Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην seven 1.9.1 rom δεν μπορώ να εγκαταστήσω το greenify και το titanium παίζει ρόλο ότι είναι art και μάλλον δεν δουλεύουν και τα xposed.Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στην seven 1.9.1 rom δεν μπορώ να εγκαταστήσω το greenify και το titanium παίζει ρόλο ότι είναι art και μάλλον δεν δουλεύουν και τα xposed.Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει :)

Σωστά υποθέτεις.... Με art δε δουλεύει το xposed. Γύρισε σε dalvik και εγκατέστησε το αν θες.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σωστά υποθέτεις.... Με art δε δουλεύει το xposed. Γύρισε σε dalvik και εγκατέστησε το αν θες.

Γι'αυτό δεν μπορώ να εγκαταστήσω και το greenify;γυρνάει αυτή η ρομ σε dalvik η θα έχει θέματα;

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει σφάλμα-24

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2027663

 

αληθεια εκανες full wipe πριν βαλεις την seven rom;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2027663

 

αληθεια εκανες full wipe πριν βαλεις την seven rom;

Φυσικά φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

ok, γιατι κατι παρομοιο ειχα στο optimus g και μου ειχαν μεινει αρχεια απο εφαρμογες γιατι δεν εκανα wipes.

 

Ωραια η Seven Rom, προς το παρον δεν εχω παγωσει τιποτα, εχω βαλει τα μεηλ,fb messenger και τα λοιπα και κοιταω πως θα παει.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ο νεος dorimanx kernel η version 7.0, θα το βρεις εδω:

http://www.dorimanx.com/LG/

Προσοχη απλα να κατεβασεις τη σωστη εκδοση για τη συσκευη σου :)

Πριν λιγο τον φλασαρα και 'γω να δουμε τι "ψαρια" πιανει :lol:

Ειχα τον cloudy kernel 1.4....... θα δοκιμασω τωρα κι 'αυτον!

Απο ταχυτητα φαινεται σφαιρατος, απο θερμοκρασια και μπαταρια θα δουμε σε κανα δυο μερες!

Πολύ γρήγορα ζεσταίνεται ρε παιδιά με αυτον τον κερνελ!! Τι είναι αυτό??!!! Θα τον κρατήσω κάνα 2 μέρες να δω κ την μπαταρία του αλλά η θερμοκρασία δεν μου άρεσε.. ..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως ειναι ο interactive governor??? kernel καινουργιος?? που τον βρισκω?? και αυτος σε σχεση με τον 1,4 που εβγαλε ο cloydy??

 

Ειναι ο νεος dorimanx kernel η version 7.0, θα το βρεις εδω:

http://www.dorimanx.com/LG/

Προσοχη απλα να κατεβασεις τη σωστη εκδοση για τη συσκευη σου :)

Πριν λιγο τον φλασαρα και 'γω να δουμε τι "ψαρια" πιανει :lol:

Ειχα τον cloudy kernel 1.4....... θα δοκιμασω τωρα κι 'αυτον!

Απο ταχυτητα φαινεται σφαιρατος, απο θερμοκρασια και μπαταρια θα δουμε σε κανα δυο μερες!

 

Απλά προς αποφυγή σύγχυσης. Άλλο ο dorimanx kernel και άλλο ο interactive governor. Όπως έχει γίνει η ερώτηση και η απάντηση μοιάζει λίγο λες και είναι το ίδιο και κάποιοι που δεν γνωρίζουν να μπερδευτούν. Σε όλους τους kernel που μπορείς να πειράξεις τις ρυθμίσεις τους μπορείς να επιλέξεις interactive ως governor αν δεν τον έχει από default.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πολύ γρήγορα ζεσταίνεται ρε παιδιά με αυτον τον κερνελ!! Τι είναι αυτό??!!! Θα τον κρατήσω κάνα 2 μέρες να δω κ την μπαταρία του αλλά η θερμοκρασία δεν μου άρεσε.. ..

 

δεν παιζει αυτο που λες.

