Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σοβαρά το λέω.

Μερικοί πωλητές τα σπάνε!

Παρελαβα απο ebay σε 7 μερες ενω περιμενω απο 20/7 δεμα που δεν ξερω που βρισκεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα..

περιμενω ενα κινιτακι απο κινα..

σημερα το πρωι μου εβγαλε αυτο ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 29-08-2016 06:11 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

μηπως ξερει κανενας τι ειναι και ποτε περιπου θα ερθει καβαλα??

σορρυ αν γινομαι κουραστηκος και εχει αναφερθει πιο παλια απλος δεν εχω χρονο για να ψαχνω

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω θέλω να παραγγείλω ελικες για το drone μου ειναι μικρά θα από gearbest θα μου δώσουν tracking number
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι μετά από όλα αυτά έφτασε Ελλάδα 19 /8 αλλά ακόμα δεν φαίνεται.

Περίμενε άλλες 3-5 μέρες το πολύ και κατα πάσα πιθανότητα θα εμφανιστεί. Σε κάποιους συμφορουμίτες έκανε περίπου 10-12 μέρες να εμφανιστεί και τελικά παρέλαβαν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα..

περιμενω ενα κινιτακι απο κινα..

σημερα το πρωι μου εβγαλε αυτο ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 29-08-2016 06:11 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

μηπως ξερει κανενας τι ειναι και ποτε περιπου θα ερθει καβαλα??

σορρυ αν γινομαι κουραστηκος και εχει αναφερθει πιο παλια απλος δεν εχω χρονο για να ψαχνω

σε 1-3 μέρες συνήθως φτάνει στον προορισμό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω θέλω να παραγγείλω ελικες για το drone μου ειναι μικρά θα από gearbest θα μου δώσουν tracking number

Αναλόγως αμα ζητήσεις ή όχι. Είναι στην κρίση σου. Για να πάρεις επέλεξε "air mail register" ή κάπως έτσι. Συνήθως είναι 2 ευρώ απ ότι θυμάμαι από τις δικές μου παραγγελίες.

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..

περιμενω ενα κινιτακι απο κινα..

σημερα το πρωι μου εβγαλε αυτο ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 29-08-2016 06:11 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

μηπως ξερει κανενας τι ειναι και ποτε περιπου θα ερθει καβαλα??

σορρυ αν γινομαι κουραστηκος και εχει αναφερθει πιο παλια απλος δεν εχω χρονο για να ψαχνω

 

Εχω ακριβως ιδιο μηνυμα και ωρα 6,10 - τα πακετακια μας μαλλον ταξιδευουν μαζι :)

Υπολογιζω αυριο, βαρια μεθαυριο να εχουν φτασει

Edited by impreza_sti
:: Be Ware The Power Of Light ::
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακριβως ιδιο μνμ και ωρα 6,10 - τα πακετακια μας μαλλον ταξιδευουν μαζι :)

Υπολογιζω αυριο, βαρια μεθαυριο να εχουν φτασει

 

Εμενα ξανακανε update ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 29-08-2016 23:29 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

μακαρι να τα χουμε μεχρι μεθαυριο!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα οχι ακομα...

Τι διαολο ? Πηγε για καφε ο οδηγος και τα παρατησε στο αυτοκινητο ? χαχαχα

Το 1ο μηνυμα απο το 2ο θα πρεπει να χει το πολυ 2-3 ωρες διαφορα, οχι μια μερα ολοκληρη. τελος παντων, υπομονη.

Τον φαγαμε τον γαιδαρο, η ουρα μας εμεινε !

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
:: Be Ware The Power Of Light ::
Link to comment
Share on other sites

Το τερματισανε τα ελτα

Παραγγελια απο 6 Αυγουστου ακομη να ερθει

Στην Ελλαδα βρισκεται απο τις 21

Δυο δεματα ενα με ολλανδικο κι ενα με τσεχικο ταχυδρομειο συναγωνιζονται σε αργοπορια

25 ημερες ηδη ενω παραλαμβανω συνηθως στις 16 ημερες

Link to comment
Share on other sites

Προχώρησαν κι εμένα τα δύο δέματα που περιμενω ένα με SG και άφιξη 28-8 και ένα με NL και άφιξη 29-8!

Πράγματικα και τα δύο προχώρησαν σφαίρα και ανοίχτηκαν οι σάκοι από τα ΕΛΤΑ άμεσα! Δεν το περίμενα γιατί και εγώ έχω φάει στο παρελθόν τρελές αναμονες μέχρι να εμφανιστούν....μάλλον γύρισαν από τις άδειες και προχωράνε σφαίρα!

Link to comment
Share on other sites

Προχώρησαν κι εμένα τα δύο δέματα που περιμενω ένα με SG και άφιξη 28-8 και ένα με NL και άφιξη 29-8!

Πράγματικα και τα δύο προχώρησαν σφαίρα και ανοίχτηκαν οι σάκοι από τα ΕΛΤΑ άμεσα! Δεν το περίμενα γιατί και εγώ έχω φάει στο παρελθόν τρελές αναμονες μέχρι να εμφανιστούν....μάλλον γύρισαν από τις άδειες και προχωράνε σφαίρα!

Και εγώ έχω 2 πακέτα (ακριβώς στις ημερομηνίες των δικών σου :lol: ) Το ένα ήρθε το άλλο έκλεισε από Κ.Δ αεροδρομίου.

