Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το SB1111111111 που στέλνει τώρα το gearbest τα unregistered τι είναι; τα έστελνε μέχρι τώρα με LVS11111111 και έρχονταν σε 12 μέρες.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είναι 7-12 εργάσιμες μέρες ,οπότε λογικό να ανησυχούμε .

 

Είναι λογικό να ανησυχεί ο άλλος στις 13 ημερολογιακές και να λέει ότι χάλασε; Αυτός ο τρόπος δουλεύει το ίδιο εδώ και τόσα χρόνια όχι μόνο τώρα που το θέλουμε για το τελωνείο. Με απλό ταχυδρομείο έρχεται και δεν αναγράφει πουθενά ότι είναι express τρόπος αποστολής oπότε το λογικό είναι να ανησυχείς αφού κλείσεις μήνα μιας και θα έρθει απ'τα ΕΛΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Κοντεύω σχεδον 20 ημερολογιακές ημέρες και είναι πιο γρήγορος τρόπος αποστολής όταν σου λέι priority direct mail 7-12 εργάσιμες ημέρες και όταν στο air parcel register σου δίνει 7-25 εργάσιμες ημέρες .
Link to comment
Share on other sites

Κοντεύω σχεδον 20 ημερολογιακές ημέρες και είναι πιο γρήγορος τρόπος αποστολής όταν σου λέι priority direct mail 7-12 εργάσιμες ημέρες και όταν στο air parcel register σου δίνει 7-25 εργάσιμες ημέρες .

 

Είναι πιο γρήγορος όχι όμως express για να λες χάλασε στις 13 ημερολογιακές όπως ο άλλος που απάντησα πριν.

Κι επειδή είναι πιο γρήγορος απ'το απλό συστημένο, με την παρούσα κατάσταση των ΕΛΤΑ σε αυτό αγχώνεσαι από τον 1ο μήνα πλέον ενώ με το απλό συστημένο αν δε κλείσει δίμηνο είσαι μέσα στους κλασικούς χρόνους. Ξαναλέω 35 μου είχαν κάνει με priority και πρόπερσυ που τα ΕΛΤΑ πήγαιναν μια χαρά, εσείς βέβαια αν θέλετε αγχωθείτε από τώρα δικαίωμα σας.

Link to comment
Share on other sites

Ανησυχώ γιατί δεν είναι μονο για εμένα τα προϊόντα στο δέμα ,Ευτυχώς δείχνουν κατανόηση τα άλλα άτομα . Πάντα όταν έχεις παράγγειλει και για άλλους έχεις το άγχος μην πάει κάτι στραβά .
Link to comment
Share on other sites

Δεν παραγγέλνεις ποτέ για άλλους (πια)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ανησυχώ γιατί δεν είναι μονο για εμένα τα προϊόντα στο δέμα ,Ευτυχώς δείχνουν κατανόηση τα άλλα άτομα . Πάντα όταν έχεις παράγγειλει και για άλλους έχεις το άγχος μην πάει κάτι στραβά .

 

Αυτό είναι το χειρότερο δυστυχώς. Ελπίζω τουλάχιστον να μη τους είπες ''σίγουρη'' ημερομηνία παραλαβής και σε πρίζουν μετά.

Πάντα τους λέμε ότι θα περιμένουν εως και το διπλάσιο χρόνο για να είμαστε σίγουροι, αλλιώς δε παραγγέλνουμε για άλλους όπως λέει και ο Roid_rage

Link to comment
Share on other sites

Χώρα Προορισμού - Χρόνος Cache : 2017-10-29 13:24

2017-10-29 10:25

 

RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

 

Χώρα Προέλευσης - Χρόνος Cache : 2017-10-29 13:24

2017-10-29 12:25

 

Item received by postal operator in country of destination; Postcode GR

2017-09-11 15:17

 

Item ready for international transport; Postcode AT

Link to comment
Share on other sites

2017-10-29 13:25 The consignment has arrived in the country of destination

2017-10-29 13:25 The item has arrived in the country of destination

2017-10-19 15:53 The item is on transport to the country of destination

2017-10-18 19:11 The item is at the PostNL sorting center

2017-10-18 19:11 The item is processed at the PostNL sorting center

2017-10-16 02:55 The item is pre-advised

 

με priority line παιδια.ειναι η πρωτη παραγγελιά που κανω με αυτον τον τροπο αποστολης,κατι σαν δοκιμαστικό να πουμε.13 μερες πολλες μου φαίνονται και ακομα δεν παρέλαβα.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

2017-10-29 13:25 The consignment has arrived in the country of destination

2017-10-29 13:25 The item has arrived in the country of destination

2017-10-19 15:53 The item is on transport to the country of destination

2017-10-18 19:11 The item is at the PostNL sorting center

2017-10-18 19:11 The item is processed at the PostNL sorting center

2017-10-16 02:55 The item is pre-advised

 

με priority line παιδια.ειναι η πρωτη παραγγελιά που κανω με αυτον τον τροπο αποστολης,κατι σαν δοκιμαστικό να πουμε.13 μερες πολλες μου φαίνονται και ακομα δεν παρέλαβα.

