Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστω το εκανα με την εφαρμογη και θα το κανω και με το twrp

Με την εφαρμογη, θα τη βρεις σ' αυτο το φακελο, αντεγραψε το και στο pc

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι μου ηρθε και εκανα wipe dalvik,cache για να ξαναπερασω τον dori 9.2 και τρωω συνεχομενα sod μολις μπαινω στην εφαρμογη του facebook.δεν ειχα ποτε sod με dori.

Καμμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει??

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογη, θα τη βρεις σ' αυτο το φακελο, αντεγραψε το και στο pc

 

εκανα τον πιο μεσα φακελο και το ανεβασα ηδη μαζι με την εφαρμογη,θα το κανω και με το twrp για παν ενδεχομενο,

 

για να χαμηλωσω την nav bar ,επειδη δεν θελω ακομη να βαλω ls ,με το g2 tweaks την χαμηλωνω?

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Είναι όπως λέμε deep για deep...????? Xaxaxaxaxaaaaaaaa... Χιούμορ κάνω....

Χαχαχα Οκ .!

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά κανένα θέματακι για την cloudy 2,1???να περάσω με g3 tweaks

Link to comment
Share on other sites

εκανα τον πιο μεσα φακελο και το ανεβασα ηδη μαζι με την εφαρμογη,θα το κανω και με το twrp για παν ενδεχομενο,

 

για να χαμηλωσω την nav bar ,επειδη δεν θελω ακομη να βαλω ls ,με το g2 tweaks την χαμηλωνω?

Αν εχεις G2 based rom, ναι! Αν εχεις G3 port rom το G3 Tweaks!

Παλαιοτερα ομως ηθελε την paid version, δεν ξερω αν ισχυει ακομη αυτο! Εγω εχω αγορασμενα και τα δυο:p

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις stock G2 rom, δεν θα βρεις αυτη την επιλογη! Αν εχεις custon rom θα τη βρεις στις "Επιλογες προγραμματιστη" και......

 

Αν βάλουμε Art μετά ξανά γυρίζουμε σε Dalvik χωρείς πρόβλημα

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι την στοκ εχω ακομη,πριν λιγο το ρουταρα με λιγα βασανα,ας ειναι καλα ενας φιλος και το team viewer γιατι ο οδηγος ειναι λιγο ασαφης να το πω κομψα
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλουμε Art μετά ξανά γυρίζουμε σε Dalvik χωρείς πρόβλημα

Αν και λογω xposed δεν εχω δοκιμασει το art, νομιζω η επαναφορα σε dalvik γινεται χωρις προβλημα! Απλα, οταν το γυρισεις σε art, αν δεν κανω λαθος, επανεκκινει τη συσκευη και προσαρμοζει τις εφαρμογες σου στο νεο runtime!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, σε art πως το βάζουμε; όσο για τον κερνελ μείνε όπως είσαι, άποψή μου φυσικά ;)

 

Kαλο θα ειναι να το κανεις πριν κανεις οτιδηποτε δηλαδη πριν εγκαταστησεις εφαρμογες κτλ πιο πολυ για να μην σου καθυστερησει.

Αλλιως δεν εχει θεμα και μετα να το γυρισεις. Πας σε developer options και αλλαζεις το runtime dalvik σε art.

Κανει την 2πλασια ωρα να κανει update android apps (στην αρχη) αλλα μετα αξιζει τον κοπο.

Παει πραγματικα σφαιρα το τηλεφωνο.

ΒΑΣΙΚΟ: Στην εγκατασταση βαζεις deodexed και οχι odexed οταν περνας την rom (στο γραφει κιολας απο κατω για art)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν βάλουμε Art μετά ξανά γυρίζουμε σε Dalvik χωρείς πρόβλημα

 

Γυρναει κανονικα Μαριε δεν εχει θεμα οπως σου ειπε και ο titaras αλλα το ιδανικο θα ειναι flash rom deodexed και μετα πριν βαλεις εφαρμογες η οτιδηποτε να το γυρισεις σε art. Μετα κανε οτι θες! ;)

Μονο μου παραπονο το xposed οχι τιποτα αλλο αλλα το χρησιμοποιουσα για μειωση των πληκτρων και call recorder.

