Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλα ακολουθησε αυτα που σου ειπα κατα γραμμα και δεν νομιζω να εχεις προβλημα....Οσο για το service εφοσον δεν υπαρχει root και ειναι ευρωπαικο το κινητο στο φτιαχνουν δωρεαν....Εννοειται παντα να ειναι εντος εγγυησης

Το κινητό είναι ασιατικό και δεν έχει εγγύηση. Το είχα πάρει από digivire που μάλλον έκλεισε/χρεοκόπησε/εξαφανίστηκε οπότε πάπαλα η εγγύηση. Εννοείται θα πληρώσω και δεν έχω πρόβλημα για αυτό, απλά μη μου πουν ότι δεν μπορούν να το αναλάβουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΕΦΤΙΑΞΕ (προς το παρόν)!!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Θα προσπαθήσω να περάσω και το backup αργότερα το βράδυ να δω αν σώθηκε τίποτα από contacts κλπ!

Edited by farenight
Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το κινητό είναι ασιατικό και δεν έχει εγγύηση. Το είχα πάρει από digivire που μάλλον έκλεισε/χρεοκόπησε/εξαφανίστηκε οπότε πάπαλα η εγγύηση. Εννοείται θα πληρώσω και δεν έχω πρόβλημα για αυτό, απλά μη μου πουν ότι δεν μπορούν να το αναλάβουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΕΦΤΙΑΞΕ (προς το παρόν)!!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!Θα προσπαθήσω να περάσω και το backup αργότερα το βράδυ να δω αν σώθηκε τίποτα από contacts κλπ!

Εφτιαξε με αυτα που σου ειπα ετσι ;;; Εκανες ολα τα παραπανω δηλαδη;;;;Σε ρωταω γιατι μου κανει εντυπωση ποσο λιγο χρονο σου πηρε.....

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

To επομενο βημα νομιζω μπορεις να το κανεις ευκολα: 2 πραγματα μονο... Να εχεις εγκατεστημενο το Flashtool 2014, αν το εχεις βγαλτο και κατεβασε το ξανα απο εδω http://www.mediafire.com/download/fwrcd3pdj0svjtb/LG+Flash+Tool+2014.zip και φυσικα να εχεις εγκατεστημενους τους lg drivers... Μετα οταν κατεβει το firmware θα το βαλεις μεσα στο φακελο LG Flash Tool 2014 ...... Ο φακελος LG Flash Tool 2014 ειναι αυτος που θα εχεις ξεζιπαρει πριν απο το link που σου παραθεσα πιο πανω (mediafire) .... Τελος βαζεις το κινητο σε download mode και τρεχεις το προγραμμα LGFlashTool2014 το οποιο ειναι μεσα στο φακελο LG Flash Tool 2014 (εκει εχουμε βαλει και το stock firmware που κατεβασες) και πατας CSE flash .... Αυτα απο μενα καλη επιτυχια...

Υ.Γ : Ενημερωσε με για το πως πηγαν τα πραγματα οταν τελειωσεις

 

farenight Κανε αυτά που σου γράφει ο razorkop και θα το επαναφέρεις, το είχα πάθει και εγώ αυτό ακριβός και το επανέφερα (μετά απο 2 ώρες προσπαθειών) με LG Flash Tool 2014 ;) ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΣ ΣΤΟ SERNICE.....;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξε με αυτα που σου ειπα ετσι ;;; Εκανες ολα τα παραπανω δηλαδη;;;;Σε ρωταω γιατι μου κανει εντυπωση ποσο λιγο χρονο σου πηρε.....

Ναι, τις οδηγίες σου ακολούθησα. 20 λεπτά να κατέβει η rom, τους drivers τους είχα, και το φλασάρισμα το έκανα γρήγορα γιατί το έχω κάνει 100 φορές από χτες προσπαθώντας μόνος μου! Σε ευχαριστώ και πάλι.

 

Υ.Γ. Τώρα δε δέχεται τη sim μου αλλά φαντάζομαι με ένα restart θα στρώσει.

