Jump to content

G2 (D802) : Οδηγοί τροποποίησης / βελτίωσης της συσκευής


elthis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι,κανένα παρόμοιο μήνυμα.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει ρε γαμ..το. Τα μόνα πράγματα που πείραξα στο κινητό ειναι το root που έκανα, το κολπάκι για την αύξηση της έντασης ήχου, και τέλος αυτό για την απόκυψη της nav bar. Τι να πω, έκανα και hard reset, ξαναπέρασα από την αρχή την official rom, και πάλι τα ίδια

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει ρε γαμ..το. Τα μόνα πράγματα που πείραξα στο κινητό ειναι το root που έκανα, το κολπάκι για την αύξηση της έντασης ήχου, και τέλος αυτό για την απόκυψη της nav bar. Τι να πω, έκανα και hard reset, ξαναπέρασα από την αρχή την official rom, και πάλι τα ίδια

 

Χμμμμ....ακομα και με την official παλι το ιδιο σου βγαζει??

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ....ακομα και με την official παλι το ιδιο σου βγαζει??

 

Ναι, με την official είμαι. Δεν άλλαξα ROM. Μετά την εγκατάσταση της official rom, όλα δουλεύουν καλά (συνδέοντας ακουστικά βγάζει τις γνωστές επιλογές). Μόλις όμως κάνω την τροποποίηση για να κρύψω την nav bar, τότε μου εμφανίζει το ηλίθιο μύνημα κάθε φορά που συνδέω ακουστικά

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

το βίντεο στην πρώτη σελίδα που λέει πως να κάνουμε root, γράφει για tmobile και verizon αν δεν κάνω λάθος. ισχύει φαντάζομαι και για unlocked τηλέφωνα έτσι? την τρίτη που θα μου έρθει το τηλέφωνο θα το κάνω root και θα βγάλω τα κουμπιά από κάτω τα navigation και θα το αφήσω έτσι προς το παρών. χωρίς custom rom. αργότερα που θα βγουν περισσότερες θα το κοιτάξω πάλι....

 

πήγα και το είδα από κοντά το τηλέφωνο και έπαθα σοκ με το λευκό! ως πρώην κάτοχος htc one δεν περίμενα να με εντυπωσιάσει έτσι, αλλά τελικά έκανα λάθος... τελικά η οθόνη είναι χάρμα όπως και οι λειτουργίες..... η lg έκανε πολύ καλό τηλέφωνο.... μεγάλη οθόνη σε μικρές διαστάσεις....

 

(όταν τρέχεις εφαρμογές θα πετάγονται τα κουμπιά navigation και θα πιάνουν χώρο στην οθόνη? στο htc one είχα επιλογή να τα απενεργοποιώ στο sense φαντάζομαι θα υπάρχει κάτι ανάλογο?)

 

αυτό δουλεύει? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gmd.hidesoftkeys

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

 

Λοιπόν δοκίμασα το GMD Auto Hide Soft Keys . Δουλεύει άψογα και είναι πολύ παραμετροποιήσιμο, αλλά δεν μου άρεσε που κλέβει χώρο από την οθόνη, και συγκεκριμένα πάνω από το Dock. Δουλεύω next launcher 3D lite.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

πιθανός να βάλω xposed framework και να ενεργοποιήσω τα κόκκινα μικρά κουμπάκια αν δω ότι δεν μου αρέσει

 

στον οδηγό της πρώτης σελίδας, ισχύει η διαδικασία κανονικά για unbranded τηλέφωνο έτσι? και δεν χρειάζεται να κατεβάσω κάποιο driver, απλά θα συνδέσω το κινητό στον υπολογιστή? γιατί λέει ο οδηγός στο link another neat root? δεν είναι full root? και τι γίνεται με το rootchecker? υπάρχει επίπτωση στην εγγύηση της συσκευής ή με την επιλογή trip rootchecker είσαι μια χαρά? τέλος, θα πρέπει να μην κάνεις καμία αναβάθμιση του κινητού ποτέ σε περίπτωση που κλείσουν την τρύπα?