 

παμε παρακατω

Link to comment
Share on other sites

Απλά προς αποφυγή σύγχυσης. Άλλο ο dorimanx kernel και άλλο ο interactive governor. Όπως έχει γίνει η ερώτηση και η απάντηση μοιάζει λίγο λες και είναι το ίδιο και κάποιοι που δεν γνωρίζουν να μπερδευτούν. Σε όλους τους kernel που μπορείς να πειράξεις τις ρυθμίσεις τους μπορείς να επιλέξεις interactive ως governor αν δεν τον έχει από default.

Ναι εχεις δικιο, εγω απαντησα οσο αφορα τον kernel και οχι για το τι ειναι interactive governor!

Αλλα ετσι οπως γραφτηκε (ο γραπτος λογος παρεξηγηται πολλες φορες) οντως "ακουγεται" αλλιως........ ειδικα σ' αυτους που δε γνωριζουν.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα mod για αυξηση ηχου σε kitkat root κινητο με στοκ ρεκοβερυ παιζει;

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Κανενα mod για αυξηση ηχου σε kitkat root κινητο με στοκ ρεκοβερυ παιζει;

 

και για cloudystock καποιο mod?

Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει αυτο που λες.

 

παμε παρακατω

 

Και γω σου λέω οτι παιζει...σε μένα τουλαχιστον! Δεν προλαβαινω να ανοιξω μια εφαρμογή. Του τύπου viber face ..και ζεσταίνεται απο πίσω!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες το είχα δει στην έκδοση 6.8 που δοκίμασα και γι αυτό τον άλλαξα, αλλά λένε ότι στην 7 έχει λυθεί.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τον εχεις βάλει δοκίμασε τον κ συ.. Να εχεις ο ίδιος άποψη... Θα τον αφήσω λιγες μέρες να δω πως παει γενικότερα...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κ κάτι άλλο. Ένας φίλος είχε ανεβάσει ενα αρχείο mixer path για τον ήχο. Βελτίωνε κατα πολύ τους ηχους.με αυτον τον κερνελ δεν παιζει.. Ενω στην cloudy .1.2 k 1.3 αλλα και με cloudystock που το ειχα..με τους μανισιους κερνελ επαιζε το αρχειακι κομπλε! Τώρα με αυτον δεν παιζει..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κ κάτι άλλο. Ένας φίλος είχε ανεβάσει ενα αρχείο mixer path για τον ήχο. Βελτίωνε κατα πολύ τους ηχους.με αυτον τον κερνελ δεν παιζει.. Ενω στην cloudy .1.2 k 1.3 αλλα και με cloudystock που το ειχα..με τους μανισιους κερνελ επαιζε το αρχειακι κομπλε! Τώρα με αυτον δεν παιζει..!!

Το αρχειακι δουλευει, απλα με τον dorimanx kernel σου "βαζει" και μια εφαρμογη με ονομα STweaks το οποιο ειναι οι ρυθμισεις του kernel.

Σ' αυτες τις ρυθμισεις λοιπον η ενταση των speakers ειναι ρυθμισμενη αρκετα χαμηλα.

Μπορεις ομως να πας και να την ανεβασεις οσο θελεις :) οπως και την ενταση των ακουστικων!

Εγω την ανεβασα τερμα και κοντεψε να βγει το ηχειο απ' εξω :lol:

Θα βρεις τη χρυση τομη, γιατι αν την ανεβασεις πολυ "χαλαει" ο ηχος.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κ κάτι άλλο. Ένας φίλος είχε ανεβάσει ενα αρχείο mixer path για τον ήχο. Βελτίωνε κατα πολύ τους ηχους.με αυτον τον κερνελ δεν παιζει.. Ενω στην cloudy .1.2 k 1.3 αλλα και με cloudystock που το ειχα..με τους μανισιους κερνελ επαιζε το αρχειακι κομπλε! Τώρα με αυτον δεν παιζει..!!

 

με cloudystock που εχω τωρα παιζει δηλαδη ε?υπαρχει λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...