Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2016-12-22 08:06 ITEM HANDED OVER TO CUSTOMS AUTHORITY FOR FINAL DELIVERY

 

 

Ακόμα τίποτα, ελπίζω να μην μας κατσει και η απεργια τον ΕΛΤΑ.

Ωπα εχουμε και τετοια;;;

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ίδια ημερομηνία είμαστε........για ποιον λόγο τώρα περνάνε τελωνείο?

 

Τι να πω; Ο καντέμης της υπόθεσης. 1 φορά έκανα παραγγελία και πέρασε τελωνείο. Να παίξω κανένα Λόττο

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω; Ο καντέμης της υπόθεσης. 1 φορά έκανα παραγγελία και πέρασε τελωνείο. Να παίξω κανένα Λόττο

Και εγω τα ιδια... Πρωτη και τελευταια φορα κινητο απο Κινα...

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω; Ο καντέμης της υπόθεσης. 1 φορά έκανα παραγγελία και πέρασε τελωνείο. Να παίξω κανένα Λόττο

 

είναι πολλοί....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω όλο αυτό που γίνεται θα επηρεάσει αρκετά τις μελλοντικές πωλήσεις των κινέζων:ninja:. Είμαι περίεργος να δω την απάντησή τους :lol:, πιστεύω θα φτιάξουν επιπλέον αποθήκες σε EU.
Link to comment
Share on other sites

είναι πολλοί....

 

πάρα πολλοί...μάλλον πάνε με τις μέρες ...πέσαμε και σε αργιες κακή περίοδος...εμενα παντως με χασανε τα κινεζομαγαζα και ειναι αιτια αυτες οι καταστασεις...5 μερες να ερθει απο κινα και 25 εξαιτιας τελωνειων... αλλαζω κι εγω ροτα στις παραγγελιες μου...σημειωτεον μολις η 2η παραγγελια απο κινα...και πιαστηκε...δε θα εχει και τριτη... :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Κάτι δεματάκια unregistered που πήρα από ebay, μου έδωσαν tracking number, λογικά για σάκο, τα εξής:

32585945869

32585945872

F706991701120045

 

Στο sky56 δεν εμφανίζονται, μπορώ να κοιτάξω καπου αλλού;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Κάτι δεματάκια unregistered που πήρα από ebay, μου έδωσαν tracking number, λογικά για σάκο, τα εξής:

32585945869

32585945872

F706991701120045

 

Στο sky56 δεν εμφανίζονται, μπορώ να κοιτάξω καπου αλλού;

 

http://www.17track.net/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Κάτι δεματάκια unregistered που πήρα από ebay, μου έδωσαν tracking number, λογικά για σάκο, τα εξής:

32585945869

32585945872

F706991701120045

 

Στο sky56 δεν εμφανίζονται, μπορώ να κοιτάξω καπου αλλού;

 

Ένα control που προφυλάσσει τον πωλητή στο eBay είναι να βάλει tracking number, έτσι κόβει την φόρα σε μερικούς για αρνητικά σχόλια/ refund από την άλλη αυτό που έβαλαν σε εσένα είναι κάτι σαν μοναδικός αριθμός αποστολής π.χ. αριθμός απόδειξης αποστολής που υπάρχει πάνω στο φάκελο για να μην βάλεις negative και να πιστοποιήσουν στο eBay ότι το έστειλαν. Πάντως δεν είναι registered shipping και δεν μπορεί να γίνει tracked.

 

Ποιο απλά βάζουν τον μοναδικό αριθμό αποστολής αντί tracking number

 

Απλά περίμενε θα έρθουν.

Link to comment
Share on other sites

 

ούτε στο 17 δείχνει κάτι..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ένα control που προφυλάσσει τον πωλητή στο eBay είναι να βάλει tracking number, έτσι κόβει την φόρα σε μερικούς για αρνητικά σχόλια/ refund από την άλλη αυτό που έβαλαν σε εσένα είναι κάτι σαν μοναδικός αριθμός αποστολής π.χ. αριθμός απόδειξης αποστολής που υπάρχει πάνω στο φάκελο για να μην βάλεις negative και να πιστοποιήσουν στο eBay ότι το έστειλαν. Πάντως δεν είναι registered shipping και δεν μπορεί να γίνει tracked.

