Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου βγαζει αυτο το μυνημα:

Δεν μπορούμε να ολοκληρώσουμε την πληρωμή σας

Αυτή η πληρωμή υπερβαίνει το όριο αποστολών μέσω PayPal. Μπορείτε να βρείτε πληροφορίες σχετικά με την κατάργηση των ορίων στο προφίλ του λογαριασμού σας.

Ψάξ'το λίγο .. δεν θυμάμαι πως, αλλά εμένα το έκαναν 2.500 δολλάρια ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@wolf_35

για να σου εμφανιστεί αυτό το όριο, μάλλον δεν έχει γίνει verified ο λογαριασμός σου (linked με κάποιον λογαριασμό τραπέζης για παράδειγμα).

αν ήταν verified τη στιγμή που σου εμφανίστηκε το μήνυμα, τότε θα πρέπει να τσεκάρεις το resolution centre της PayPal.

γκούγκλαρε "PayPal limit" και ρίξε μια ματιά.

 

Στάλθηκε από τηλεόραση χρησιμοποιώντας σήμα UHF.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό και τέλος. Κανένα μήνυμα, είσαι έτοιμος.

 

Φίλε μου ακολούθησα την συμβουλή σου και μόλις παρηγγειλα το Redmi 5 plus (4X64) απο banggood επιλέγοντας το direct priority. Βέβαια την επιλογή του belgium post δεν την βρήκα αλλα μου είπες οτι δεν χρειάζεται.

Τώρα περιμένω και ελπίζω να μην εχω καμία δυσάρεστη εξέλιξη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Ενα κινητο θέλω να πάρω, κατα προτίμηση xiaomi, χωρις να εχω θεμα με τελωνείο.

Για τα υπόλοιπα με ρομ κτλ θα την βγάλω την άκρη.

Ποια σάιτ μπορούν να στείλουν μέσω άλλης χώρας της ΕΕ αξιόπιστα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

παρε απο gearbest η banggood ...και τα 2 εχουν τροπο αποφυγης τελωνειου η επιστροφης χρηματων...αντιστοιχα εχει και lightonthebox...Μονο επιστροφη αυτο ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ...

banggoos -->priority direct mail

gearbest ---> belgium registered or priority direct mai (eu express) το ολλανδικο μπαινει τελωνειο...(την επαθα)...

επισης αν επιλεξεις registered shipping σου επιστρεφουν τους φορους αν ανοιξεις ticket...αυτα

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

παρε απο gearbest η banggood ...και τα 2 εχουν τροπο αποφυγης τελωνειου η επιστροφης χρηματων...αντιστοιχα εχει και lightonthebox...Μονο επιστροφη αυτο ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ...

 

banggoos -->priority direct mail

 

gearbest ---> belgium registered or priority direct mai (eu express) το ολλανδικο μπαινει τελωνειο...(την επαθα)...

 

επισης αν επιλεξεις registered shipping σου επιστρεφουν τους φορους αν ανοιξεις ticket...αυτα

 

Το πήρα απο banggood με pdm (περίπου 9€ έξτρα κόστος).

Άρα ειναι θεωρητικά οκ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς να μου πει πως μπορω να ακυρώσω παραγγελία απο banggood; Η πλήρωνε εγινε εχθες με paypal. Εννοώ άμεσα μέσω paypal χωρις να ερθω σε επικοινωνία με το κατάστημα.

Δεν έχουν περασει ούτε 24 ώρες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by karlosamos
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Live chat κανε στο bang good... Θα σε εξυπηρετήσουν αμέσως

Γνωρίζει κανείς να μου πει πως μπορω να ακυρώσω παραγγελία απο banggood; Η πλήρωνε εγινε εχθες με paypal. Εννοώ άμεσα μέσω paypal χωρις να ερθω σε επικοινωνία με το κατάστημα.

Δεν έχουν περασει ούτε 24 ώρες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Στάλθηκε από το S2_PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Πόσος είναι ένας Μ.Ο. παραμονής στο τελωνείο για πακέτα πλέον παίδες; Μου μπήκε σήμερα, δε με απασχολεί το ποσό κλπ, τα είχα προϋπολογίσει. Απλά φεύγω δίμηνες διακοπές, κι άμα έρθει μετά τις 3-4 Ιουλίου θα μείνει 15 μέρες στα αζήτητα και θα ξαναγυρίσει Αμερική. :|
We do not let our enemies to have guns, why should we let them have ideas? :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πόσος είναι ένας Μ.Ο. παραμονής στο τελωνείο για πακέτα πλέον παίδες; Μου μπήκε σήμερα, δε με απασχολεί το ποσό κλπ, τα είχα προϋπολογίσει. Απλά φεύγω δίμηνες διακοπές, κι άμα έρθει μετά τις 3-4 Ιουλίου θα μείνει 15 μέρες στα αζήτητα και θα ξαναγυρίσει Αμερική. :|
3 μέρες έκανε το δικό μου μαζί με την αποστολή απόδειξης... Το θέμα είναι να μπει... Εύκολα βγαίνει... Αλλά με κόστος

