Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τιποτα δεν γραφει το προοιον δεν βρεθηκε δεν εχει ερθει ακομα ελλαδα

 

θα επικοινωνουσα με τον πωλητή..2 μηνες είναι υπερβολικός χρόνος παράδοσης μεχρι την ελλάδα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σαν να φάνηκε λίγο φως στο τούνελ...

Ολόιδιες ημερομηνίες και ώρες σε on transport και arrived, αλλά εμένα δεν προχώρησε το στάτους σε nl post και ελτα

Link to comment
Share on other sites

10-01-2017 19:13 The item has been processed in the country of destination GREECE

05-01-2017 09:07 The item has arrived in the country of destination

13-12-2016 11:20 The item is on transport to the country of destination

10-12-2016 15:51 The item is at the PostNL sorting center

05-12-2016 04:05 The item is pre-advised

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 10-12-2016 15:51 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 10-01-2017 17:13 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 10-01-2017 19:23 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Πότε θα ξέρω ότι γλίτωσα το τελωνείο? Πότε αναμένεται να ξαναλλάξει το στάτους? ΑΝ δεν περάσει από τελωνείο, πότε αναμένεται να το παραλάβω?

Link to comment
Share on other sites

10-01-2017 19:13 The item has been processed in the country of destination GREECE

05-01-2017 09:07 The item has arrived in the country of destination

13-12-2016 11:20 The item is on transport to the country of destination

10-12-2016 15:51 The item is at the PostNL sorting center

05-12-2016 04:05 The item is pre-advised

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 10-12-2016 15:51 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 10-01-2017 17:13 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 10-01-2017 19:23 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Πότε θα ξέρω ότι γλίτωσα το τελωνείο? Πότε αναμένεται να ξαναλλάξει το στάτους? ΑΝ δεν περάσει από τελωνείο, πότε αναμένεται να το παραλάβω?

 

εαν εισαι από Β ελλαδα πιθανον θα περάσεις απο τελωνειο Θεσσ-κης..αν οχι λογικα σε 2 3 μερες χωρις τη μεταβλητη της κακοκαιριας...

Link to comment
Share on other sites

10-01-2017 19:13 The item has been processed in the country of destination GREECE

05-01-2017 09:07 The item has arrived in the country of destination

13-12-2016 11:20 The item is on transport to the country of destination

10-12-2016 15:51 The item is at the PostNL sorting center

05-12-2016 04:05 The item is pre-advised

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 10-12-2016 15:51 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 10-01-2017 17:13 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 10-01-2017 19:23 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Πότε θα ξέρω ότι γλίτωσα το τελωνείο? Πότε αναμένεται να ξαναλλάξει το στάτους? ΑΝ δεν περάσει από τελωνείο, πότε αναμένεται να το παραλάβω?

 

Όταν δεις ότι πάει κέντρο διαλογής... ITEM UNLOADED KENTRO DIALOGIS.. ΑυτΟ θα σου βγάλει...

Η χαρά έρχεται στην ζωή μας, όταν έχουμε κάτι να κάνουμε,

κάτι να αγαπάμε και κάτι να ελπίζουμε..!!

Link to comment
Share on other sites

2016-12-05 08:06 The item is on transport to the country of destination

2016-12-04 09:42 The item is at the PostNL sorting center

2016-11-29 10:03 The item is pre-advised

 

ποσες μερες εχω ακομα για να κσνω refund μεσω paypal;

Link to comment
Share on other sites

10-01-2017 19:13The item has been processed in the country of destinationGREECE

05-01-2017 09:07The item has arrived in the country of destination

13-12-2016 11:20The item is on transport to the country of destination

10-12-2016 15:51The item is at the PostNL sorting center

05-12-2016 04:05The item is pre-advised

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ10-12-201615:51ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ10-01-201717:13ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ10-01-201719:23Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Πότε θα ξέρω ότι γλίτωσα το τελωνείο? Πότε αναμένεται να ξαναλλάξει το στάτους? ΑΝ δεν περάσει από τελωνείο, πότε αναμένεται να το παραλάβω?

αφου λεει κλεισιμο αεροδρομειου λογικα την γλυτωσες ,απο αυριο θα παει κεντρο διαλογης αττικης,αλλα μπορει και εκει να σκαλωσει απο θεμα χρονου παραδοσης ,παει αλυσιδα το πραγμα ,βουλωσε το αεροδρομειο μολις ξεβουλωσει θα βουλωσει ο επομενος μεγαλος σταθμος συγκεντρωσης δεματων

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2016-12-05 08:06 The item is on transport to the country of destination

2016-12-04 09:42 The item is at the PostNL sorting center

2016-11-29 10:03 The item is pre-advised

 

ποσες μερες εχω ακομα για να κσνω refund μεσω paypal;

Απο την ημερα που εκανες την πληρωμη εχεις 180 μερες περιθωριο για disput.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τι εννοεί "ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ"; Το γλίτωσα το φέσι στην τιμή; Πότε να περιμένω να έρθει επαρχία (Δράμα);
Link to comment
Share on other sites

εαν εισαι από Β ελλαδα πιθανον θα περάσεις απο τελωνειο Θεσσ-κης..αν οχι λογικα σε 2 3 μερες χωρις τη μεταβλητη της κακοκαιριας...