 

Ποιο απλά βάζουν τον μοναδικό αριθμό αποστολής αντί tracking number

 

Απλά περίμενε θα έρθουν.

 

οκ ευχαριστώ! γενικά βλέπω στο 50% των αγορών που κάνω τέτοια νούμερα και δεν μπόρεσα ποτέ να βρω κάπου το tracking..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Κάτι δεματάκια unregistered που πήρα από ebay, μου έδωσαν tracking number, λογικά για σάκο, τα εξής:

32585945869

32585945872

F706991701120045

 

Στο sky56 δεν εμφανίζονται, μπορώ να κοιτάξω καπου αλλού;

 

Το τελευταίο tracking number είναι της Flyt Express. http://flytexpress.com/Tracking/PackageTracking_En.aspx?trackingNumber=F706991701120045

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι η αναμονη, πείρα ένα mi 5s 1 Νοέμβριου μιας και παίρνω κάθε 2 χρόνια κινητό . το μαγαζί έδειχνε ότι ήταν διαθέσιμο, πέρασε ένας μήνας και τίποτα, τους στέλνω μήνυμα μου λένε δεν είναι διαθέσιμο. Οκ ας περιμένω λίγο ακόμα…. Το βρίσκουν 5/12/2016 στην αγορά της κίνας και το στέλνουν με SG post 12/12/2016. Σκάει Ελλάδα 21/12/2016 και 22 Τελωνείο.

Συνολική αναμονή 2 μήνες και 10 μέρες ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ γελάω για να μην κλαίω.

 

Και εχθές διάβασα για τυχών απεργία…..

 

Μετά από αυτό τέλος η αγορά ηλεκτρονικών από ASIA θα περιμένω να έρθουν αυτοί σε εμάς ποιο κοντά χωρίς τελωνεία.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι η αναμονη, πείρα ένα mi 5s 1 Νοέμβριου μιας και παίρνω κάθε 2 χρόνια κινητό . το μαγαζί έδειχνε ότι ήταν διαθέσιμο, πέρασε ένας μήνας και τίποτα, τους στέλνω μήνυμα μου λένε δεν είναι διαθέσιμο. Οκ ας περιμένω λίγο ακόμα…. Το βρίσκουν 5/12/2016 στην αγορά της κίνας και το στέλνουν με SG post 12/12/2016. Σκάει Ελλάδα 21/12/2016 και 22 Τελωνείο.

Συνολική αναμονή 2 μήνες και 10 μέρες ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ γελάω για να μην κλαίω.

 

Και εχθές διάβασα για τυχών απεργία…..

 

Μετά από αυτό τέλος η αγορά ηλεκτρονικών από ASIA θα περιμένω να έρθουν αυτοί σε εμάς ποιο κοντά χωρίς τελωνεία.

 

Είσαι σίγουρος ότι όντως ήταν διαθέσιμο? τους ρώτησες πριν παραγγείλεις? το λεω γιατι πολλές φορές γραφουν κάτι περίεργα υπο-νοώντας ότι θα ειναι διαθέσιμο αν... και όταν... και μόλις μαζευτούν αρκετά κλπ

Αν πάντως έγραφαν ότι ήταν διαθέσιμο και καθυστερησαν τόσο πολύ για να το στείλουν έπρεπε να ζητήσεις refund ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ και να αγοράσεις από αλλού.

ακούς εκεί ένα μήνα να το στείλουν :mad::mad::mad::mad:

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Το ασπρο ήταν το μάυρο ήθελε 10 ημέρες. Στην επικοινωνία που είχα μου το είπαν για refund και είπα όχι αλλά που να φανταστώ 2 μιση μηνες + δασμους. κάνω υπομονή...

 

Έγραψα την ιστορία μου για να πέρνει κουράγιο ο κόσμος

Link to comment
Share on other sites

Ένα control που προφυλάσσει τον πωλητή στο eBay είναι να βάλει tracking number, έτσι κόβει την φόρα σε μερικούς για αρνητικά σχόλια/ refund από την άλλη αυτό που έβαλαν σε εσένα είναι κάτι σαν μοναδικός αριθμός αποστολής π.χ. αριθμός απόδειξης αποστολής που υπάρχει πάνω στο φάκελο για να μην βάλεις negative και να πιστοποιήσουν στο eBay ότι το έστειλαν. Πάντως δεν είναι registered shipping και δεν μπορεί να γίνει tracked.