 

επισης να ενημερωσω οτι το gearbest μου επεστρεψε ολο το ποσο του τελωνειου σε registered αποστολη

Στάλθηκε από το S2_PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by alanon
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Ή Hermes έχει ανταπόκριση με ups κι αυτή αν δεν κάνω λάθος με ACS τουλάχιστον αυτό παρατήρησα σε δική μου παραγγελία στο ebay

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσο για το φίλο που πήρε το 5 plus 4/64 από Banggood αφού το είπαμε τα Xiaomi δε συμφέρουν από Κινα

Αν μη τι άλλο έχεις και καλύτερη εγγύηση από εδώ και τιμή ίδια χωρίς να περιμένεις

Edited by elgol
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω παραγγείλει έναν φακό αξίας 20.11 ευρώ μου λέει εισαγωγή στο τελωνείο ξέρει κάνεις πόσο θα χρειαστεί να πληρώσω;a274236c47be99de3620b6f705c5927f.jpg

 

Sent from my Le X822 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση , τελικά με dpd το έστειλαν οπότε με acs ,και δικό μου δέμα 9€ αξίας με κινέζικο ταχυδρομείο μπήκε τελωνείο ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα παραγγελία από Banggood με priority direct και μου έδωσαν tr.number της μορφής LX(9αριθμοί)NL. Φαίνεται για nl post. Αλλά όταν πάω στη σελίδα δεν μου εμφανίζει τίποτα, ούτε στη σελίδα των ΕΛΤΑ. Πέρασαν 3μιση μέρες και ακόμα δεν εμφανίζει τίποτα. Έστειλα μύνημα στο banggood και μου είπαν να περιμένω λίγο ακόμα. Αλλά η αλήθεια είναι πρώτη φορά μου καθυστερεί τόσο να δω έστω κάποια κίνηση.

 

Στάλθηκε από το CUBOT_MANITO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ νωρίς ακόμα, σε καμιά βδομάδα ξανά δες. Τις ίδιας μορφής ήταν και το δικό μου σε 15 μέρες το είχα στα χέρια μου.

 

Στάλθηκε από το HMNOTE1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Είχα καιρό να πάρω κάτι αξίας και με pdm γι'αυτό παραξενεύτηκα επειδή παλιά θυμάμαι στο διήμερο μου έβγαζε ότι έφευγε από Κίνα.

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε

 

Στάλθηκε από το CUBOT_MANITO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια εκανα σημερα μια αγορα απο ebay με αποστολη απο το luton αγγλιας και η τοποθεσια του πωλητη ειναι πραγματι απο αγγλια και λεει αποστολη με Royal Mail International Tracked λετε να εχω προβλημα με τελωνειο???γιατι αν εχω προβλημα να του πω να μου κανει refund τα χρηματα και να προλαβω να μην το στειλει,,περιμενω μια απαντηση σας..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια τι ακριβως ειναι αυτο πρωτη φορα τ συναντω - ATHENS AIRMAIL CENTER, ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ
Link to comment
Share on other sites

Ή Hermes έχει ανταπόκριση με ups κι αυτή αν δεν κάνω λάθος με ACS τουλάχιστον αυτό παρατήρησα σε δική μου παραγγελία στο ebay

Εμενα με gearbest απο Ευρωπαικη αποθηκη ηρθε με την γενικη ταχυδρομικη σε δεμα της ups.

Link to comment
Share on other sites

LVS13763600XXXXXX

 

Τι ναι τούτο παλι ρε σεις.

 

Από GB το εστειλαν

 

Βελγικό ταχυδρομείο, απλή αποστολή, είχα λάβει και εγώ ένα τον Φεβρουάριο από Aliexprees και ήρθε ανέλπιστα πολύ γρήγορα.

Το δικό μου στο τέλος των αριθμών είχε και το "N1" LVS2017201716752525N1.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

LVS13763600XXXXXX

 

Τι ναι τούτο παλι ρε σεις.

 

Από GB το εστειλαν

Φίλε είναι αριθμός αποστολής και όχι tracing number... Δεν μπορείς να το παρακολουθήσεις πέρα από το σπίτι του GB.... Είναι γρήγορο πάντως... Έχω βάλει κι εγώ για2η φορά...το πρώτο ήρθε σε 8 μέρες

 

Στάλθηκε από το S2_PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...