Jump to content

Galaxy Note 3 : Πλήρης οδηγός για Root (De la Vega method from XDA)


BlueChris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να γίνει το system status official δοκίμασες να κάνοντας μια εκκαθάριση στο SysScope ??

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 615
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να γίνει το system status official δοκίμασες να κάνοντας μια εκκαθάριση στο SysScope ??

 

Εγώ είμαι με MJ1 και official. Αν βάλω mj3 και δοκιμάσω αυτό που λες το είδα στο xda και κάποιοι είχαν επιτυχία και κάποιοι άλλοι όχι.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κι από μένα.Δυστυχώς έχω ξενερώσει απίστευτα με το knox!Πήρα κι εγώ ένα ΝΟΤΕ 3 το έκανα ροοτ με τον οδηγό που γράφετε εδώ αλλά 1ον δεν μπορώ να πάρω backup με το EFS και 2ον δεν μου δουλεύει το call master το οποίο για μένα είναι η βασικότερη εφαρμογή.Πριν ενεργοποιήσω το usb debugging το EFS κόλλαγε στο waiting device μόλις το ενεργοποίησα μου βγάζει την εικόνα που έχω συνημμένα.Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κι από μένα.Δυστυχώς έχω ξενερώσει απίστευτα με το knox!Πήρα κι εγώ ένα ΝΟΤΕ 3 το έκανα ροοτ με τον οδηγό που γράφετε εδώ αλλά 1ον δεν μπορώ να πάρω backup με το EFS και 2ον δεν μου δουλεύει το call master το οποίο για μένα είναι η βασικότερη εφαρμογή.Πριν ενεργοποιήσω το usb debugging το EFS κόλλαγε στο waiting device μόλις το ενεργοποίησα μου βγάζει την εικόνα που έχω συνημμένα.Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

Εχεις θεμα με τους drivers.Πηγαινε με ενα cmd στο path που ειναι ο φακελος με το EFS (στο pc),και τρεξε adb devices

Γραψε τι σου δινει το cmd

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα τον καινούργιο τρόπο του RDLV με το καινούργιο script του designgears πάνω στην επίσημη ελληνική που κατέβασα από Samfirmware.

Δούλεψε κανονικά και είμαι με mj3. Το μόντεμ είχε μείνει mj1 αλλά μια που είχα πάρει φόρα έβαλα και το mj2 επιτυχώς.

Όλα είναι οκ με knox 0x0 και system status official κανονικά.

Αν προλάβω αύριο θα γράψω τη διαδικασία.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα τον καινούργιο τρόπο του RDLV με το καινούργιο script του designgears πάνω στην επίσημη ελληνική που κατέβασα από Samfirmware.

Δούλεψε κανονικά και είμαι με mj3. Το μόντεμ είχε μείνει mj1 αλλά μια που είχα πάρει φόρα έβαλα και το mj2 επιτυχώς.

Όλα είναι οκ με knox 0x0 και system status official κανονικά.

Αν προλάβω αύριο θα γράψω τη διαδικασία.

 

Με το kingoapp εννοεις;

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Όχι με το .

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2498850

 

Universal Root de la Vega v0.2 - Public Preview [KNOX 0x0 Root]

 

Το kingoapp έχει θέματα αν θες να γυρίσεις stock. Σε κόσμο τους γύρισε το knox σε 1

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Παντελώς καμιά, αύριο θα φανεί το μόντεμ κυρίως που στη δουλειά δεν πιάνω σχεδόν καθόλου που βασικά είναι και ο κυρίως λόγος που αναβάθμισα, αν είναι χειρότερα την πάτησα και δεν ξέρω αν μπορώ να πάω πίσω. Κάνε μια υπομονη

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα λεει οτι ανοιγουμε το URDLV.bat και εκει βαζουμε το αρχειο με την ROM που κατεβασαμε απο Samfirmware......Ελα ομως που δεν μου ανοιγει το αρχειο παρα μονο για κλασματα του δευτερολεπτου και μετα καπακι κλενει......

Ειμαι με Win 8 αν αυτο παιζει καποιο ρολο......

