Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

λεει και αυτα στην πρωτη σελιδα ...

 

Άλλες συχνές ερωτήσεις και απαντήσεις:

 

1. Το δέμα μου αργεί και ανησυχώ.Πόσος είναι ο χρόνος παράδοσης, από την ημερομηνία αποστολής (dispatched);

 

Ο κάθε πωλητής μπορεί να αναφέρει διαφορετικό χρόνο, αλλά 20-30 ημερολογιακές μέρες είναι ο συνηθέστερος.

Φυσικά μπορεί να υπάρξουν και καθυστερήσεις.

 

2. Είναι δυνατόν να παραλαβει κάποιος πριν από εμένα, ενώ η δική μου αποστολή προηγήθηκε;

 

Ναι. Υπάρχουν πολλοί παράγοντες που ευθύνονται γι αυτό, αλλά όσο είμαστε μέσα στο χρόνο παράδοσης που αναφέρει ο πωλητής, δε πρέπει να μας ενδιαφέρει το πότε και το γιατί παρέλαβε κάποιος άλλος.

ok thanks

ok thanks

Link to comment
Share on other sites

κινήθηκε σήμερα το arrival at destination 6/6 23:20 με SG.

Εμενα ειναι 6/6 23:17 κ ακομα τιποτα εσενα γιατι?διαμαρτυρομαι...

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον οδηγό της 1ης σελίδας το δέμα οτάν φύγει απο το κεντρο διανομής του Ελ.Βενιζέλου παει προς το κεντρο διαλογής της περιοχης του τελικού προορισμού. Δεν υπάρχει και άλλο ενδιάμεσο κέντρο διαλογής σωστα ;

Αρα ενα δέμα για Αχαία, οταν φεύγει απο το Κ.Δ του αεροδρομίου και μετα εμφανιζεται στο κέντρο διαλογής Αττικής πρόκειται περι λάθους, καλά τα λέω ;

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον οδηγό της 1ης σελίδας το δέμα οτάν φύγει απο το κεντρο διανομής του Ελ.Βενιζέλου παει προς το κεντρο διαλογής της περιοχης του τελικού προορισμού. Δεν υπάρχει και άλλο ενδιάμεσο κέντρο διαλογής σωστα ;

Αρα ενα δέμα για Αχαία, οταν φεύγει απο το Κ.Δ του αεροδρομίου και μετα εμφανιζεται στο κέντρο διαλογής Αττικής πρόκειται περι λάθους, καλά τα λέω ;

Όχι, δεν τα λες καλά ... όλα πηγαίνουν στο ΚΔ Αττικής και από εκεί φεύγουν για τον προορισμό τους.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν πρόκειται περί λάθους. Κατα πάσα πιθανότητα το κέντρο διαλογής Αττικής είναι υπεύθυνο και για τα δέματα προς Πάτρα. Μόλις φύγει απο εκεί θα φτάσει στο κέντρο διαλογής Αχαϊας.

Για παράδειγμα εγώ που παραλαμβάνω δέματα στο Βόλο πρώτα πάνε στο κέντρο διαλογής Λάρισας.

Δεν έχεις κάποιο άλλο παράδειγμα για Αχαϊα να συγκρίνεις;

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160616/ff27ad5f433e10b52a8279552a1f764c.jpg

 

Να μαι και εγώ. Ελπίζω το κινητό να έρθει στον ίδιο χρόνο. 20-25 μέρες.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν πρόκειται περί λάθους. Κατα πάσα πιθανότητα το κέντρο διαλογής Αττικής είναι υπεύθυνο και για τα δέματα προς Πάτρα. Μόλις φύγει απο εκεί θα φτάσει στο κέντρο διαλογής Αχαϊας.

Για παράδειγμα εγώ που παραλαμβάνω δέματα στο Βόλο πρώτα πάνε στο κέντρο διαλογής Λάρισας.

Δεν έχεις κάποιο άλλο παράδειγμα για Αχαϊα να συγκρίνεις;

Χωρίς να περάσουν από το ΚΔ Αττικής πηγαίνουν στην Λάρισα;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Λίγη ηρεμία και κόσμια συμπεριφορά δεν κάνει κακό. :)

Διαγράφηκαν ποστ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να περάσουν από το ΚΔ Αττικής πηγαίνουν στην Λάρισα;

 

Και βέβαια περνάνε απο Αττικής πρώτα, η συνηθισμένη διαδρομή είναι ΚΔ Αεροδρόμιο, ΚΔ Αττικής, ΚΔ Λάρισας, Βόλος

Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Αρα υπάρχει και άλλο κεντρο διανομής ενδιάμεσα απο του Βενιζέλος και του Κ.Δ Οβρυάς (περιοχή της Πάτρας οπου υπάρχει αντιστοιχη υπηρεσία των ΕΛΤΑ για τα δέματα της Αχαιας).
- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν πρόκειται περί λάθους. Κατα πάσα πιθανότητα το κέντρο διαλογής Αττικής είναι υπεύθυνο και για τα δέματα προς Πάτρα. Μόλις φύγει απο εκεί θα φτάσει στο κέντρο διαλογής Αχαϊας.

