Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Παρήγγειλα στις 22/1 απο lightinthebox to Redmi Note 4. Ήρθε Ελλάδα μέσω PostNL και είναι στο αεροδρόμιο από τις 7/2 (2 εβδομάδες ακριβώς). Το σάιτ δίνει εκτιμώμενο χρόνο παράδοσης 15-34 εργάσιμες (μέχρι 9 Μαρτίου δηλαδή). Ξέρει κανείς τι γίνεται?

 

φυσιολογικη καθυστερηση μεχρι ενα σημειο.Δεν μας λες τι ειναι και την αξια του

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα! Παρήγγειλα στις 22/1 απο lightinthebox to Redmi Note 4. Ήρθε Ελλάδα μέσω PostNL και είναι στο αεροδρόμιο από τις 7/2 (2 εβδομάδες ακριβώς). Το σάιτ δίνει εκτιμώμενο χρόνο παράδοσης 15-34 εργάσιμες (μέχρι 9 Μαρτίου δηλαδή). Ξέρει κανείς τι γίνεται?

λοιπον το βασικο ειναι εαν εκανες ασφαλεια φορων και δασμων οταν το παρηγγειλες

Αυτο ειναι το βασικο σημειο.θα περασει τελωνειο σχεδον σιγουρα και το 50ρικο θα σουρθει

Εαν εκανες την ασφαλεια η εταιρια θα σου τα δωσει αμεσα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχω βάλει ασφάλεια ναι. Απλά μου φαίνεται υπερβολικός ο χρόνος που είναι στο αεροδρόμιο. Ούτε καν έχει μπει τελωνείο μετά από 2 εβδομάδες
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει ασφάλεια ναι. Απλά μου φαίνεται υπερβολικός ο χρόνος που είναι στο αεροδρόμιο. Ούτε καν έχει μπει τελωνείο μετά από 2 εβδομάδες

 

Αν διαβάσεις πολλά προηγούμενα post θα σταματήσει να σου φαίνεται υπερβολικός ο χρόνος και θα καταλάβεις ότι (δυστυχώς) είναι μια σχεδόν πάγια κατάσταση η καθυστέρηση... Υπομονή λοιπόν.

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις πολλά προηγούμενα post θα σταματήσει να σου φαίνεται υπερβολικός ο χρόνος και θα καταλάβεις ότι (δυστυχώς) είναι μια σχεδόν πάγια κατάσταση η καθυστέρηση... Υπομονή λοιπόν.

 

ακουσε λοιπον.Θα καθυστερησει,κοντα εισαι,και μετα θα μπει τελωνειο για 2\3 μονο ωρες (η lightinthebox γραφει τις πραγματικες τιμες) και μετα ταχυστα θα σουρθει.Θα τους στειλεις φωτο του πακετου /κιτρινισμενου,και την αποδειξη που πληρωσες.Την επομενη θα σου επιστραφουν τα χρηματα.

Αυτο τοκανα 3 φορες με ακριβως την ιδια διαδικασια

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα στη 1 το μεσημέρι μπήκε τελωνείο. Πιστεύω μέχρι αύριο να έχει τελειώσει. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα στη 1 το μεσημέρι μπήκε τελωνείο. Πιστεύω μέχρι αύριο να έχει τελειώσει. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

 

Αύριο ? τώρα θέλει υπομονή...! :X

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια τελειωσαν οι γιορτες στην κινα?

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια τελειωσαν οι γιορτες στην κινα?

 

πρεπει...μου εστειλαν απο Gearbest χτες

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

πρεπει...μου εστειλαν απο Gearbest χτες

 

πηρα κατι απο το banggood αλλα λεει ακομα Processing

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

πηρα κατι απο το banggood αλλα λεει ακομα Processing

 

stock ηταν? αυτοι κανουν μια μερα να φυγει...

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

stock ηταν? αυτοι κανουν μια μερα να φυγει...

 

Ναι stock είναι έχει 3 μέρες που έκανα την παραγγελία.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ναι stock είναι έχει 3 μέρες που έκανα την παραγγελία.

Είχαν την αργία της πρωτοχρονιάς (τους). Ακόμα και αν έχουν επιστρέψει στη δουλειά (που δεν είμαι σίγουρος), πρέπει να έχουν ένα βουνό από παραγγελίες προς διεκπεραίωση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα στο 17track μου λεει αυτο:

2018-02-20 02:55

 

The item is pre-advised

Ειναι με NL απο Bangood με priority παραγγελια 10/2,κανονικα εως 14 εργασιμες που λενε ειναι Παρασκευη 2/3 τελευταια ημερομηνια,το βλεπετε να φτανει τοτε?γιατι αφου λεει ακομα pre-advised κρινοντας απο αλλες παραγγελιες,νομιζω θα επρεπε να εχει δωσει ηδη update για αφιξη στο Βενιζελο,δεν ξερω πειτε καμια γνωμη

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα στο 17track μου λεει αυτο:

2018-02-20 02:55

 

The item is pre-advised

Ειναι με NL απο Bangood με priority παραγγελια 10/2,κανονικα εως 14 εργασιμες που λενε ειναι Παρασκευη 2/3 τελευταια ημερομηνια,το βλεπετε να φτανει τοτε?γιατι αφου λεει ακομα pre-advised κρινοντας απο αλλες παραγγελιες,νομιζω θα επρεπε να εχει δωσει ηδη update για αφιξη στο Βενιζελο,δεν ξερω πειτε καμια γνωμη

 

λογικο...γιατι ηταν μεσα οι αργιες τους. ποτε το εστειλαν. απο την ημερα που το στελνουν θελει 14 μερες με αυτον τον τροπο. σημερα παρελαβα με τον ιδιο τροπο παραγγελια πριν απο 15 μερες....ολα καλα ειναι μην ανησυχεις

