Jump to content

Galaxy Note 3 : Πλήρης οδηγός για Root (De la Vega method from XDA)


BlueChris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δλδ αν εγω τωρα βαλω rom και ξαναγυρισω stock στο service ειμαι καλημενος? Παρεπιπτοντως μπορω να πω οτι οι samsung συσκευες ειναι λιγο "σκυλια".Το s3 το ειχα σακατεψει στο flash και στην customia, εμεινε αθανατο ταχυτατο και ιδιο οπως την πρωτη μερα.. πιστευω ο μονος λογος για να χρειαστουμε εταιρεια ειναι η ζημια στο hardware στο οποιο δεν θα φενεται και τπτ... Edited by Dimitristoz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 615
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλιστα καλό νέο αν και φοβάμαι μήπως η απάντηση ήταν συγκεκριμένη για το s4 γιατί είπε στο γράμμα πως ήταν μεταχειρισμενο τηλέφωνο από άλλον.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κατέβασα την MJ7 που βγήκε μόλις και την έκανα με URLDV και πέρασε τη διαδικασία επιτυχώς και την ανεβάζω στο MEGA για όποιον θέλει. Δεν την έχω περάσει στο κινητό γιατί είναι άλλο CSC από τα ελληνικά μας τηλέφωνα ΑΛΛΑ άλλος στο XDA με εγγλέζικο τηλέφωνο του δούλεψε κανονικά. Δεν ξέρω αν θα αλλάξω CSC να φάω full wipe από την αλλαγή και να το γυρίσω επιτέλους στο εγγλέζικο να παίρνω αμέσως τις αναβαθμίσεις.. ίσως το κάνω... παρόλα αυτά το modem της MJ7 τουλάχιστον μου έπαιξε κανονικά... κάτι είναι και αυτό.. τσιμπάμε κάνα κοκαλάκι

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κατέβασα την MJ7 που βγήκε μόλις και την έκανα με URLDV και πέρασε τη διαδικασία επιτυχώς και την ανεβάζω στο MEGA για όποιον θέλει. Δεν την έχω περάσει στο κινητό γιατί είναι άλλο CSC από τα ελληνικά μας τηλέφωνα ΑΛΛΑ άλλος στο XDA με εγγλέζικο τηλέφωνο του δούλεψε κανονικά. Δεν ξέρω αν θα αλλάξω CSC να φάω full wipe από την αλλαγή και να το γυρίσω επιτέλους στο εγγλέζικο να παίρνω αμέσως τις αναβαθμίσεις.. ίσως το κάνω... παρόλα αυτά το modem της MJ7 τουλάχιστον μου έπαιξε κανονικά... κάτι είναι και αυτό.. τσιμπάμε κάνα κοκαλάκι

 

Για διαφημίσεις δοκιμάστε και το adaway σε εμένα δουλεύει απροβληματιστα.

 

Αν κάνεις αυτή την αλλαγή θα παίρνεις αναβαθμίσεις αλλά με το ρουτ τι θα κανεις;

Link to comment
Share on other sites

OK εδώ είναι όλη η εγγλέζικη MJ7 για όποιον θέλει URDLV και έχει εγγλέζικο τηλέφωνο ή όποιον θέλει να το "γυρίσει" σε εγγλέζικο.

 

Εννοείται πως ισχύουν οι ίδιοι περιορισμοί ΟΤΑ και ΚΙΕS που έχω ξαναπεί δηλαδή αν έχουμε επίσημα MJ3 τα ξεχνάμε όλα μέχρι στιγμής για ροοτ.. μην λέμε τα ίδια.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Τι έχεις τώρα;

 

edit: Επειδή φεύγω και δεν θα μπορώ να βοηθήσω η διαδικασία χωρίς να την έχω κάνει αλλά την έχω διαβάσει και εφόσον θες RDLV είναι η εξής:

1. Κάνε backup με ότι τρόπο μπορείς

2. Εγκαθιστάς στο τηλέφωνο το CSC Changer και το τρέχεις και διαλέγεις εγγλέζικο και το τηλέφωνο κάνει reboot.

3. Μπαίνεις σε download mode κάνεις την URDLV μέθοδο κανονικά αλλά σε κάποια φάση περνάς και το CSC το εγγλέζικο της MJ7 που το έχω και αυτό ανεβασμένο.

 

Καλή τύχη αν και αυτό που κάνεις είναι επικίνδυνο για το KNOX.... αν πετύχεις όμως θα το κάνω και εγώ :D

Edited by BlueChris

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

το rootara φιλε δεν αντεξα.. kingoroot εκανε δουλεια. ο designgear το προτινε και μου γυρισε και το κανα! ειμαι 0χ0 και στα αληθεια ειναι oneclick τωρα τηα εκγαταστησω κατι ******** για να μπλοκαρω οτιδηποτε εξωτερικη παρεμβαση και ειμαι comple! μονο το official egine custom

IMEI απειραχτο , λειτουργιες κινητου τελειες , spen κομπλε καμερα κομπλε! Your choice παιδες. οταν μπορεις στειλε μου τι firmware να φλασαρω να το κανω official.

Edited by Dimitristoz
Link to comment
Share on other sites

το rootara φιλε δεν αντεξα.. kingoroot εκανε δουλεια. ο designgear το προτινε και μου γυρισε και το κανα! ειμαι 0χ0 και στα αληθεια ειναι oneclick τωρα τηα εκγαταστησω κατι ******** για να μπλοκαρω οτιδηποτε εξωτερικη παρεμβαση και ειμαι comple! μονο το official egine custom

IMEI απειραχτο , λειτουργιες κινητου τελειες , spen κομπλε καμερα κομπλε! Your choice παιδες. οταν μπορεις στειλε μου τι firmware να φλασαρω να το κανω official.

