Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

να μην σε στεναχωρησω σε κανα δυο μερες θα δεις οτι θα μπει υεδ θεσσαλονικης αφου ειναι κινητο. με καθε επιφυλαξη φυσικα.εμενα 6 μερες καθισε κ.δ θεσσαλονικης και μετα μπηκε υεδ. παντως αποκλειεται να χει φυγει για λαρισα θα το εγραφε.

 

και εμενα αυτο μου φανηκε περιεργο γι αυτο ειπα να ρωτησω!τεσπα οποτε περιμενουμε για υεδ... μεσος ορος παραμονης στο κ.δ θεσσαλονικης ειναι περιπου 1εβδομαδα??

Link to comment
Share on other sites

Όντως, πριν από λίγο έδειξε άφιξη στο Κ.Δ. Αττικής...

Και εγώ εχθές το πρωί μπήκα ΚΔ Αττικής και έως τώρα δεν έχω ειδοποίηση. Πήγα στα τοπικά ΕΛΤΑ και ο υπάλληλος μου είπε ότι είναι δύο τα τινά. Ή ότι έχει προχωρήσει χωρίς να σκαναριστεί και ότι θα το δω στον επόμενο προορισμό, ή υπάρχει καθυστέρηση στο ΚΔ Αττικής λόγω φόρτου/έλλειψης προσωπικού με το 2ο να είναι το επικρατέστερο σενάριο. Οφείλω να πω ότι επειδή του δίνω συχνά συμβουλές για τον υπολογιστή του και πήγα σε ώρα που δεν είχε φόρτο δεν είχε σκοπό να μου πει δικαιολογίες για να με διώξει. Επίσης μου είπε ότι το σύνηθες είναι είτε αυθημερόν έξοδος από το ΚΔ Αττικής είτε την επόμενη ημέρα για αυτά που εισέρχονται αργά, τουλάχιστον για τον όγκο δεμάτων προς την περιοχή μας ( Νότια Ελλάδα ).

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες....αγορά από 23/01 και από 31/01/2017 είναι on transport to the country of destination. Ο Κινέζος κάνει τον Κινέζο λέγοντας ότι επειδή δεν αγόρασα ασφάλεια κατά το check out δεν θα μου κάνει refund. Έχω ανοίξει dispute στο paypal από 11/3 αλλά ο Κινέζος δεν έχει απαντήσει ακόμα. Πότε είναι καλό να το κάνω escalate to claim?

 

Sorry αν δεν είμαι στο σωστό post.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρέλαβα σήμερα....Εχουμε και λέμε

 

4/1/17 Παραγγελία απο geekbuying xiaomi redmi pro 3/64 silver 180$

16/1/17 Λήψη tracking number

19/1 Αποστολή από Κίνα

31/1 Άφιξη Ελλάδα και εισαγωγή τελωνείο-Αθήνα

13/3 Έξοδος από τελωνείο

15/3 Παραλαβή κατόπιν ειδοποίησης από Ταχυδρομείο

 

Τελικα πλήρωσα το γνωστό 60άρι (48+12). Άρα το κοστολόγισαν 200Ε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, περιμένω μια παραγγελία από GearBest και από την παρασκευή δείχνει στο ολλανδικό ταχυδρομείο πως έχει φτάσει Ελλάδα αλλά στα ΕΛΤΑ ακόμα δεν έχει φτάσει. Ξέρετε περίπου πόσες μέρες κάνει να φανεί στα ελτα αφού φανει στο ολλανδικό?

 

Να και το tracking σε περίπτωση που βοηθάει:

Number: RS*********NL

Package Status: In Transit

Destination Country: Greece

2017-03-07 17:12 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

Origin Country: Netherlands

2017-03-10 16:01 The item has arrived in the country of destination

2017-03-08 08:54 The item is on transport to the country of destination

2017-03-07 17:12 The item is at the PostNL sorting center

2017-03-03 09:49 The item is pre-advised

======================================

Powered by http://www.17track.net

 

Edit: Μόλις εμφανίστηκε και στα ΕΛΤΑ πως έφτασε

Edited by yiannisang
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες....αγορά από 23/01 και από 31/01/2017 είναι on transport to the country of destination. Ο Κινέζος κάνει τον Κινέζο λέγοντας ότι επειδή δεν αγόρασα ασφάλεια κατά το check out δεν θα μου κάνει refund. Έχω ανοίξει dispute στο paypal από 11/3 αλλά ο Κινέζος δεν έχει απαντήσει ακόμα. Πότε είναι καλό να το κάνω escalate to claim?