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

↑ φυσικά ισχύει και για unbranded συσκευές...:)

 

Και μιας και το αναφέραμε πρόσθεσα τα links για το Xposed Framework που φυσικά κάνει παπάδες...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα την πήρα εχθές και γω τη συσκευή και οι πρώτες εντυπώσεις είναι αρκετά καλές χωρίς να έχω προλάβει να τη χρησιμοποιησω κανονικά. Θέλω να ρωτήσω επειδή το κινητό έχει γερμανική προέλευση και φοράει branded της Vodafone Γερμανίας ρομ μπορώ να περάσω με τον οδηγό της πρώτης σελίδας οποιαδήποτε Ευρώπαικη unbranded rom η θα έχω κάποιο πρόβλημα μετά; Είναι κάτι που πρέπει να προσέξω;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει να κάνω root με τον οδηγό στην 1η σελίδα?...Δεν θέλω να βάλω custom..Μόνο root..Να περάσω και CWM kai Xposed framework?...Τι προτείνετε? Από εγγύηση τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα. Μια ερώτηση στα παιδιά που έχουν κάνει το κολπάκι για απόκρυψη των κάτω κουμπιών (nav bar). Ότα σνδέεται τα ακουστικά στην συσκευή σας, μεφανίζεται μήπως κάποια παράξενο μύνημα "Η εφαρμογή Plug and Pop έχει σταματήσει" ή κάτι τέτοιο?

 

 

Και μένα το κάνει αυτό και πρέπει να οφείλεται στο ότι έκανα hide τα navigations buttons και στο LMT (πριν λειτουργούσε κανονικά). Θα το εξακριβώσω και θα σου πω.

Sony Ericsson NEO V 4.1.1 rooted
Link to comment
Share on other sites

για να σβήσετε το μήνυμα plug&pop απλά απενεργοποιήστε το με titanium back up (πληρωμένη έκδοση) ή με το app quarantine. οφείλετε στο gmd hide buttons, ή σε κάτι τέτοιο mod που αφορά το navigation bar.

ορίστε και μία φωτό που φαίνεται ότι το απενεργοποίησα

http://i40.tinypic.com/309tw2b.png

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και ευχαριστώ για όλα τα χρήσιμα κόλπα.

 

Είμαι λίγο απογοητευμένος από την ένταση του τηλεφώνου μου φαίνεται αρκετά χαμηλή... ακολούθησα τον οδηγό για την αύξηση της έντασης άλλα έχω την εντύπωση πως δεν είδα καμιά διαφορά. Υπάρχει κάποια ένδειξη που να καταλαβαίνουμε ότι όντως αυτό το hack έχει εφαρμοστεί ? Επίσης μήπως υπάρχει κάποιο module στο xposed που να το κάνει αυτόματα ?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και ευχαριστώ για όλα τα χρήσιμα κόλπα.

 

Είμαι λίγο απογοητευμένος από την ένταση του τηλεφώνου μου φαίνεται αρκετά χαμηλή... ακολούθησα τον οδηγό για την αύξηση της έντασης άλλα έχω την εντύπωση πως δεν είδα καμιά διαφορά. Υπάρχει κάποια ένδειξη που να καταλαβαίνουμε ότι όντως αυτό το hack έχει εφαρμοστεί ? Επίσης μήπως υπάρχει κάποιο module στο xposed που να το κάνει αυτόματα ?

 

ευχαριστώ

 

Το μόνο τεστ που υπάρχει είναι τα αυτιά μας...:)

Όλοι έχουν επισημάνει ότι δουλεύει.

Προσοχή,όχι όμως σε Bluetooth ακουστικά!Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο ακόμα.

Έσβησες τη κατάληξη στο αρχείο που κατέβασες όταν το έκανες αντικατάσταση;

Xposed module δεν υπάρχει επίσης.

 

Να επισημάνω κάτι που το έχω γράψει πολλές φορές και δε το γνωριζουν αρκετοί.

Υπάρχει Ευρωπαϊκή οδηγία (δε ξέρω αν είναι νόμος/διάταξη ή οτιδήποτε τέτοιο) που ορίζει ανώτατη τιμή ήχου για κινητά.

Άρα τα χέρια της LG και των άλλων εταιριών είναι σχετικά δεμένα.

Βέβαια η ένταση του ήχου είναι default λίγο μεγαλύτερη από Samsung, άρα δε χρειάζεται να παραπονιόμαστε...:)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο τεστ που υπάρχει είναι τα αυτιά μας...:)

Όλοι έχουν επισημάνει ότι δουλεύει.

Προσοχή,όχι όμως σε Bluetooth ακουστικά!Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο ακόμα.

Έσβησες τη κατάληξη στο αρχείο που κατέβασες όταν το έκανες αντικατάσταση;

Xposed module δεν υπάρχει επίσης.

 

Να επισημάνω κάτι που το έχω γράψει πολλές φορές και δε το γνωριζουν αρκετοί.

