Jump to content

G2 (D802) : Οδηγοί τροποποίησης / βελτίωσης της συσκευής


elthis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μια ερωτηση αν κανω μικρη την nav bar αλλα κρατωντας backup απο το αρχικο αρχειο framework μπορω να την ξανακανω οπως ηταν?? και κατι αλλο αν την βγαλω εντελως χρειαζετε να περασω καποιο προγραμμα για να χειριζομαι το back μεσω pie?? Edited by em_seven
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια μια ερωτηση αν κανω μικρη την nav bar αλλα κρατωντας backup απο το αρχικο αρχειο framework μπορω να την ξανακανω οπως ηταν?? και κατι αλλο αν την βγαλω εντελως χρειαζετε να περασω καποιο προγραμμα για να χειριζομαι το back μεσω pie??

 

Tο τροποποιημένο framework εμφανίζει την μικρή nav bar, το αυθεντικό εμφανίζει την nav bar στο πλήρες μέγεθός της. Οπότε επιλέγοντας ποιο framework θα έχεις στη συσκευή σου, ουσιαστικά επιλέγεις μέγεθος nav bar.

 

Αν επιλέξεις απόκρυψη της nav bar, τότε χρειάζεσαι το πρόγραμμα LMT Launcher , κατέβασέ το από εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1330150 . Aυτό σου δίνει το pie σε όποιο σημείο της οθόνης θέλεις και με όποιο συνδυασμό εικονικών πλήκτρων επιθυμείς.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα το xposed και πειραξα την nav bar ειναι πολυ ευκολα παραμετροποιησημη μεσω του προγραμματος ολα πηγαν μια χαρα και την εφερα στα μετρα μου! :D
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να ειναι προσβασημη η notification bar οταν τρεχουν εφαρμογες σε full screen οπως youtube, παιχνιδια κτλ;

Αυτη η λειτουργια της MIUI ειναι απιστευτα βολικη. Με ενα swipe down απο την κορυφη της οθονης εχεις την μπαρα οπου και να εισαι.

Αληθεια, δε θα δουμε κανα MIUI port;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Tο τροποποιημένο framework εμφανίζει την μικρή nav bar, το αυθεντικό εμφανίζει την nav bar στο πλήρες μέγεθός της. Οπότε επιλέγοντας ποιο framework θα έχεις στη συσκευή σου, ουσιαστικά επιλέγεις μέγεθος nav bar.

 

Αν επιλέξεις απόκρυψη της nav bar, τότε χρειάζεσαι το πρόγραμμα LMT Launcher , κατέβασέ το από εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1330150 . Aυτό σου δίνει το pie σε όποιο σημείο της οθόνης θέλεις και με όποιο συνδυασμό εικονικών πλήκτρων επιθυμείς.

 

Και το v2 του LMT για να μη το ψάχνετε

 

RC6

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=47521342&postcount=7363

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Στον εξερευνητή ρουτ έχεις δώσει τα κατάλληλα δικαιώματα;

Καλησπερα,νεος κατοχος της συσκευης απο σημερα,την ρουταρα και προσπαθω να μικρυνω την nav bar αλλα δεν με αφηνει.Μπορει καποιος να μου πει πως δινω δικαιωματα ρουτ στον esexplorer?Eυχαριστω

Tελικα τα καταφερα και τα αλλαξα

Edited by gfilip
Link to comment
Share on other sites

Εκανα τη διαδικασια για ροοτ και ενω ελειωσε επιτυχως δεν εχω προσβαση στις εφαρμογες που απαιτουν ροοτ. Επισης οταν ανοιγω το superuser για να κανω update binary μου βγαζει αποτυχια και οταν ανοιγω την εφαρμογη supersu μου βγαζει δεν υπαρχει su binary εγκατεστημενο. Τι κανουμε?
Link to comment
Share on other sites

Εκανα τη διαδικασια για ροοτ και ενω ελειωσε επιτυχως δεν εχω προσβαση στις εφαρμογες που απαιτουν ροοτ. Επισης οταν ανοιγω το superuser για να κανω update binary μου βγαζει αποτυχια και οταν ανοιγω την εφαρμογη supersu μου βγαζει δεν υπαρχει su binary εγκατεστημενο. Τι κανουμε?

 

δοκίμασες να κάνεις εγκατάσταση το busybox?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Εκανα τη διαδικασια για ροοτ και ενω ελειωσε επιτυχως δεν εχω προσβαση στις εφαρμογες που απαιτουν ροοτ. Επισης οταν ανοιγω το superuser για να κανω update binary μου βγαζει αποτυχια και οταν ανοιγω την εφαρμογη supersu μου βγαζει δεν υπαρχει su binary εγκατεστημενο. Τι κανουμε?

 

εχω το τελευταιο busybox. στο titanium και τον root explorer εχω προσβαση αλλα στο update binary μου βγαζει και μενα αποτυχια στο τελος. μηπως τρέχει τίποτα με το superuser?

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

εχω το τελευταιο busybox. στο titanium και τον root explorer εχω προσβαση αλλα στο update binary μου βγαζει και μενα αποτυχια στο τελος. μηπως τρέχει τίποτα με το superuser?

 

Κατι παιζει κι εγω μονο σε αυτες τις δυο εχω ροοτ.