 

Sorry αν δεν είμαι στο σωστό post.

Κατά την γνώμη μου βιάστηκες να ανοίξεις dispute είναι λίγο νωρίς μετά τους 2 μήνες να ανησυχείς, το PayPal δεν νομίζω να σε δικαιώσει τόσο νωρίς. Να ξέρεις ότι αν κλείσει το dispute και τελικά έρθει η παραγγελία σου και π.χ είναι χαλασμένο αυτό που πήρες δεν μπορείς να ανοίξεις άλλο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα, παραγγελία από banggood κινητο στις 24-02-2017, ξεγλιστρησε απο το τελωνείο

 

27/2/2017 07:38 - The item is pre-advised

1/3/2017 22:40 - The item is in transit

6/3/2017 19:02 - The item is processed at the PostNL sorting center

6/3/2017 19:02 - The item is at the PostNL sorting center

6/3/2017 19:02 - ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ, ΟΛΛΑΝΔΙΑ

6/3/2017 19:02 - SEND ITEM ABROAD, NETHERLANDS

7/3/2017 08:44 - The item is on transport to the country of destination

11/3/2017 09:16 - The item has arrived in the country of destination

12/3/2017 11:03 - ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ, ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

12/3/2017 11:03 - RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

12/3/2017 13:03 - The item has been processed in the country of destination, GREECE

12/3/2017 23:11 - Track added

13/3/2017 01:38 - ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ, Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

13/3/2017 01:38 - ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

13/3/2017 03:31 - ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ, ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

13/3/2017 03:31 - ITEM UNLOADED, KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

15/3/2017 09:50 - ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ, ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

15/3/2017 09:50 - ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

15/3/2017 13:06 - ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ, ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

15/3/2017 13:06 - ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

15/3/2017 15:06 - ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ, ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

15/3/2017 15:06 - ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

15/3/2017 17:23 - ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ, ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

15/3/2017 17:23 - ITEM LOADED, KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

15/3/2017 22:00 - ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

15/3/2017 22:00 - ITEM ARR K D. THESSALONIKIS, K D. THESSALONIKIS

16/3/2017 02:02 - ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ, Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

16/3/2017 02:02 - ITEM UNLOADED, K D. THESSALONIKIS

16/3/2017 02:51 - ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

16/3/2017 02:51 - ITEM IN CONTA K D. THESSALONIKIS, K D. THESSALONIKIS

16/3/2017 06:18 - ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

16/3/2017 06:18 - ITEM ARR M.D. ANATOLIKIS THESSALONIKIS, M.D. ANATOLIKIS THESSALONIKIS

16/3/2017 08:32 - ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ, Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

16/3/2017 08:32 - ITEM TO BE DELIVERED, M.D. ANATOLIKIS THESSALONIKIS

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά έφτασε από Ολλανδία

14-03-2017 23:24 The item has arrived in the country of destination GREECE

13-03-2017 08:17 The item is on transport to the country of destination

12-03-2017 11:07 The item is at the PostNL sorting center

07-03-2017 09:14 The item is pre-advised

Άλλα την καθυστέρηση θα την υποστώ εδώ στην Ελλάδα .

Link to comment
Share on other sites

Ουφ!!! Την γλιτώσαμε!!!

Αριθμός: RS*********NL

Κατάσταση πακέτου: Καθ 'οδόν

Χώρα Προορισμού: Ελλάδα

2017-03-16 02:01 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2017-03-15 23:47 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2017-03-01 15:50 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

Χώρα Προέλευσης: Ολλανδία

2017-03-15 13:25 The item has arrived in the country of destination

2017-03-02 09:25 The item is on transport to the country of destination

2017-03-01 15:50 The item is at the PostNL sorting center

2017-02-23 09:53 The item is pre-advised

======================================

Powered by http://www.17track.net

Link to comment
Share on other sites

Ουφ!!! Την γλιτώσαμε!!!