 

Τι εκτιμώμενο χρόνο παραλαβής είχες στο προϊόν που παράγγειλες; σε ρωτάω, ώστε να υπάρχει εικόνα των χρόνων παραλαβής.

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι εκτιμώμενο χρόνο παραλαβής είχες στο προϊόν που παράγγειλες; σε ρωτάω, ώστε να υπάρχει εικόνα των χρόνων παραλαβής.

 

25-10 ελεγε.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

25-10 ελεγε.

 

Κοίτα φίλε μου. Θεωρείς πως με τα ΕΛΤΑ, μπορεί να υπάρχει ακρίβεια στους χρόνους; Απλή ερώτηση κάνω, δεν μέμφομαι τίποτα. Έχεις δικαίωμα να διαφωνείς. Απλή συζήτηση κάνομε.

Ως γνωστόν, το priotity, ένα απλό ταχυδρομείο είναι, εννοώ ότι δεν είναι κάποια μέθοδος Express ή courier.

Στο estimated delivery date, είναι ο εκτιμώμενος χρόνος.

Δεν γνωρίζω εάν θεωρείς αναξιόπιστη τη μέθοδο αυτή, εάν υποθετικά η απάντηση σου είναι ναι, θα ήθελα να γνωρίζω στα πλαίσια του διαλόγου το λόγο.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα φίλε μου. Θεωρείς πως με τα ΕΛΤΑ, μπορεί να υπάρχει ακρίβεια στους χρόνους; Απλή ερώτηση κάνω, δεν μέμφομαι τίποτα. Έχεις δικαίωμα να διαφωνείς. Απλή συζήτηση κάνομε.

Ως γνωστόν, το priotity, ένα απλό ταχυδρομείο είναι, εννοώ ότι δεν είναι κάποια μέθοδος Express ή courier.

Στο estimated delivery date, είναι ο εκτιμώμενος χρόνος.

Δεν γνωρίζω εάν θεωρείς αναξιόπιστη τη μέθοδο αυτή, εάν υποθετικά η απάντηση σου είναι ναι, θα ήθελα να γνωρίζω στα πλαίσια του διαλόγου το λόγο.

 

Δεν μίλησα για αναξιόπιστη μέθοδο,άπλα ανέφερα το χρονο .Δεν με νοιάζει ο χρονος παραδοσης,το θεμα ειναι η αποφυγή τελωνείου.Εαν βιαζόμουν θα ψωνιζα απο ελλαδα

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Δεν μίλησα για αναξιόπιστη μέθοδο,άπλα ανέφερα το χρονο .Δεν με νοιάζει ο χρονος παραδοσης,το θεμα ειναι η αποφυγή τελωνείου.Εαν βιαζόμουν θα ψωνιζα απο ελλαδα

 

Στα έγραψα όλα τα παραπάνω, γιατί στην πίσω σελίδα του νήματος, έγραψες πως 13 ημέρες σου φαίνονται πολλές. Ίσως βέβαια το ανάφερες θέλοντας και κάποια άλλη γνώμη, δεκτόν.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει οι χρόνοι που βλέπω για priority είναι μέσα στα πλαίσια δεν έχουν ξεφύγει ακόμα...

Να και το δικό μου.

 

image.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στα έγραψα όλα τα παραπάνω, γιατί στην πίσω σελίδα του νήματος, έγραψες πως 13 ημέρες σου φαίνονται πολλές. Ίσως βέβαια το ανάφερες θέλοντας και κάποια άλλη γνώμη, δεκτόν.

 

Ηθελα να δω εαν ειναι και αλλοι στην ιδια κατασταση μαζι μου.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και αυτή η περίπτωση?

 

2017-10-23 19:50 Southall, Your parcel is on its way

 

δεν θα έπρεπε κάτι να φανεί ?

 

εγω ειμαι απο 21-10 στο ιδιο σημειο φιλε , υπομονη και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι απο 21-10 στο ιδιο σημειο φιλε , υπομονη και βλεπουμε

 

17 Oct 2017 05:20 Southall Your parcel is on its way

Link to comment
Share on other sites

Για να σας καθησυχάσω με eu express απο gearbest μετά από 15 μέρες έδειξε ότι έφτασε Αγγλία , και επιπλέον 25/9 είχαν ειδοποιήσει την dpd uk αλλά 29/9 το έστειλαν από Κίνα .Καννενα άγχος ,πάντως σας καταλαβαινω γιατί και εγώ αγχώνομαι στις παραγγελίες .
Link to comment
Share on other sites

Για να σας καθησυχάσω με eu express απο gearbest μετά από 15 μέρες έδειξε ότι έφτασε Αγγλία , και επιπλέον 25/9 είχαν ειδοποιήσει την dpd uk αλλά 29/9 το έστειλαν από Κίνα .Καννενα άγχος ,πάντως σας καταλαβαινω γιατί και εγώ αγχώνομαι στις παραγγελίες .

 

Ωραια ευχαριστουμε πολυ !!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...