Jump to content

Galaxy Note 3 : Πλήρης οδηγός για Root (De la Vega method from XDA)


BlueChris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α δλδ τώρα ότι αναβάθμιση βγαίνει θα μπορούμε να ρουταρουμε;

Έχω μείνει στην mj1 γιατί δεν πολυκατάλαβα τι έπρεπε να κάνω και φοβήθηκα να ανέβω βέβαια στην mj6 θα πάω μην είμαι και πίσω. ..

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 615
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως παιδιά ο designgears το έκλεισε το νήμα στο xda λέγοντας να δοκιμάσουμε ή το kingoroot ή το vroot. Αυτά τα ρημάδια είμαι Κινεζιές του κερατά και κατεβάζεις ένα exe στο pc που μπορεί να κάνει ότι θέλει και εγω προσωπικά δεν τα εμπιστεύομαι ακόμα. Πολύς κόσμος τα δοκίμασε επιτυχώς, εγω από ότι έχω δει ακόμα και mj6 ρουταρετε κανονικά με την URDLV μέθοδο οπότε την αναμένω να εμφανιστεί στο Samfirmware για εμάς να την κάνω. Τώρα στο μέλλον βλέπουμε γιατί ήδη βγήκε mj8

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά ο designgears το έκλεισε το νήμα στο xda λέγοντας να δοκιμάσουμε ή το kingoroot ή το vroot. Αυτά τα ρημάδια είμαι Κινεζιές του κερατά και κατεβάζεις ένα exe στο pc που μπορεί να κάνει ότι θέλει και εγω προσωπικά δεν τα εμπιστεύομαι ακόμα. Πολύς κόσμος τα δοκίμασε επιτυχώς, εγω από ότι έχω δει ακόμα και mj6 ρουταρετε κανονικά με την URDLV μέθοδο οπότε την αναμένω να εμφανιστεί στο Samfirmware για εμάς να την κάνω. Τώρα στο μέλλον βλέπουμε γιατί ήδη βγήκε mj8

 

Έχω ακούσει τα απίστευτα για αυτές τις Κινεζιές, φοβάμαι πολύ να το ρισκάρω να τα τρέξω στο PC μου, ότι και να λέει το AV. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε πολλοί στο xda που δεν εμπιστευόμαστε αυτή τη φάση και μάλιστα είναι και απαράδεκτο που ο άλλος έκλεισε τα thread. Επίσημα πάντως τα παιδιά με εγγλεζικη mj8 ρουταρουν κανονικά με URDLV οπότε είμαστε οκ. Υπομονή να βγει το update και το ετοιμάζω.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μολις πηρα το note στα χερια μου εκανα ota τωρα εχω χασει την ευκαιροα για ροοτ?

 

Τι σου γράφει όταν πατάς *#1234#

Link to comment
Share on other sites

Τα Χρειάζεσαι ολογραφως?απο οτι ειδα γινεται ν το root αρκει ν κατεβασω το csc και το pda απο το xda και να περασω το φακελο root de la vega στο ρουτ folder επανεκινηση και ready. Σωστα? Edited by Dimitristoz
Link to comment
Share on other sites

Τα Χρειάζεσαι ολογραφως?απο οτι ειδα γινεται ν το root αρκει ν κατεβασω το csc και το pda απο το xda και να περασω το φακελο root de la vega στο ρουτ folder επανεκινηση και ready. Σωστα?

 

Όχι δεν μπορείς να κάνεις root με RDLV ή URDLV και να σου ζήσει το knox με 0 γιατί έχεις τον καινούργιο MJ3 Bootloader... μόνο τα 2 κινεζάκια (vroot - kingoroot) μπορείς να δοκιμάσεις για root που εγώ δεν τα εμπιστεύομαι και διάφορα συζητιούνται στο XDA.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου στειλεις ενα link φιλε ? Το ρουτ θα το κανω οτι και να γινει knox εγγυηση και παρελκομενα δεν με πολυ απασχολουν. Εχω αλλαξει 35 συσκευες και μονο αυτες που ρουταρα ευχαριστηθηκα σε πολους τομεις.. ο ροοτ folder κρυβει ωραια πραγματα :)
Link to comment
Share on other sites

Το διαβασα ολο το threat. Εχω χρεισημοποιησει αυτο το τροπο του root πριν ενα χρονο για ενα xperia.. το μονο προβλημα που εβγαλε μετα απο καιρο ηταν πως δεν λειτουργουσε η κινηση δεδομενων.. το κινητο ηταν σακατεμενο δεν ξερω αν ηταν απο το root η απο θεμα hardware.. το μονο που δεν καταλαβα ειναι το "its not root 100% " .... δεν εχεις πληρη δικαιωματα με το root στο note?
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω. Ίσως λόγο του ότι λείπει το cwm ή το TWRP να το λένε.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω. Ίσως λόγο του ότι λείπει το cwm ή το TWRP να το λένε.

Δεν εχεις προσβαση στο selinux.οταν πας στην συσκευη σου στις πληροφοριες το selinux τι γραφει?