Αριθμός: RS*********NL

Κατάσταση πακέτου: Καθ 'οδόν

Χώρα Προορισμού: Ελλάδα

2017-03-16 02:01 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2017-03-15 23:47 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2017-03-01 15:50 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

Χώρα Προέλευσης: Ολλανδία

2017-03-15 13:25 The item has arrived in the country of destination

2017-03-02 09:25 The item is on transport to the country of destination

2017-03-01 15:50 The item is at the PostNL sorting center

2017-02-23 09:53 The item is pre-advised

======================================

Powered by http://www.17track.net

Τι πήρες;;;;

Link to comment
Share on other sites

Έξοδος σήμερα μετά από 44 ημέρες στο Τελωνείο ! 2/2/17 μπήκα !

 

Ερώτησις: μετέφερα κάτι που μου είπε ο ίδιος ο τελωνειακός υπάλληλος για τους λόγους των ελέγχων στο Τελωνείο, γιατί εσβήσθη το μνμ ;

 

ΟΚ, ράδιο αρβύλα, αλλά ο καθ' ύλην αρμόδιος υπάλληλος, ό,τι γράφετε στο φόρουμ πρέπει να τεκμηριώνεται και... εγγράφως ; Δουλευόμαστε τώρα ;

 

Θέλετε να τα γράφουμε αλλού ;

Link to comment
Share on other sites

Έξοδος σήμερα μετά από 44 ημέρες στο Τελωνείο ! 2/2/17 μπήκα !

 

Ερώτησις: μετέφερα κάτι που μου είπε ο ίδιος ο τελωνειακός υπάλληλος για τους λόγους των ελέγχων στο Τελωνείο, γιατί εσβήσθη το μνμ ;

 

ΟΚ, ράδιο αρβύλα, αλλά ο καθ' ύλην αρμόδιος υπάλληλος, ό,τι γράφετε στο φόρουμ πρέπει να τεκμηριώνεται και... εγγράφως ; Δουλευόμαστε τώρα ;

 

Θέλετε να τα γράφουμε αλλού ;

Καλημέρα,

Μου δίνεις ελπίδες...ανέλπιστες!!!

Και εγώ από 02/02/2017, αλλά ακόμη τίποτε.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Αγορά από eBay 2 αντικείμενα (περί τα 5$ το καθένα).

 

Έρχεται το δέμα και περιέχει μόνο ένα.

Του στέλνω μήνυμα και εξηγώ ότι μου έστειλε μόνο το ένα, και μου λέει δέχεσαι refund; Συμφωνώ στο refund.

Μου απαντά, σου έκανα refund, βάλε 5 αστέρια. (φυσικά δεν υπήρχε refund πουθενά στο paypal).

Του απαντάω, μόλις εμφανιστεί το refund στο paypal θα σε βαθμολογίσω.

Μου απαντάει ηρέμησε (λες και θα έπρεπε να είχα θυμώσει για κάποιο λόγο) και κάνε claim από το paypal για να σε κάνω refund.

Λήγουν οι ημέρες και ανοίγω case στο eBay ζητώντας το refund που είχαμε συμφωνήσει.

Μου απαντάει ότι προτιμάει resend παρά refund. Του λέω ΟΚ συμφωνώ.

Το επόμενο μήνυμα ήταν: εντάξει, τώρα κλείσε το case για να στο στείλω "ASAP".