 

Ποιο απλά βάζουν τον μοναδικό αριθμό αποστολής αντί tracking number

 

Απλά περίμενε θα έρθουν.

 

Να ρωτήσω και εγώ.. από το ebay πάλι αγορά, δείχνει με αυτά τα Tracking να έχει έρθει Ελλάδα από 28/12,και ακομα τίποτα, Αττική.. πόσες μέρες κάνει περίπου; το παλιότερα μέσα σε 2 το είχα.. Αν δεν έρθει μπορείς να το αποδείξεις με κάποιο τρόπο για refund?

Link to comment
Share on other sites

2016-12-31 05:55:00 GREECE Arrival at Destination country

Παραγγελεια απο gearbest....

Ποσο καιρο κανει για παραδοση σε Αθηνα?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ.. από το ebay πάλι αγορά, δείχνει με αυτά τα Tracking να έχει έρθει Ελλάδα από 28/12,και ακομα τίποτα, Αττική.. πόσες μέρες κάνει περίπου; το παλιότερα μέσα σε 2 το είχα.. Αν δεν έρθει μπορείς να το αποδείξεις με κάποιο τρόπο για refund?

 

Κοίταξε κερδίζεις περισσότερα με το να μιλήσεις με τον πωλητή, αλλά από την στιγμή που είναι Ελλάδα και ο πωλητής το έστειλε στην ώρα του…. τι φταίει.

Link to comment
Share on other sites

2016-12-31 05:55:00 GREECE Arrival at Destination country

Παραγγελεια απο gearbest....

Ποσο καιρο κανει για παραδοση σε Αθηνα?

 

Από 10-12 μέρες μέχρι και 2 μήνες. Αν διαβάσεις λίγο από τις 1700 κάτι σελίδες θα καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω όλο αυτό που γίνεται θα επηρεάσει αρκετά τις μελλοντικές πωλήσεις των κινέζων:ninja:. Είμαι περίεργος να δω την απάντησή τους :lol:, πιστεύω θα φτιάξουν επιπλέον αποθήκες σε EU.

Η ο σκοπός τους είναι ήδη αυτός και όλο αυτό είναι ενα μέτρο πίεσης προς τους καταναλωτές ωστε να στραφούν απο μόνοι τους στις ευρωπαικές αποθήκες.

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο το βλέπω. Από εβδομάδα ίσως.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

 

Έμεινα λίγο έκπληκτος, αλλά προ ολίγου, μου χτύπησε η ACS courier την πόρτα και μου παρέδωσε το δέμα! Φαίνεται η Γαλλική Chronopost στην Ελλάδα συνεργάζεται με ACS. Εξαιρετικά γρήγορη αποστολή για κινεζικό μαγαζί, 7 μέρες. Μου φαίνεται θα ξαναπροτιμήσω για αποστολή τη Chronopost

Link to comment
Share on other sites

Έμεινα λίγο έκπληκτος, αλλά προ ολίγου, μου χτύπησε η ACS courier την πόρτα και μου παρέδωσε το δέμα! Φαίνεται η Γαλλική Chronopost στην Ελλάδα συνεργάζεται με ACS. Εξαιρετικά γρήγορη αποστολή για κινεζικό μαγαζί, 7 μέρες. Μου φαίνεται θα ξαναπροτιμήσω για αποστολή τη Chronopost

πιο μαγαζι ηταν;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πιο μαγαζι ηταν;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το Gearbest. Ακόμα βέβαια περιμένω να ξαναέχουν σε στοκ έναν 3D εκτυπωτή που είχα παραγγείλει από αρχές Δεκεμβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Το Gearbest. Ακόμα βέβαια περιμένω να ξαναέχουν σε στοκ έναν 3D εκτυπωτή που είχα παραγγείλει από αρχές Δεκεμβρίου.

 

απο ποια αποθηκη το πηρες???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...