Jump to content

G2 (D802) : Οδηγοί τροποποίησης / βελτίωσης της συσκευής


elthis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κατεβάζεις αυτό το εγκαθιστάς και το τρέχεις στη συσκευή σου..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ gsir. εβαλα αυτο και το smaller navbar. υπαρχει κατι αλλο ετσι χρήσιμο να περασω για αρχη;
Link to comment
Share on other sites

τι να πω αναλογως τα γουστα σου.. μπορεις να βαλεις κανα θεματακι αν δεν εχεις βαλει ηδη. εγω εχω ενα πολυ καλο με το kitkat επειδη το μαμα δεν μου πολυαρεσει..τωρα απο κει και περα πολλα πραματα μπορεις να κανεις. μπορεις να παγωσεις εφαρμογες με το greenify η να τις απενεργοποιησεις με το titanium αλλα αν εισαι καλυμμενος με το κινητο δε χρειάζεται να δημιουργεις απαιτήσεις εκει που δεν υπάρχουν..

υπαρχουν και τα mod στην αρχικη σελιδα με τις τροποποιησηεις αλλα προσωπικα δεν με συγκινει κανενα. μονο το smaller navbar εχω κι εγω..και με τον ηχο ικανοποιημένος ειμαι προσωπικα.

πάρε και ενα backup το imei σου οπως λεει στη πρωτη σελιδα και κρατα το καπου ασφαλες στον υπολογιστη σου..

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

τι να πω αναλογως τα γουστα σου.. μπορεις να βαλεις κανα θεματακι αν δεν εχεις βαλει ηδη. εγω εχω ενα πολυ καλο με το kitkat επειδη το μαμα δεν μου πολυαρεσει..τωρα απο κει και περα πολλα πραματα μπορεις να κανεις. μπορεις να παγωσεις εφαρμογες με το greenify η να τις απενεργοποιησεις με το titanium αλλα αν εισαι καλυμμενος με το κινητο δε χρειάζεται να δημιουργεις απαιτήσεις εκει που δεν υπάρχουν..

υπαρχουν και τα mod στην αρχικη σελιδα με τις τροποποιησηεις αλλα προσωπικα δεν με συγκινει κανενα. μονο το smaller navbar εχω κι εγω..και με τον ηχο ικανοποιημένος ειμαι προσωπικα.

πάρε και ενα backup το imei σου οπως λεει στη πρωτη σελιδα και κρατα το καπου ασφαλες στον υπολογιστη σου..

 

μηπως εχει καποιο λαθος το λινκ για το ιμει backup; με παει σε ενα σαιτ που λεει how to root.

Link to comment
Share on other sites

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω μια ερωτηση παιδια αν ξερει καποιος να μου απαντησει! Σκεφτομαι με τον οδηγο που εχει στην αρχη να μικρυνω τα κατω on screen κουμπια. Ξερει καποιος αν μετα θα δουλευει η εφαρμογη GMD που εχω απ' το Play store και κρυβει τελειως τα κατω πληκτρα; Μ' εχει βολεψει πολυ η συγκεκριμενη εφαρμογη γιατι ειδικα στο browsing εχεις ολη την οθονη διαθεσιμη!
Link to comment
Share on other sites

γιατι να μη δουλέψει; οπως και να χει θα πάρεις ενα backup το υπάρχων framework πριν το αντικαταστήσεις. αν κατι δεν σ αρεσει γυρνας παλι το αρχικο framework και τελειωσε η υποθεση

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

παιδιά όσοι κάνατε το mod του ήχου, μπορείτε να μου πείτε αν βελτιώνεται και ο ήχος όσο αφορά την ένταση σε bluetooth ασύρματο ηχείο?