 

Και η ερώτηση που έχω είναι η εξής: Αν μου πει ότι σου έκανα resend και δώσει και Tracking Number, εγώ αν κλείσω το case πως καλύπτομαι ότι όντως το έστειλε και δεν είναι bogus; Επίσης πώς καλύπτομαι αν ανοίξω το πακέτο και δεν έχει τίποτα μέσα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν καλύπτεσαι. μπορεί να σου δώσει μούφα τράκινγκ, ήδη κωλοτούμπας ακούγεται από αυτά που έγραψες. Αλλά και εντάξει να είναι το τράκινγκ, αν γίνει κάτι στην πορεία; Αν χαθεί το δέμα; αν έρθει και έχει πρόβλημα το πρϊόν;

Όταν κλείνει το dispute ή το claim, δεν μπορείς να το ανοίξεις ξανά, οπότε δεν θα το κλείσεις παρά μόνο όταν παραλάβεις (ή αν τελικά κάνει ριφάντ) και όλα θα είναι οκ. Ας πρόσεχε ο τύπος, ο ίδιος το ζήτησε και ήδη έφαγες ένα δούλεμα που δεν δείχνει και αξιοπιστία. Τώρα αναγκαστικά να περιμένει όπως κι εσύ.

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Δεν καλύπτεσαι, μπορεί να σου δώσει μούφα τράκινγκ... ήδη κωλοτούμπας ακούγεται από αυτά που έγραψες. Αλλά και εντάξει να είναι το τράκινγκ, αν γίνει κάτι στην πορεία; Αν χαθεί το δέμα; αν έρθει και έχει πρόβλημα το πρϊόν;

Όταν κλείνει το dispute ή το claim, δεν μπορείς να το ανοίξεις ξανά, οπότε δεν θα το κλείσεις παρά μόνο όταν παραλάβεις και όλα θα είναι οκ. Ας πρόσεχε ο τύπος, ο ίδιος το ζήτησε και αλλάζει 100 φορές γνώμη.

 

Σε ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση. Του απάντησα τα εξής:

 

"Dear friend, according to eBay button I should close my request when I'm satisfied with your reply or when I get my item. So there are 2 ways to close the claim. First one is I confirm a refund on my paypal account and the second one is I receive an item I paid for. So the claim stays open till one of those two things happen. Thank you for your quick reply."

Link to comment
Share on other sites

Τι πήρες;;;;

 

Κινητό για ένα φίλο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα,

Αγορά από eBay 2 αντικείμενα (περί τα 5$ το καθένα).

 

Έρχεται το δέμα και περιέχει μόνο ένα.

Του στέλνω μήνυμα και εξηγώ ότι μου έστειλε μόνο το ένα, και μου λέει δέχεσαι refund; Συμφωνώ στο refund.

Μου απαντά, σου έκανα refund, βάλε 5 αστέρια. (φυσικά δεν υπήρχε refund πουθενά στο paypal).

Του απαντάω, μόλις εμφανιστεί το refund στο paypal θα σε βαθμολογίσω.

Μου απαντάει ηρέμησε (λες και θα έπρεπε να είχα θυμώσει για κάποιο λόγο) και κάνε claim από το paypal για να σε κάνω refund.

Λήγουν οι ημέρες και ανοίγω case στο eBay ζητώντας το refund που είχαμε συμφωνήσει.

Μου απαντάει ότι προτιμάει resend παρά refund. Του λέω ΟΚ συμφωνώ.

Το επόμενο μήνυμα ήταν: εντάξει, τώρα κλείσε το case για να στο στείλω "ASAP".

 

Και η ερώτηση που έχω είναι η εξής: Αν μου πει ότι σου έκανα resend και δώσει και Tracking Number, εγώ αν κλείσω το case πως καλύπτομαι ότι όντως το έστειλε και δεν είναι bogus; Επίσης πώς καλύπτομαι αν ανοίξω το πακέτο και δεν έχει τίποτα μέσα;

 

Για την περίπτωση το πακέτο να είναι άδειο ή να έχει ασχετα αντικείμενα, η μοναδικη λυση ειναι βιντεοσκοπηση του unboxing.

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έξοδος σήμερα μετά από 44 ημέρες στο Τελωνείο ! 2/2/17 μπήκα !

