Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια υπαρχει κανενα λινκ για να κατεβασω σε flashable zip την τελευτεα 4.4.2 με custom recovery?

Ρίξε αν θες μια ματιά εδώ, αν σου κάνει:

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-original-eur-80220h-kdz-to-recovery-t2941528

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρίξε αν θες μια ματιά εδώ, αν σου κάνει:

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-original-eur-80220h-kdz-to-recovery-t2941528

 

αυτο ακριβως! και εφαγα τοση ωρα και τιποτα δεν εκανα! να σαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Χαχα..κατάλαβα...πολύ πράγμα..το έφερες στα μέτρα σου..όποτε βρω χρόνο θα καω λίγο..

Και ταυτοχρονα εχω το GravityBox για να εχω την ταχυτητα του wifi ή των data συνεχεια στην status bar (KB/sec).

Και το πολυ βολικο volume rocker. Δηλαδη να ενεργοποιειται η οθονη και μεσω των κουμπιων του ηχου.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και ταυτοχρονα εχω το GravityBox για να εχω την ταχυτητα του wifi ή των data συνεχεια στην status bar (KB/sec).

Και το πολυ βολικο volume rocker. Δηλαδη να ενεργοποιειται η οθονη και μεσω των κουμπιων του ηχου.

Αυτά που γραφείς φιλέ τα έχει όλα απο μονη της η bliss 6.02

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που γραφείς φιλέ τα έχει όλα απο μονη της η bliss 6.02

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν τα εχει ολα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να βαλω την xcam 4k video record παια αρχεια ακριβως βαζω? φοραω SRKG2-4-10 λολιποπ

απο κερνελ να αφησω αυτον που εχει η ρομ η να βαλω dorimax? κερδιζω τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Όταν από σημείο χωρίς σήμα (πχ μετρό) βρεθώ σε σημείο με φουλ σήμα, το G2 αργεί να ανανεώσει το σήμα (πολλές φορές μπαινοβγαίνω σε airplane mode για να ψάξει για σήμα άμεσα)...υπάρχει κάποιος τρόπος/ εφαρμογή να του επιβάλλω να ανανεώνει το σήμα συχνότερα??

Κι ένα περίεργο...φαίνεται πως το G2 μου προτιμάει τη vodafone...Εξηγούμε, στο σπίτι μου έχω κακό σήμα και στο G2 με sim της wind έχω μόλις 1 γραμμή ενώ με sim της vodafone έχω 3 γραμμές. Με το lenovo a6000 συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο, έχω 1 γραμμή με vodafone και 3 γραμμές με wind! Είναι λογικό?? Δεν μπορεί να είναι ιδέα μου, είναι 2 ώρες που το δοκιμάζω εναλλάσσοντας τις δύο sim (εννοείται ότι αφήνω τα κινητά στο ίδιο σημείο)..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να βαλω την xcam 4k video record παια αρχεια ακριβως βαζω? φοραω SRKG2-4-10 λολιποπ

απο κερνελ να αφησω αυτον που εχει η ρομ η να βαλω dorimax? κερδιζω τιποτα?

Για κάμερα είναι πολύ καλή και αυτή του g3

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6582152

Για κερνελ στην srk οι περισσότεροι προτείνουν xceed 12a ή 14.

Αλλά και αυτός που έχει η ρομ είναι μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στη νεα ρομ του κωστα παρατηρησα οτι η περιστροφη οθονης απενεργοποιείτε μετα απο επανεκκίνηση. Συμβαινει σε κανεναν αλλον;

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Ποιον κερνελ θεωρειτε καλυτερο για διαχειριση της μνημης (ή ποια ρομ) και με τι ρυθμισεις;

Φοραω την αγαπημενη μου ff stock v1.0 αλλα ενω απο επανεκκινηση εχω 700mb ram διαθεσιμη, 5-6 εφαρμογες να ανοιξω αρχιζει και ψιλολαγγαρει το κινητο κι αδειαζω την μνημη για να επανελθει.

Την εχω με τον δικο της κερνελ.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στη νεα ρομ του κωστα παρατηρησα οτι η περιστροφη οθονης απενεργοποιείτε μετα απο επανεκκίνηση. Συμβαινει σε κανεναν αλλον;

Ναι, τώρα που το είπες το πρόσεξα και εγώ... φυσικά μικρο το κακό, από την στιγμή που (για μένα) είναι η καλύτερη και πιο γρήγορη ρομ που έχω βάλει, (τα συνδυάζει όλα)

Link to comment
Share on other sites

Ποιον κερνελ θεωρειτε καλυτερο για διαχειριση της μνημης (ή ποια ρομ) και με τι ρυθμισεις;

Φοραω την αγαπημενη μου ff stock v1.0 αλλα ενω απο επανεκκινηση εχω 700mb ram διαθεσιμη, 5-6 εφαρμογες να ανοιξω αρχιζει και ψιλολαγγαρει το κινητο κι αδειαζω την μνημη για να επανελθει.

Την εχω με τον δικο της κερνελ.

Για μενα η SRKG2 3.0 με xceed 14.