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τις οδηγίες σου ακολούθησα. 20 λεπτά να κατέβει η rom, τους drivers τους είχα, και το φλασάρισμα το έκανα γρήγορα γιατί το έχω κάνει 100 φορές από χτες προσπαθώντας μόνος μου! Σε ευχαριστώ και πάλι.

 

Υ.Γ. Τώρα δε δέχεται τη sim μου αλλά φαντάζομαι με ένα restart θα στρώσει.

Να σαι καλα φιλε δεν κανει τιποτα...Κανε ενα restart για την sim....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ειδατε παιδια:

http://www.phonearena.com/news/LG-G2-will-be-updated-to-Android-5.0-Lollipop-sometime-after-the-G3_id62198

Για να δουμε πότε......

 

Με τη τιμη μου εχει τωρα το G2 εαν του δωσει τετοια υποστηριξη θα κανει τρελες πωλησεις.

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απλα ακολουθησε αυτα που σου ειπα κατα γραμμα και δεν νομιζω να εχεις προβλημα....Οσο για το service εφοσον δεν υπαρχει root και ειναι ευρωπαικο το κινητο στο φτιαχνουν δωρεαν....Εννοειται παντα να ειναι εντος εγγυησης

 

:blink: για καντο πιο λιανα :lol: αυτο , γιατι αυριο θα παρω LG να το στειλω το δικο μου , δεν εχω root τωρα , ειμαι με stock. Αλλα root ειχα κανει παλια !

Link to comment
Share on other sites

:blink: για καντο πιο λιανα :lol: αυτο , γιατι αυριο θα παρω LG να το στειλω το δικο μου , δεν εχω root τωρα , ειμαι με stock. Αλλα root ειχα κανει παλια !

Διαβασε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=380357 ..... Με την μονη διαφορα σε αυτα που θα διαβασεις ειναι οτι το LG G2 32GB το καλυπτει πλεον το service .... Οσον αφορα το root εφοσον εχεις ξαναπερασει το stock firmware της συσκευης σου με το flashtool2014 το κινητο θα ειναι οπως το πηρες ....Με λιγα λογια δεν θα εχεις προβλημα με την εγγυηση....

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,αγόρασα σήμερα μεταχειρισμένο το g2,αλλά είναι rooted και θέλω να το επαναφέρω για να είμαι καλυμμένος με εγγύηση.Το τηλέφωνο είναι north europe(6NE) και έχει 4.4.2 έκδοση.Αν ακολουθήσω τον οδηγό που αναφέρεται στη σελίδα των οδηγών και τροποποίησης συσκευής είμαι εντάξει;ρωτάω γιατί στον οδηγό για unroot αναφέρει έκδοση 4.2.2 jelly bean.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,αγόρασα σήμερα μεταχειρισμένο το g2,αλλά είναι rooted και θέλω να το επαναφέρω για να είμαι καλυμμένος με εγγύηση.Το τηλέφωνο είναι north europe(6NE) και έχει 4.4.2 έκδοση.Αν ακολουθήσω τον οδηγό που αναφέρεται στη σελίδα των οδηγών και τροποποίησης συσκευής είμαι εντάξει;ρωτάω γιατί στον οδηγό για unroot αναφέρει έκδοση 4.2.2 jelly bean.Ευχαριστω

 

Αν διαβασεις λιγα ποστ πιο πισω, αναφερουν τα παιδια τη διαδικασια για φλασαρισμα stock rom με flash tool 2014 (στην ουσια unroot), επισης αναφερεται και ο τροπος αναζητησης της official rom που φοραει η συσκευη σου.

Θα την κατεβασεις και θα την περασεις!

Link to comment
Share on other sites

Eβγαλα νέο συγκριτικο camera G2 vs Lumia 925 για οποιον ενδιαφέρεται εδώ (2 σελιδες)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=241562&page=196

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=241562&page=197

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,αγόρασα σήμερα μεταχειρισμένο το g2,αλλά είναι rooted και θέλω να το επαναφέρω για να είμαι καλυμμένος με εγγύηση.Το τηλέφωνο είναι north europe(6NE) και έχει 4.4.2 έκδοση.Αν ακολουθήσω τον οδηγό που αναφέρεται στη σελίδα των οδηγών και τροποποίησης συσκευής είμαι εντάξει;ρωτάω γιατί στον οδηγό για unroot αναφέρει έκδοση 4.2.2 jelly bean.Ευχαριστω

 

Φιλε πολυ χοντρικα κατεβασεις την τελευταια στοκ 20g και την περνας με lf flash tool 2014 δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5718344#post5718344 και εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5719062#post5719062 Οτι αλλη απορεια εχεις εδω ειμαστε να σε βοηθησουμε...!!!