Αθηνα μένω γλίτωσα από τελωνείο? Ή δεν είναι σίγουρο ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

Αθηνα μένω γλίτωσα από τελωνείο? Ή δεν είναι σίγουρο ακόμα?

 

Ναι γλίτωσες

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Expetited shipping= courier, με ότι αυτό σημαίνει για σίγουρο σταμάτημα στο τελωνείο

Expedited shipping σημαίνει courier αλλά παραλαμβάνει δικός τους πρώτα Αγγλία η Γερμανία και μετα ξαναστείλνει με dhl.3 δέματα και ήρθαν γρήγορα και χωρίς υποψία τελωνείου.μια 7αρα οθόνη,ενα 10.1 tablet και ενα drone Όχι πολύ μεγάλο

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Expedited shipping σημαίνει courier αλλά παραλαμβάνει δικός τους πρώτα Αγγλία η Γερμανία και μετα ξαναστείλνει με dhl.3 δέματα και ήρθαν γρήγορα και χωρίς υποψία τελωνείου.μια 7αρα οθόνη,ενα 10.1 tablet και ενα drone Όχι πολύ μεγάλο

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτο ειναι σιγουρο; Αλλος λεει δε σταματαει με τιποτα τελωνειο, αλλος λεει σταματαει 100%. Και αυτα τα ακουω χρονια τωρα.. Μηπως καθε εταιρια λειτουργει διαφορετικα; Ή το σωστο ειναι οταν εχει και ενα "EU" απο μπροστα;
Link to comment
Share on other sites

Xαιρετω και εγω την παρεα...

Απο 21/11 περιμενω δεμα και εγω ... το οποιο φανηκε 5/1 οτι εφτασε.. μεσω nlpost.. δεν βλεπω καμια κινηση εδω και 5 ημερες...

(The item has arrived in the country of destination)..μαλλον μας δουλευουνε:lol::lol:

Εχω ανοιξει dispute εδω και δυο εβδομαδες αφου ο πωλητης δεν απανταει στα email που το εστειλα .. στα μυνηματα πουθενα..αποφασισε να απαντησει μεσω dispute λεγοντας τα συνηθισμενα οπως σε ολους να περιμενω αλλες 15 με 20 ημερες η και κανα μηνα..τελος παντων... το αφηνω στο aliexpress μηπως βγει καμια ακρηη..:lol::lol::lol: κινεζοι κανουν τους κινεζους τελικα...:lol::lol::lol:

 

Το αλλο δεμα εγινε παραγγελια 21/12 και εφυγε 27/12 μεσω china post απο κινα και εδω 15+ ημερες πεταει προς ελλαδα...το αδιανοητο... τελικα...δεν ξερω καν..πολλες αργιες εχω παρατηρησει...:wacko::wacko:

 

Απο οτι καταλαβει αυτη η σεζον δεν ειναι οτι καλυτερη για παραγγελιες απο εξωτερικο μεσω china post και nl post ..πολλα δεματα εχουν χαθει η και αγνουνται ακομη και λιγα εχουν φτασει στα χερια μας.. τι να πω .. ισως η μονη λυση ειναι η ευρωπαικη αποθηκη... δεν εξηγειται διαφορετικα...ας ελπισουμε να παραλαβουμε το συντομοτερο..... με λιγο τυχη πιστευω ολα θα πανε ολα καλα..!! :D ..!!

Δεν χάνετε δέματα απλά γίνεται πανικός σε όλα τα ταχυδρομεία. Περιμένω δέμα απο 13/11..δεν άνοιξα τίποτα..απλά ο πωλητής μου αύξησε τις μέρες προστασιας..φάνηκε Ελλάδα εχθες..25 μέρες αγορά tvbox απο την Ευρωπαϊκή αποθήκη είναι καλά;;Σήμερα παρέλαβα και είχα πληρώσει έξτρα ενα 10 άδικος για να έρθει πιο γρήγορα

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

αυτο παλι που οσοι μενουν νοτια ελλαδα, ακομα κ αν δε γραψει ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ , το εχετε σιγουρο οτι δε περναει...

ενω για εμας απο βορεια ελλαδα ενω δεν εχει φυγει ακομα απο αθηνα για θεσ/νικη, κ το θεωρειται δεδομενο το τελωνειο....

πραγματικα απεριγραπτο..............