Υπάρχει Ευρωπαϊκή οδηγία (δε ξέρω αν είναι νόμος/διάταξη ή οτιδήποτε τέτοιο) που ορίζει ανώτατη τιμή ήχου για κινητά.

Άρα τα χέρια της LG και των άλλων εταιριών είναι σχετικά δεμένα.

Βέβαια η ένταση του ήχου είναι default λίγο μεγαλύτερη από Samsung, άρα δε χρειάζεται να παραπονιόμαστε...:)

 

σε ευχαριστω για την απαντηση. Τελικα υστερα απο απειρες δοκιμες διαπιστωσα οτι ο explorer που προσπαθουσα να κανω copy το αρχειο ουσιαστικα δεν το αντικαθιστουσε επειδη ηταν και καλα system αρχειο. Τελικα το καταφερα με το root browser (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.root.browserfree) και τα αποτελεσματα ειναι οντως καλυτερα !

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω root με οδηγίες που υπάρχουν στην αρχή του θέματος αλλά στο root.bat όταν πατάω οποιοδήποτε πλήκτρο για να συνεχίσω απλά κλείνει η όλη διαδικασία
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω root με οδηγίες που υπάρχουν στην αρχή του θέματος αλλά στο root.bat όταν πατάω οποιοδήποτε πλήκτρο για να συνεχίσω απλά κλείνει η όλη διαδικασία

 

δεν έχεις περάσει τα drivers της lg. κατέβασε αυτό http://tool.xcdn.gdms.lge.com/dn/downloader.dev?fileKey=UW00120120425 στο οδηγό λέει ότι γίνεται αυτόματα όταν συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή, αλλά σε εμένα δεν έγινε οπότε τα πέρασα χειροκίνητα

 

κάντο install και μετά σύνδεσε το κινητό με τον υπολογιστή, άστο να κάνει setup, και ξαναδοκίμασε με το root. θα σου πετάει κάτι μηνύματα στο κινητό μη σε απασχολεί πάτα οκ

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

δεν έχεις περάσει τα drivers της lg. κατέβασε αυτό http://tool.xcdn.gdms.lge.com/dn/downloader.dev?fileKey=UW00120120425 στο οδηγό λέει ότι γίνεται αυτόματα όταν συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή, αλλά σε εμένα δεν έγινε οπότε τα πέρασα χειροκίνητα

 

κάντο install και μετά σύνδεσε το κινητό με τον υπολογιστή, άστο να κάνει setup, και ξαναδοκίμασε με το root. θα σου πετάει κάτι μηνύματα στο κινητό μη σε απασχολεί πάτα οκ

 

Αυτό έχω κάνει εγκατάσταση αλλά και πάλι τίποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω κάνει εγκατάσταση αλλά και πάλι τίποτα.

Μου έκανε ακριβώς το ίδιο στην αρχή και επίσης δεν είχα περάσει καλά τους drivers. Του πέρασα λοιπόν πάλι και μετά έγινε με την πρώτη το root, οπότε δες όπως είπε ο hackfree

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω κάνει εγκατάσταση αλλά και πάλι τίποτα.

 

Απεγκατασταση ξανα εγκατάσταση. Restart και σε αλλη θηρα usb.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ διαβασμα βρηκα οτι εφταιγε το Bluestack που ειχα εγκατεστημενο στον υπολογιστη μου..με την απεγκατασταση του το root εγινε κατευθειαν..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα εκανα ρουτ σημερα ολα καλα προσπαθω να περασω το modγια την ενταση ηχου ενω κανω copy paste μου λεει permision denied με es file explorer εχω σβησει και την καταληξει και ειναι και rw-r-r που το χανω οεο:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα εκανα ρουτ σημερα ολα καλα προσπαθω να περασω το modγια την ενταση ηχου ενω κανω copy paste μου λεει permision denied με es file explorer εχω σβησει και την καταληξει και ειναι και rw-r-r που το χανω οεο:wacko:

 

Στον εξερευνητή ρουτ έχεις δώσει τα κατάλληλα δικαιώματα;

Link to comment
Share on other sites

Στον εξερευνητή ρουτ έχεις δώσει τα κατάλληλα δικαιώματα;

 

ρε φιλε το system ηταν ro γι αυτο :lol:ευχαριστω πολυ

 

ρε παιδια στο συστεμ δεν θα επρεπε να λεει οτι ειμαι ρουτ

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Στη 1η σελίδα προστέθηκε link με διάφορα videos για τις τροποποιήσεις του LG G2.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ. Όλα αυτά είναι πολύ χρήσιμα και όσο πιο συγκεντρωμένα είναι, τόσο καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...