 

Ερώτησις: μετέφερα κάτι που μου είπε ο ίδιος ο τελωνειακός υπάλληλος για τους λόγους των ελέγχων στο Τελωνείο, γιατί εσβήσθη το μνμ ;

 

ΟΚ, ράδιο αρβύλα, αλλά ο καθ' ύλην αρμόδιος υπάλληλος, ό,τι γράφετε στο φόρουμ πρέπει να τεκμηριώνεται και... εγγράφως ; Δουλευόμαστε τώρα ;

 

Θέλετε να τα γράφουμε αλλού ;

 

Θεωρω οτι θα πρεπει να δοθει το ελευθερο στον φιλο να ποσταρει ο,τι του ειπαν. Αν ειναι μουφα, θα αποδειχθει στην πορεια...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά, εντάξει είσαι.

 

Σε ευχαριστώ, βοήθησες πάρα πολύ, γιατί ήμουν έτοιμος να το κλείσω το claim.

Για τη βαθμολογία γνώριζα ότι δεν μπορείς να την αλλάξεις, αλλά για το claim δεν το γνώριζα, αν και έχω κάνει αρκετές παραγγελιές από eBay (200+ items), αυτή είναι η πρώτη φορά που συνέβη τέτοιο πράγμα.

 

Σε ευχαριστώ και πάλι για την βοήθειά σου.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς εμπειρία με ταχυδρομείο από Μαλαισία , γιατί το κινέζικο μαγαζί δίνει δωρεάν μεταφορικά.Ειναι αξιόπιστο το συγκεκριμένο ταχυδρομείο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μου δίνεις ελπίδες...ανέλπιστες!!!

Και εγώ από 02/02/2017, αλλά ακόμη τίποτε.....

Λογικά, αν όχι σήμερα, αύριο θα βγει και το δικό σου. Ίδιος σάκκος είναι.

 

Κινητό Mi5 το δικό μου. Δεν ξέρω ακόμα την λυπητερή, περιμένω. Ελπίζω κανά 60άρι.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά, αν όχι σήμερα, αύριο θα βγει και το δικό σου. Ίδιος σάκκος είναι.

 

Κινητό Mi5 το δικό μου. Δεν ξέρω ακόμα την λυπητερή, περιμένω. Ελπίζω κανά 60άρι.

 

Μακάρι να βγει αύριο τουλάχιστον. Ένα TV BOX 70 € και ένα iStick Pico 24 €.

Και ήταν η επόμενη ερώτηση. Αν κατά τη δήλωση ότι βγαίνει από τελωνείο σου γράφει και το κουστούμι....

Τελικά το μαθαίνεις με το ειδοποιητήριο από ΕΛΤΑ....

Με 60 κοντά θα είσαι λογικά. 48€=12€... άντε να τελειώνει αυτή η ιστορία... περιμένω για επόμενη παραγγελία και το σκέφτομαι πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω και γω κατι;

Παρηγγειλα απο το DHgate και συγκεκριμενα απο τον seller ly_zhuimeng κατι θηκες για iphone 4s. Ο συγκεκριμενος φαινεται να εχει πολλα reviews και πολυ θετικα 99.4% και premium merchant. Εκανα την παραγγελια και στις 8/3 μου εμφανισε

2017-03-08 19:41:00

Shipment is ready.

2017-03-08 22:19:38

Tracking number uploaded by seller, and currently being verified with the shipping company by DHgate. Estimated time of completion: Less than 48 hours.Μετα απο 48 ωρες μου εμφανιστηκε αυτο "Seller uploaded incorrect tracking number. Please contact the seller."(Εγω σε οποιο tracking site και να εβαλα το συγκεκριμενο tracking n. μου βγαζει οτι δεν υπαρχει.

Επικοινωνησα με τον seller και μου απαντησε "The logistics company hasn’t updated the delivery information online. Please check the details again in 3-5 days.

thank you"

Περασαν και οι 5 μερες και ακομα το ιδιο.Τον ξαναρωτάω σήμερα και μου απαντα "dear friend

too long, so, we think ,parcel has been hold on by China customs

we will ship new agian

very sorry about this . we will give you new tracking nuber ASAP.

Hope you kindly understanding,thanks."

Γιατι μου κανει για απατη το ολο πραγμα; Να ανοιξω dispute ή να περμενω λιγες μερες ακομα να δω τι θα γινει με το υποτιθεμενο καινουριο tracking number?

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Edited by Link
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...