 

( προτείνω ανεπιφύλακτα το boomer ηχείο bluetooth)

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

γιατι να μη δουλέψει; οπως και να χει θα πάρεις ενα backup το υπάρχων framework πριν το αντικαταστήσεις. αν κατι δεν σ αρεσει γυρνας παλι το αρχικο framework και τελειωσε η υποθεση

Ευχαριστω φιλε μου gsir, να πω την αληθεια και εγω αυτο σκεφτομουν. Αν γινεται πριν το αντικαταστησω να το κανω μια αντιγραφη στον υπολογιστη μου για παραδειγμα και σε περιπτωση που κατι δε μου αρεσει το ξαναπερναω και ας ελπισουμε να γινουν ολα οπως πριν αλλιως θα πρεπει να φλασαρω τη rom απ' την αρχη. Βασικα δε μου αρεσει να κανω πραγματα στο κινητο που δε θα ειναι ενδεχομενως αναστρεψιμα. .

Link to comment
Share on other sites

θα κανεις οτι ειπες. καντο copy paste στον υπολογιστη σου και αν δεν σου αρεσει το αποτελεσμα με το καινουργιο framework ξαναπερνας το παλιο. ουτε ξαναφλασαρεις ουτε τιποτα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Το "κολπακι" παιδια που εχει στην εναρξη του αρθου για την αυξηση του ηχου εχει αποτελεσμα μονο στο ακουσμα μουσικης ή ενισχυει και την ενταση στον ηχο οταν εχουμε μια εισερχομενη κληση;
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας αψογος οδηγός και ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου, θα ηθελα να μαθω αν υπρχει καποια αλλη μόντα οπως πχ αυτη με την ενταση του ηχου ή την μπαρα που να θεωρείτε must have και δεν εχει αναφερθει... Γενικά οτι νομιζεις οτι αξιζει να μπει επανω στην συσκευη....
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας αψογος οδηγός και ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου, θα ηθελα να μαθω αν υπρχει καποια αλλη μόντα οπως πχ αυτη με την ενταση του ηχου ή την μπαρα που να θεωρείτε must have και δεν εχει αναφερθει... Γενικά οτι νομιζεις οτι αξιζει να μπει επανω στην συσκευη....

Καλησπέρα και ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

 

Προσωπικά έχω ''στήσει'' τη συσκευη με:

 

And that's it....Just perfect...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ!!!!

 

Για να μην ψαχνομαι στο XDA ξερει κανεις με ποιο συνδυασμό πληκτρων κανουμε τα παρακατω :

1. soft reset

2. Force close

3. recovery mode

4. soft reboot

5. hard reboot

και οτιδηποτε αλλο σχετικό με συνδυασμο πληκτρων..

 

επισης μετα την εγκατασταση του framework bgazei σε καθε reboot "γινεται αναβαθμιση του android και μετραει τις εφαρμογες" καμια λυση (το καθαρισμα της dalvick - cashe δεν επαιξε ισα ισα εκανε force close και δεν ανοιγε αρα μονο με παρατεταμενο πατημα του power)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

το mod για την καμερα πως το περναμε; το εχει περασει καποιος να μας πει;

 

Ψάχνοντας λίγο στο xda είδα πως υπάρχουν 2-3 διαφορετικά mods για την κάμερα. Αν έχει κάποιος δοκιμάσει κάποιο από αυτά ας μας πει εντυπώσεις και ας γράψει εδώ το λινκ του να το δοκιμάσουμε και μεις

Link to comment
Share on other sites

Ποια κατά την γνώμη σας η καλύτερη custom rom για το G2? (όχι cynogen/AOSP/AOKP);
http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Μαμά ρομ με xposed framework

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ποια κατά την γνώμη σας η καλύτερη custom rom για το G2? (όχι cynogen/AOSP/AOKP);

 

Εγώ του Φοράω stockMod kernel και StockMod rom. Μια χαρά είναι και ο developer αναβαθμίζει συνεχώς το kernel του.

Link to comment
Share on other sites

εκανα την διαδικασια για το ροοτ. βλεπω και στις εφαρμογες το superuser. στον καταλογο των εφαρμογων μου δινει επιλογη απεγκαταστασης διαφορων εφαρμογων της ρομ. σημαινει οτι ειμαι πλεον ροοτ?
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το root checker και τρεξτο

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ειμαι....:rolleyes:

 

το superuser χρειαζεται αναβαθμιση? και πως?

αν θυμαμαι καλα πας μεσα στο superuser--> info και εκει επιλεγεις αναβαθμιση...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...