Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από 8 μέρες

Δες την φοτο

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δες την φοτο

 

δηλαδη μετα την αφιξη παραλαβες μετα απο 4 μερες?

Πονηρές σκέψεις κάνουν όλοι , έξυπνες όμως λίγοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, είναι η πρώτη φορά που παραγγέλνω από εξωτερικό και ο μόνος φόβος είναι το τελωνείο! Ελπίζω να μην γίνει χαζομάρα!
Link to comment
Share on other sites

και ποτε ενημερωθηκε η αφιξη?

και μετα απο ποσες μερες παρελαβες?

 

Όσο το κοιτάς τόσο θα αγχώνεσαι χαλάρωσε εγώ τι να πω που ήρθε το τηλέφωνο μου το κράτησα 2 μήνες και μετά το έστειλα πίσω γιατί είχε ένα πρόβλημα μιλάμε στο σιεζιεν το είχαν εκεί 2 μήνες και τώρα δόξα το θεό έρχεται στα χέρια μου διωρθωμενο και όλο αυτό το διάστημα μιλούσα με email μέχρι και τηλέφωνο πήρα στην Κινα και έτσι συνενοειθηκα χαλάρωσε θα έρθει

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δηλαδη μετα την αφιξη παραλαβες μετα απο 4 μερες?

 

Βάλε και τα σαββατοκύριακα μέσα είναι παραπάνω

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

και σε σενα σαββατο ηρθε και δευτερα παρελαβες δηλαδη 1 εργασιμη.αρα και εγω πρωτα ο θεος δευτερα θα παραλαβω

νομιζω δεν κανω λαθος ετσι δεν ειναι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά, είναι η πρώτη φορά που παραγγέλνω από εξωτερικό και ο μόνος φόβος είναι το τελωνείο! Ελπίζω να μην γίνει χαζομάρα!

 

με ποια εταιρια θα σου ερθει?

Πονηρές σκέψεις κάνουν όλοι , έξυπνες όμως λίγοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

Με Singapore Post

 

μην αγχώνεσαι τοτε..

Πονηρές σκέψεις κάνουν όλοι , έξυπνες όμως λίγοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αν παρήγγειλες με απλή αποστολή με SG και όχι SG με EMS και επίσης το κατάστημα που έκανες την αγορά είναι έμπειροι και γράψανε χαμηλή χρηματική αξία έξω από το δέμα, τότε σίγουρα δεν θα πληρώσεις τελωνείο.

Όλα καλά :)

Edited by Yngwiedis
Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Αν παρήγγειλες με απλή αποστολή με SG και όχι SG με EMS και επίσης το κατάστημα που έκανες την αγορά είναι έμπειροι και γράψανε χαμηλή χρηματική αξία έξω από το δέμα, τότε σίγουρα δεν θα πληρώσεις τελωνείο.

Όλα καλά :)

Με απλή SG το παρήγγειλα, το EMS τι είναι; Επίσης, τους είπα να μου το στείλουν ως δώρο! Ελπίζω να το έκαναν!

Link to comment
Share on other sites

Το EMS σημαίνει Express Mail Service.

Υποτίθεται οτι έρχεται πιο γρήγορα αλλά έχει μεγάλες πιθανότητες να περάσει τελωνείο.

Εσένα αφού σου έρχεται με απλό ταχυδρομείο δεν έχεις να φοβάσαι κάτι.

Απλά υπομονή να φτάσει :)

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Το EMS σημαίνει Express Mail Service.

Υποτίθεται οτι έρχεται πιο γρήγορα αλλά έχει μεγάλες πιθανότητες να περάσει τελωνείο.

Εσένα αφού σου έρχεται με απλό ταχυδρομείο δεν έχεις να φοβάσαι κάτι.

