Jump to content

Galaxy Note 3 : Πλήρης οδηγός για Root (De la Vega method from XDA)


BlueChris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλιστα.. οκ.. κανονικά αν περάσεις stock επανέρχεσαι στην oficial κατάσταση. Προϋποθέσεις είναι να πέρασες όταν έκανες root τη σωστή έκδοση για Ελλάδα και όταν πας σε stock να περάσεις πάλι την σωστή για Ελλάδα.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 615
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εγω που εχω Γερμανικο με mj1 να περιμενω για την αναβαθμιση σε mj3 η να κανω τωρα ροοτ;
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω που εχω Γερμανικο με mj1 να περιμενω για την αναβαθμιση σε mj3 η να κανω τωρα ροοτ;

 

Θέμη αν θες root πάση θυσία κάνε τώρα. Με την MJ3 κανείς δεν ξέρει ακόμα τι θα γίνει, εξάλλου σαν update η MJ3 = MJ1 με βάση το changelog number.

Edited by BlueChris

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Θέμη αν θες root πάση θυσία κάνε τώρα. Με την MJ3 κανείς δεν ξέρει ακόμα τι θα γίνει, εξάλλου σαν update η MJ3 = MJ1 με βάση το changelog number.

 

Οποτε ακουλουθω το οδηγο εφοσον εχω την mj1.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Να σε καλά

Το Wanam Xposed το έβαλα αλλά περιμένω το οκ από κάποιων που το έχει δουλέψει να μου πει αν όντος μπορώ να πειράξω όλα αυτά που έχει και αν τραβάει μπαταρία? Το ρουτ οκ.

 

Δεν το έχει βάλει κανένας?

Και αν είναι κάτι νέο για την επαναφορά σε ανρουτ καλύτερα να προστεθεί στον οδηγό για την άσχημη να μην έχουμε θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Το unroot με superSu σε μενα δεν λειτουργησε.Μου αφηνε το system status custom!Το να φλασαρεις official fw λειτουργησε αψογα!!!Ειχα το mj1 ελληνικο και του εβαλα το mj3 ελληνικο παλι!Ετσι ειμαι παλι official και χωρις να γραψει ο μετρητης knox!Ευχαριστω τα παιδια για την βοηθεια που μου εδωσαν!
Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλά τώρα δεν θα μπορείς να ρουταρις με την mj3. Για ποιών λόγο ήθελες να βγάλεις το ρουτ?
Link to comment
Share on other sites

Οπως δοκιμασα το root ηθελα να δοκιμασω και το unroot!!!Καποια στιγμη που θα ειναι πιο ξεκαθαρα τα πραγματα(αν ειναι)θα το κανω παλι root!Καταλοιπα εθισμου απο τις προηγουμενες συσκευες!
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχει βάλει κανένας?

Και αν είναι κάτι νέο για την επαναφορά σε ανρουτ καλύτερα να προστεθεί στον οδηγό για την άσχημη να μην έχουμε θέμα.

 

Δεν είχε βάλει oficial firmware.

 

Το unroot με superSu σε μενα δεν λειτουργησε.Μου αφηνε το system status custom!Το να φλασαρεις official fw λειτουργησε αψογα!!!Ειχα το mj1 ελληνικο και του εβαλα το mj3 ελληνικο παλι!Ετσι ειμαι παλι official και χωρις να γραψει ο μετρητης knox!Ευχαριστω τα παιδια για την βοηθεια που μου εδωσαν!

 

Το προσθέτω στον οδηγό

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Για να μην υπαρχουν τυχον προβληματα το unroot εγινε χωρις να τρεξω τον supersu!!!Μπηκα οπως ημουν απο το root και με ενεργοποιημενο το wanam να δειχνει system status official σε download mode και με το odin 3.07 ετρεξα την mj3!!!Μετα αφου εκανα τις πρωτες ρυθμισεις του κινητου,μπηκα σε recovery(stock) και εκανα το wipe data!!!
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση

μετά από efs buck up έχω αυτούς τους φακέλους (1-5)στη κάρτα . Μπορώ να τους σβήσω ? Ρωτάω γιατί κάτι αρχεία έχει κρατήσει και στο pc.

Τον φάκελο 6 αν χριστεί μπορώ να το τρέξω από στοκ ρεικοβερι ?

http://img.tapatalk.com/d/13/10/19/u9eqeqes.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω στο XDA οτι εχει προσθεσει τα νεα αρχεια για την νεα αναβαθμιση MJ3.......