Επισης μετα απο επικοινωνια μου με pm με αξιολογο developer στους xda (θα μου επιτρεψετε να μην πω το nick του) μου προτεινε να μην βαζουμε πλεον dori λογω του οτι ναι μεν ασχολειται αλλα δεν μπορει να σταθεροποιησει τον kernel του μιας και ψαχνει ακομα και το παραμικρο. Μου προτεινε η στοκ η bruce.

Εγω ετσι κι αλλιως δεν βαζω dori γιατι δεν το ψαχνω οπως εσεις, πιο πολυ για εσας το αναφερω. :)

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα Οκ .!

 

δηλ τι θα του πω..?? σε εκτιμω deep για deep..!!!xaxaxaxaxaxxaxaxaxxaaaaa

 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλο θα ειναι να το κανεις πριν κανεις οτιδηποτε δηλαδη πριν εγκαταστησεις εφαρμογες κτλ πιο πολυ για να μην σου καθυστερησει.

Αλλιως δεν εχει θεμα και μετα να το γυρισεις. Πας σε developer options και αλλαζεις το runtime dalvik σε art.

Κανει την 2πλασια ωρα να κανει update android apps (στην αρχη) αλλα μετα αξιζει τον κοπο.

Παει πραγματικα σφαιρα το τηλεφωνο.

ΒΑΣΙΚΟ: Στην εγκατασταση βαζεις deodexed και οχι odexed οταν περνας την rom (στο γραφει κιολας απο κατω για art)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γυρναει κανονικα Μαριε δεν εχει θεμα οπως σου ειπε και ο titaras αλλα το ιδανικο θα ειναι flash rom deodexed και μετα πριν βαλεις εφαρμογες η οτιδηποτε να το γυρισεις σε art. Μετα κανε οτι θες! ;)

Μονο μου παραπονο το xposed οχι τιποτα αλλο αλλα το χρησιμοποιουσα για μειωση των πληκτρων και call recorder.

Επισης μετα απο επικοινωνια μου με pm με αξιολογο developer στους xda (θα μου επιτρεψετε να μην πω το nick του) μου προτεινε να μην βαζουμε πλεον dori λογω του οτι ναι μεν ασχολειται αλλα δεν μπορει να σταθεροποιησει τον kernel του μιας και ψαχνει ακομα και το παραμικρο. Μου προτεινε η στοκ η bruce.

Εγω ετσι κι αλλιως δεν βαζω dori γιατι δεν το ψαχνω οπως εσεις, πιο πολυ για εσας το αναφερω. :)

Calling recorder το έχει από μονη της...λίγο το κακο Γιώργο.

Εγώ ουτος ή άλλως δουλεύω δυο εβδομάδες την Cloudy Stok 2.6 χωρίς xposed και έτσι την γύρισα σε art. Πραγματικά απίστευτη ταχύτητα!

Link to comment
Share on other sites

Kαλο θα ειναι να το κανεις πριν κανεις οτιδηποτε δηλαδη πριν εγκαταστησεις εφαρμογες κτλ πιο πολυ για να μην σου καθυστερησει.

Αλλιως δεν εχει θεμα και μετα να το γυρισεις. Πας σε developer options και αλλαζεις το runtime dalvik σε art.

Κανει την 2πλασια ωρα να κανει update android apps (στην αρχη) αλλα μετα αξιζει τον κοπο.

Παει πραγματικα σφαιρα το τηλεφωνο.

ΒΑΣΙΚΟ: Στην εγκατασταση βαζεις deodexed και οχι odexed οταν περνας την rom (στο γραφει κιολας απο κατω για art)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γυρναει κανονικα Μαριε δεν εχει θεμα οπως σου ειπε και ο titaras αλλα το ιδανικο θα ειναι flash rom deodexed και μετα πριν βαλεις εφαρμογες η οτιδηποτε να το γυρισεις σε art. Μετα κανε οτι θες! ;)

Μονο μου παραπονο το xposed οχι τιποτα αλλο αλλα το χρησιμοποιουσα για μειωση των πληκτρων και call recorder.