Link to comment
Share on other sites

Οπως και στο unrooted. Δεν ξερω αν ειμαι σωστος αλλα νομιζω πως δεν εχεις την προσβαση σε καποιους φακελους του συστηματος με αποτελεσμα να μην μπορεις να σβησεις εφαρμογες του συστηματος με το titanium backub η να κανεις remount στο efs.
Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις αλλά ένα παλικάρι βρήκε λύση στο xda απλά βαριέμαι να το κάνω. Το προβλημα ξεκινάει από το σύστημα των πολλαπλών χρηστών του Android 4.3 αλλά και έκανε εκείνος και το ξήλωσε.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμαζεις να μου πεις αν εχει αποτελεσμα για να βαλω μπρος τον κινεζο? Το knox στο servise στο κανουν reset...... σε 5 λεπτα...... που σημαινει οτι δεν ειναι στο chipset του snapdragon ο μετρητης. Ειδη ενας τυπος το εχει πειραξει αλλα δεν το μηδενισε. Το κανε 0xffffc που σημαινει υπαρχει ακομη ελπιδα για την samsung :) Edited by Dimitristoz
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Δεν είναι σίγουρο ακόμα τίποτα και αυτό που σου είπα πριν το έκανε ένα παλικάρι στο thread του xda στο RDLV και έχει κλείσει το θέμα τώρα, θα το κοιτάξω πάντως γιατί ήδη έχω ένα θέμα γιατί ενώ είμαι root το ad-free ξαφνικά δεν λειτουργεί. Όσο για το knox το ψάχνουν βασικά ένα κολλητό δεν έχει κανείς σε service center να μάθουμε αν γίνετε reset?

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε, εχω εναν φιλο φιλου που δουλευει μεσα στην εταιρια. αυτο που ρωτας το σκεφτηκα μολις ξυπνησα αλλα δεν νομιζω να ειναι τοσο ευκολο να δωσει τετοιες πληροφοριες. τεσπα θα το δω παντως !!το custom αλλαζει σε official?

βρηκα ολες τις πληροφοριες. το μονο που δεν ξερω ειναι αν αξιζει το root στην συγκεκριμενη συσκευη, root χωρις recovery δεν με ενθουσιαζει η ιδεα , μιση δουλεια :P

οσο για το adfree δεν ειναι θεμα του root εκτος και αν σου λεει u have not root permission.. η εφαρμογη εχει μεινει λιγο πισω και στο s3 που την ειχα οτι θυμοταν εκανε τα μισα ad εβγαιναν και τα αλλα μισα τα μπλοκαρε ..

Edited by Dimitristoz
Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε, εχω εναν φιλο φιλου που δουλευει μεσα στην εταιρια. αυτο που ρωτας το σκεφτηκα μολις ξυπνησα αλλα δεν νομιζω να ειναι τοσο ευκολο να δωσει τετοιες πληροφοριες. τεσπα θα το δω παντως !!το custom αλλαζει σε official?

βρηκα ολες τις πληροφοριες. το μονο που δεν ξερω ειναι αν αξιζει το root στην συγκεκριμενη συσκευη, root χωρις recovery δεν με ενθουσιαζει η ιδεα , μιση δουλεια :P

οσο για το adfree δεν ειναι θεμα του root εκτος και αν σου λεει u have not root permission.. η εφαρμογη εχει μεινει λιγο πισω και στο s3 που την ειχα οτι θυμοταν εκανε τα μισα ad εβγαιναν και τα αλλα μισα τα μπλοκαρε ..

 

Απλά να μάθουμε αν όντως ισχύει πως μπορούν με ειδικό μηχάνημα να κάνουν το knox 0... δεν θέλουμε να υποχρεωθεί να μας κάνει κάτι... πολλά παιδιά στο XDA πήγαν με 0χ1 το τηλέφωνό τους για βλάβες πίσω και κάποια service center τους το επέστρεψαν με knox 0!!! ... απλά επειδή όπου ακούς πολλά κεράσια λέει κράτα και μικρό καλάθι ήθελα να ξέραμε και εμείς κάτι.. τι μαμούνια Έλληνες είμαστε?

 

Όσο για το addfree κάτι έγινε... αν το κανω uninstall και εγκαταστήσω πάλι την τελευταία μου λέει πως έχω παλιά έκδοση να βάλω ποιο καινούργια... μα την κατεβάζω από το site to official. ..Αν μετά κάνω restore από titanium μου τρέχει και μένει αιώνια με τη ροδελίτσα...

 

Μπορεί κανείς να μου στείλει το τελευταίο hosts του?

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Προχθες εβγαλαν update.

http://adfree.bigtincan.com

Σβησε απο το κινητο σου αυτο που εχεις γιατι αν το περασεις παραλληλα το περναει παραλληλα δεν κανει overwrite.

Link to comment
Share on other sites

Προχθες εβγαλαν update.

http://adfree.bigtincan.com

Σβησε απο το κινητο σου αυτο που εχεις γιατι αν το περασεις παραλληλα το περναει παραλληλα δεν κανει overwrite.

 

Ευχαριστώ πολύ μου έπαιξε.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα πρόβλημα στον Γαλαξία μου και έφτιαξε με το νεό πού έβαλε ο φίλος.Ευχαριστούμε!:)

 

Όσο για το knox και εγώ έχω διαβάσει το θέμα στους xda και πιστεύω ότι όντως δεν λένε παπάτζες.Σε παραπέμπω εδώ bluechris να τσεκάρεις τι έχω γράψει σαν απορία σχετικά με το knox και πώς πιθανός το μηδενίζουν και ένα πόστ που έκανε λίγο πιο πάνω έαν παλικάρι με ευχάριστα νέα από την Samsung Hellas σχετικά με το knox counter και την εγγύηση.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4999362#post4999362

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...