 

Σε έχασα τελείως. Με ποια version ρουταρες?

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Με την mj3 ...τωρα ηθελα να περασω το wanam xposed καλο ειναι? Μπορει καποιος να με βοηθησει ? Διαβασα οτι με το wanam xposed εχεις την δυνατοτητα να αλλαξεις το status απο custom σε official.. Να πω την αληθεια δεν εχω την γνωση να το εγκαταστησω ουτε να λλαξω το status μπορει καποιος να με βοηθησει που το εχει ειδη κανει? Edited by Dimitristoz
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια μολις εκανα root το note 3 με mj3 απο ota. Αν καποιος ειναι ανυπομονος και θελει να προχωρησει στην διαδικασια που ακολουθησα απλως πειτε μου να σας βοηθησω. Ειμαι binary official , status official, και ολα 0. Αγορασα antivirus ετσι ωστε να δω αν εχει ανοιξει καμια πορτα. Ως τωρα δεν βλεπω κατι. Ολα λειτουργουν αψογα...

 

Είχες mj3 original?

Ναι με wanam xposed κάνεις το status custom

Φιλε μου ανοιξε το xposed πανε system και τικαρε το fake status σε γυρναει πισω σε official... γραφει custom ξετικαριστω.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια διαίσθηση πώς αν περάσεις την official mj3 πάλι το knox σου θα γίνει 1 όπως σε πάρα πολύ κόσμο που το έκανε από την mj3 και πάνω όχι μόνο με URDLV αλλά και με kingoroot κλπ

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια διαίσθηση πώς αν περάσεις την official mj3 πάλι το knox σου θα γίνει 1 όπως σε πάρα πολύ κόσμο που το έκανε από την mj3 και πάνω όχι μόνο με URDLV αλλά και με kingoroot κλπ

Τα επομενα update θα τα παρω με ota.. αγορασα και το supersu το οποιο εχει μια ρυθμιση keep my root alive.. μετα την mj6 υαρχει θεμα με το kingoroot εχεις δικιο αλλα εγω εχω ειδη κανεο το root σε προηγουμενη εκδοση.. με το update δεν θα αλλαξει κατι νομιζω...το unroot στον συγκεκριμενο τροπο ειναι one click οπως και το root αν τα δω σκουρα γυρναμε stock γτ να μεινω εκτος τοσο καιρο αξιζει ?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2499546&page=8 διαβασε το last

οποτε μπορεσει καποιος ας ανεβασει ενα stock firmware της mj3 θελω να δω αν γινεται unrooted τελειος

Τσαμπα αγορασα το SU PRO δεν λειτουργει στην 4,3. Τωρα δεν ρισκαρω να φλασαρω csc ακομη . στο επομενο update βλεποντας και κανοντας τωρα καταλαβα τι μου εγραψες πιο πανω φιλε. Ισως αν φλασαρω oficial να ανεβει δεν ξερω. Αν ανεβει ο knox θα flasarw την omega να δουμε τι γινεται :P

Μην χρησιμοποιησει κανεις το kingoroot φλασαρω rom. Αυτο ειχα να πω ! :D

Edited by Dimitristoz
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Σαν Πρωτη Εντύπωση της Omega Χαίρομαι ΠΟΥ ανέβηκε το Knox.Η Mj6 είναι Πολυ γρηγορη . Οσο για την Εγγνησn ανγχωνοραι Οταν χαλάσει .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τελικά δεν κατάλαβα σε ποια φάση σου ανεβηκε

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Στη φαση του official. Φιλε μπορω να το ξανακανω ρουτ με αλλον τροπο τωρα που εβαλα ρομ? Δλδ να το ξερουταρω και να το βαλω απο το ρεκοβερι?
Link to comment
Share on other sites

Ότι γουστάρεις πλέον κάνεις εφόσον το knox έγινε 1,ελευθερωθηκες αδελφέ.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Ότι γουστάρεις πλέον κάνεις εφόσον το knox έγινε 1,ελευθερωθηκες αδελφέ.

Ναι φιλε, τελικα ο τυπος εχρι κανει κατι σαν freeze στο root.. καθε restarχανεις ρυθμισεις χρηστη...

Link to comment
Share on other sites

Ότι γουστάρεις πλέον κάνεις εφόσον το knox έγινε 1,ελευθερωθηκες αδελφέ.

 

Σόρυ αλλά κάραλόλ!!

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Σόρυ αλλά κάραλόλ!!

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Εμ ;-) τη να λέμε τώρα, και εμένα για τέτοιο Success story με βλέπω σύντομα

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Δεν φανταζεστε την ταχυτητα του μηχανηματος χωρις το bloatware...... χωτις να θελω να επηρεασω κανεναν αλλα 600 ευρω μηχανημα και να μην το χαιρεσαι κριμα τα λεφτα βρε παιδια... απλα αν κανετε κανα flash καντε full wipe και απολαυστε την συνεχεια :p elειδη ξεκινησα να μαγειρευω μια ρομ για παρτυ μου...

 

Φιλε μου ξερεις ποιο μοντεμ ειναι για baseband mj2? Build mj6. Το mj6 το μοντεμ μπαινει?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά έχω τα Λίνκ εδώ ποιο πίσω, 2 αρχεία περνάς.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...