωτερικη θερμοκρασία λόγω εποχης

Link to comment
Share on other sites

δεν μιλάω για βαριά παιχνίδια για το clash of clans μιλάω που είναι ξεφτίλα για τέτοιας κλάσης κινητό και ούτε μιλάω για το καλοκαίρι, 9 βαθμούς έχουμε έξω αυτή την στιγμή και ούτε μιλάω για το να ζεσταθεί απλά, εδώ μιλάμε για θερμοκρασία κοντά στα 70 που δεν φτάνουν επεξεργαστές 8core που τρέχουν δεκάδες εφαρμογές μαζί .Ε ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι είναι φυσιολογικό ,μπορεί να κάνω και λάθος τι να πω
Link to comment
Share on other sites

Για κανενα τσιπουράκι, μεσα ειμαι :D:D:D

 

εισαι και μερακλης βλεπω :p ,ορεξη να εχεις και απο τσιπουρο οσο θες, θα το εχω στα υποψιν , επι του θεματος τωρα μη βγαινουμε και off topic ;), αυριο μαλλον θα τα φλασαρω ολα με την ησυχια μου για ενα τελειο αποτελεσμα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

δεν μιλάω για βαριά παιχνίδια για το clash of clans μιλάω που είναι ξεφτίλα για τέτοιας κλάσης κινητό και ούτε μιλάω για το καλοκαίρι, 9 βαθμούς έχουμε έξω αυτή την στιγμή και ούτε μιλάω για το να ζεσταθεί απλά, εδώ μιλάμε για θερμοκρασία κοντά στα 70 που δεν φτάνουν επεξεργαστές 8core που τρέχουν δεκάδες εφαρμογές μαζί .Ε ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι είναι φυσιολογικό ,μπορεί να κάνω και λάθος τι να πω

 

Οταν λεω βαρύ παιχνίδι, δεν εννοω απαραιτητα μεγαλο σε μεγεθος. Π.χ με το dead trigger 2 η θερμοκρασία ειναι φυσιολογικη ενω το angry birds transformers και μου το ζεματαει και μου καταπινει την μπαταρια σε χρονο ρεκορ. Απ οσο εχω ακουσει το clash of clans ειναι αρκετα βαρυ.

 

Δοκιμασε κάποιο αλλο παιχνιδι και θα διαπιστωσεις εαν φταιει το συγκεκριμένο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και εγω απο εβδομάδα θα εχω στα χέρια μου το lg g2 και ήθελα να ρωτήσω μερικα πραγματάκια.Σκέφτομαι με το που το πάρω να του περάσω AOSP rom και ποιο συγκεκριμένα την CM11 Snapshot12 με τον στοκ kernel της CM.Θα ήθελα αν εχει δοκιμάσει κάποιος την CM να μου πει πως ρολάρει το κινητό,πως ειναι η αποδοση της κάμερας και της μπαταριας σε συγκριση με την stock ρομ της LG :)

 

AOSP η καλύτερη είναι η liquidsmooth... Πολύ καλή αυτονομία, παρόμοιας με στοκ. Για smoothness φυσικά δεν τίθεται καν σύγκριση! Αν σε ενδιαφέρει η κάμερα τότε ξεχνάς AOSP roms γενικά

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Ξυπνησα σημερα το πρωι και πηγα να ανοιξω την συσκευη αλλα τιποτα. Δοκιμασα να το ανοιξω αλλα δεν ανοιγει. Βοηθεια παιδια!!!!!

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Ξυπνησα σημερα το πρωι και πηγα να ανοιξω την συσκευη αλλα τιποτα. Δοκιμασα να το ανοιξω αλλα δεν ανοιγει. Βοηθεια παιδια!!!!!

 

Μήπως έχει μείνει από μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Ξυπνησα σημερα το πρωι και πηγα να ανοιξω την συσκευη αλλα τιποτα. Δοκιμασα να το ανοιξω αλλα δεν ανοιγει. Βοηθεια παιδια!!!!!

 

Κράτα το power κρατημένο 10 δευτερόλεπτα. Μέχρι να δεις το logo της LG. Αυτό που έπαθες λέγεται SOD

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει μείνει από μπαταρία;

 

Χθες το βραδυ ειχα 70κατι νομιζω. Αρα δεν νομιζω να τελειωσε σε μια νυχτα.

Κράτα το power κρατημένο 10 δευτερόλεπτα. Μέχρι να δεις το logo της LG. Αυτό που έπαθες λέγεται SOD

 

Δεν δουλεψε δυστυχως. Χθες ηταν ανοιχτο το κινητο και σημερα το ειδα απενεργοποιημενο. Δοκιμασα διαφουρους συνδυασμους με τα πληκτρα αλλα τιποτα. Το κινητο παραμενει κλειστο.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ ειχα 70κατι νομιζω. Αρα δεν νομιζω να τελειωσε σε μια νυχτα.

 

 

Δεν δουλεψε δυστυχως. Χθες ηταν ανοιχτο το κινητο και σημερα το ειδα απενεργοποιημενο. Δοκιμασα διαφουρους συνδυασμους με τα πληκτρα αλλα τιποτα. Το κινητο παραμενει κλειστο.

 

Δεν είπα για συνδυασμό. Σκέτο το power για πάνω από 10 sec.

Το έβαλες στο ρεύμα? Να μην ανοίγει με τίποτα, ούτε με παρατεταμένο κράτημα του power για μερικά δευτερόλεπτα χωρίς να πατάς άλλο κουμπί, τότε ή έχεις πιο σοβαρό πρόβλημα ή δεν έχεις μπαταρία. Δεν πάει κάπου αλλού το μυαλό μου.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα για συνδυασμό. Σκέτο το power για πάνω από 10 sec.

Το έβαλες στο ρεύμα? Να μην ανοίγει με τίποτα, ούτε με παρατεταμένο κράτημα του power για μερικά δευτερόλεπτα χωρίς να πατάς άλλο κουμπί, τότε ή έχεις πιο σοβαρό πρόβλημα ή δεν έχεις μπαταρία. Δεν πάει κάπου αλλού το μυαλό μου.

 

Tωρα που μιλαμε το εχω συνδεμενο με pc.

Δεν δουλεψε αυτο που ειπες με το power για 10 sec.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...