Για παράδειγμα εγώ που παραλαμβάνω δέματα στο Βόλο πρώτα πάνε στο κέντρο διαλογής Λάρισας.

Δεν έχεις κάποιο άλλο παράδειγμα για Αχαϊα να συγκρίνεις;

 

και εγω που παραλανβανω Δράμα από το κέντρο διαλογής Αττικής περνάω πάει ΚΔ Δράμα και μετά σπίτι

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Λάθος είσαι και εγω που παραλανβανω Δράμα από το κέντρο διαλογής Αττικής περνάω

 

Μάλλον κάτι διάβασες λάθος, αν δεις παραπανώ λέω πως η διαδρομή για Βόλο ξεκινάει απο Αττική.

Το ίδιο πράγμα λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι διάβασες λάθος, αν δεις παραπανώ λέω πως η διαδρομή για Βόλο ξεκινάει απο Αττική.

Το ίδιο πράγμα λέμε.

 

Το ξέρω και συγνώμη για αυτό το διωρθωσα το ποστ μετά

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Περιμένω δέμα από Vickmall το οποίο, ενώ είχα ζητήσει να αποσταλεί με NL, τελικά εστάλη με CN Post με την πρόφαση "China Post is better in handling phone accessories".

 

Το δέμα έφυγε 31 - 5, έφυγε από το terminal του αεροδρομίου στις 2 - 6 και έκτοτε... καπνός!

Είναι λογικό να μην φαίνεται 14 μέρες πουθενά?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό να μην φαίνεται 14 μέρες πουθενά?

Γιατί να μην είναι?

Ναι μεν φαίνεται κολλημένο, αλλά μήπως υπάρχει στάνταρ χρονοδιάγραμμα που πρέπει να τηρείται με ευλάβεια?

Link to comment
Share on other sites

λογικο ειναι. υπομονη

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Γιατί να μην είναι?

Ναι μεν φαίνεται κολλημένο, αλλά μήπως υπάρχει στάνταρ χρονοδιάγραμμα που πρέπει να τηρείται με ευλάβεια?

Συγνώμη για το αγχωμένο ύφος, απλά είναι η πρώτη φορά που μου στέλνουν κάτι με CN και η πρώτη φορά γενικά που δέμα μου χάνεται από tracking για πάνω από 10 ημέρες :D

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

για αποφυγη τέτοιου ειδους άγχους, προτείνονται οι εγχώριες αγορες. αν ειναι και αυτοπροσώπως ακομη καλυτερα.

για κινες, μινες, σινες, κλπ εξοπλιζομαστε με υπομονή!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό μπορεί ακόμα να μην έφυγε από Κίνα και πάει από αεροδρόμιο σε αεροδρόμιο.Στην επόμενη στάση θα δεις ενημέρωση

 

Στάλθηκε από το 2013023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Περιμένω δέμα από Vickmall το οποίο, ενώ είχα ζητήσει να αποσταλεί με NL, τελικά εστάλη με CN Post με την πρόφαση "China Post is better in handling phone accessories".

 

Το δέμα έφυγε 31 - 5, έφυγε από το terminal του αεροδρομίου στις 2 - 6 και έκτοτε... καπνός!

Είναι λογικό να μην φαίνεται 14 μέρες πουθενά?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Κοντά τέλη του μηνός κι αν.....υπομονή

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

image.png

 

ξερω πως εχω ********... αλλα οπως ολοι ετσι κ εγω αγχονομαι.. δεν ειναι η 1η.. αλλα η 5η φορα που αγοραζω κινητο απο κινα..

κ η 4η απο βικμολ.. να περιμενω μεχρι την δευτερα να δω τι θα γινει? :(

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

μήπως δε το εδωσε ακόμα το βικμολ?

ναι μεν το σεταρε με το δέμα σου αλλα ακομη δε το πηγε η μεταφορικη

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μήπως δε το εδωσε ακόμα το βικμολ?

ναι μεν το σεταρε με το δέμα σου αλλα ακομη δε το πηγε η μεταφορικη

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

το βικμολ μου ειπαν οτι το εχουν παραδωσει στο τοπικο ταχυδρομιο αλλα επειδη ειναι "normal transportation" οποτε θα ανανεωθει σε 1-3 μερες...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...