 

Λοιπον περασα ξανα την ευρωπαικη rom και μετα την διαδικασια ροοτ και ολα οκ! gsir Δοκιμασε το. Δεν δοκιμασα να κανω update το binary μονο. Ασε μη ξανα μπερδευτουν τα πραγματα!

Edited by GeorgeX21
Link to comment
Share on other sites

μπα george δεν μπαινω στη διαδικασια αφου οι εφαρμογες παιρνουν κανονικα δικαιωμα root. και το root checker μου βγαζει κανονικα οτι ειμαι ρουτ..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

και σε εμένα βγάζει σφάλμα αν πας να κάνεις ενημέρωση binary αλλά μόνο στο τέλος στο making sure new su works βγάζει σφάλμα.

στα άλλα όπως απόκτηση πλήρους root κ.λ.π είναι επιτυχία. φυσικά όλες οι εφαρμογές μου που απαιτούν root είναι μια χαρά. δουλεύουν. οπότε μη σας απασχολεί εφόσον όλα δουλεύουν...

μήπως αν κατεβάσετε το supersu από το market? (χωρίς να ξέρω βέβαια αν δουλεύει στο κινητό)

 

 

edit: κατέβασα το supersu από το market, και έκανα install τα binaries όταν μου ζητήθηκε. επίσης μου ζητήθηκε από την εφαρμογή να αφαιρέσω το παλιό super user και το έκανα. όλα δουλεύουν κανονικά. και φαίνονται και οι εφαρμογές που χρησιμοποιούν root πλέον στην εφαρμογή. οπότε όλα οκ. (πριν δεν μου έβγαζε ποιες εφαρμογές έχουν χρησιμοποιήσει το root στο super user. το εγκατέστησα χωρίς cwm ή twrp. (αυτό θέλει στα htc)

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση παιδιά. όσοι είμαστε ρουτ, χωρις custom recovery παιρνουμε ota κανονικά;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση παιδιά. όσοι είμαστε ρουτ, χωρις custom recovery παιρνουμε ota κανονικά;

 

Ποια recovery έχεις; Έχεις δοκιμάσει τα wipes και factory reset; Γιατί διαβάζω στο dad ότι έχουν προβλήματα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πειράξει recovery ακόμα γι αυτό ρώτησα αν παίρνουμε ΟΤΑ με μαμά recovery

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η European δεν φαίνεται να έχει πάρει update, παντού μόνο "Α" τη βρίσκω (και δεν βλέπει κάποια διαθέσιμη αναβάθμιση) ενώ π.χ. οι ασιατικές είναι όλες "Β".

 

Α, και μια σημείωση για τον οδηγό περάσματος ROM, το hard reset στο τέλος δεν είναι απαραίτητο αν θέλουμε να κρατήσουμε το κινητό μας όπως ήταν πριν (αν δηλαδή έχουμε περάσει πράγματα μέσα), χρειάζεται μόνο αν πρέπει να το δώσουμε για service ή να το πουλήσουμε.

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες τα link στη 1η σελίδα για flash tool και drivers lg δουλεύουν σωστά ?

 

Όχι, πάρτα από το αντίστοιχο thread στο XDA

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατα την διαρκεια που βαζουμε την στοκ ρομ, πρεπει να βαλουμε την χωρα και γλωσσα, "Country=Republic of Korea" ή Greece; Και αν κατεβασουμε πχ. την αγγλικη ρομ ενω το τηλ. ειχε γερμανικη θα υπαρχει προβλημα; Edited by telnet05
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες τα link στη 1η σελίδα για flash tool και drivers lg δουλεύουν σωστά ?

Σε λίγο θα φτιάξω σωστα τα links.

 

 

Να ρωτησω κατα την διαρκεια που βαζουμε την στοκ ρομ, πρεπει να βαλουμε την χωρα και γλωσαα, "Country=Republic of Korea" ή Greece; Και αν κατεβασουμε πχ. την αγγλικη ρομ ενω το τηλ. ειχε γερμανικη θα υπαρχει προβλημα;

"Country=Republic of Korea", όπως λέει ο οδηγος.

Όποια να κατεβάσεις για το ίδιο μοντέλο, πχ το D802, δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία σχετικά με το firmware. Γιατι ενώ έχω φλασαρει το firmware για open Europe στις πληροφορίες λογισμικού μου γράφει d80210a ενώ σε αλλά παιδιά d80210a-EUR-XXX;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία σχετικά με το firmware. Γιατι ενώ έχω φλασαρει το firmware για open Europe στις πληροφορίες λογισμικού μου γράφει d80210a ενώ σε αλλά παιδιά d80210a-EUR-XXX;

 

Και σε εμενα λεει μονο d80210a ενω παλια ειχε και το eur-xxx

Σε οποιον δειχνει μονο το d80210a μηπως εχει και custom recovery? Μήπως. Φταιει αυτο η αν φριζαρε καποιο app.(απο περιεργεια ρωταω)

Επισης στο hidden menu εκει που λεει firmware version κρασαρει πριν μπει μεσα

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα κρασαρει στο hidden menu αλλά δεν εχω custom recovery. Μπορεί τίποτα που έχουμε κάνει freeze στο titanium να είναι..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...