 

Ασχετο εβγαλα το απογευμα απο την πριζα το κινητο και χωρις χρηση καθολου εδω και 4 ωρες και 10 λεπτα περιπου ειναι ακομα 100% ... !!! :X :p

 

Παιδια μια βοηθεια !!Μολις παρατηρησα οτι απο το μενου παω ρυθμισεις παω να ανοιθξω της επιλογες προγραμματιστη και ενο της ειχα ανοιξει απο καιρο μετα ενδιαμεσα κατι μαλλον εσβησα και το επιρεασα...Τωρα τι κανουμε ξερετε ποιο app συστυματος ειναι οι επιλογες προγραματιστη για να δω αν το εχω η το εχω σβησει η αλλιως τι κανω φλασαρισμα με το recovery την ρομ απο πανω χωρις wipes ?? :confused: :confused:

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

To επομενο βημα νομιζω μπορεις να το κανεις ευκολα: 2 πραγματα μονο... Να εχεις εγκατεστημενο το Flashtool 2014, αν το εχεις βγαλτο και κατεβασε το ξανα απο εδω http://www.mediafire.com/download/fwrcd3pdj0svjtb/LG+Flash+Tool+2014.zip και φυσικα να εχεις εγκατεστημενους τους lg drivers... Μετα οταν κατεβει το firmware θα το βαλεις μεσα στο φακελο LG Flash Tool 2014 ...... Ο φακελος LG Flash Tool 2014 ειναι αυτος που θα εχεις ξεζιπαρει πριν απο το link που σου παραθεσα πιο πανω (mediafire) .... Τελος βαζεις το κινητο σε download mode και τρεχεις το προγραμμα LGFlashTool2014 το οποιο ειναι μεσα στο φακελο LG Flash Tool 2014 (εκει εχουμε βαλει και το stock firmware που κατεβασες) και πατας CSE flash .... Αυτα απο μενα καλη επιτυχια...

Υ.Γ : Ενημερωσε με για το πως πηγαν τα πραγματα οταν τελειωσεις

 

Ευχαριστω για τη βοηθεια ολους.Τωρα κατεβαζω το fw και θα ακολουθησω τον οδηγο.

Ολα πηγαν καλα.Respect σε ολους

Edited by gfilip
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη δεν την παλευω αλλο με την μπαταρια μ εχει σπασει τα νευρα αφου με το ζορι κλεινω 15ωρο ξερεις κανεις ποσο κοστιζει η αλλαγη μπαταριας?συγνωμη αν ειμαι off topic.

Εσβησα εφαρμογες μειωσα λιγο την χρηση του κινητου αλλα τιποτα.το κινητο πλεον ειναι σαν εχω 1500mAh μπαταρια.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη δεν την παλευω αλλο με την μπαταρια μ εχει σπασει τα νευρα αφου με το ζορι κλεινω 15ωρο ξερεις κανεις ποσο κοστιζει η αλλαγη μπαταριας?συγνωμη αν ειμαι off topic.

Εσβησα εφαρμογες μειωσα λιγο την χρηση του κινητου αλλα τιποτα.το κινητο πλεον ειναι σαν εχω 1500mAh μπαταρια.