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Παντελώς καμιά, αύριο θα φανεί το μόντεμ κυρίως που στη δουλειά δεν πιάνω σχεδόν καθόλου που βασικά είναι και ο κυρίως λόγος που αναβάθμισα, αν είναι χειρότερα την πάτησα και δεν ξέρω αν μπορώ να πάω πίσω. Κάνε μια υπομονη

 

Αυτό ακριβώς ενδιαφέρει και εμένα έχω λίγο σήμα στην κρεβατοκαμαρα

Link to comment
Share on other sites

Όχι θέλει να τρέξεις dos παράθυρο και να πας εκεί που είναι όλα τα αρχεία και να γράψεις

 

URDLV.bat full καιτοονοματουαρχειομετοfullpathμπροστα

 

Περιμένεις λίγη ώρα και αν όλα πάνε καλά σου φτιάχνει ένα καινούργιο 2γιγα αρχείο με Vega στο τέλος.

Εγω ειχα θέματα λόγο Windows 64 και αναγκάστηκα να κατεβάσω και να εγκαταστήσω το cygwin 64 και να τρέξω το .bat από εκεί.

Κάντε λίγη υπομονή μήπως αύριο ανεβάσω κάπου και το αρχείο και το μόντεμ σε πακέτο και ενημερώσω τον οδηγό, παίζω με το γιο τώρα :-)

 

 

Ανεβάζω στο mega όλο το πακέτο της MJ3 .. δηλαδή το MJ2 modem, το αρχείο του firmware και όλα τα αρχεία του vega μαζί με odin... οπότε ποιο μετά θα ενημερώσω το 2ο thread του νήματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω στο mega όλο το πακέτο της MJ3 .. δηλαδή το MJ2 modem, το αρχείο του firmware και όλα τα αρχεία του vega μαζί με odin... οπότε ποιο μετά θα ενημερώσω το 2ο thread του νήματος.

 

 

απο χθες εσενα περιμενω!!!!!:D:D:D

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή... είναι 2.4γιγα και σε rar μου βγήκε 1.3γιγα... οπότε παρόλο που έχω Cyta 50/10 θέλει χρόνο να ανέβει.

 

Οκ να φανταστώ ότι μετά με τιτανιουμ κανονικά εσβησες την σαβούρα ε? Την εφαρμογή κνοξ να την σβήσω ? Το greenify το δουλεύετε?

 

Δεν σβήνω κάτι απλά μέσα από το titanium κάνω search στο 2ο tab του και βάζω knox... ότι αποτέλεσμα βγαίνει το παγώνω.

 

Χμμ.. ούτε το 1ο ποστ ούτε το 2ο μπορώ να κάνω edit γιατί λέει το φόρουμ πως πέρασαν πολλές μέρες .. θα κάνω ποστ εδώ και αν κάποιος mod θέλει το μεταφέρει στο 2ο post του νήματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Και το αρχειο που μας δινεις το φλασαρουμε με Odin περναμε το αρχειο DelaVega στην συσκευη reboot και ειμαστε κομπλε ετσι;

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Και το αρχειο που μας δινεις το φλασαρουμε με Odin περναμε το αρχειο DelaVega στην συσκευη reboot και ειμαστε κομπλε ετσι;

 

Προσοχή τα καινούργια αρχεία το URDLV δεν ξέρω αν έχουν διαφορά από τα παλιά αλλά μην το ρισκάρουμε.

 

 

 

 

 

να ρωτησω κατι πολυ απλο !! το triangleaway δεν κανει δουλεια πλεον?

 

Οχι δεν κάνει αλλά έκανα update από root mj1 με wanam σε mj3 και μόλις επανεγκατεστησα το xposed framework το status είναι official κρατώντας όλες μου τις ρυθμίσεις του wanam

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

@bluechris

το status παραμενει official η γινετε custom μετα την διαδικασια ροοτ?

εμενα μου το βγαζει 11kb!τι κανω?

αυτη ειναι η ρομ!απο Ολλανδια!εννοειτε στο cmd εκανα τις αντιστοιχες αλλαγες!

N9005XXUBMJ3_N9005PHNBMJ3_N9005XXUBMJ2_HOME.tar

Edited by themis636
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... πρέπει λοιπόν να κατεβάσεις το cygwin και να το εγκαταστήσεις στο pc και να τρέξεις το URDLV.bat μέσα από αυτό . Φαντάζομαι πως έχεις 64bit windows ε?