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι σιγουρο; Αλλος λεει δε σταματαει με τιποτα τελωνειο, αλλος λεει σταματαει 100%. Και αυτα τα ακουω χρονια τωρα.. Μηπως καθε εταιρια λειτουργει διαφορετικα; Ή το σωστο ειναι οταν εχει και ενα "EU" απο μπροστα;

Εγώ δεν πλήρωσα δυο δέματα απο banggood και ενα απο gearbest

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

αυτο παλι που οσοι μενουν νοτια ελλαδα, ακομα κ αν δε γραψει ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ , το εχετε σιγουρο οτι δε περναει...

ενω για εμας απο βορεια ελλαδα ενω δεν εχει φυγει ακομα απο αθηνα για θεσ/νικη, κ το θεωρειται δεδομενο το τελωνειο....

πραγματικα απεριγραπτο..............

 

για καποιο λογο δεματα απο αθηνα για θεσσαλονικη τον τελευταιο καιρο οσο διαβαζω στα φορουμς περνανε απο υεδ θεσσ-κης...εγω περιμενω δεμα στην κρητη, από 22-12 ειναι τελωνειο..εχουν αυστηροποιηθει οι ελεγχοι

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.ert.gr/pros-ape...a-tachydromia/

 

καλά κρασιά

Link to comment
Share on other sites

Απο 6/11 ......χωρις σχολια....μπαμ-μπαμ ουτε 3 μηνες!!!!:lol::lol:

2017-01-11 00:00 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2017-01-10 22:10 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-11-06 11:44 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

Οι ηλιθιοι ειναι αηττητοι!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ένα είναι σίγουρο, οι σάκοι δεν ανοίγονται με χρονολογική σειρά. Περιμένω κινητό από Κίνα μέσω Swiss Post το οποίο κόλλησε από 22/12 όταν στάλθηκε από εκεί και δεν έχει καμία ενημέρωση έκτοτε, ενώ παραλαμβάνω αύριο πακέτο από Ινδία το οποίο στάλθηκε στις 04/01, τα συμπεράσματα δικά σας ...........!! Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Expedited shipping σημαίνει courier αλλά παραλαμβάνει δικός τους πρώτα Αγγλία η Γερμανία και μετα ξαναστείλνει με dhl.3 δέματα και ήρθαν γρήγορα και χωρίς υποψία τελωνείου.μια 7αρα οθόνη,ενα 10.1 tablet και ενα drone Όχι πολύ μεγάλο

 

 

Επαναλαμβάνω ότι expedited shipping σημαίνει courier.

 

Εάν το κινεζομάγαζο έστειλε με την (επίσης courier) EU Expedited shipping ή την EU Express, αφού πλήρωσες τα έξτρα μεταφορικά, είναι άλλο θέμα και πρέπει να το διευκρινίζεις και όχι να αφήνεις τη λανθασμένη εντύπωση ότι δέματα με Expedited shipping έρχονται "χωρίς υποψία τελωνείου".

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ένα είναι σίγουρο, οι σάκοι δεν ανοίγονται με χρονολογική σειρά. Περιμένω κινητό από Κίνα μέσω Swiss Post το οποίο κόλλησε από 22/12 όταν στάλθηκε από εκεί και δεν έχει καμία ενημέρωση έκτοτε, ενώ παραλαμβάνω αύριο πακέτο από Ινδία το οποίο στάλθηκε στις 04/01, τα συμπεράσματα δικά σας ...........!!

 

swiss post από 12/12 banggood και ακόμα τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω κάνει παραγγελία απο banggood ενα τηλεφωνο. To τηλεφωνο σταλθηκε στις 18-11 με vanuatu post , και απο οτι βλέπω στο tracking εφθασε 29-12 στο αεροδρόμιο Αθήνας. (ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 29-12-2016 13:39 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)) . Μέχρι και σήμερα ομως δεν βλέπω καμμία αλλαγη στην κατάσταση του. Γιατι αργει τοσο πολύ;
Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχουν μαζευτεί πολλά, λόγω εορτών, και, παράλληλα, ελέγχουν τα δέματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα επαναλάβω το παρακάτω :

"Πάντως απο Vickmall παίζει η επιλογή EU expedited shipping με 20 $ (αν δεν κάνω λάθος) που δεν περνάει απο Τελωνείο. Στην ουσία εδώ φαίνεται αποστολή απο ευρωπαϊκή χώρα. (για την ακρίβεια : EU Expedited Shipping (recommend!no customs tax and VAT fees 100%,8-15working days) $19.99)".

Επομένως το EU Expedited Shipping του Vickmall είναι τριγωνική αποστολή.

 

Ο dimgeo ανέφερε για 25 μέρες απο EU Warehouse. Εγώ είμαι στις 18 μέρες πάλι για ένα TvBox απο GearBest (EU Warehouse) και ακόμα δείχνει UK !!!

2016-12-23 00:15:05Parcel Data Received

2016-12-29 21:34:00United Kingdom, Received

 

Απο Κίνα να το είχα πάρει θα είχε έρθει !!!

Edited by jobous

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...