Δεν εχω χρησιμοποιησει την Google Edition που επισης ακουω καλα λογια.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κωστη μπραβο....την περασα..παρα πολυ καλη μπορω να πω .αλλα την εβγαλα γτ αυτο τ ασπρο παντου μου την δινει κ το θεωρω ασχημο...αποτυχια στην εμφανισει η LG. Η εμφανισει ειναι στον καθενα.τεσπα..παρα πολυ καλη δουλεια κ μπραβο σου..εισαι τρομερος.

 

Γυρισα σε ff1.3 αλλα δν βλεπω την επιλογη για να αλλαζω θεμα..για να μην σε πεδευω πες μου τι αφαιρεσες που προκαλει συτο και θ τ φτιαξω μονος μ.

 

Αα κ καπoιος οποιος μπορει ν μ δωσει το lgactionmanager apk το θελω για να λειτουργησει τ smart notice

 

Και παλι μπραβο σ γ ολα

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω. Το ασπρο του UX 5.0 ειναι απαραδεκτο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άσπρο ή μαύρο είναι θέμα γούστου, εμένα για παράδειγμα μου αρέσει το ασπρο πιο πολύ, το μαύρο το βαρέθηκα ;)

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Άσπρο ή μαύρο είναι θέμα γούστου, εμένα Για παράδειγμα μου αρέσει το αγόρι πιο πολύ, το μαύρο το βαρέθηκα ;)

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Για παράδειγμα μου αρέσει το αγόρι πιο πολύ, "

 

Συγνωμη αλλα εμενα μου αρεσει το κοριτσι πιο πολυ!

Πλακα σου κανω. Καταλαβα οτι το swipe παιζει παιχνιδια.

 

Οντως θεμα γουστου ειναι· ασπρο, μαυρο, πολυχρωμο, μινιμαλ, material, 3d, κτλ...

Προσωπικα προτιμω το σκουρο φοντο (holo πχ) γιατι ειναι πιο ξεκουραστο στο ματι και καταναλωνει λιγοτερη ενεργεια (ειδικα στις oled οθονες)

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

με τα πληκτρα πως θα μπω σε recovery?δε θυμαμαι τον συνδυασμο...εβαλα τη ρομ του κωστη κ δε κατεβαζει τιποτα απο play store...γιατι?εχω back up να γυρισω στην f&f v1.3 που ειχα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

με τα πληκτρα πως θα μπω σε recovery?δε θυμαμαι τον συνδυασμο...εβαλα τη ρομ του κωστη κ δε κατεβαζει τιποτα απο play store...γιατι?εχω back up να γυρισω στην f&f v1.3 που ειχα...

Ενταξει το επανεφερα...

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

"Για παράδειγμα μου αρέσει το αγόρι πιο πολύ, "

 

Συγνωμη αλλα εμενα μου αρεσει το κοριτσι πιο πολυ!

Πλακα σου κανω. Καταλαβα οτι το swipe παιζει παιχνιδια.

 

Οντως θεμα γουστου ειναι· ασπρο, μαυρο, πολυχρωμο, μινιμαλ, material, 3d, κτλ...

Προσωπικα προτιμω το σκουρο φοντο (holo πχ) γιατι ειναι πιο ξεκουραστο στο ματι και καταναλωνει λιγοτερη ενεργεια (ειδικα στις oled οθονες)

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Την πατησα... στο τελος θα με παρεξηγησουν κιολας........

Link to comment
Share on other sites

παιδια την xcam την εφαρμογη την βρισκουμε πουθενα η μονο να την αγορασουμε απο το playstore? γιατι δεν ειναι free...

Στο xda κοίταξε ☺.

Καλημέρα

 

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, εσείς που δουλεύετε την xcam , πήγα να τραβήξω βίντεο και με βγάζει ένα μήνυμα ότι άλλη εφαρμογή χρησιμοποιεί τον ήχο και δεν γράφει.τι παίζει και τι αλλάζω;

 

Στάλθηκε από το Tesla powered G2 D802 μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια την xcam την εφαρμογη την βρισκουμε πουθενα η μονο να την αγορασουμε απο το playstore? γιατι δεν ειναι free...

Να αγοράσεις τα settings γιατί το αξίζει ο δημιουργός

 

Στάλθηκε από το Tesla powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Και εγω φιλε ειχα αυτο το θεμα....μηπως εχεις το ok google from every screen(η καπως ετσι)ανοιχτο?Αν ναι δοκιμασε να το κλεισεις και δες αμα δουλεψε
Link to comment
Share on other sites

2 μέρες με cloudy 3.3 και dori 9.8 και το κινητό 2 φορές, 1 κάθε μέρα φριζαρει στα καλά καθούμενα. Δεν κάνει επανεκκίνηση, κολλάει ολόκληρο. Και θέλει πατημένο το κουμπί για να κάνει reboot. Μου φαίνεται γυρνάω σε stock kdz lollipop γιατί το τελευταίο freeze έγινε εν ώρα πλοήγησης... Και για να μη φύγει από το παράθυρο........... Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...