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... πρέπει λοιπόν να κατεβάσεις το cygwin και να το εγκαταστήσεις στο pc και να τρέξεις το URDLV.bat μέσα από αυτό . Φαντάζομαι πως έχεις 64bit windows ε?

 

οχι 32bit εχω!

Edited by themis636
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... πρέπει λοιπόν να κατεβάσεις το cygwin και να το εγκαταστήσεις στο pc και να τρέξεις το URDLV.bat μέσα από αυτό . Φαντάζομαι πως έχεις 64bit windows ε?

 

Σε ευχαριστούμε για άλλη μια φορά για την δουλειά σου.

Εγώ με 64μπιτ πρέπει να κάνω αυτό πρώτα απ όλα δλδ?

Τι εννοείς προσοχή στα csc τι ακριβώς να προσέξουμε?

Αξίζει η μετάβαση στην mj3 η δεν υπάρχει κάποιος λόγος κάποια διαφορά?

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

@bluechris

το status παραμενει official η γινετε custom μετα την διαδικασια ροοτ?

εμενα μου το βγαζει 11kb!τι κανω?

αυτη ειναι η ρομ!απο Ολλανδια!εννοειτε στο cmd εκανα τις αντιστοιχες αλλαγες!

N9005XXUBMJ3_N9005PHNBMJ3_N9005XXUBMJ2_HOME.tar

 

Παρέμεινε σε εμένα κανονικά

 

οχι 32bit εχω!

κατέβασε το 32bit cygwin τότε.

 

Σε ευχαριστούμε για άλλη μια φορά για την δουλειά σου.

Εγώ με 64μπιτ πρέπει να κάνω αυτό πρώτα απ όλα δλδ?

Τι εννοείς προσοχή στα csc τι ακριβώς να προσέξουμε?

Αξίζει η μετάβαση στην mj3 η δεν υπάρχει κάποιος λόγος κάποια διαφορά?

 

Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κανέναν παντελώς λόγο... και το MJ2 modem είναι παντελώς κούκου.. μιλάμε πλέον στη δουλειά πάω να πάρω τηλέφωνο και τρώω μήνυμα πως δεν είμαι εγγεγραμμένος στο δίκτυο.. οπότε το MJ2 θα φάει σουτ και θα μπει mj1.

Όσο για το CSC εννοούσα κυρίως τους μη κατόχους ελληνικών τηλεφώνων όπως εσύ από Ολλανδία.. δηλαδή προσοχή να κατεβάσετε από το samfirmware αυτό που πρέπει.

 

Θες να στο μετατρέψω εγώ το δικό σου να στο ανεβάσω εκεί που έχω ανεβάσει το άλλο?

 

Edit: Θέμη πείζω σήμερα στη δουλειά και δεν έχω χρόνο να εξηγήσω πως δουλεύει το cygwin ... όσο για το ολλανδικό το κατεβάζω αλλά θέλει κάνα 2ωρο να τελειώσει το κατέβασμα οπότε θα το φτιάξω πρωί πρωί και θα το ανεβάσω στο mega αν δεν έχεις καταφέρει κάτι.

Edited by BlueChris

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

μεχρι τωρα δεν καταφερα και πολλα!σε 3 διαφορετικους υπολογιστες δοκιμασα με win 7 32 bit και παντα βγαζει το ιδιο μνμ!αν μπορεις ανεβασε το και αναμενω!ευχαριστω!
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Εχεις θεμα με τους drivers.Πηγαινε με ενα cmd στο path που ειναι ο φακελος με το EFS (στο pc),και τρεξε adb devices

Γραψε τι σου δινει το cmd

 

Μου δίνει error

Link to comment
Share on other sites

μεχρι τωρα δεν καταφερα και πολλα!σε 3 διαφορετικους υπολογιστες δοκιμασα με win 7 32 bit και παντα βγαζει το ιδιο μνμ!αν μπορεις ανεβασε το και αναμενω!ευχαριστω!

 

Καλημέρα

 

Στο ανεβάζω ήδη .... θα κάνω και ένα how to για το cygwin

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...