Επισης μετα απο επικοινωνια μου με pm με αξιολογο developer στους xda (θα μου επιτρεψετε να μην πω το nick του) μου προτεινε να μην βαζουμε πλεον dori λογω του οτι ναι μεν ασχολειται αλλα δεν μπορει να σταθεροποιησει τον kernel του μιας και ψαχνει ακομα και το παραμικρο. Μου προτεινε η στοκ η bruce.

Εγω ετσι κι αλλιως δεν βαζω dori γιατι δεν το ψαχνω οπως εσεις, πιο πολυ για εσας το αναφερω. :)

Εαν το γυρισουμε σε art δεν μπορουμε να βαλουμε ενα εξωτερικο προγραμμα call recorder;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Calling recorder το έχει από μονη της...λίγο το κακο Γιώργο.

Εγώ ουτος ή άλλως δουλεύω δυο εβδομάδες την Cloudy Stok 2.6 χωρίς xposed και έτσι την γύρισα σε art. Πραγματικά απίστευτη ταχύτητα!

 

Eχεις δικιο ειμαι ουφο μολις το βρηκα στις ρυθμισεις!! :rolleyes:

Επισης αν θελεις πιο γρηγορα animations πας στα developer options και τα γυρνας ολα σε 0.5x.

Θα δεις οτι ενω εχει animations τα κανει ολα πιο γρηγορα. Ομολογω οτι ο συνδυασμος art+animations ειναι οτι πιο γρηγορο εχω πιασει στα χερια μου απο κινητο μεχρι στιγμης. Δεν εχω δοκιμασει φυσικα aosp λογω καμερας.

Link to comment
Share on other sites

Eχεις δικιο ειμαι ουφο μολις το βρηκα στις ρυθμισεις!! :rolleyes:

Επισης αν θελεις πιο γρηγορα animations πας στα developer options και τα γυρνας ολα σε 0.5x.

Θα δεις οτι ενω εχει animations τα κανει ολα πιο γρηγορα. Ομολογω οτι ο συνδυασμος art+animations ειναι οτι πιο γρηγορο εχω πιασει στα χερια μου απο κινητο μεχρι στιγμης. Δεν εχω δοκιμασει φυσικα aosp λογω καμερας.

Γιωργάρα μου σε πιάνω αδιάβαστο...:p

Τα animations τα απενεργοποιω τελείως από εποχές Note2 (είναι το πρώτο πράγμα που ρυθμιζω στο τηλέφωνο).

Δοκίμασε το και θα δεις ακόμα μεγαλύτερη ταχύτητα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά:)

 

Αποφάσισα να φλασάρω σήμερα:D

 

Λοιπόν... αυτήν?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=50630979#post50630979

 

ή αυτήν?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2783192

 

Ποιά η γνώμη σας σε σχέση με μικροπροβλήματα κ.λ.π

 

Δεν ξέρω αγγλικά και κατ' επέκτασην δεν μπορώ να διαβάσω τα θέματα εκεί

 

Κάνω ότι λέει σωστά? (και στις 2 τα ίδια λέει)

 

Full Wipe (Dalvik, Cache, System & Data)

Flash KitKat baseband

Flash CloudyStock

Choose your variant in Aroma

Enjoy

 

Επίσης... αυτό εδώ τι είναι?

 

Choose your variant in Aroma

 

Πως το κάνω αυτό>

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά:)

 

Αποφάσισα να φλασάρω σήμερα:D

 

Λοιπόν... αυτήν?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=50630979#post50630979

 

ή αυτήν?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2783192

 

Ποιά η γνώμη σας σε σχέση με μικροπροβλήματα κ.λ.π

 

Δεν ξέρω αγγλικά και κατ' επέκτασην δεν μπορώ να διαβάσω τα θέματα εκεί

 

Κάνω ότι λέει σωστά? (και στις 2 τα ίδια λέει)

 

Full Wipe (Dalvik, Cache, System & Data)

Flash KitKat baseband

Flash CloudyStock

Choose your variant in Aroma

Enjoy

 

Επίσης... αυτό εδώ τι είναι?

