Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι συμβαινει με τα ελτα τωρα τελευταια?εγω μενω καματερο και οι 2 τελευταιες παραγγελιες που εκανα η μια βρεθηκε ιλιον και η αλλη ανω λιοσια.η διευθυνση που ειχαν τα δεματα ητανε η κανονικη οποτε δεν ειχα προβλημα να ψαχνω τα δεματα.με βρηκαν αυτοι.βεβαια πηρα και τηλεφωνο να δω τι γινετε αλλα με καθησυχασαν οτι δεν υπαρχει προβλημα και παρελαβα κανονικα.

αν διαβάσεις λίγο παραπάνω, εμένα μάλλον επέστρεψε πίσω κίνα. (στο ταχυδρομείο έτσι μου είπαν). Διεύθυνση είχα κανονικά καματερό, αυτό πήγε όμως Ίλιον και μετά επέστρεψε (την ίδια ημέρα!) πίσω Αεροδρόμιο (RE948625040SE)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.

Στα ελτα του αεροδρομίου νομίζω έχουν πέσει πολλές άδειες.

2 μέρες τώρα καλώ και δεν απαντάει κανείς.

Φυσικά το δέμα είναι κολλημένο τρίτη μέρα.

Ξέρουμε τι συμβαίνει?

Είναι η πρώτη φορά που παρατηρώ τόσο μεγάλη καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

αν διαβάσεις λίγο παραπάνω, εμένα μάλλον επέστρεψε πίσω κίνα. (στο ταχυδρομείο έτσι μου είπαν). Διεύθυνση είχα κανονικά καματερό, αυτό πήγε όμως Ίλιον και μετά επέστρεψε (την ίδια ημέρα!) πίσω Αεροδρόμιο (RE948625040SE)

 

τι να πω δεν ξερω με ποια λογικη τα στελνουν πισω.εμενα πριν κανα μηνα μια παραγγελια βρεθηκε στο ιλιον και πηγα εγω και την πηρα.μια αλλη στα ανω λιοσια οταν ειμουνα διακοπες αλλα απο ανω λιοσια πηγε ελτα καματερου χωρις να παρω να ρωτησω τι γινετε.και το κινητο τωρα που περιμενω μπηκα σημερα το πρωι και ειναι παλι στα ανω λιοσια.τους πηρα τηλεφωνο οτι θα παω εγω το μεσημερι να παραλαβω.οτι να ναι...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα τηλέφωνο και μου ειπαν οτι γενικά παιζουν καθυστερήσεις και να το περιμένω απο εβδομαδα. Ελπίζω να πάνε όλα καλα
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα τηλέφωνο και μου ειπαν οτι γενικά παιζουν καθυστερήσεις και να το περιμένω απο εβδομαδα. Ελπίζω να πάνε όλα καλα

 

Αυτο παει για ολους μας,οποτε ευχαριστουμε για την ενημερωση φιλε.

 

Βεβαια το παραξενο θα ηταν να σου λεγανε "Καθυστερησεις?Πλακα κανεις? Αυτα ποτε δεν συμβαινουν,παντα ειμαστε στην ωρα μας":p

Link to comment
Share on other sites

2014-08-27 12:19, Arrived at overseas (Country code: GR)

 

Από εβδομάδα και βλέπουμε. :whip:

 

Λογικά θα έχουν επιστρέψει από τις άδειες τους τα παλικάρια και θα μπουν τα πράγματα στην παλιά ροή τους.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, νομίζω πως πρόκειται για ρεκόρ...

 

Εντός μιας εβδομάδας από την αγορά έφτασε ένα πακετάκι από Κίνα Θεσσσαλονίκη...την επομένη της αγοράς (και πριν κλείσουν 24ώρες για την ακρίβεια) είχε ήδη εμφανιστεί στο tracking και την επομένη βγήκε στο IPS., σ' άλλες έξι μέρες έφτασε και βγήκε για παράδοση.

 

....αλλά η γκαντεμιά είναι ότι περίμενα πως θα έκανε κανά 20ήμερο και το παρήγγειλα πριν επιστρέψω Θεσσαλονίκη, έτσι θα μείνει στο ταχυδρομείο κανά 15ήμερο ακόμη...

 

...άμα είσαι γκαντέμης και να σού 'ρθει η τύχη, δεν είσαι εκεί να τη συναντήσεις....

http://www.17track.net/en/sim-post.shtml?num=RI117959987CN&pt=7071

Link to comment
Share on other sites

Αυτο παει για ολους μας,οποτε ευχαριστουμε για την ενημερωση φιλε.

 

Βεβαια το παραξενο θα ηταν να σου λεγανε "Καθυστερησεις?Πλακα κανεις? Αυτα ποτε δεν συμβαινουν,παντα ειμαστε στην ωρα μας":p

 

2014-08-28 10:35, Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

2014-08-26 09:08, Receive Item At Office Of Exchange, IPS

 

Σωπάτε και πήραν μπρος !~ :grin:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

@vgiozo: Πραγματικά πρέπει να είσαι πολύ τυχερός.Σαν να ήταν το δέμα σου σε ένα σάκο μόνο του!