27 ευρω κοστιζει η αλλαγη της μπαταριας

Never give up
Link to comment
Share on other sites

εχουμε Dorimanx BETA 8.6.2 με overcloking την GPU στα 650Mhz

 

Δώσε link...!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δώσε link...!!!;)

http://www.dorimanx.com/LG-BETA/

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kατι που ανακαλυψε ο Μαριος και συμβαινει και σε μενα (εγω φοραω τωρα την sotmax) ειναι οτι στην xcam γραφει slowmotion αλλα στον video player δεν παιζει slowmotion ενω στην cloudyg3 επαιζε κανονικα. Το εχει συναντησει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Kατι που ανακαλυψε ο Μαριος και συμβαινει και σε μενα (εγω φοραω τωρα την sotmax) ειναι οτι στην xcam γραφει slowmotion αλλα στον video player δεν παιζει slowmotion ενω στην cloudyg3 επαιζε κανονικα. Το εχει συναντησει κανεις?

 

Όπως είσαι (sotmax) πέρνα XCamLG_512_g2 με τα xdabbeb_camera_binaries_stock_G2_4kUHD για να δούμε....θα δουλέψει...?

 

πέρασα CloudyStock_2.5 και δουλεύει κανονικά το slow motion και στην stock camera.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Όπως είσαι (sotmax) πέρνα XCamLG_512_g2 με τα xdabbeb_camera_binaries_stock_G2_4kUHD για να δούμε....θα δουλέψει...?

 

πέρασα CloudyStock_2.5 και δουλεύει κανονικά το slow motion και στην stock camera.

 

Όχι δυστυχως τιποτα. Φλασαρα το 1.0.0. version γιατι είναι για g2 based roms και τον video player αλλα τιποτα.

Η cloudystock ξερουμε τι φοραει από binaries? φοραει τα τελευταια όπως και η cloudyg3?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχως τιποτα. Φλασαρα το 1.0.0. version γιατι είναι για g2 based roms και τον video player αλλα τιποτα.

Η cloudystock ξερουμε τι φοραει από binaries? φοραει τα τελευταια όπως και η cloudyg3?

 

Δεν γνωρίζω.....το μόνο που για την cloudystock ξέρω είναι ότι είχε βγει πολύ ποιο πριν απο την cloudyg3.

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβαζω να δουμε. Καποιος τροπος θα υπαρχει να βλεπουμε μεσα ποια binaries-drivers φοραει η καθε ρομ. Παντως εχω χασει την μπαλα με τα binaries ktl.....η sotmax ειναι πολυ καλη αλλα δεν δουλευει το slowmotion και θελω να δουλευουν ολα. Δεν εχω ιδεα ποια να βαλω τωρα. Ειμαι αναμεσα σε cloudystock και optimus 1.4 αλλα αν θυμαμαι καλα καποιος ελεγε εδω οτι δεν ειναι ενημερωμενα ta binaries.
Link to comment
Share on other sites

Την κατεβαζω να δουμε. Καποιος τροπος θα υπαρχει να βλεπουμε μεσα ποια binaries-drivers φοραει η καθε ρομ. Παντως εχω χασει την μπαλα με τα binaries ktl.....η sotmax ειναι πολυ καλη αλλα δεν δουλευει το slowmotion και θελω να δουλευουν ολα. Δεν εχω ιδεα ποια να βαλω τωρα. Ειμαι αναμεσα σε cloudystock και optimus 1.4 αλλα αν θυμαμαι καλα καποιος ελεγε εδω οτι δεν ειναι ενημερωμενα ta binaries.

 

Εγώ είχα και παλιά cloudystock και πήγα στην CloudyG3 2,0 μόνο για την camera;) Μετά που βγήκε η XCamLG 512 g2 + τα xdabbeb camera binaries έβαλα την μαμά stock Rom France D80220D όπου εκεί δεν έτρεχε το slow motion. Μετά έφαγα ''φλασια'':w00t: και θυμήθηκα την CloudyStock_2.5 όπου έτρεχαν όλα σωστά.;) την πέρασα και όλα o.k.:up:

 

Τώρα τρέχω : CloudyStock_2.5 & Kernel-Dorimanx-V8.6.2-KK- beta

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχως τιποτα. Φλασαρα το 1.0.0. version γιατι είναι για g2 based roms και τον video player αλλα τιποτα.

Η cloudystock ξερουμε τι φοραει από binaries? φοραει τα τελευταια όπως και η cloudyg3?

Άλλαξες την ταχύτητα αναπαραγωγής??? Μια μιλάμε πάντα για τον στοκ video player.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...