 

Choose your variant in Aroma

 

Πως το κάνω αυτό>

 

Ευχαριστώ

Θα σου πρότεινα να βάλεις την cloudy g3 για μενα ειναι πιο καλή

Και αυτο που ρωτας ειναι οταν θα φλασαρης την ρομ μετα τα wipe φυσικα να επιλέξεις το δικο σου μοντελο d802 δηλαδη και οχι κατι αλλο αλλιώς bootloop;)

 

Γιώργο δεν ξερω ποιος σου το ειπε αλλα η 9.2 του dori δουλεύει υποδειγματικά φίλε!!!

Link to comment
Share on other sites

@Tsiv cloudy g3 και από μένα, άποψή μου μην αλλάξεις κερνελ, άσε αυτό της rom, καλημέρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαλο θα ειναι να το κανεις πριν κανεις οτιδηποτε δηλαδη πριν εγκαταστησεις εφαρμογες κτλ πιο πολυ για να μην σου καθυστερησει.

Αλλιως δεν εχει θεμα και μετα να το γυρισεις. Πας σε developer options και αλλαζεις το runtime dalvik σε art.

Κανει την 2πλασια ωρα να κανει update android apps (στην αρχη) αλλα μετα αξιζει τον κοπο.

Παει πραγματικα σφαιρα το τηλεφωνο.

ΒΑΣΙΚΟ: Στην εγκατασταση βαζεις deodexed και οχι odexed οταν περνας την rom (στο γραφει κιολας απο κατω για art)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γυρναει κανονικα Μαριε δεν εχει θεμα οπως σου ειπε και ο titaras αλλα το ιδανικο θα ειναι flash rom deodexed και μετα πριν βαλεις εφαρμογες η οτιδηποτε να το γυρισεις σε art. Μετα κανε οτι θες! ;)

Μονο μου παραπονο το xposed οχι τιποτα αλλο αλλα το χρησιμοποιουσα για μειωση των πληκτρων και call recorder.

Επισης μετα απο επικοινωνια μου με pm με αξιολογο developer στους xda (θα μου επιτρεψετε να μην πω το nick του) μου προτεινε να μην βαζουμε πλεον dori λογω του οτι ναι μεν ασχολειται αλλα δεν μπορει να σταθεροποιησει τον kernel του μιας και ψαχνει ακομα και το παραμικρο. Μου προτεινε η στοκ η bruce.

Εγω ετσι κι αλλιως δεν βαζω dori γιατι δεν το ψαχνω οπως εσεις, πιο πολυ για εσας το αναφερω. :)

Ωραίος, σημαντικές και χρήσιμες πληροφορίες, ευχαριστούμε φίλε

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ manthosffvll και dimtz:)

 

Κέρνελ ούτως ή άλλως δεν βάζω - δεν το ψάχνω τόσο πολύ

 

 

 

Cm security k cm cleaner!

Σε ευχαριστώ πολύ . Είναι οκ αυτά ? ή μήπως δημιουργούν κανένα πρόβλημα στην συσκευή?

 

 

Thanks

 

Για κοιτάξτε λίγο εδώ...

 

http://www.greeceandroid.gr/dev/1465-my-android-device-is-slow

Link to comment
Share on other sites

Eχεις δικιο ειμαι ουφο μολις το βρηκα στις ρυθμισεις!! :rolleyes:

Επισης αν θελεις πιο γρηγορα animations πας στα developer options και τα γυρνας ολα σε 0.5x.

Θα δεις οτι ενω εχει animations τα κανει ολα πιο γρηγορα. Ομολογω οτι ο συνδυασμος art+animations ειναι οτι πιο γρηγορο εχω πιασει στα χερια μου απο κινητο μεχρι στιγμης. Δεν εχω δοκιμασει φυσικα aosp λογω καμερας.