 

@NikoSoti: Ελαααα..πήρε μπρος η μηχανή;

 

Πρέπει να πήρε και μένα

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 28-08-2014 12:35 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

Τέλεια!Ισα ίσα για να μείνω το Σ/Κ χωρίς το δέμα! :mad:

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Ναι μαλλον πηρανε μπρος

 

και σε εμενα

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 20-08-2014 16:25 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 28-08-2014 10:02 IPS

 

Το δικό μου ακόμα τίποτα.. ....έχει και αυτό ίδια ημερομηνία Κλείσιμο από ΙΡΣ, 20/8/14, αλλά. ......

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

επιτελους εφυγε και το δικο μου απο το αεροδρομιο!!! λετε το τηλεφωνημα που εκανα να τους ταρακουνησε λιγο?? χαχαχαχααχχαχαχαχαχα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, νομίζω πως πρόκειται για ρεκόρ...

 

Εντός μιας εβδομάδας από την αγορά έφτασε ένα πακετάκι από Κίνα Θεσσσαλονίκη...την επομένη της αγοράς (και πριν κλείσουν 24ώρες για την ακρίβεια) είχε ήδη εμφανιστεί στο tracking και την επομένη βγήκε στο IPS., σ' άλλες έξι μέρες έφτασε και βγήκε για παράδοση.

 

....αλλά η γκαντεμιά είναι ότι περίμενα πως θα έκανε κανά 20ήμερο και το παρήγγειλα πριν επιστρέψω Θεσσαλονίκη, έτσι θα μείνει στο ταχυδρομείο κανά 15ήμερο ακόμη...

 

...άμα είσαι γκαντέμης και να σού 'ρθει η τύχη, δεν είσαι εκεί να τη συναντήσεις....

http://www.17track.net/en/sim-post.shtml?num=RI117959987CN&pt=7071

 

Φιλαρακο 15 μέρες στο ταχυδρομείο δεν νομιζω το βλέπω να γυρνάει Κίνα !!!!!!!!!

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά είναι λογικό το να είναι τόσες μέρες αεροδρόμιο;

 

 

http://s6.postimg.org/5iit67xnh/Screen_Shot_2014_08_21_at_12_58_24_PM.jpg

 

Εγω ακομα περιμένω

http://s6.postimg.org/ww37fuzod/image.jpg

Link to comment
Share on other sites

αδειες τελος .................................. στα ελτα

παρελαβα και εχτες και σημερα δεματα καιν περιμενω ακομα αυτο

 

RF255646735SG

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 16-08-2014 14:05 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 27-08-2014 09:08 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 28-08-2014 12:34 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 28-08-2014 15:37 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 16-08-2014 13:47 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 27-08-2014 08:48 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 27-08-2014 22:49 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 28-08-2014 08:23 Μ.Δ. ΡΟΔΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.Δ. ΡΟΔΟΥ 28-08-2014 08:25 Μ.Δ. ΡΟΔΟΥ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 28-08-2014 13:54 Μ.Δ. ΡΟΔΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.Δ. ΡΟΔΟΥ 28-08-2014 13:55 Μ.Δ. ΡΟΔΟΥ

 

πέρασε ο ταχυδρόμος αλλά δεν είμουν εκεί να το παραλάβω κσι άφησε σημείωμα

είναι φυσιολογικό το ότι μου έχει βγάλει 2 φορές τις ίδιες ενημερώσεις?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.

παραγγελια κινητου απο ebay στις 24-8-2014.

το tracking number που πηρα δεν φαινεται πουθενα μεχρι τωρα.

ειναι φυσιολογικο?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ακομα item in conta ips... :mad:

RF256634897SG

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:0*Millisecond, Cache Time:2014/08/29 10:04:14

2014-08-20 13:36, Item in conta IPS, IPS

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:0*Millisecond, Cache Time:2014/08/29 10:04:14

2014-08-22 13:36, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-08-20 13:36, Received from Customer

======================================

Power by http://www.17track.net

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα προχθες το παρηγγειλα απο βικμαλ και σημερα στο τρακινγκ μου γραφει received from customer.. τι σημαινει αυτο ?
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα προχθες το παρηγγειλα απο βικμαλ και σημερα στο τρακινγκ μου γραφει received from customer.. τι σημαινει αυτο ?

 

Σημαίνει πως δεν διάβασες τον οδηγό της πρώτης σελίδας. :happy:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

τον διαβασα αμεσως αφου τον εχω και bookmark αλλα δεν το ειχα δει .. μια φραση ειναι αλλωστε κι αμα εισαι και λιγο πανικ ..

 

 

Received from customer...

 

 

Σημαίνει πως το πακέτο παραδώθηκε στο ταχυδρομείο από την εταιρεία αποστολών/αποστολέα

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.

παραγγελια κινητου απο ebay στις 24-8-2014.

το tracking number που πηρα δεν φαινεται πουθενα μεχρι τωρα.

ειναι φυσιολογικο?

ευχαριστω

Edited by knkonnou
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...