Καλές παραλαβές!

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ..περιμένω και εγω δυο δεματα να ερθουν απο κινα με China Post Ordinary Small Packet Plus...

Το θεμα είναι ότι δειχνει οτι απο κινα εχει φυγει απο 17/8 ... και σημερα ειναι 30/8...και ακομα τιποτε!!!

ρυθμους χελωνας εχουμε;:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Kαι τα δυο γραφουν το ιδιο..!!

Untitled.png

 

Track Number: 03531283172 , 03538673610..

 

Ποτε πιστευετε καθαρα απο εμπειρια οτι θα το παραλαβω;; ..εχω μιλησει και με τα ΕΛΤΑ..αλλα τιποτα καμια ακρη..!!

Ευχαριστω!!:p:p

Η χαρά έρχεται στην ζωή μας, όταν έχουμε κάτι να κάνουμε,

κάτι να αγαπάμε και κάτι να ελπίζουμε..!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι με απλό ταχυδρομείο οπότε άγνωστο το πότε μπορεί να έρθουν.

 

ενα μηνα θα κλεισω σε λιγο.....απορω ποτε θα ερθουν..

Η χαρά έρχεται στην ζωή μας, όταν έχουμε κάτι να κάνουμε,

κάτι να αγαπάμε και κάτι να ελπίζουμε..!!

Link to comment
Share on other sites

ενα μηνα θα κλεισω σε λιγο.....απορω ποτε θα ερθουν..

 

Χωρίς να σημαίνει κάτι έχω παραλάβει και μετά απο δίμηνο πάκετο με απλό ταχυδρομείο :D

Link to comment
Share on other sites

RS563077866NL καποιος σχετικος μπορει να μου πει τι παιζει με την παραγγελια μου;;η παραγγελια εγινε 12/8 και εχουμε 30 και ακομα τπτ..συνηθως δεν αργουσε τοσο με postnl..
Link to comment
Share on other sites

RS563077866NL καποιος σχετικος μπορει να μου πει τι παιζει με την παραγγελια μου;;η παραγγελια εγινε 12/8 και εχουμε 30 και ακομα τπτ..συνηθως δεν αργουσε τοσο με postnl..

 

Δεν θα το βλεπεις απο την μερα που εκανες την παραγγελία αλλα απο την μερα που το έστειλε το κατάστημα. 25/8 έφυγε απο ολλανδια. Περιμένεις να φτάσει Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

RB084821161SG

Φιλαράκια πλάκα μου κάνουν στο κέντρο διαλογής;

Έχει τύχη σε κανέναν;

 

Ποιο πραγμα; δεν βλεπω τιποτα περιεργο

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πραγμα; δεν βλεπω τιποτα περιεργο

 

Νικόλα δεύτερη μέρα στο κέντρο διαλογής; είχα άλλη μια ήρθε σήμερα ενώ τις έδειχνε μαζί χτες..

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα δεύτερη μέρα στο κέντρο διαλογής; είχα άλλη μια ήρθε σήμερα ενώ τις έδειχνε μαζί χτες..

 

Υπομονη, δεν χαλασε ο κοσμος με μια μερα ;)

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα δεύτερη μέρα στο κέντρο διαλογής; είχα άλλη μια ήρθε σήμερα ενώ τις έδειχνε μαζί χτες..

Και εγώ στο ίδιο στάδιο έχω μια παραγγελία. σε 2 μέρες max θα φτάσει σε εσένα. Έφαγες τον γάιδαρο δεν θα κολλήσεις στην ουρά :lol:

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

RB084821161SG

Φιλαράκια πλάκα μου κάνουν στο κέντρο διαλογής;

Έχει τύχη σε κανέναν;

 

3 πακέτα κολλημένα στο κέντρο διαλογης 2 μέρες. Από κδ αεροδρομίου μέχρι παράδοση σε ΜΔ της περιοχής μου πάντα ήταν Μαξ 1 24ωρο.

Τώρα άγγιξα τις 4 μέρες.

Υπομονή

Θα έρθουν

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ξέρει πως και γιατί.. Εδώ η γενική ταχυδρομική Αθήνα - Λαμία παραγγελία και αύριο είναι Τρίτη μέρα.. Υπάρχουν και χειρότερα..
Link to comment
Share on other sites

3 πακέτα κολλημένα στο κέντρο διαλογης 2 μέρες. Από κδ αεροδρομίου μέχρι παράδοση σε ΜΔ της περιοχής μου πάντα ήταν Μαξ 1 24ωρο.

Τώρα άγγιξα τις 4 μέρες.

Υπομονή

Θα έρθουν

Μια από τα ίδια

 

RM716810169CN

 

Έκανε 7 μέρες να έρθει από Κίνα Ελλάδα και θα κάνει άλλες 7 να πάει από Αθήνα Θεσσαλονίκη.

Ούτε με γάιδαρο να έρχονταν :/

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα και χαζευω με το νεο κινητο, αξιζε η αναμονη.

Αψογο το πακετακι, τυλιγμενο με ενα λεπτο αλλα συμπαγες κομματι αφρολεξ που οπως φαινετε εκανε τη δουλεια του με το παραπανω :)

Καλη υπομονη στα υπολοιπα παιδια, ευχομαι να ερθουν γρηγορα και τα δικα σας

:: Be Ware The Power Of Light ::
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...