Απλά υπομονή να φτάσει :)

Mε ΕMS δεν πληρώνεις παραπάνω αφού είναι πιο γρήγορο;;

Link to comment
Share on other sites

Mε ΕMS δεν πληρώνεις παραπάνω αφού είναι πιο γρήγορο;;

Αυτό έχει να κάνει με την τιμολόγηση των μεταφορικών από το ίδιο το μαγαζί.

Προφανώς όταν βλέπεις ότι αναφέρει free shipping, τα μεταφορικά περιλαμβάνονται στην τιμή αγοράς του προϊόντος.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα .εχω κανει παραγγελεια απο το2c στις 9/10.σημερα 7 μερες μετα μου βγαζει ακομα Received from Customer.πρωτη φορα μου καθυστερει δεμα να φυγει απο κει (δηλ να αναγραφει dispatch).συμβαινει και σε καποιον αλλο?

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

έχουμε καμία άποψη σχετικά με την αποθήκη του banggood στην Αγγλία και τον χρόνο παράδοσης?

παράγγειλα απο εκεί μία sj4000 wifi με την λογική ότι ερχόμενο το δέμα απο Αγγλία θα έρθει γρηγορότερα και μου αναφέρει παράδοση 4-6 εργάσιμες

αλλά βλέποντας το tracking στο trackitonline αναφέρει χώρα προέλευσης Κίνα...

ship type αναφέρει SWEDENTPS

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]51194[/ATTACH]

 

Γιατί είμαι παντελώς άσχετος με τις αγορές απο το εξωτερικό, αυτό σημαίνει ότι φτάνει Ελλάδα ή έχω ακόμα καιρό; Πάντως στα Ελτα δείχνει ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS .

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

One+One
Link to comment
Share on other sites

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

σημερα εφτασε στη χωρα προορισμου, με singapore post απο τις 25/09 που ειχε σταλθει, λετε να περασει τελωνειο ( κινητο αξιας 137 ευρω ) ? :rolleyes:
πολύ γέλιο :lol:
Link to comment
Share on other sites

@ alexander123520

@ alexb7

 

Θυμάστε για πόσες μέρες περιμένατε στο status "Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)";

Φίλε εγώ παρήγγειλα στις 10/10, μπήκα χθες (15/10) πρώτη φορά να δω τι γίνεται και μου είχε από τις 14 status: Received from customer και σήμερα το πρωί που ξανακοίταξα είχε status Despatched to overseas

Link to comment
Share on other sites

@ alexander123520

@ alexb7

 

Θυμάστε για πόσες μέρες περιμένατε στο status "Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)";

 

Τσεκαρε στο tracking της 4px http://en.4px.com/ Σε 'μενα εμφανιζε για κανα 5ημερο αυτο το status

:X
Link to comment
Share on other sites

@ alexander123520

@ alexb7

 

Θυμάστε για πόσες μέρες περιμένατε στο status "Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)";

εγω φιλε μου αργησα να βρω αυτο το forum, για να δω απο ποια ιστοσελια ανιχνευα την παραγγελια μου, και με το που βρηκα ηταν στο σταδιο despatched. Παντως, νομιζω οτι δεν θα αργησει να αλλαξει το δικο σου :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά το Despatched to overseas, που θα περιμένω νέο status; Θα μου βγάλει το SG ή μόνο όταν φτάσει στην Ελλάδα;

 

εμενα σημερα μου εβγαλε arrived overseas μετα απο 21 μερες στο despatched :)

πολύ γέλιο :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μαζί με ένα άλλο παιδί αύριο κλείνουμε εβδομάδα σ αυτό το status.

Στο 4PX δείχνει αυτό το αποτέλεσμα.

 

http://s2.postimg.org/9pcl3jl7d/asd.png

Link to comment
Share on other sites

E ναι αργεί μετά από despatched να πάει στο arrived overseas! Αφού θέλει να φύγει από Σιγκαπούρη, να φτάσει ευρώπη (Γερμανία ή όπου αλλού το πάνε) και μετά για να πάει στον τελικό προορισμού, κάνει πολύ καιρό...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...