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

λογικο...γιατι ηταν μεσα οι αργιες τους. ποτε το εστειλαν. απο την ημερα που το στελνουν θελει 14 μερες με αυτον τον τροπο. σημερα παρελαβα με τον ιδιο τροπο παραγγελια πριν απο 15 μερες....ολα καλα ειναι μην ανησυχεις
Order Placed Date: 2018-02-10 12:12:19

Shipped Date: 2018-02-12 02:46:46

Οποτε ειμαι οκ λες?θα ειναι μεσα στις ημερομηνιες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα... Παρέλαβα σήμερα μια παραγγελία (από lighinthebox 24/1) αφού πέρασε τελωνείο και έχοντας πλήρώσει την ασγάλεια τελωνείου! Βάζω στην φόρμα του site λοιπόν τις 2 φωτογραφίες και συμπληρώνω τα υπόλοιπα κουτάκια, αλλά μου λεέι να συμπληρώσω το ποσό του τελωνείου! εκεί πρέπει να βάλω ότι πλήρωσα(σύνολο 50 ευρώ που δεν το δέχεται) ή μόνο τα 15 που είναι για τέλη εκτελωνισμού?? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

βαζεις ολο το ποσο, αν δεν το δεχεται βαζεις παραπλησιο, εξαλλου θα δουν αυτοι τι πληρωσες απο την φωτογραφια. Αφησε σημειωση με το προβλημα σου
Link to comment
Share on other sites

Order Placed Date: 2018-02-10 12:12:19

Shipped Date: 2018-02-12 02:46:46

Οποτε ειμαι οκ λες?θα ειναι μεσα στις ημερομηνιες?

Λογικά Ναι...άντε μια δύο μέρες διαφορα...είναι πολύ καλοί στους χρόνους στο banggood... Μην το τσεκαρεις από το σαιτ τους...βαλε σε 17 track....το δυτικό τους πάει μέρες πισω

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Λογικά Ναι...άντε μια δύο μέρες διαφορα...είναι πολύ καλοί στους χρόνους στο banggood... Μην το τσεκαρεις από το σαιτ τους...βαλε σε 17 track....το δυτικό τους πάει μέρες πισω

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι το ξέρω 17track βάζω και Trackcheker στο κινητό,είναι κι αυτό καλό.Απλα σου έδειξα τη μέρα που το έστειλαν.Οσο για Banggood,δεν το συζητώ,είναι άψογοι οι άνθρωποι,έχω πάρει άπειρα πράγματα από κει και ποτέ δεν αντιμετώπισα το παραμικρό,απλά το βλέπω να έχει κολλήσει αρκετά το update στο pre-adviced,για αυτό ρώτησα,να σαι καλα ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω 17track βάζω και Trackcheker στο κινητό,είναι κι αυτό καλό.Απλα σου έδειξα τη μέρα που το έστειλαν.Οσο για Banggood,δεν το συζητώ,είναι άψογοι οι άνθρωποι,έχω πάρει άπειρα πράγματα από κει και ποτέ δεν αντιμετώπισα το παραμικρό,απλά το βλέπω να έχει κολλήσει αρκετά το update στο pre-adviced,για αυτό ρώτησα,να σαι καλα ευχαριστω

Αν θυμάμαι καλά, το Banggood χρησιμοποιεί τη Flytexpress για να μεταφέρει τα προϊόντα με priority line μέχρι το πλησιέστερο hub της ευρωπαϊκής μεταφορικής (PostNL, BPost κλπ) που θα αναλάβει την παράδοση.

Οπότε δοκίμασε το tracking number σου στο tracking της Flytexpress (στο μπλε κουτί πάνω αριστερά, επίλεξε το tab "Package" και βάλε τον αριθμό).

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, το Banggood χρησιμοποιεί τη Flytexpress για να μεταφέρει τα προϊόντα με priority line μέχρι το πλησιέστερο hub της ευρωπαϊκής μεταφορικής (PostNL, BPost κλπ) που θα αναλάβει την παράδοση.

Οπότε δοκίμασε το tracking number σου στο tracking της Flytexpress (στο μπλε κουτί πάνω αριστερά, επίλεξε το tab "Package" και βάλε τον αριθμό).

Ναι το έβαλα κι εκεί,το ίδιο λέει:the item is pre-adviced,οπότε αναμονή για update,σ'ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έβαλα κι εκεί,το ίδιο λέει:the item is pre-adviced,οπότε αναμονή για update,σ'ευχαριστω

 

Το banggood πακέταρε και παρέδωσε το δέμα σου στις 12)2 , αλλά από 13/2 και για μια βδομάδα στην Κίνα είχαν αργίες, οπότε η μεταφορική στην Κίνα πρέπει να τα έκανε εξαγωγή για Ολλανδία κατά τις 18/2, γι'αυτό και αυτή η καθυστέρηση.

Τα δικά μου δέματα, με ημερομηνία παραγγελίας 12/2 και αποστολής 13/2 με priority , σήμερα έφτασαν Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία με ένα ζευγάρι led λάμπες από Banggood untracked πακέτο στις 21/1/18 παρελήφθη χθες 23/2/18 με αρχική ημερομηνία εκτίμησης 12/3/18. Το μόνο αρνητικό ότι το δέμα είχε αφεθεί στο χαλάκι της εξώπορτας όπου θα μπορούσε να το πάρει ο οποιοσδήποτε. Όλα καλά λοιπόν

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιός μπορεί να βοηθήσει για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με δέμα που έχει αποσταλεί από LA POSTE (Γαλλία) ? Στην επίσημη ιστοσελίδα είναι μόνιμα κολλημένο στην ημερομηνία αποστολής. Ευχαριστώ.

 

1Y00352886482

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...