Και 'γω ενας απ' τους λογους Γιωργο που εχω το xposed, ειναι ο ευκολος τροπος ρυθμισης της nav bar!

Υπαρχει ομως και αυτο:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2796354

αλλα δεν τα εχω δοκιμασει! Τα φλασαρεις απο recovery. Αν τα δοκιμασεις (παρε ομως πρωτα ενα nandroid backup για σιγουρια) ενημερωσε μας. Με "ψηνει" και μενα καιρο τωρα η δοκιμη του art!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φλάσαρα CloudyG3 2.1 σε art:D

 

Πραγματικά πολύυυυυ γρήγορο (ακόμα στήνω βέβαια , έχω πολύ δρόμο ακόμα για να το κάνω όπως το θέλω)

 

Δύο ερωτήσεις προς το παρόν...

 

1) υπάρχουν τα binaries για την κάμερα ή πρέπει να φλασάρω κάτι?

 

2)Γίνεται να αλλάξω τις λειτουργίες των nav buttons?

 

Δηλαδή πατώντας τα να κάνουν άλλες λειτουργίες από αυτές που είναι τώρα...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδες να ρωτησω . εχω θεμα με μπαταρια . δεν θα πω πια ρομ και ποιον κερνελ εχω τωρα αλλα θελω να μου πειτε απο την εμπειρια χρησης σας τι να βαλω . δεν παιζω παιχνιδια καθολου , χρησιμοποιω αρκετο data και κυριως 4g και μιλαω περιπου μιαμιση ωρα το 2ημερο . δεν με νοιαζει αν θα φαινεται στοκ ή g3 . απλα ψαχνω κατι που να κραταει γιατι ενω στην αρχη κραταγε, τωρα την μερα την βγαζω με δυσκολια (20 ωρες αναμονη με 3 ωρες οθονη ) και τελος να πω οτι εχω μονο ενα wakelock που μου εχει μαμισει τα παντα . το ονομα αυτου WifiOffDealayIfNotUsed κατω απο το android system

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φλάσαρα CloudyG3 2.1 σε art:D

 

Πραγματικά πολύυυυυ γρήγορο (ακόμα στήνω βέβαια , έχω πολύ δρόμο ακόμα για να το κάνω όπως το θέλω)

 

Δύο ερωτήσεις προς το παρόν...

 

1) υπάρχουν τα binaries για την κάμερα ή πρέπει να φλασάρω κάτι?

 

2)Γίνεται να αλλάξω τις λειτουργίες των nav buttons?

 

Δηλαδή πατώντας τα να κάνουν άλλες λειτουργίες από αυτές που είναι τώρα...

 

Ευχαριστώ

 

1ον: Τα binaries υπαρχουν, δεν περνας κατι αλλο.

2ον: Νομιζω πρεπει να γινεται το G3Tweaks. Αλλα δυστυχως θελει xposed, που λογω art δεν μπορεις να το βαλεις. Δεν εχω στο μυαλο μου αλλο τροπο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδες να ρωτησω . εχω θεμα με μπαταρια . δεν θα πω πια ρομ και ποιον κερνελ εχω τωρα αλλα θελω να μου πειτε απο την εμπειρια χρησης σας τι να βαλω . δεν παιζω παιχνιδια καθολου , χρησιμοποιω αρκετο data και κυριως 4g και μιλαω περιπου μιαμιση ωρα το 2ημερο . δεν με νοιαζει αν θα φαινεται στοκ ή g3 . απλα ψαχνω κατι που να κραταει γιατι ενω στην αρχη κραταγε, τωρα την μερα την βγαζω με δυσκολια (20 ωρες αναμονη με 3 ωρες οθονη ) και τελος να πω οτι εχω μονο ενα wakelock που μου εχει μαμισει τα παντα . το ονομα αυτου WifiOffDealayIfNotUsed κατω απο το android system

Αν σου κανει τοσο "ζημια" στη μπαταρια, κατεβασε το "Disable servises", και αν το βρεις, ξετσικαρισε το!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...