Εχετε κανει κανενας ρουτ την νεα ρομ με AP: N9005XXUBMJ3

και CSC OXXBMJ3;

 

Κατεβαζω τα αρχεια και το δοκιμαζω.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Αν το δοκιμάσεις, δεν πετύχει και μετρήσει το Knox δεν υπάρχει επιστροφή!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αν το δοκιμάσεις, δεν πετύχει και μετρήσει το Knox δεν υπάρχει επιστροφή!

 

Σωστο αλλα στην ζωη πρεπει να παιρνουμε και κανενα ρισκο καμια φορα.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

http://img.tapatalk.com/d/13/10/20/4a4e8agy.jpg

Δυστυχως μεχρι τωρα 2 χρηστες αναφερουν οτι πειραχτηκε το knox στην mj3.οποτε αναμονη...

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω στο XDA οτι εχει προσθεσει τα νεα αρχεια για την νεα αναβαθμιση MJ3.......

Εχετε κανει κανενας ρουτ την νεα ρομ με AP: N9005XXUBMJ3

και CSC OXXBMJ3;

 

Κατεβαζω τα αρχεια και το δοκιμαζω.

 

Δουλεύουν μια χαρά απλά το wanam xposed δεν μπορεί να κάνει το system status official

 

Περιμένω το update στο wanam και το κάνω

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν μια χαρά απλά το wanam xposed δεν μπορεί να κάνει το system status official

 

Περιμένω το update στο wanam και το κάνω

 

Δηλαδη εκανες ροοτ στην mj3 και το knox παρεμεινε 0x0;

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εκανες ροοτ στην mj3 και το knox παρεμεινε 0x0;

 

Εγώ όχι ακόμα γιατί είπα τι περιμένω, η εικόνα ποιο πάνω δεν είναι για μας.. εμείς έχουμε άλλο csc.. εμάς λειτουργεί σωστά απλά το system status γίνεται custom και εμένα αν το αφήσω έτσι δεν μου παίζει το Samsung All Share Cast Dongle.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όχι ακόμα γιατί είπα τι περιμένω, η εικόνα ποιο πάνω δεν είναι για μας.. εμείς έχουμε άλλο csc.. εμάς λειτουργεί σωστά απλά το system status γίνεται custom και εμένα αν το αφήσω έτσι δεν μου παίζει το Samsung All Share Cast Dongle.

 

Ετσι.

Το ιδιο περιμενω και εγω.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν μια χαρά απλά το wanam xposed δεν μπορεί να κάνει το system status official

 

Περιμένω το update στο wanam και το κάνω

το wanam xposed δεν μπορεί να κάνει το system status official

Εγώ όχι ακόμα γιατί είπα τι περιμένω, η εικόνα ποιο πάνω δεν είναι για μας.. εμείς έχουμε άλλο csc.. εμάς λειτουργεί σωστά απλά το system status γίνεται custom και εμένα αν το αφήσω έτσι δεν μου παίζει το Samsung All Share Cast Dongle.

system status γίνεται custom και εμένα αν το αφήσω έτσι δεν μου παίζει το Samsung All Share Cast Dongle

 

 

Αν έχετε την όρεξη βέβαια για να τα αναλύσετε λίγο όλα αυτά για να μάθουμε και εμείς που δεν τα ξέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, στις 2 το πρωί μου ήθελες αναλύσεις εσύ :-) κάτσε να μπει καφές στο κύκλωμα και τα λεμε

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι κανουμε επειδη εχω μπερδευτει...με την mj3 μπορουμε να κανουμε ροοτ χωρις να πειραχτει το knox και η κατασταση της συσκευης να παραμενει official(για το allsahre cast με ενδιαφερει);
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι κανουμε επειδη εχω μπερδευτει...με την mj3 μπορουμε να κανουμε ροοτ χωρις να πειραχτει το knox και η κατασταση της συσκευης να παραμενει official(για το allsahre cast με ενδιαφερει);

 

Οχι αφού το είπα ποιο πάνω πώς το status δεν είναι official μετά, υπομονή, εξάλλου η mj1 είναι ίδια με την mj3 οπότε άχρηστο update είναι ούτως ή άλλως.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, στις 2 το πρωί μου ήθελες αναλύσεις εσύ :-) κάτσε να μπει καφές στο κύκλωμα και τα λεμε

Χάχαχα οκ καφές και περιμένω νέα σου μετά. ..

Κάτι τέτοιο μπορούμε να φλασαρουμε είναι επικίνδυνο όχι ότι με ενδιαφέρει απλά για να ξέρουμε τι κάνουμε?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2474712

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...